dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jaku

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wwa Zachód
    Posty
    1

    Domyślnie Inwentaryzacji budynku

    Witam forumowiczów.

    Czy może ktoś z was się orientuje jak wygląda sprawa z nadbudową budynku który nie ma planów?
    Wiem, że trzeba wykonać inwentaryzację i złożyć do PINBu.
    Moje pytanie: czy można jednocześnie zrobić projekt rozbudowy i razem z dokumentami z inwentaryzacji złożyć do starostwa?

    Jakie są koszty takiej inwentaryzacji?
    Dom ma 120m2 x 3 kondygnacje (piwnica, piętro i strych)

    Jak macie jakieś konkretne namiary na architektów działających na zachód od Warszawy to proszę o info.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alek73

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    inwentaryzację robi architekt, który tworzy projekt rozbudowy i nadbudowy. I w takiej formie zanosi się do wydziału Architektury i Budownictwa plus cała masa potrzebnych dokumentów do pozwolenia na budowę. Są to koszty rzędu kilkunastu tysięcy.

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem taką samą sytuację jak ty architekt mi to wszystko zrobił i zamknąłem się w 5,5 tyś (projekt ,mapka ,pozwolenie na budowę)

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyan

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    66

    Domyślnie

    witam
    Prawidłowe procedury wyglądają następująco:
    1. Przed rozpoczęciem planowania przebudowy należy wystąpić do Urzędu Miasta o wydanie warunków zabudowy - chociaż Warszawa to nowoczesne miasto i na pewno jest ustalony u was Miejscowy Plan Zagospodarowania, wówczas występuje się tylko o wypis. Dokument ten dokładnie określa co na danym terenie jest możliwe do zrobienia.
    2. Kiedy jest już wypis lub decyzja, o której piszę wcześniej, można przystąpić do wykonywania projektu i tak: projekt zawiera inwentaryzację do celów projektowych, projekt "właściwy", jeśli budynek przeznaczony będzie na cele publiczne to również uzgodnienia z odpowiednimi organami.
    3. Jeśli przebudowa wyjdzie poza obrys budynku niezbędne jest wykonanie również mapy do celów projektowych - mapę robi geodeta.
    Koszt projektu i inwentaryzacji.. To różnie bywa, jeśli jest to w "pakiecie" to dużo taniej niz wszystko osobno, koszt ten zależy też od zakresu. Należy przyjąć, że będzie się on mieścił w granicach: 5-7tyś zł.
    Jeśli chodzi o polecenie architekta.. Zapraszam do korespondencji na prywatnym mailu: [email protected] jeśli napiszę cokolwiek tutaj to informacja ta zostanie zablokowana bo będzie to reklama.
    pozdrawiam
    Anna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony