dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Kabina z hydromasażem

    Witam wszystkich formumowiczów

    Właśnie urządzam moją łazienkę i zastanawiam się nad kabiną. Upatrzyłam sobie 2 na alegro.

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=201718511

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=203011156

    Czy może któryś z was ma podobne. Jestem ciekawa jak się sprawują, czy trzeba nonstop czyścić i czy się nie psują.

  2. #2

    Domyślnie Kabina + hydromasaż

    Witam
    Czy ktoś ma taką kabinę? Proszę o opinie.
    http://allegro.pl/item299359634_kabi...zik_od_ss.html

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    Totalne badziewie:
    - w saunie nie da się uzyskać odpowiednich tempertur oraz stężenia pary (chyba iż ktoś poczeka 1,5h na rozgrzanie urządzenia)
    - brodzik nie jest wykonany z akrylu lecz z ABSu, nawet nie akrylowanego - kłamstwo w opisie
    - brodzik może się uginać a po długim czasie użytkowania pękać
    - kabina nie jest szczelna - połączenia nie spasowane a uszczelki drzwi nnie zdają swojej funkcji - duże szpary po bokach , na górze i dole drzwi
    - generator ozonu zbyt słaby - nie poradzi sobie z wypełnieniem kabiny ozonem, ze względu na nieszczelność całej konstrukcji
    - połączenia np pomiędzy profilami uluminiowymi i szkłem jest kiepskie
    - mnóstwo zakamarków w których moze pojawić się grzyb
    - pojemniki na płyny posiadają wadę konstrukcyjną - płyn jak jest za gęsty to nie leci, jak zbyt rzadki to leci nawet jak nie chemy
    - ładne oświetlenie

    Radzę kupić zwykłą kabinę i jakiś zestaw naścienne (słuchawka natryskowa, deszczownia, bateria). Z tego typu kabiną będą problemy - jest to jedna z najtańszych Chińskich konstrukcji, która jest rpodukowana tak, aby dobrze wyglądać na zdjęciu, cena była jak najniższa

    Pozdrawiam,
    Grzesiek

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie masz rację

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    D3v!ll

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie kabina z hydromasażem

    Witam. Planuje kupić do lazienki taka wlasnie kabine, czy ktos z Was ma jakies doswiadczenia w uzytkowaniu podobnej? jak trudny jest montaz i jak wkomponowuje sie w ogolne wystroje lazienki?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja się zastanawiałem, ale ostatecznie kupiłem kabine + panel z masażem...powód był taki, że mam ładne płytki, i fajnie wyglądają też w kabinie,a te gotowe "skelpowe" zestawy od środka są zabudowane szczelnie zazwyczaj...
    Co do montażu to podprowadzenie wody zimnej, ciepłej, a cała reszta dzieje się w panelu/kabinie..chyba że chcesz mieć radio czy coś to nie zapomniej o gniazdku

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    D3v!ll

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    no wlasnieja nie chcialabym plytek w lazience stad moje drugie pytanie - czy taka kabine (brodzk) obudowuje sie od zewnatrz i czym w lazience mozna zastapic plytki?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arti36

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja kupiłem kabinę MILANOSTYLE model AURATUM czy jakoś tak Te kabiny a'la hipermarket to istna tandeta, dlatego wolałem wydać więcej kasy i mieć spokój na długie lata a i porządna saunę, hydromasaż i brak wycieków na zewnątrz. Kabina jest cała zabudowana szkłem i dobrze aby co dwa trzy dni przetrzeć ją szmatką z mikrofibry - dwie minuty i po krzyku. Jak ją kupowałem, sprzedawca doradził aby przetrzeć szmatką codziennie, ale kkomu się chce.

    P.S. Montowałem 7 godzin, lecz wszystko pasowało bardzo dobrze i przynajmniej nie tak jak w chińskich wynalazkach.

  9. #9

    Domyślnie

    arti - jakie są koszty użytkowania takiej kabiny? - ja rozważam opcję FOREST

    A jak grzejesz wodę, bo podobno nie nadaje się do tych kabin ogrzewacz przepływowy?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    O użytkowanie zapytajcie smoczycę Daggulkę. Ona ma takie ustrojstwo i od jakiegoś czasu je użytkuje

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki cieszynianko - pędzę na łowy za smoczycą

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Udanych łowów życzę, tylko nie zrób jej krzywdy, bo jest bardzo pożytecznym Forumowiczem

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    cieszynianka ...no bardzo śmieszne ... sama nie wiem za co mi to dali

    a co do kabiny... hm...mam - Casablanca z firmy AQuaSan czy jakoś tak (kupowana w Leroy Merlin bodajże), ale z hydromasażem a nie z sauną
    i moje spostrzeżenia:

    - ten cały hydromasaż to taki pic na wodę - ni ni ma to siły - tyle, że posmyra gdzieniegdzie i może zrelaksuje- ale na pewno nie ma znaczenia terapeutycznego jesli ktoś sobie chce kupić np. z powodu choroby kręgosłupa

    - użytkowanie spox- ma fajne funkcje : radio (rewelacja) , 3 nastawy słuchawki prysznicowej, fajne oświetlenie, wysoki brodzik- przydatne, bo np. można zrobić przepierkę lub wykąpać dzieciaka

    -zasadniczy minus- czyszczenie
    kabina którą mam ma szyby i tył nie ze szkła tylko z jakiegos tworzywa(pleksa? )- widać każdy zaciek , barrrdzo cięzko toto umyć ...powiem, że po kilku tygodniach wymiękłam - czyszczę ją raz w tygodniu

    -montaż spox- fajnie opisane , montował mój małz z moim tatem i poradzili sobie w dwa dni ...ale- zasilikonowanie jej coby nie ciekła wymaga umiejętności mistrzowskich ...silikonowali z 5 razy , a niekiedy gdzieniegdzie i tak jeszcze zdarza jej sie przeciekać

    tyle mi sie nasunęło - będę zaglądać, w razie pytań-odpowiem
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    D3v!ll

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    a czy ten cieknacy masaz nie jest uzalezniony od cisnienia wody w rurach? I moze masz jakies zdjecie ustrojstwa juz wkomponowanego w lazienke?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    nie wiem od czego uzależniony jest słaby hydromasaż - zapytam znajomego hydraulika jak będzie u mnie w przyszłym tygodniu
    zdjęcie możesz sobie zobaczyć w moim dzienniku budowy na stronie 4

    pozdrawiam
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    D3v!ll

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Ludziska dajcie namiar na porządną i w miarę tanią kabinę z hydromasażem i czyszczeniem ozonowym.
    Podobno we wszystkich sklepach to sama chińszczyzna której jakość ma wiele do życzenia oprócz tego że ładnie wygląda Ale przeszukując na szybko neta to widzę że taka porządna kabina to koszt nawet powyżej 10.000 zł
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Tu mają takie, nie z Chin a ze Słowacji:

    http://lazienka.tv/onas.php

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Tu mają takie, nie z Chin a ze Słowacji:

    http://lazienka.tv/onas.php
    Dzięki za linka zaraz tam lukę bo przejrzałam już mnóstwo stron ale na tą nie natrafiłam.
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  20. #20

    Domyślnie Kabina z hydromasażem Aqua San

    Czy ktoś użytkuje tej firmy? Jak się sprawdza? Ja zastanawiam się nad Nevada de Lux. Przyznam, że jestem skuszona ceną. Na wygląd i z opisu wyposażenia i funkcji - naprawdę "de luxe". Kosztuje do 3 tys. zł. Może ktoś ma jakieś doświadczenia.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony