dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 205
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 4095
  1. #1481

    Domyślnie

    Witam
    Zastanawiam się nad wyborem kotła i poza oczywistymi parametrami zależy mi na jego cichej pracy ponieważ planuję zainstalować do na poddaszu za ścianą sypialni. Producent pisze o 48 db ale trochę mi się nie chce wierzyć że jest kilka razy głośniejszy od Cerapura. Dlatego chciałem zapytać o wasze odczucia odnośnie jego pracy.

  2. #1482

    Domyślnie

    Jak dla mnie najgłośniejsza jest pompa obiegowa. Na "trójce" jest dużo głośniejszy niż na "dwójce". Głośniej jest też jak grzeje CWU (idzie na pełnej mocy) - mój aż delikatnie zaczyna gwizdać . Przy normalnej pracy za ścianą będzie niesłyszalny. Producent przypuszczam podaje najgorszy przypadek (pompa obiegowa na 3 i pełna moc palnika).

    Ja go mam w łazience i przy zamkniętych drzwiach go nie słychać.

  3. #1483

    Domyślnie

    Cześć,
    jakiej mocy macie pompy obiegowe w waszych kotłach victrix 12kw ?

  4. #1484

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Nie będę ukrywał, że nie czytałem całego wątku, ale mam nadzieję, że mi pomożecie.
    Jestem posiadaczem vitrixa x2 v.2011 + zasobnik od 4 lat. W domu grzejniki z podłogówką. Wszystko na jednym poziomie (podłogówka w kuchni, łazience i holu). Na grzejnikach nie ma regulatorów.Do tej pory sterował tym Delta 200 bez fabrycznego dim'a i czujnik zewnętrzny. Różnie to wyglądało, bo temperatury skakały jak chciały. W związku z tym, że robię remont i musiałem trochę przerobić instalacje pomyślałem o uporządkowaniu tego wszystkiego. Jak pomyślałem to kolejnego dnia padł mi sterownik pokojowy (chyba czuł) .
    Teraz moje pytanie. Czy, jeżeli zakupię sterownik Car V2 to z tym moimi pompami, czujnikiem będzie można sterować wszystkim ładnie pięknie, czy pozostaje kolejna przeróbka i zakup pełnego DIM'a ? Poniżej zdjęcie instalacji w kotlowniKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kotłownia.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	346406

  5. #1485

    Domyślnie

    mam zagwozdke - najwyrazniej dzisiaj zawor bezpieczenstwa w kotlowni upuscil nieco wody. co prawda nie zawor kotla, ale moze macie pomysl ki diabel - chodzi o zawor na zasilaniu w zimna wode zasobnika CWU i kotla CO oraz dalej na cala instalacje sanitarna zimnej wody. nie wiem, czy taki zawor jest jednostronny, czy obustronny, wiec nie umiem powiedziec, skad cisnienie poszlo - z sieci, kotla, czy zasobnika.

  6. #1486

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    mam zagwozdke - najwyrazniej dzisiaj zawor bezpieczenstwa w kotlowni upuscil nieco wody. co prawda nie zawor kotla, ale moze macie pomysl ki diabel - chodzi o zawor na zasilaniu w zimna wode zasobnika CWU i kotla CO oraz dalej na cala instalacje sanitarna zimnej wody. nie wiem, czy taki zawor jest jednostronny, czy obustronny, wiec nie umiem powiedziec, skad cisnienie poszlo - z sieci, kotla, czy zasobnika.
    Normalka. Dopompuj ciśnienia do naczynia przeponowego. Musi byc tyle, ile panuje w instancji wodociągowej, aby je zrównoważyć. Zazwyczaj ok 4 bary

  7. #1487

    Domyślnie

    Nie mam niestety manometru i nie jestem pewien, czy gdzies jest krociec, do ktorego moznaby go wkrecic.

  8. #1488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arturro2525

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    czestochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Dzielnica
    stradom
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam A ja mam takie pytanko Moj vitrix co tydzien w poniedzialek o godz 2.00 w nocy wygrzewa mi zasobnik do 65°C (zabija bakterie) i teraz jest pytanie czy da sie jakos zmienic godzine tego wygrzewania? Np. jakos popoludniu zebym mial cos z tej cieplej wody.

  9. #1489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Nie mam niestety manometru i nie jestem pewien, czy gdzieś jest króciec, do którego mozna by go wkrecic.
    manometr na belce jest tylko do wskazania ciśnienia w sieci wodociągowej. Ciśnienie w naczyniu uzupełnisz na podstawie manometru w pompce samochodowej. Musisz tylko zakręcić główny zawór zimnej wody i spuścić wodę z kranu i dopiero wtedy pompować. Jak masz sprężarkę, to masz lżej. Możesz też zdjąć naczynie wyrównawcze na czas pompowania.

  10. #1490

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturro2525 Zobacz post
    Witam A ja mam takie pytanko Moj vitrix co tydzien w poniedzialek o godz 2.00 w nocy wygrzewa mi zasobnik do 65°C (zabija bakterie) i teraz jest pytanie czy da sie jakos zmienic godzine tego wygrzewania? Np. jakos popoludniu zebym mial cos z tej cieplej wody.
    Nie da się przestawić. Ja w ogóle nie używam tej funkcji. U mnie woda nie stoi w zasobniku długo. Mam zasobnik 200L i tak liczę, że mam ok 2 wymiany na dobę. Jeszcze nie słyszałem, aby w Polsce, ktoś zachorował na Legionelle. A poza tym, tak się kiedyś zastanawiałem, gdyby nawet była taka możliwość rozwoju bakterii, to co daje samo wygrzanie zbiornika, a co z wodą w rurach?

  11. #1491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    Nie da się przestawić. Ja w ogóle nie używam tej funkcji. U mnie woda nie stoi w zasobniku długo. Mam zasobnik 200L i tak liczę, że mam ok 2 wymiany na dobę. Jeszcze nie słyszałem, aby w Polsce, ktoś zachorował na Legionelle. A poza tym, tak się kiedyś zastanawiałem, gdyby nawet była taka możliwość rozwoju bakterii, to co daje samo wygrzanie zbiornika, a co z wodą w rurach?
    Ktos juz pisal kiedys tu, że jak sie uzywa wody normalnie to nie ma to wiekszego sensu. Pewnie jakis jest jak masz podlaczony juz zasobnik a nie uzywasz w czasie budowy np lub wyjezdzasz, ale jak mowisz trzebaby jeszcze spuscic troche wody co jakis czas zeby ruszyc wode w rurach...

  12. #1492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arturro2525

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    czestochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Dzielnica
    stradom
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ok Dzieki Dzisisj wylaczylem tu ustrojstwo

  13. #1493
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    Po trzech latach skończyła sie elektroda jonizujaca. Wyskakuje błąd nr 38. Kocioł jeszcze startuje ale od czasu do czasu trzeba go zresetowac.

    Czytam i nie zrozumiałem: to w koncu w Car2 mozna mieć podświetlenie?

  14. #1494

    Domyślnie

    Cytat Napisał emmer Zobacz post
    Po trzech latach skończyła sie elektroda jonizujaca. Wyskakuje błąd nr 38. Kocioł jeszcze startuje ale od czasu do czasu trzeba go zresetowac.

    Czytam i nie zrozumiałem: to w koncu w Car2 mozna mieć podświetlenie?
    u mnie miałem błąd 38 z powodu uszkodzenia płyty, potem pojawiał się 43 i 01. Z biegiem czasu błędy pojawiały się coraz częściej a reset musiał być "twardy" -wtyczka z kontaktu, bo występował już 08.
    Korzystaj póki masz gwarancję. Ja dostałem nowy wymiennik, bo padł bezpiecznik termiczny i teraz będę miał wymianę wentylatora, bo łożysko popiskuje. Więc zostanie jeszcze tylko od nowości pompa i siłownik trójdrogowca. Więc opłaca się robić przeglądy coroczne w ciągu gwarancji .
    Mój CAR nie ma podświetlenia (w kieszonce na baterie, nie mam styków)

    Słyszałem, że niekorzystne dla wymiennika, jest połączenie kotła gazowego z kotłem na paliwo stałe (kominek, piec węglowy, śmieciuch itp), ze względu na zanieczyszczenia instalacji, które generują takie kotły.

    Dowiedziałem się, że w nowych kotłach TT, wymiennik posiada miejsca, które nie sposób dobrze wyczyścić bez specjalnej chemii (jakieś duże zwężenia wężownic, podatne na zapychanie w przypadku zaniedbań albo np. gdy filtr nie wyłapie włosia konopnego)
    Podobno najlepsze wymienniki miały SUPERIORY (całkowicie rozbieralne do czyszczenia)
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 22-02-2016 o 13:58

  15. #1495

    Domyślnie

    A mój CAR świeci. Dla niedowiarków załącznik. Ciekawe od czego to zależy...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	car.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	347689

  16. #1496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Dzisiaj wlozylem baterie do CARa i faktycznie podświetlenie działa przy wyciskaniu opcji i samoczynnie gaśnie

  17. #1497

    Domyślnie

    Widocznie macie nowszą wersję. U mnie również bez podświetlenia.

  18. #1498
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał r19 Zobacz post
    Widocznie macie nowszą wersję. U mnie również bez podświetlenia.
    Ja instalujac CARa zastanawialem sie po co baterie skoro jest polaczenie z kotlem
    i jest biegunowosc i baterie wyjalem bo uznalem ze robia jednakowe obudowy dla wersji bezprzewodowej i tyle.
    Dopiero koledzy mnie uswiadomili

  19. #1499

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za wskazówki z tą baterią
    Nawet ładnie wygląda z tym podświetleniem, bo sam CAR urodą nie grzeszy.

  20. #1500
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Mampewien problem mój immergas Victrix x 12 jak dla mniejszych ciut za głośny i tu moje pytanie, czy jeśli nie grzeje podłogówce to musi chodzić pompka co (ustawiłem na 2 biegu) oraz czy wentylator musi pracować?

Strona 75 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony