dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 205
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 4095
  1. #2321

    Domyślnie

    Mam pytanie do obeznanych - jakie są wymiary anody do zasobnika UBS100? Jej symbol to UBSA6199203. Znalazłem tylko wymiary 33x370/5/4', ale nie wiem jaki gwint. Chciałem kupić przed rozkręcaniem zasobnika.

  2. #2322
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Nie wiem czy ten link CI pomoże, anoda z linku ma inne wymiary niż napisałeś ale znajduje się tam informacja, że pasuje do zbiorników Immergasa https://anoda-m.pl/produkty/81-anoda...rgas&results=2.
    Jeśli przebrniesz temat i będziesz miał pewniki, proszę podziel się na forum.

  3. #2323
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Victrix 12 TT 2 ERP zamontowany, teraz pytanie. Potrzebuję sterowania ale takiego żeby ustawić grzanie cwu (przykładowo 1h rano i 1h wieczorem). Zasobnik 200l 2W również immergas. Chodzi o to, że do jednej wężownicy będzie podłączona koza z płaszczem. Szczególnie w okresach przejściowych, kiedy palone będzie w kozie i grzana woda użytkowa. W momencie braku sterowania koza bedzie ogrzewać wodę od np 50° w górę, zamiast np 15°. Z góry dzieki za pomoc.

  4. #2324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    CARv2, lub odpowiednik, jeśli nie obsługuje TT
    Pytanie jaką będziesz miał wodę bez kozy ? 15C ?
    A jak będziesz chciał się wykąpać po południu ?
    Też chciałem grzać kominkiem CWU, ale dałem sobie spokój - dodatkowe nakłady, dokładanie elementów, które niepotrzebnie komplikują instajacę przy sporadycznym paleniu jest bez sensu
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 22-01-2017 o 16:59
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2325

    Domyślnie

    Dlatego u mnie kominek ogrzewa dom a kocioł gazowy przygotowuje cwu.

  6. #2326
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    CARv2, lub odpowiednik, jeśli nie obsługuje TT
    Pytanie jaką będziesz miał wodę bez kozy ? 15C ?
    A jak będziesz chciał się wykąpać po południu ?
    Też chciałem grzać kominkiem CWU, ale dałem sobie spokój - dodatkowe nakłady, dokładanie elementów, które niepotrzebnie komplikują instajacę przy sporadycznym paleniu jest bez sensu
    Chciałbym żeby grzanie zasobnika standardowo było ustawione na np 6.00-7.00 i po południu 18.00-19.00 . Tak więc jeżeli przykładowo o godzinie 15 będę chciał się wykąpać, wody będzie wystarczająco dużo z rannego grzania ale już o niższej temperaturze. Do tej pory doskonale sprawdzało się grzanie 2x dziennie ale chciałbym to uzupełnić możliwością wykorzystania kozy jako dodatkowych kW zasilających cwu. W chłodne miesiące np po przyjściu z pracy np o 17 odpalę sobie kozę i przy okazji ogrzewam wodę w zasobniku. Zaznaczam, że u mnie nie pali się "dla gości" W zimowe wieczory miło posiedzieć przy strzelających płomieniach. Czy CARv2 daje możliwość ustawienia czasowego grzania, czy tylko zadania temperatury wody w zbiorniku?

  7. #2327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    CARv2 daje taka możliwosć.

    A jaki masz zasobnik ?
    Kąpanie sie w wodzie "o niższej temperaturze" może być mało komfortowe...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #2328
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    CARv2 daje taka możliwosć.

    A jaki masz zasobnik ?
    Kąpanie sie w wodzie "o niższej temperaturze" może być mało komfortowe...
    Niektórzy lubią się kąpać w 23C
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  9. #2329

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pytanie jaką będziesz miał wodę bez kozy ? 15C ?
    A jak będziesz chciał się wykąpać po południu ?
    Ja tak mam ustawione bez kozy. Woda nie podgrzewa się w ciągu dnia. Jeśli byłaby taka potrzeba to z poziomu CARv2 można uruchomić grzanie zasobnika (dla niewielkiego to przecież kilka minut grzania).

  10. #2330

    Domyślnie

    Mój kocioł zużywa na podgrzanie cwu 0,7 m3 gazu/dobę. Rodzina 4 osobowa, nie wiem czy chciałoby mi się kombinować z oknami czasowymi przy tak niewielkim zużyciu gazu. Zasobnik UBS 160.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #2331

    Domyślnie

    witam jako kolejny użytkownik w/w pieca kocioł zamontowany w czwartek, rozpocząłem wygrzewanie wylewki od Tz=25. Po pierwszej dobie temp. parteru wzrosła z 6 do 9 stopni, poddasza z 3 do 6 stopni. Zjadł 18m3. Dzisiaj rano temp. na parterze 15 stopni na poddaszu 13 stopni. Zwiększyłem Tz=30. jutro 35, pojutrze 40. Do tej pory spalił 42m3. Chodzi bez Car i czujnika zew. Rotametry otwarte na full. Był instalator do pierwszego uruchomienia ale w zasadzie poza kalibracją nic nie zrobił.

    I teraz pytanie, czy muszę zmieniać jakieś parametry? Zainteresował mnie tryby pracy pompy obiegowej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa_obiegowa.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	379396

    Jaki tryb mam wybrać? gdzie to sie ustawia?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  12. #2332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał genezyp Zobacz post
    Ja tak mam ustawione bez kozy. Woda nie podgrzewa się w ciągu dnia. Jeśli byłaby taka potrzeba to z poziomu CARv2 można uruchomić grzanie zasobnika (dla niewielkiego to przecież kilka minut grzania).
    Też tak miałem. Że w dni robocze do południa kocioł nie grzał, bo i tak nikogo nie było w domu. Aż przyszła pierwsza zima, ferie, żona wróciła z dzieckiem z łyżew i chciała wskoczyć pod gorący prysznic. Te 30C w zbiorniku kiepsko ją ogrzały
    Od tego czasu odpuściłem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #2333

    Domyślnie

    Fajnie, że Wam to nie pasuje, ale innym może tak. Nie wiem tylko po co wmawianie, że to bez sensu. Da się i już.

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mój kocioł zużywa na podgrzanie cwu 0,7 m3 gazu/dobę. Rodzina 4 osobowa, nie wiem czy chciałoby mi się kombinować z oknami czasowymi przy tak niewielkim zużyciu gazu. Zasobnik UBS 160.
    Różne bzdury widziałem na tym forum, ale w to już nie uwierze. Problem w tym, że na podgrzanie tego zasobnika o 40 stopni (od 10 do 50) potrzeba prawie 29MJ energii, co odpowiada około 0,85m3 gazu. Wystarcza wam jeden zasobnik dla czterech osób?
    Ostatnio edytowane przez genezyp ; 23-01-2017 o 10:46

  14. #2334

    Domyślnie

    Cytat Napisał genezyp Zobacz post
    Fajnie, że Wam to nie pasuje, ale innym może tak. Nie wiem tylko po co wmawianie, że to bez sensu. Da się i już.
    Pewnie, że się da, ale jeśli nie przyniesie to żadnych oszczędności (a o to chyba chodzi) to po co?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #2335

    Domyślnie

    Przyniesie. Bez okien czasowym potrafił wciągnąć nawet 2m3 gazu. Z oknami zchodze do 0,8m3 gazu. W tym gotowanie. Zasobnik UBS100. TAkże każdemu wg potrzeba Panowie. Wyluzujcie Panowie.
    Jak zmieniałem taryfę na G12 też mi mówili, że to bez sensu. Wyszło 350zł taniej w przeciągu roku (pralka i zmywarka idą w nocy).
    Ostatnio edytowane przez genezyp ; 23-01-2017 o 11:07

  16. #2336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja nie zauważylem takicj oszczędności. Ten zasobnik jest zbyt maly, żeby wygenerować straty wymagające uzupełnienia spaleniem 1m3 gazu

    Strata tego zasobnika tp 0.9kWh/ 24h

    Powyżej zarzucasz komuś pisanie bzdur, a sam takie popełniasz....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-01-2017 o 11:32
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #2337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał genezyp Zobacz post
    Fajnie, że Wam to nie pasuje, ale innym może tak. Nie wiem tylko po co wmawianie, że to bez sensu. Da się i już
    Pewnie, że się da.
    Tylko po co, skoro oszczędnośc jest znikoma, a można się nadziać na taką sytuację, jak opisywana.
    Naprawdę, moja żona, czy dziecko, jeśli przyjdzie im się chęć wykąpać o 15 nie będą pamiętać o tym, żeby CARa odwiedzić
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-01-2017 o 11:34
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #2338

    Domyślnie

    Cytat Napisał genezyp Zobacz post
    Przyniesie. Bez okien czasowym potrafił wciągnąć nawet 2m3 gazu. Z oknami zchodze do 0,8m3 gazu. W tym gotowanie. Zasobnik UBS100. TAkże każdemu wg potrzeba Panowie. Wyluzujcie Panowie.
    Jak zmieniałem taryfę na G12 też mi mówili, że to bez sensu. Wyszło 350zł taniej w przeciągu roku (pralka i zmywarka idą w nocy).
    Idąc tym tokiem myślenia, jak bym zastosował okna czasowe, kocioł spaliłby na przygotowanie cwu około 0,25 m3/dobę w co nie wierzę.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  19. #2339

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post

    I teraz pytanie, czy muszę zmieniać jakieś parametry? Zainteresował mnie tryby pracy pompy obiegowej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa_obiegowa.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	379396

    Jaki tryb mam wybrać? gdzie to sie ustawia?
    Ustawia się zmieniając parametry "A"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parametry.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	379403

    ja nie mam takiej możliwości, ale gdybym miał, to chyba bym ustawił tak aby utrzymywał mi dT na poziomie 5 do 7*C , bo wtedy palnik schodzi do w miarę najniższej mocy. Tylko, że ja mam sprzęgło i ta różnica odbywa się na krótkim obiegu i to następowałoby szybciej i zarazem miałbym mniejsze straty na sprzęgle.

  20. #2340

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    Ustawia się zmieniając parametry "A"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parametry.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	379403

    ja nie mam takiej możliwości, ale gdybym miał, to chyba bym ustawił tak aby utrzymywał mi dT na poziomie 5 do 7*C , bo wtedy palnik schodzi do w miarę najniższej mocy. Tylko, że ja mam sprzęgło i ta różnica odbywa się na krótkim obiegu i to następowałoby szybciej i zarazem miałbym mniejsze straty na sprzęgle.
    czyli w parametrze A3 wpisuje po prostu oczekiwaną dT np 5?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

Strona 117 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony