dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie ile kosztuje ogrzwanie gazem płynnym czy tyle co prądem?

    Słyszałem o bardzo wysokim koszcie grzania gazem płynnym.Porównywalnym z prądem.Ile w tym prawdy.
    Ja nigdy nie polecałem tego systemu jestem zwolennikiem gazu ziemnego i PC

  2. #2

    Domyślnie

    Prawda jest taka , ze 1 kwh propanu(na wolnym rynku) = 1kwh pradu ale w TANIEJ taryfie. A zeby ogrzewanie działało tylko i wyłacznie w taniej taryfie dom musi byc do tego przystosowany.

  3. #3

    Domyślnie

    dane zaczerpnięte ze strony
    http://solaris18.blogspot.com/2011/0...zy-olejem.html




    zwrócić należy uwagę na ceny gazu i prądu w danym rejonie oraz sprawność urządzeń.
    U mnie gaz kosztuje 2,7PLN/m3 a prąd w II taryfie 0,27PLN jak dla mnie ogrzewanie prądem wychodzi taniej niż gazem.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Z pierwszych pozycji taryfa elektryczna dzienna(najdroższa ) wynika że 1 kWh to 0,49 zł
    a 1 kWh z propanu butanu (2 pozycja ) wynika ,że 1kWh kosztuje 0,48 zł i to przyjmując 100% sprawności.
    Chyba mam rację że to złe rozwiązanie . Nie rozumiem jak można stosować ten rodzaj ogrzewania .To tylko kłopot ze zbiornikiem
    BEZ SENSU

  5. #5

    Domyślnie

    Takie tabele mają się nijak do rzeczywistości. W tabeli jest mieszanka propan-butanu, kto takową stosuje ? Jeżeli juz to czysty propan który z litra daje 7 kwh. Przy cenie 1,9 bo za tyle można było kupić latem propan daje nam 27 gr za kwh. Odejmując kondensacje wychodzi jeszcze mniej. Oczywiście jezeli ktos ma umowe z Gaspolem to płaci te 40 kilka za kwh + dzierżawa. Ale to zwykła niewiedza

  6. #6

    Domyślnie

    Podsumowując

    Jeżeli gaz płynny to tylko i wyłacznie z własnym zbiornikiem i paliwem kupowanym na wolnym rynku. W moim regionie używana butla z atestem + przyłącze i dokumentacja to jakies 6 kpln brutto. Myśle , że takie rozwiązanie jest bardziej sensowne dla niezaizolowanych dobrze domów niż prąd poniewaz pozwala na korzystanie z "taniej taryfy" całodobowo. Co przy domach o zapotrzebowaniu wiekszym niz 100kwh/m2 przy prądzie jest niemożliwe
    Ostatnio edytowane przez aDw ; 01-11-2011 o 13:11

  7. #7
    Banned
    Arius Adolf Nowak

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-143
    Dzielnica
    Grunewald
    Posty
    29

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/redirecto...zy-olejem.html
    Gdyby ta tabelka była prawdziwa, to wszyscy jeździli by nadal pojazdami napędzanymi owsem. (Co zresztą może stać się normą wiosną.)
    O wyższości energii elektrycznej i jej dodatkowych zaletach przekonują również na tym forum, liczni użytkownicy PC a nawet "kablarze".
    Nawet za rok, jak prąd nocny będzie po 53-55 gr (nie uwzględniając wskaźnika hyperinflacji), a dzienny zbliży się do 1, zwłaszcza na Ślląsku,
    i tak będą wygrani w stosunku do innych nośników.
    Które będą dostępne dla nielicznych.

  8. #8

    Domyślnie

    Latem płaciłem na wolnym rynku za propan do ogrzewania 1.30netto ,końcem września 1.51netto.W tabelce przyjęta niemal 2krotnie wyższa.Fakt,że ja tankuje po 6-10tys litrów co 2 miesiące,ale do domku też bym sobie po tyle załatwił.Jeżeli umowa z gaspolem lub innym ,to raczej nie ma sensu
    Żadna ze mnie elita

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Latem płaciłem na wolnym rynku za propan do ogrzewania 1.30netto ,końcem września 1.51netto.W tabelce przyjęta niemal 2krotnie wyższa.Fakt,że ja tankuje po 6-10tys litrów co 2 miesiące,ale do domku też bym sobie po tyle załatwił.Jeżeli umowa z gaspolem lub innym ,to raczej nie ma sensu
    Z tym propano butanem w litro kilogramach jest skomplikowanie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    czyli liczysz na to że za 0,5 roku w czerwcu 2012 LPG znowu będzie po 1,3zł/litr ??
    Od lat kupuję podobnie.Było nawet 1zł.Piszę o cenach netto,bo nie dodałem
    Żadna ze mnie elita

  11. #11

    Domyślnie

    To był chyba ostatni rok "taniego" kupowania gazu płynnego na wolnym rynku. Patrząc na to co sie dzieje z cenami to w przyszłym roku trzeba liczyc nie na obniżki od aktualnych cen, tylko modlic sie o to, zeby ceny jeszcze nie wzrosły.

  12. #12
    Banned
    Arius Adolf Nowak

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-143
    Dzielnica
    Grunewald
    Posty
    29

    Domyślnie

    Jak wejdą nie tylko nowe podatki, ale również nowe ceny gazu ziemnego, autogaz z pewnością przekroczy 1 Euro. Bo chyba wszyscy zapomnieli, że przecież żyjemy w nowoczesnej Europie, prawda?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maziko

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ale takich cen benzyny jak teraz to jeszcze nie było, wróble na dachu ćwierkają że w styczniu jak wejdą nowe podatki to LPG do samochodów przekroczy 3zł, na jakiej podstawie uważasz że w czerwcu ceny spadną i znowu będzie normalnie ??
    a o jakich nowych podatkach mówisz - z tego co wiem to w górę pójdą tylko stawki dla oleju napędowego?

    historycznie widać że ceny się wahają - to raczej sinusoida niż jazda cały czas w górę - http://www.e-petrol.pl/index.php/cen...-porady/65035/ więc jest szansa, że ruch w dół też będzie

    teraz jest ogólnie drogo bo raz złotówka powariowała z końcem wakacji a dwa były chwilowe problemy z dostępnością gazu płynnego na wschodnie granicy i ceny poszybowały do góry, z tego co sie orientuje to sytuacja na wschodzie sie ustabilizowala a ze zazwyczaj w roku zdarza się wyraźna górka i wyraźny dołek i chyba trzeba właśnie w ten dołek próbować utrafić żeby wyszło tanio

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szafa
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Z tym LPG to trochę przesada. Załączona tabela z kosztami w moim domu powierzchnia 630 m2 użytkowa ogrzewana 320 m2 dom 2 rodzinny 4 osoby zamieszkują. Załączam tabele z całkowitym kosztem utrzymania mojego domu.



    W domu raczej ciepło 21-23 stopnie
    Ostatnio edytowane przez szafa ; 08-11-2011 o 20:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony