dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lasheros

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    1

    Domyślnie Rozbudowa domu stojącego w granicy.

    Witam!
    Mam problem i chciałabym, aby ktoś z forumowiczów może pomógł mi w kwestiach prawnych.
    Otóż, jestem właścicielką domu z lat 60-tych. Dom stoi w granicy działki, obok (przyklejony do ściany domu) jest garaż i 2 komórki (które "plecami" też przylegają do granicy działki). Interesuje mnie wyburzenie tych pomieszczeń i rozbudowa istniejącego domu na miejsce tych pomieszczeń, tylko czy to będzie możliwe? Sąsiad jest oddalony od mojego domu o jakieś 5 metrów. Jak myślicie, bo nie wiem, czy w ogóle udawać się do projektanta, jeśli prawnie nie będzie możliwa taka rozbudowa....

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyan

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    66

    Domyślnie

    witaj
    W takich sytuacjach niezbędne jest sprawdzenie na co pozwala miejscowy plan. Budowa w granicy wymaga zgody sąsiada i odstępstwa od warunków technicznych. Bez projektu nie da się tego zrobić.
    pozdrawiam
    Anna

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Zgoda sąsiada nie jest do niczego potrzebna już od lat. Liczy się PZP/Wz i zatwierdzenie urzędu (u mnie ministerstwa) jeśli się chcemy zbliżyć do granicy przekraczając odległości określonych w ustawie prawo budowlane.
    Nie wiem czy pomysł z wyburzaniem jest dobry. Bardziej szłabym w kierunku zmiany użytkowania/remontu/przebudowy tego co już istnieje.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony