dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 203
  1. #181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    w sumie....

  2. #182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Dylatacja jest sprawą normalną. Ale nie szczeliny wielkości ręki.
    Widać jeszcze trochę nauki przed Tobą - czytaj, pytaj a dojdziesz do sedna.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Szanowny Panie to właśnie lata doświadczeń i obserwacji pozwalają mi sądzić tak a nie inaczej.

  4. #184
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Szanowny Panie to właśnie lata doświadczeń i obserwacji pozwalają mi sądzić tak a nie inaczej.
    Doświadczenia Szanownego Pana absolutnie nie neguję, widać je przecież w wypowiedziach - szkoda tylko, że w tym wątku zabrakło właśnie obserwacji. Opisywanie teoretycznych wad kominka, który działa bez uwag od ok 5 lat i został wykonany przez autora wg wskazówek podobnie doświadczonych doradców mija się z sensem - reklamować u samego siebie po 5 latach może i da się - tylko czy ta reklamacja ma szansę być pozytywnie rozpatrzona?

    PS
    Wybacz moje złośliwości - czepiam się, bo Jacek (autor wątku) wkleił tu tylko ponownie zdjęcia z pierwszych stron, które przestały się otwierać z racji upływu lat - a pytania o wykonanie podobnego rozwiązania pojawiły się w innym wątku. Z rozpędu zacząłeś oceniać to, co bez problemu działa od lat.
    Nie ma o co dalej kruszyć kopii - pozdrawiam
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Bardziej od oceny wyrażałem swoje obawy.
    Owszem, jak pisze autor, doloty powietrza pod wkład zostały wykonane. Tutaj wymagania producenta wkładu zostały wwiązane i niema podstaw reklamacyjnych.
    Jeśli chodzi o przechodzenie dymu do komory cieplnej - będę się upierał iż należy maksymalnie niwelować szczelinę tuż nad wkładem.
    Nie każdy klient prawidłowo obsługuje wkład, dlatego należy zabezpieczyć maksymalnie przed możliwościami zabrudzeń. Jeżeli użytkownik deklaruję iż zabrudzenia nie wystąpiły - gratuluję umiejętności i staranności palenia w kominku.
    Ap-ropo moich wypowiedzi pewnie będzie ich coraz więcej gdyż zawód zduna pociąga za sobą kłopoty zdrowotne (kręgosłup, kolana). Pisuję tutaj jedynie jak choruję i mam wolny czas. Moim celem co podkreślam nie jest teoretyzowanie i chęć zabłyśnięcia na jakimś forum internetowym, ale pomoc i chęć podzielenia się posiadaną wiedzą czerpaną od lat.

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dunte, wszyscy – my kominkowicze, posiadający ten sprzęt w domu i rozważający jego posiadanie – będziemy Ci wdzięczni za każdą pomoc.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Bardziej od oceny wyrażałem swoje obawy.
    Owszem, jak pisze autor, doloty powietrza pod wkład zostały wykonane. Tutaj wymagania producenta wkładu zostały wwiązane i niema podstaw reklamacyjnych.
    Jeśli chodzi o przechodzenie dymu do komory cieplnej - będę się upierał iż należy maksymalnie niwelować szczelinę tuż nad wkładem.
    Nie każdy klient prawidłowo obsługuje wkład, dlatego należy zabezpieczyć maksymalnie przed możliwościami zabrudzeń. Jeżeli użytkownik deklaruję iż zabrudzenia nie wystąpiły - gratuluję umiejętności i staranności palenia w kominku.
    Ap-ropo moich wypowiedzi pewnie będzie ich coraz więcej gdyż zawód zduna pociąga za sobą kłopoty zdrowotne (kręgosłup, kolana). Pisuję tutaj jedynie jak choruję i mam wolny czas. Moim celem co podkreślam nie jest teoretyzowanie i chęć zabłyśnięcia na jakimś forum internetowym, ale pomoc i chęć podzielenia się posiadaną wiedzą czerpaną od lat.
    W takim razie zalecam każdorazowe zapoznanie się z tematem, w którym chcesz pomagać. Najlepiej przed udzieleniem porady, a nie po. By Twoje występy nie stały się tzw niedźwiedzią przysługą, czy po prostu strzępieniem języka po próżnicy, proponuję logiczne myślenie i unikanie powielania mitów branżowych...Świat się trochę rozwinął w czasie kiedy byłeś zajęty uprawianiem pięknego zawodu zduna ...

  8. #188
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Dunte, wszyscy – my kominkowicze, posiadający ten sprzęt w domu i rozważający jego posiadanie – będziemy Ci wdzięczni za każdą pomoc.
    Witam.
    Oczywiście jak ten znamienity zdun wykupi PP , będzie jeszcze lepiej.

  9. #189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Panie Piotrze Pańska chęć supremacji czasami mnie powala.
    Pomimo różnic w wielu kwestiach szanuję Pana jako fachowca.
    Trochę tęsknię za szalonym, zapalonym zdunem w tureckim sweterku
    Ale tak jak Pan pisał świat się rozwiną a z nim ludzie
    - lecz czy na lepsze?.

  10. #190
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Kominek prezentuje się świetnie.
    Jednak został wykonany nieprawidłowo.
    Proszę o wniesienie ewentualnej reklamacji u wykonawcy,
    Moim zdaniem to ewidentna ocena - żadna uwaga, jak napisałeś.
    Twoja pomoc z pewnością się przyda potrzebującym, tylko (tu zgadzam się z Piotrem) zanim napiszesz i przyjdziesz z pomocą, poczytaj wątek czy ktokolwiek na Twoją pomoc czeka (tu akurat nie).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Panie Piotrze Pańska chęć supremacji czasami mnie powala.
    Pomimo różnic w wielu kwestiach szanuję Pana jako fachowca.
    Trochę tęsknię za szalonym, zapalonym zdunem w tureckim sweterku
    Ale tak jak Pan pisał świat się rozwiną a z nim ludzie
    - lecz czy na lepsze?.
    Racja, czasem przeginam...W Twoim przypadku z pewnością, więc przepraszam...Nie wiem czy to zarozumialstwo, czy troska o bliskie mi klimaty...Pewnie jedno i drugie...Z pewnością też trzecie. Czasem człowiek się gubi w tej internetowej przestrzeni, w której trudno odróżnić normalność od rozwydrzonej nachalnej agresji....Przestrzeń internetowa została w większości zawłaszczona przez idiotów. Tu mogą, jak im się wydaje, bezkarnie funkcjonować. A to poważny problem w sieci. Bo fakt, że ją zawłaszczyli, nie oznacza że mamy im ją całkowicie udostępnić.

    Sweterek francuski...

  12. #192

    Domyślnie

    Witam
    Jacku jaką powierzchnię czynną dolotu udało Ci się uzyskać w tak zbudowanym cokole?
    Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ale mój producent (romotop) chce mieć na wlocie aż 900 cm i nie wiem jak ugryźć. Dać dodoattkowe kratki poza cokołem?

  13. #193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ha ... trochę mnie nie było, a tu prosze jakie rarytasy ... Jacek wykończył swój "forumowy" kominek.
    Gites malines wyszedł
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrAko Zobacz post
    Witam
    Jacku jaką powierzchnię czynną dolotu udało Ci się uzyskać w tak zbudowanym cokole?
    Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ale mój producent (romotop) chce mieć na wlocie aż 900 cm i nie wiem jak ugryźć. Dać dodoattkowe kratki poza cokołem?
    Oczywiście możesz dołożyć kilka innych "dziur" w mniej widocznych miejscach....

  15. #195

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy rozmieszczenie kratek wlotowych tylko na jednej z trzech ścian komika będzie miało jakiś większy wpływ na obieg powietrza w pomieszczeniu? ( wyloty będą na trzy strony)

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrAko Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy rozmieszczenie kratek wlotowych tylko na jednej z trzech ścian komika będzie miało jakiś większy wpływ na obieg powietrza w pomieszczeniu? ( wyloty będą na trzy strony)
    Jeśli to gilotyna, lepiej wentylować równomiernie....

  17. #197

    Domyślnie

    narożny bez gilotyny

  18. #198
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Gilotyna to brzmi groźnie ... czy nie lepiej z windą ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd40.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	385984   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Krbova-vlozka-Romotop-Heat-R-2g-L-79.51.54.01-foto07.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	385985  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 07-04-2017 o 09:22
    Darek B

  19. #199

    Domyślnie

    jwbrzezinski czy na te plyty w celu wykonczenia dales zwykla siatke do styropianu z klejem? czy w stawiales narozniki?

  20. #200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    mam takie samo pytanie jak kolega wyżej-może odpiszesz jak zajrzysz?
    Z242 na kujawach

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony