dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 205
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 4095
  1. #2421
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal222 Zobacz post
    Pisałem 4 miesiące temu, że de facto po 2 sezonach używania, padła mi pompa w DIM V2 ABT przeznaczona do grzejników.
    Wczoraj, po 3 sezonach, ustawiona na 1 bieg pompa do podłogówki przestała się kręcić i się mocno nagrzała.
    Na szczęście, akurat ta daje radę kręcić się na 3 biegu, więc może do końca sezonu wytrzyma (najwyżej dostanę wyższy rachunek za prąd), ale w lato trzeba będzie znowu zrobić przeróbkę na standardowe pompy.
    Albo mam pecha, albo filtr sznurkowy i zmiękczacz to za mało (nie mam w instalacji filtra siatkowego) i coś mi się w instalacji zapycha.
    Mam nadzieję, że nie popsuje mi się kupiona 4 miesiące temu Grundfos Alpha2
    A gwarancja ? Immergas daje 5 lat....
    Dodatkowo, kiedys pisalem do nich jaka jest gwarancja na DIM, CAR v2 i zasobnik i odpisali mi, że:

    "Witam,
    Jeżeli DIM + CAR były zakupione i zamontowane wraz z kotłem – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klienta traktujemy je jako komplet, czyli ich okres gwarancyjny jest równy z gwarancją kotła (maksymalnie 5 lat od daty uruchomienia, pod warunkiem dokonania pierwszego uruchomienia i corocznych przeglądów przez Autoryzowany Serwis Techniczny Immergas – patrz warunki gwarancji).
    Jeżeli kocioł został zainstalowany i uruchomiony, a DIM i CAR dokupione i zamontowane później – mają ustawową dwuletnią ochronę gwarancyjną na podstawie dokumentu sprzedaży."

  2. #2422

    Domyślnie

    Dzięki za informację.
    Kurcze, że ja tego nie wiedziałem wcześniej, jak padła pierwsza pompa.
    Musiałem trochę poprzestawiać w DIM, aby zmieścić standardową pompę, więc pewnie uznają mi to jako ingerencję w DIMa i moga nie uznać gwarancji na druga pompę.
    Wtedy dzwoniłem do serwisanta i mówił, że po 2 latach to już nic nie pomoże.
    Albo nie wiedział o tych 5 latach, albo wolał, żebym kupił nową pompę.

  3. #2423
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olafd

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam, pytanie bardziej do posiadaczy kotła 12kw. Czy przy tylko samej podłogówce, okolo 1000m pexa, stosujecie sprzęgła hydrauliczne? Czy też sama pompa w piecu wystarczy?

  4. #2424

    Domyślnie

    Cytat Napisał olafd Zobacz post
    Witam, pytanie bardziej do posiadaczy kotła 12kw. Czy przy tylko samej podłogówce, okolo 1000m pexa, stosujecie sprzęgła hydrauliczne? Czy też sama pompa w piecu wystarczy?
    Mam ok 980m pexa i Victrixa 12kw i pompa w piecu spokojnie wyrabia. Nie mam sprzęgła..
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  5. #2425
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radeczek

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    13

    Domyślnie

    Jaką wydajność ma pompa obiegowa w Victrixa 12kw ? 1600 m pexa obróci?

  6. #2426

    Domyślnie

    Cytat Napisał radeczek Zobacz post
    Jaką wydajność ma pompa obiegowa w Victrixa 12kw ? 1600 m pexa obróci?
    u mnie jest 1200m 12 pętli parter i 5 pętli piętro i pompa daje radę. Pompa chodzi na 5 w 9 stopniowej skali.

  7. #2427

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś się orientuje czy w parametrach kotła (lub CAR'a) jest jakaś opcja, że jeżeli na dworze jest np min 14stC to piecyk wyłączy się pomimo, że termostat pokojowy będzie dwał sygnał do grzania? mam victrix 20TT ERP.

  8. #2428
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    patman2

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Pytanie z serii zagadkowych, dlaczego przy bardzo silnym, porywistym wietrze temp. na kotle podnosi się o kilka stopni ponad ustawioną? Objaw ten występuje od początku użytkowania kotła (odpalony w listopadzie) 20X TT 2erp bez żadnego sterownika, komin wyprowadzony ponad dach, powietrze z szachtu. Gdy wiatr osłabnie praca kotła wraca do normy.

  9. #2429

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość. Przymieżam się do wymiany bardzo starego Valianta na Victrix ? X TT 2 ERP. Tylko jakiej mocy. Posiadam akumulator ciepła 1000L z wężownicą na cwu, układ solarny, piec na paliwo stałe. Nowy Victrix ? X TT 2 ERP zasilał by akumulator ciepła latem 2/4 pojemności, a jesień zima i wiosna 3/4 pojemności. Jaki kocioł wybrać 12KW czy 20KW.

  10. #2430

    Domyślnie

    Mam takie pytanie odnosnie Vitricsa 12kw:
    Chce podlogowke sterowana pogodowo i termostaty z silownikami na rozdzielaczach. Fukcja odczytu temp pomieszczenia na Car v2 bedzie wylaczona. Czy w takim wypadku bede mogl na Car ustawic ramy czasowe grzania zbiornika cwu?
    Gdyby na samym kotle mozna bylo ustawic godziny grzania cwu to dla mnie Car bylby zbedny.
    Czy dobrze mysle?

  11. #2431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na CAR ustawisz, na kotle nie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2432

    Domyślnie

    Cytat Napisał radeczek Zobacz post
    Jaką wydajność ma pompa obiegowa w Victrixa 12kw ? 1600 m pexa obróci?
    To jest często zadawane pytanie i nie da sie na nie odpowiedzieć. Pompa musi pokonać opory w instalacji, a jeżeli te są duże, bo wykonanie jest nie przemyslane to sobie nie poradzi. Najważniejsze to szerokość rur od pieca do rozdzielaczy. Jeżeli rura ma średnicę wewnętrzna 16mm, będzie jeszcze trójnik rozdzielajacy zasilanie wody na górę dół, który dodatkowo zawezi przepływ, to możesz wstawiać sobie dowolna pompę a przepływ będzie z dupy. Zasilanie do rozdzielaczy musi być szerokie. 32mm średnicy rura i najlepiej żadnych przewezen. Tylko brak oporów spowoduje że pompa ma mniej pracy i można próbować zasilania bezpośrednio z pieca bez sprzęgła.

  13. #2433

    Domyślnie

    Cytat Napisał esselite Zobacz post
    To jest często zadawane pytanie i nie da sie na nie odpowiedzieć. Pompa musi pokonać opory w instalacji, a jeżeli te są duże, bo wykonanie jest nie przemyslane to sobie nie poradzi. Najważniejsze to szerokość rur od pieca do rozdzielaczy. Jeżeli rura ma średnicę wewnętrzna 16mm, będzie jeszcze trójnik rozdzielajacy zasilanie wody na górę dół, który dodatkowo zawezi przepływ, to możesz wstawiać sobie dowolna pompę a przepływ będzie z dupy. Zasilanie do rozdzielaczy musi być szerokie. 32mm średnicy rura i najlepiej żadnych przewezen. Tylko brak oporów spowoduje że pompa ma mniej pracy i można próbować zasilania bezpośrednio z pieca bez sprzęgła.
    Przy Victrix-sie 12 i całkowitej podłogówce mam 2 rozdzielacze z pompami po 12 sekcji, 1750 mb rurek fi 16. Kocioł tłoczy tylko między sobą a rozdzielaczami. Wszystko działa bezbłędnie.

  14. #2434

    Domyślnie

    Nie chodzi o pętle w podłodze, ale o rury od kotła do rozdIelaczy. Jaka maja średnicę u Ciebie? Bo to wcale nie jest oczywiste, że w każdej innej instalacji też takie będą.

  15. #2435

    Domyślnie

    Cytat Napisał esselite Zobacz post
    Nie chodzi o pętle w podłodze, ale o rury od kotła do rozdIelaczy. Jaka maja średnicę u Ciebie? Bo to wcale nie jest oczywiste, że w każdej innej instalacji też takie będą.
    U mnie od pieca do rozdzielaczy 28mm miedź.

  16. #2436

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    U mnie od pieca do rozdzielaczy 28mm miedź.
    No to elegancko, u mnie hydraulik zrobił na 25mm pe-x i jest porażka, bo średnica wewnętrzna jest jeszcze mniejsza, na dodatek zastosowany trójnik jeszcze bardziej tłumi przepływ i na piętrze jest problem z osiągnięciem powyżej 1l/m na rotametrach, trzeba się ratować wyższą temperaturą zasilania.
    Reasumując, przy pytaniu czy pompa z pieca obrobi wszytko trzeba się upewnić, że instalacja nie jest spierniczona.

  17. #2437

    Domyślnie

    Cytat Napisał esselite Zobacz post
    No to elegancko, u mnie hydraulik zrobił na 25mm pe-x i jest porażka, bo średnica wewnętrzna jest jeszcze mniejsza, na dodatek zastosowany trójnik jeszcze bardziej tłumi przepływ i na piętrze jest problem z osiągnięciem powyżej 1l/m na rotametrach, trzeba się ratować wyższą temperaturą zasilania.
    Reasumując, przy pytaniu czy pompa z pieca obrobi wszytko trzeba się upewnić, że instalacja nie jest spierniczona.
    U mnie byłoby podobnie bo początkowo chciał robić 22mm miedź ale sie uparlem na 28mm . Na poddaszu nie mam problemów żeby ustawić w dwóch pokojach przepływ na poziomie 1.6l/m

  18. #2438

    Domyślnie

    Panowie, wczoraj naszła mnie taka myśl... Mam ustawioną temperaturę minimum na 20 stopni a max na 40 stopni przy minus 20 stopniach. W takim wypadku, jeżeli na dworze jest np 13 stopni woda zasilania ma ok 23-24 stopnie. Czy nie lepiej zmienić trochę tą krzywą, żeby była bardziej płaska i temperaturę zasilania ustawić tak żeby osiągała wykorzystana była optymalna moc pieca czyli od temperatury ok 30 stopni. Jeżeli piec będzie grzał na 23 stopnie wydaje mi się, że będą większe straty, niż gdyby grzał na 30 stopni. Tym samym można uzyskać komfort ciepłej podłogi i dom szybciej będzie się nagrzewał. Proszę mnie ukierunkować jeżeli mój tok myślenia jest nieodpowiedni.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  19. #2439

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Panowie, wczoraj naszła mnie taka myśl... Mam ustawioną temperaturę minimum na 20 stopni a max na 40 stopni przy minus 20 stopniach. W takim wypadku, jeżeli na dworze jest np 13 stopni woda zasilania ma ok 23-24 stopnie. Czy nie lepiej zmienić trochę tą krzywą, żeby była bardziej płaska i temperaturę zasilania ustawić tak żeby osiągała wykorzystana była optymalna moc pieca czyli od temperatury ok 30 stopni. Jeżeli piec będzie grzał na 23 stopnie wydaje mi się, że będą większe straty, niż gdyby grzał na 30 stopni. Tym samym można uzyskać komfort ciepłej podłogi i dom szybciej będzie się nagrzewał. Proszę mnie ukierunkować jeżeli mój tok myślenia jest nieodpowiedni.
    ustaw temp min na 25 a max na 38 i będzie idealnie.

  20. #2440

    Domyślnie

    Jak z kotła wyjdzie woda 23 stopnie to jaka dotrze do podłogówki, 15? Nie przesadziłeś z tą oszczędnością?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 122 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony