dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 203
  1. #21

    Domyślnie

    Witam.
    Śledzę Twój wątek z zaciekawieniem.Jestem ciekaw jakim klejem obrabiałeś te płyty varmsena przy zatapianiu siatki? Czy to był ten cersit o którym wcześniej pisałeś?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zastosowałem zwykły klej do siatki, taki jak do styro na elewacji. Jak na razie nic nie pęka... ;o)

    Cytat Napisał respi Zobacz post
    Witam.
    Śledzę Twój wątek z zaciekawieniem.Jestem ciekaw jakim klejem obrabiałeś te płyty varmsena przy zatapianiu siatki? Czy to był ten cersit o którym wcześniej pisałeś?

  3. #23

    Domyślnie

    Bardzo dobry temat, oby więcej takich - gratuluję!!!
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwbrzezinski Zobacz post
    Zastosowałem zwykły klej do siatki, taki jak do styro na elewacji. Jak na razie nic nie pęka... ;o)

    Jak zamieszkasz , nie zapomnij wkleić ładnych fotek !

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spoko, jak na razie przygotowania do wielkiej przeprowadzki.... kominek na drugim planie, a wymaga jeszcze trochę pracy. Jak skończę, to się pochwalę ;o)

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no i skończone - kominek narożny DIY ;o)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gotowy.jpg
Wyświetleń:	1288
Rozmiar:	45,2 KB
ID:	102862   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gotowy1.jpg
Wyświetleń:	1294
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	102863  
    Ostatnio edytowane przez jwbrzezinski ; 24-02-2012 o 14:24

  7. #27

    Domyślnie

    Nie będę ukrywał, że wnękę na drewno skopiowałem u się. Mam tam 5-6 dniowy zapasik i przy ciepłej ściance znakomicie się dosusza.
    Jeszcze jedna sprawa - brak ognia na zdjęciu! Wzrok przyciągają nazbyt kontrastowe"kratki".

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ognia nie ma bo ciepło już się jakoś zrobiło ;o) Kratki fakt, na zdjęciu wyszły bardzo kontrastowo. Generalnie kolorystyka może jeszcze ulec zmianie, rozpatrujemy zmianę czarnego na brąz i zmianę tej mniejszej (wyższej) części kominka, bo jakoś nie pasuje... Pozdrawiam
    Jacek

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Zrób zebrę na całym kominku !

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Eniu, a może trochę jaśniej z tą "zebrą".... może jakaś fotka poglądowa??

  11. #31

    Domyślnie

    Witam.Fajnie wyszło,mój ma pewne podobieństwa,ale góra jest zabudowana na równo,nie ma uskoku jak u Ciebie.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    A jakie wrazenia z eksploatacji samego wkladu ? Ja mam w planie kupic wersje z plaszczem wodnym, ciekaw jestem opinii
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wkład...no cóż, ciężko mi ocenić bo to mój pierwszy kominek ( w życiu ;o)). Gdybym kupował kolejny to pomyślałbym o wersji z szybą podnoszoną do góry, chociaż nie do końca wiem jak się ją tam myje, a myć trzeba od czasu do czasu. W tej wersji, przy otwieraniu drzwiczek zawsze sypie się trochę popiołu - niby niewiele, ale upierdliwe to to jest. Poza tym, to jak na moje potrzeby sprawdza się znakomicie - grzeje i widoczek na ogień ładny ;o)

  14. #34

    Domyślnie

    jwbrzezinski podaj wymiary
    Wiem ze wklad jest szeroko na jakies 70cm a jaka jest odleglosc od sciany przy oknie do wkladu oraz cala szerokosc kominka
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Strzelam ! 150 X 80 w podstawie

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwbrzezinski Zobacz post
    Wkład...no cóż, ciężko mi ocenić bo to mój pierwszy kominek ( w życiu ;o)). Gdybym kupował kolejny to pomyślałbym o wersji z szybą podnoszoną do góry, chociaż nie do końca wiem jak się ją tam myje, a myć trzeba od czasu do czasu. W tej wersji, przy otwieraniu drzwiczek zawsze sypie się trochę popiołu - niby niewiele, ale upierdliwe to to jest. Poza tym, to jak na moje potrzeby sprawdza się znakomicie - grzeje i widoczek na ogień ładny ;o)
    Aż strach pomyśleć jakby każdy z potencjalnych klientów sam robiłby sobie kominek Gratuluję Panu zaparcia, ambicji, co dało w konsekwencji tak fajny efekt końcowy.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Leniin, podstawa ma 152x83 - Eniu, gratuluję dobrego oka!!!! ;o),
    Górna część ma 81x66 licząc od składziku drewna. Od ściany do wkładu jest 75 cm.
    Daniel, dzięki za dobre słowo. Pozdrawiam weekendowo wszystkich, Jacek

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Ten model kominka to DJ, czyli ma 2 szyby zestawiane. W zwiazku z tym, pomiedzy szybami jest mala szczelina. To teraz mam pytanie - czy z tej szczeliny nie uchodza jakies zapachy oraz czy sie nie brudzi i jak z czyszczeniem. Ten narozny kant jest najbardziej widoczny.
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    narożniczek nie rzuca się w oczy, tzn. nie brudzi się, nie wydostaje się tamtędy dymek itd. Przed zakupem oglądałem oba modele i z mojego punktu widzenia wielkiej różnicy wizualnej nie ma, za to w cenie jest ;o)

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwbrzezinski Zobacz post
    narożniczek nie rzuca się w oczy, tzn. nie brudzi się, nie wydostaje się tamtędy dymek itd. Przed zakupem oglądałem oba modele i z mojego punktu widzenia wielkiej różnicy wizualnej nie ma, za to w cenie jest ;o)
    No to przyklepane, wkład zamowiony
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony