dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 205
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 4091
  1. #2441
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hawranek31

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Marklowice
    Kod pocztowy
    44-321
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam forumowiczów.

    Mam pytanie dziś zakupiłem kocioł Immergas Victrix 12kW do niego chciałem dokupić sterownik pokojowy car v 2 + czujnik pogodowy i Panu w sklepie powiedziałem, że chcę jeszcze w 3 sypialniach zamontować termostaty pokojowe, i tu ku mojemu zdziwieniu Pan powiedział, że to razem się nie sprawdzi, że lepiej zakupić coś takiego http://www.auraton.pl/produkty/auraton-8d-pro/ i bez sterownika pokojowego, tylko z czujką pogodową.

    Miał rację, że sterownik car v2 ze zwykłymi termostatami pokojowymi się nie sprawdzi, że lepiej w każdym pokoju zamontować termostaty + ten auraton??

    Bardzo dziękuje za odpowiedź.

    Ps. dodam że te termostaty pokojowe w sypialniach chcę dlatego, że my z żoną w sypialni lubimy mieć koło 17 stopni, pokój córki będzie od południa i boję się że pokojowy główny car v 2 będzie go przegrzewał.

  2. #2442

    Domyślnie

    W tych sypialniach będziesz miał grzejniki, czy osobne pętle podłogówki?
    Jeśli grzejniki, to w pokoju, który się najszybciej wychładza, możesz wstawić CAR v2, a w pozostałych wstawić głowice termostatyczne i nimi regulować maksymalną temperaturę.
    W przypadku podłogówki, jeśli nie zależy Ci na dokładniejszym ustawieniu krzywej grzewczej i grzaniu CWU w przedziałach czasowych, pewnie spokojnie wystarczy sterowanie tym auratonem.

  3. #2443
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hawranek31

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Marklowice
    Kod pocztowy
    44-321
    Posty
    21

    Domyślnie

    Wszedzie mam podłogówkę, w sypialniach też na osobnych pętlach.

    Wolał bym bardziej ten sterownik car 2, ale czy on będzie szalał jeśli w sypialniach zamontuje proste tylko on/off sterowniki i podepne pod siłowniki??

  4. #2444
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał hawranek31 Zobacz post
    Wszedzie mam podłogówkę, w sypialniach też na osobnych pętlach.

    Wolał bym bardziej ten sterownik car 2, ale czy on będzie szalał jeśli w sypialniach zamontuje proste tylko on/off sterowniki i podepne pod siłowniki??
    Przy podłogówce w całym domu sprawdzają sie najprostsze rozwiązania tzn.rozdzielacze do podłogówki z przepływomierzami którymi ustawiasz jednakowe przepływy i zaworki na dolnej listwie którymi ustawiasz temperatury w poszczególnych pokojach i zapominasz.Do tego termostat bezprzewodowy z regulacja Pi(np.imergaza) który jest stworzony do podłogówki. Nie montujesz żadnych zaworów 3-drogowych co najwyżej na parterze zawory pionu którymi regulujesz różnice oporów hydraulicznych między parterem a piętrem ustawiając jednakowe temp.Przy siłownikach nie dość że temp.bedą pływać to dodatkowo cała instalacja będzie mniej oszczędna no i droższa w budowie.

  5. #2445
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hawranek31

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Marklowice
    Kod pocztowy
    44-321
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ok to jeszcze raz napisze.

    Dom parterowy całość parterówka, po nieoczekiwanych zmianach okazało się, że niższą termperaturę będziemy chcieli z żoną tylko u nas w sypialni, całość w domu ma być taka sama i tu pytanie czy tu jednak lepiej sprawdzi się car?? Dodam, że domek szkieletowy dobrze docieplony 25 wełny ściany, 30 dach, i 20 styropian podłoga(plus na podłodze 30cm pianobetonu całość na podłodze pasywna).

    Sterownik chciałem car ze względu, że jak rano wszyscy wyjdą do pracy i szkoły, to jak wrócą to by w zimę domek godzinę szybciej zaczął się nagrzewać itp itd.

    Dziękuje za odpowiedź.

  6. #2446

    Domyślnie

    Cytat Napisał hawranek31 Zobacz post
    Ok to jeszcze raz napisze.

    Dom parterowy całość parterówka, po nieoczekiwanych zmianach okazało się, że niższą termperaturę będziemy chcieli z żoną tylko u nas w sypialni, całość w domu ma być taka sama i tu pytanie czy tu jednak lepiej sprawdzi się car?? Dodam, że domek szkieletowy dobrze docieplony 25 wełny ściany, 30 dach, i 20 styropian podłoga(plus na podłodze 30cm pianobetonu całość na podłodze pasywna).

    Sterownik chciałem car ze względu, że jak rano wszyscy wyjdą do pracy i szkoły, to jak wrócą to by w zimę domek godzinę szybciej zaczął się nagrzewać itp itd.

    Dziękuje za odpowiedź.
    Taaa nagrzewać szybciej... Jak Ci się piec dwa razy na dobę załączy na 2-3 h to max. Zamontuj car, jak będziesz miał za ciepło to sobie ustawisz albo na car albo na rotametrach. Nie kombinuj z jakimiś automatycznymi termostatami, szkoda pieniędzy.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  7. #2447

    Domyślnie

    Czy ktoś widział jak działa ten nowy moduł wifi do sterownika CARV2? W jakim zakresie można podglądać i sterować kotłem z aplikacji na smartfon?

  8. #2448

    Domyślnie

    Możesz podać jakiś link do tego modułu?
    Chciałem coś poszukać na stronie Immergasa, ale nie działa katalog produktów.

  9. #2449

    Domyślnie

    Faktycznie nie działa katalog. Kilka dni temu jeszcze czytałem, ale nie zapisałem sobie. Jedyne co znalazłem teraz to opis:
    https://www.immergas.pl/Wsparcie-tec...edziec/DOMINUS
    Na sieci widziałem ceny modułu WIFI ok. 1500zł, 1600zł, 1900zł....

  10. #2450

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze dwa pytania - co jaką odległość daje się opaskę centrującą rurę w kominie?
    I drugie pytanie - czy ktoś może polecić sprawdzonego instalatora z okolic Wodzisławia Śląskiego?

  11. #2451

    Domyślnie

    "Moduł Wi-Fi DOMINUS współpracuje z następującymi seriami kotłów:
    • Victrix TT
    • Victrix TT 2 ErP
    • Victrix EXA 1 ErP
    • Victrix Maior TT 1 ErP
    UWAGA: Moduł NIE WSPÓŁPRACUJE z kotłami z automatyką SUPERIOR oraz Victrix Zeus 26 1 oraz Victrix Zeus 26 2 ErP."

    Ciekawe, czy w takim razie współpracuje z kotłem Victrix X 24 2 I.
    Jednak wydanie na moduł WiFi 1700-2000 zł, po to aby mieć ograniczoną możliwość ustawień (przynajmniej patrząc na dostępne screeny z aplikacji), wydaje się lekkim przegięciem

  12. #2452

    Domyślnie

    Cześć,

    Mam dylemat: Immergas Victrix 20TT + zasobnik 160L, czy Victrix 12TT z zasobnikiem 200 L . Proszę o radę .

    Dom z lat 30tych, 178 m2, parter 90 m2, piwnica 87m2, Kraków (te=-20stC)
    Ocieplony: ściany parteru 10 cm styropianu, piwnicy 5 cm, 15 cm wełny na posadzce nieogrzewanego poddasza, podłoga na gruncie bez izolacji.

    W praktyce grzeję w zimie parter do 20-21 stC i 40 m2 piwnicy do ok 16stC. Przy temp -20stC (z obliczeń cieplnych) wychodzi mi zapotrzebowanie na c.o. 10,6 kW. Przy założeniu 16 stC w całej piwnicy zapotrzebowanie sięga 13,3 kW.

    Dotychczas grzałem kotłem węglowym 21 kW i był znacznie przewymiarowany (zakładana była kiedyś adaptacja poddasza).
    W całym domu tylko grzejniki płytowe, bez podłogówki.

    Na cwu mam zbiornik 120 L Galmet Kombi Elektronik z grzałką 2 kW, podłączony do kotła węglowego. Rodzina póki co 5 osobowa (3 os dorosłe, dwójka małych dzieci). Grzeję cwu do temp 50stC w tanim prądzie (rano przed wstaniem i miedzy godziną 14-16) Używamy cwu oszczędnie, zabraknie tylko wtedy, kiedy wszyscy jeden po drugim się myją, w tym teściowa 1 oszczędna kapiel. Są dwie łazienki (jedna z kabiną, druga z wanną 160l). Max 2 kąpiele w tygodniu, nie jedna po drugiej szacuję max 60-70l/kąpiel.

    Chciałbym mieć w nowym układzie rezerwę cwu, może się rodzina powiększyć.
    Obawiam się, że kocioł 12kW nie wyrobi się z grzaniem cwu w szczycie i jest na granicy mocy max. na c.o. Z kolei nie widzę wad większego- jedyne co go różni, to zakres modulacji 1,9-12 kW kontra 3,0-20,6 kW.

    Zakładam pełen zestaw kocioł+ sonda zewnętrzna (pogodówka) +CAR V2

    pozdrawiam
    Tomek

    PS. Victrix 12 i 20 kW są dostępne tylko z wymiennikiem aluminiowo-krzemowym. Tylko Victrix EXA 24 kW ma wymiennik INOX (ale modulacja dopiero od 5,4 kW...). Czytałem, że te wymienniki ze stopu AlSI są trudne w czyszczeniu i szybciej się przez to zużywają. Jakie jest Wasze zdanie? Nie wyklucza to wg Was 12TT i 20 TT?

    Z góry dzięki za pomoc!!!

  13. #2453
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ostrzy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam mam problem z victricxem 20 tt erp 2. Nie bardzo wiem jak mogę do niego podlączyć dodatkową pompę do C.O. Montażysta wpiął pompę w piny A B, ale takie podłączenie powoduje że pompa chodzi zawsze jak piec jest podłączony do prądu. W jaki sposób podłączyć pompę aby działała tylko kiedy pompa wewnętrzna działa?
    Ostatnio edytowane przez ostrzy ; 28-06-2017 o 12:55

  14. #2454

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie czy da się z poziomu car2 wymusić podgrzanie c.w.u. poza oknem czasowy?
    Pozdrawiam jacek

  15. #2455

    Domyślnie

    Możesz wymusić grzanie przekręcając pokrętło od CWU
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  16. #2456

    Domyślnie Do immergas 12 kw zasobnik 125 l. Czy 160l.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    CARv2, lub odpowiednik, jeśli nie obsługuje TT
    Pytanie jaką będziesz miał wodę bez kozy ? 15C ?
    A jak będziesz chciał się wykąpać po południu ?
    Też chciałem grzać kominkiem CWU, ale dałem sobie spokój - dodatkowe nakłady, dokładanie elementów, które niepotrzebnie komplikują instajacę przy sporadycznym paleniu jest bez sensu

    Do immergas 12 kw zasobnik 125 l. Czy 160l.

  17. #2457

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonyhope Zobacz post
    Do immergas 12 kw zasobnik 125 l. Czy 160l.
    Do tego kotła mam 160 l. Setka moim zdaniem była by za mała.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #2458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatranek Zobacz post
    Cześć,

    Mam dylemat: Immergas Victrix 20TT + zasobnik 160L, czy Victrix 12TT z zasobnikiem 200 L . Proszę o radę .
    ja w lutym 2017 zamontowałem 20TT + CAR2 bezprzewodowy- domek z poddaszem z 2008 roku 160m2, 30 porothem + 15 styropian + 20cm wata - supermata
    w domu utrzymuję około 21st.

    też miałem dylemat 12 vs 20TT vs EXA 24

    exa odpadł ze względu na wysoką minimalną 5,4kW
    12 miałem obawy - został więc 20TT

    co do czyszczenia wymiennika - robią to panowie z immergaza więc nie ma się czym martwić bo to ich sprawa
    20TT - CWU 120L grzeje szybko i sprawnie temp. 86st
    CO może grzać nawet temp 30 st i się nie wyłącza.

    dwa mankamenty użytkowania:
    1. co raz pojawia się błąd 96 - błąd zapchania komina - nic się z tym nie robi ale wkurza bo piec zamiast pracować to się wentyluje
    2. szybkie nagrzewanie przy grzaniu CWU a potem spadek temp. po nagrzaniu powoduje denerwujące stuki w wymienniku - prawdopodobnie napięcia związane z rozszerzalnością temperaturową - na szczęście kociołek jest w kotłowni i na co dzień tego nie słyszę ale gdyby piecyk miał wisieć w części mieszkalnej to byłby to denerwujące.

    możliwe, że 12TT też dałby radę - wszystko zależy od domku i jego zapotrzebowania. Jeżeli dom nie wychładza się zbyt szybko to 12TT może być dobrą opcją - trzeba pamiętać, że piece kondensacyjne są najbardziej sprawne w zakresie 30-40st co oznacza przewymiarowaną instalację grzejnikową lub dużą ilość ogrzewania podłogowego.
    Ostatnio edytowane przez gslaw ; 30-08-2017 o 12:30

  19. #2459
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hawranek31

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Marklowice
    Kod pocztowy
    44-321
    Posty
    21

    Domyślnie

    Panowie i Panie mam kilka pytań.

    Dom 100m2 całość podłogówka ( 9 pętli łącznie 558mb do tego drabinka w łazience) dom w technologi szkieletowej (podłoga system pasywny, ściany 25 wełny, sufit 30 wełny - parterówka)

    Tu pytania (dziś wygrzewam podłogówkę więc car i pogodówka odłączone)

    1. czy przy takiej ilości mb można zmniejszyć obieg pompki w piecu na mniejszy jeśli tak to gdzie się to robi
    2. jak ustawić car2 głównie chodzi mi o bezwładność cieplną, bo z jednej strony budowa szkieletowa, a z drugiej wszędzie podłogówka
    3. na ile ustawić miej więcej krzywą grzewczą.

    dzięki za odpowiedzi.

  20. #2460

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Do tego kotła mam 160 l. Setka moim zdaniem była by za mała.
    pytanie jest czy 35l wody wiecej rekompensuje straty cieplne w zasobniku, gorszą klase energetyczną i dłuższy czas nagrzewania ?
    dom 100m2 porotherm 25 p-w 15 styropian (frez) poddasze wełna 18 + 5 na zakładke prosta bryła prostokąt dach dwuspadowy okna 3 - szyby 100% podłogówka łazienki drabinki z dopalaczem el. piec gazowy ??

Strona 123 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony