dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 205
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 4095
  1. #2021
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal222 Zobacz post
    Masz na myśli DIM V2 A-2BT? W dokumencie http://www.immergas.com.pl/resources/dokumenty/DIM/3021468-DIM-V2-A2BT/3021649_DIM_V2_ABT_INSTRUKCJA.PDF na stronie 10 są widoczne termostaty bezpieczeństwa, podpięte pod X12 i X13.
    On mysli bardziej o tym DIMie chyba:
    http://www.immergas.com.pl/Produkty,6391/INSTRUKCJA_OBSLUGI
    a tam faktycznie sa tylko zworki (str 15)

  2. #2022
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    @montixe dzieki wielkie za odpowiedz.

    Mowiac elektrozawory mialem na mysli silowniki na petlach np:
    http://technika-grzewcza.eu/salus-controls-vs05-przewodowy-dobowy-regulator-temperatury-230v-duplikat-1.html
    plus jakas listwa sterujaca.
    Ty widze masz to zrobione na elektrozaworze wpietym pewnie na zasilaniu rozdzielacza.
    Jak to nie problem, to podeslij mi schemat chetnie popatrze jak masz to zrobione.
    Moj instalator zalozyl mi DIMa i nawet nie podlaczyl bo... to nie on
    Prawda jest taka ze pewnie wygodnie i szybko zrobil robote bez zbednej zabawy a ja za to zaplacilem.
    Inna kwestia ze wg mnie nie mial pojecia jak to podlaczyc itd....
    W sumie nie narzekam bo DIM+Kociol+CAR daja troche mozliwosci sterowania calym ukladem,
    ale teraz trzeba to jakos poustawiac zeby z jednej strony miec komfort w domu a z drugiej nie plakac przy rachunku za gaz
    Ja jestem zdania ze raz zrobic cos dobrze i do konca, a potem miec z tego korzysc i sw. spokoj,
    a ze trzeba troche poglowkowac i wydac kasy na sterowanie.... nic nie ma za darmo.

    Roznica miedzy nami jest taka ze mamy chyba podobne uklady, domy o podobnym metrazu itd
    tylko Ty robisz doktorat a ja jestem na 1 roku studiow

    ps. Priv

  3. #2023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumisio Zobacz post
    On mysli bardziej o tym DIMie chyba:
    http://www.immergas.com.pl/Produkty,6391/INSTRUKCJA_OBSLUGI
    a tam faktycznie sa tylko zworki (str 15)
    Pewnie chodziło o stronę 16, ale to jest DIM 2 Strefy, więc z założenia jest to DIM z dwiema strefami o jednakowej temperaturze czynnika grzewczego, a nie jak pisał sebastek09, strefami "niskimi".
    Z poprzednich postów widzę, że rzeczywiście chodzi o wersję bez mieszaczy.
    Zmylił mnie tekst "z dwoma niskimi strefami".
    W przypadku DIM 2 Strefy, niestety nie wiem, czy podłączenie się pod X12 i X13 coś da, ale widzę też, że jest X7 - przyłączenie do termostatu bezpieczeństwa D.I.M.
    Być może wystarczyłoby podłączenie jakiegoś termostatu przylgowego i w razie przekroczenia temperatury, wyłączać całkowicie DIMa.
    Ostatnio edytowane przez michal222 ; 17-11-2016 o 07:41

  4. #2024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumisio Zobacz post
    Mowiac elektrozawory mialem na mysli silowniki na petlach np:
    http://technika-grzewcza.eu/salus-controls-vs05-przewodowy-dobowy-regulator-temperatury-230v-duplikat-1.html
    plus jakas listwa sterujaca.
    Myślisz o czymś takim, co jest u mnie zastosowane.
    Ja mam taki zestaw, tylko bez tego dodatkowego sterownika czasowego po prawej stronie (termostaty pokojowe same też mogą być sterowane czasowo):
    Załącznik 373206
    Rehau jest dosyć drogi, więc pewine spokojnie mógłbym osiągnąć to samo, płacąc dwa razy mniej.

  5. #2025
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal222 Zobacz post
    Myślisz o czymś takim, co jest u mnie zastosowane.
    Ja mam taki zestaw, tylko bez tego dodatkowego sterownika czasowego po prawej stronie (termostaty pokojowe same też mogą być sterowane czasowo):
    Załącznik 373206
    Rehau jest dosyć drogi, więc pewine spokojnie mógłbym osiągnąć to samo, płacąc dwa razy mniej.
    Link cosik nie cwiczy.
    Ja moglbym zastosowac taki zestaw do sterowania pokoju nad garazem bo stamtad mam pociagniety przewod do rozdzielacza.
    Reszta pietra niestety do wysterowania pewnie tylko Tyboxem, oprocz jednego pokoiu gdzie wisi CAR...
    Ostatnio edytowane przez Gumisio ; 17-11-2016 o 07:55

  6. #2026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumisio Zobacz post
    Link cosik nie cwiczy.
    Widzę, że po wylogowaniu obrazek się nie pokazuje, tylko jak się jest zalogowanym.
    W każdym razie, takie zestawy i tak wyglądają podobnie (sterownik pokojowy, siłowniki na pętlach i rozdzielacz regulacji).
    A tego Tyboxa już masz kupionego?
    Nie wiem dokładnie jak wygląda Twoja instalacja, ale wydaje mi się, że mógłbyś użyć CAR do sterowania grzejnikami, a tego Salusa (albo jakiś inny system), do sterowania poszczególnymi strefami podłogówki, więc wtedy Tybox by nie był potrzebny.

  7. #2027
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal222 Zobacz post
    Widzę, że po wylogowaniu obrazek się nie pokazuje, tylko jak się jest zalogowanym.
    W każdym razie, takie zestawy i tak wyglądają podobnie (sterownik pokojowy, siłowniki na pętlach i rozdzielacz regulacji).
    A tego Tyboxa już masz kupionego?
    Nie wiem dokładnie jak wygląda Twoja instalacja, ale wydaje mi się, że mógłbyś użyć CAR do sterowania grzejnikami, a tego Salusa (albo jakiś inny system), do sterowania poszczególnymi strefami podłogówki, więc wtedy Tybox by nie był potrzebny.
    Tyboxa jeszcze nie mam.
    Na dole wszystko w podlogowce, tylko w garazu grzejnik (narazie stoi na ziemi )
    Gora 3 pokoje grzejniki (w jednym wisi CAR) a korytarz, garderoba lazienka i pokoj nad garazem podlogowka.
    Na dole w kotlowni obok kotla wisi DIM za sciana pod schodami jeden rozdzielacz i na gorze w garderobie drugi.
    CAR wisi na gorze w sypialni i zarzadza "na dzis" grzejnikami.
    W salonie mam wyprowadzony przewod do rozdzielacza na dole (w domysle do silownikow),
    ale moge go przedluzyc do kotla i ew. wykorzystac do CARa. Z pokoju nad garazerm tez mam przewod do silownikow
    do rozdzielacza na gorze.
    Na dzis jest problem tego typu ze CAR wisi w sypialni (12 m2) na gorze i jak osiagnie zadana temp
    to w pozostalych 2 pokojach (20 m2) jest chlodno.
    Na TA2 mam zworke bo nie mam Tyboxa wiec pompa w kotle chodzi non stop bo dostaje sygnal od pompy
    w DIM (tej ze zworka) wiec jedyna mozliwoscia jest w takim ukladzie wyregulowanie dolu na przeplywomierzach.
    Chyba ze przeniose CAR na dol na podlogowke a Tyboxa kupie na sterowanie gory.
    Tylko jak podepne CAR na dole to juz odchodzi mii mozliwosc zalozenia silownikow na dole na rozdzelaczu.
    I badz tu chlopie madry ....

  8. #2028

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal222 Zobacz post
    Pewnie chodziło o stronę 16, ale to jest DIM 2 Strefy, więc z założenia jest to DIM z dwiema strefami o jednakowej temperaturze czynnika grzewczego, a nie jak pisał sebastek09, strefami "niskimi".
    Z poprzednich postów widzę, że rzeczywiście chodzi o wersję bez mieszaczy.
    Zmylił mnie tekst "z dwoma niskimi strefami".
    W przypadku DIM 2 Strefy, niestety nie wiem, czy podłączenie się pod X12 i X13 coś da, ale widzę też, że jest X7 - przyłączenie do termostatu bezpieczeństwa D.I.M.
    Być może wystarczyłoby podłączenie jakiegoś termostatu przylgowego i w razie przekroczenia temperatury, wyłączać całkowicie DIMa.
    Tak, chodziło mi o wersję bez mieszaczy. Rzeczywiście jest na X7 "przylaczenie do termostatu bezpieczeństwa DIM". Jest też na X9 "przylaczenie do termostatu bezpieczeństwa on/off". Zakładam że tych termostatow też nie ma, skoro to jest "przylaczenie".
    Jeśli można tam wpiąć coś, to co?

  9. #2029

    Domyślnie

    @Gumisio

    Jeśli to dobrze sobie wyobraziłem, to tak być może dałoby radę to zrobić:
    CAR zostaje do zarządzania grzejnikami, tylko że musiałbyś go wstawić do pokoju z grzejnikami, który się najszybciej wychładza (nie wiem czy masz taką możliwość).
    Teraz zostają dwa rozdzielacze podłogówki (góra i dól).
    Pytanie, jak chcesz tym sterować, czy każdy z tych rozdzielaczy może się jeszcze podzielić na strefy (czyli masz np. w rozdzielaczu 6 pętli i zawsze mają się wszystkie otworzyć, czy czasami tylko np. 3 - garderoba z korytarzem, tylko 2 - pokój albo tylko 1 - łazienka, oczywiście to takie przykładowe zestawienie).
    Jeśli dany rozdzielacz podłogówki chcesz dzielić na strefy, wtedy potrzebujesz siłowniki na pętlach, a jeśli zawsze mają działać wszystkie pętle w danym rozdzielaczu, to wystarczą zawory, taki jak pisał @montixe i wtedy po prostu "załączasz" cały jeden rozdzielacz podłogówki.
    Ile stref, tyle potrzebowałbyś termostatów pokojowych plus przy każdym rozdzielaczu, taka skrzyneczka https://www.rehau.com/download/17229...-954619-pl.pdf, przynajmniej opieram się o mój system.
    Być może wystarczyłby jeden taki rozdzielacz regulacji, ale wtedy między dwoma rozdzielaczami podłogówki musiałbyś mieć kilka wiązek kabli.
    Z takiego rozdzielacza regulacji do DIM musi iść kabel, aby załączać zworkę TA2, wtedy gdy któraś ze stref "potrzebuje" ciepła.
    Są też pewnie jakieś bezprzewodowe rozwiązania, ale to trzeba by poszukać.

    @sebastek09

    Do X9 to raczej podłącza się sterowniki pokojowe, które wyłączą DIM po osiągnięciu zadanej temperatury w pokoju, więc wtedy może już być za późno, jak w obieg pójdzie np. woda o temperaturze 90 stopni.
    Oczywiście pod X9 też pewnie można podpiąć jakiś termostat przylgowy, założony na rurę zasilającą ciepłą wodę, który będzie włączony poniżej danej temperatury, np. 40 stopni (będzie symulował zworkę), a rozłączy się, gdy temperatura zostanie przekroczona.

  10. #2030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Mój piec zwariował?!
    Mam immergas Victrix x12 z CAR I pogodówką. Temperatura w domu zadania comfort 22, ekonomiczna 21, krzywa na 0,5. Temp. Co. Min20 max. 40. W domu sauna 24,5stopnia!!!! Co robić, piec ciągle grzeje wodę w podłogówce na 30stopni, wokół nie reaguje na żadne ustawienia!!! W całym domu podłogówka. Obecnie włączyłem car na funkcję lato. Co dalej?

  11. #2031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.638
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wyłączyłeś przez przypadek trybu Auto ?
    Jeśli nie, to zrestartuj kocioł.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2032

    Domyślnie

    Panowie Czy moglibyście zmierzyć jaką rezystancję (opór [OHM]) ma wasz czujnik temperatury i przy jakiej temperaturze na bojlrze ją zmierzyliście?
    Czujnik podłączony jest do ostatnich dwóch zacisków.
    Pytam bo po podłączeniu mojego temperatura jest stanowczo za wysoka w stosunku do ustawionej.

  13. #2033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Fotohobby no właśnie nie. Sezon zacząłem 09.10 i takie były ustawienia jak podałem, temp. W domu 22,5, jak przyszły mrozy zwiększyłem temp. min. Co. do 30 i było ok. Jak zaczęło robić się cieplej znowu zmniejszyłem do 25 a następnie do 20 stopni a piec ciągle grzeje. Jutro zadzwonię do Immergas

  14. #2034

    Domyślnie

    Cytat Napisał joni987 Zobacz post
    Panowie Czy moglibyście zmierzyć jaką rezystancję (opór [OHM]) ma wasz czujnik temperatury i przy jakiej temperaturze na bojlrze ją zmierzyliście?
    Czujnik podłączony jest do ostatnich dwóch zacisków.
    Pytam bo po podłączeniu mojego temperatura jest stanowczo za wysoka w stosunku do ustawionej.
    ja mierzyłem przy ok 40*C i było 5,83 Ohm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sonda 10k chrakterystyka.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	373425

  15. #2035

    Domyślnie

    Panowie czy KTY 81/110 to sonda zewnętrzna? a NTC 10k to sonda zasobnika CWU?

  16. #2036

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    Panowie czy KTY 81/110 to sonda zewnętrzna? a NTC 10k to sonda zasobnika CWU?
    Tak

  17. #2037

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefek1980 Zobacz post
    Fotohobby no właśnie nie. Sezon zacząłem 09.10 i takie były ustawienia jak podałem, temp. W domu 22,5, jak przyszły mrozy zwiększyłem temp. min. Co. do 30 i było ok. Jak zaczęło robić się cieplej znowu zmniejszyłem do 25 a następnie do 20 stopni a piec ciągle grzeje. Jutro zadzwonię do Immergas
    przyszła mi do głowy taka myśl.....jak zmieniałeś temp. min. zasilania kotła, to ruszałeś pokrętłem od krzywych? Bo pamiętam, że po zmianie na CAR temp.min, trzeba było ruszyć w pokrętłem i ponownie ustawić numer jaki był (obojętnie w lewo czy w prawo, tylko żeby na chwilę ruszyć a potem wrócić do poprzedniego numeru).
    Napisz jakie masz wszystkie ustawienia CARa, dotyczące CO
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 18-11-2016 o 13:43

  18. #2038
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Ustawienia na car.
    Temp. Komfort 21,5,
    Temp. Ekonomiczna 20,5
    Woda cwu 41
    Service off
    Ver pi off
    Otc 0,5

  19. #2039

    Domyślnie

    Też mam victrix x12, 160m2 grzania, 100℅ podlogowka, również garaż. W każdym pomieszczeniu mam sterownik temp, na rozdzielaczu mam siłowniki, do których idzie sygnał jak żądaną temp w którymś pomieszczeniu spadnie,silownik sie otwiera i puszczę obieg. Ogólnie bezwładność podlogowki się mówi, a to nie do końca prawda- mam całą instalację firmy Salus, te sterowniki temp uczą się same. Tak sobie pykaja cały czas otwierając i zwalniając obiegi. Działa to wszystko bardzo dobrze. W domu mam temp wszędzie 23st, w łazienkach 24st i w garażu 16st. Koszt ogrzewania CO i CWU za całe 12msc od 10.2015 do 10.2016 to niecałe 2500zl, ok 1000m3 gazu. W domu rekuperacja i przyzwoite ocieplenie tzn np ściany 20cm grafit, ciepłe okna etc

  20. #2040

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefek1980 Zobacz post
    Ustawienia na car.
    Temp. Komfort 21,5,
    Temp. Ekonomiczna 20,5
    Woda cwu 41
    Service off
    Ver pi off
    Otc 0,5
    Podałeś to co najmniej istotne. Podaj :
    Auto A? On /off?
    Modul? On/off?
    Build?

Strona 102 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony