dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 205
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 4095
  1. #681
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    mie tam nic nie tyka

    jak odprowadzić skropliny na zewnątrz? dajemy rurę ze spadkiem jakieś 4-5 metrów od fundamentów, nawiercamy ja na całej długości dowolnym wiertłem, owijamy starannie geowłókniną i zasypujemy. lepszym rozwiązaniem według mnie byłoby zamiast dziur i otuliny dac na końcu skrzynkę rozsączającą, ale to już według uznania (oczywiście roziawązanie dla "suchego" podwórka)
    Ostatnio edytowane przez emmer ; 21-08-2014 o 10:48

  2. #682

    Domyślnie

    Odpaliłem sobie ogrzewanie poprzedniej nocy, żeby zobaczyć jak to wszystko teraz działa i ustawiłem temp. na 20 stopni, wchodzę do domu fajnie cieplutko, temp osiągnięta ale w łazience lekko chłodno a wedle projektu powinno być 24 stopnie przy ustawieniu 20 na sterowniku i wtedy sobie pomyślałem, że to może wina przepływów na rozdzielaczu. Zapomniałem, że wszystko pootwierane na maksa i pewnie podłoga w miejscu sterownika szybciej się nagrzała i kocioł wyłączył. Słuszne jest moje myślenie??
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  3. #683
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    jak najbardziej złapaliśmy się na tym samym

  4. #684

    Domyślnie

    Trochę pokombinowałem, ale po ustawieniu 20 stopni na sterowniku nie mogę uzyskać 24 w łazience. Poza tym nie mogę wyregulować przepływów na rozdzielaczu bo gówno (za przeproszeniem) mi mi tam pokazuje. Kręcę i kręcę i niewiele te grzybki się ruszają, niektóre bardzo mało. Max dojeżdżają do 2l/min a przecież max to 4. Nie wiem co może być przyczyną
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  5. #685
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    (...)Poza tym nie mogę wyregulować przepływów na rozdzielaczu bo gówno (za przeproszeniem) mi mi tam pokazuje. Kręcę i kręcę i niewiele te grzybki się ruszają, niektóre bardzo mało. Max dojeżdżają do 2l/min a przecież max to 4. Nie wiem co może być przyczyną
    Za słaba pompa w kotle?

  6. #686

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się, żeby była za słaba, dużo osób ma ten kocioł przy takim domku i nie ma problemów. Mam teraz pompę na 2 biegu, zastanawiam się, żeby dać na 3. Jest to zasadne?? Nie chcę sam tego decydować. Dzisiaj pozakręcałem wszystkie pętle i kolejno puszczałem pojedyncze i grzybek w rotametrze płynnie przemieszczał się w górę i w dół po odkręceniu wszystkich pętli podnoszą się mimowolnie do góry.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  7. #687

    Domyślnie Jak z przeglądami.

    Witam. Również mam Victrixa 12 kw Jest już po gwarancji, czy jest obowiązek przeglądów ? Czy robicie co roku czy np. co 2 - 3 lata ?
    salata

  8. #688
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    ja co roku przed sezonem robię dla świetego spokoju. koszt 100-200 zł w porównaniu do kosztów ogrzewania to pomijany wydatek (tym bardziej że w przypadku rozregulowania czy mocnego zabrudzenia wydajność kotła może spaść)

  9. #689

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Mam teraz pompę na 2 biegu, zastanawiam się, żeby dać na 3. Jest to zasadne?? Nie chcę sam tego decydować.
    A to 2 to ustawił Ci serwis przy uruchomieniu, czy sam wybrałeś? Kocioł co prawda mam w innej wersji, ale gość od uruchamiania spróbował ustawienia na 2 prędkość i stwierdził po próbie że to za mało i nie ma co groszy na prądzie oszczędzać. Mam na 3 przy zbliżonej do Ciebie reszcie parametrów oprócz mocy kotła.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  10. #690
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał salata123 Zobacz post
    Witam. Również mam Victrixa 12 kw Jest już po gwarancji, czy jest obowiązek przeglądów ? Czy robicie co roku czy np. co 2 - 3 lata ?
    - spadek sprawności
    - przy kiepskim odprowadzaniu ciepła wymiennik sie wypala, przegrzana blacha robi sie krucha, ale budowy tego modelu nie znam
    - przy małym roztawie lamelek robia sie kamyszki i praktycznie nie doczysci sie wymiennika za jednym podejsciem
    - konserwację mozna trochę przeciągnąć ale dwa lata to już troche dużo
    - przy żeliwnych są duże przeloty i tam się nic nie zapycha

  11. #691

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    A to 2 to ustawił Ci serwis przy uruchomieniu, czy sam wybrałeś? Kocioł co prawda mam w innej wersji, ale gość od uruchamiania spróbował ustawienia na 2 prędkość i stwierdził po próbie że to za mało i nie ma co groszy na prądzie oszczędzać. Mam na 3 przy zbliżonej do Ciebie reszcie parametrów oprócz mocy kotła.
    Pompa na drugim biegu była ustawiona od razu po uruchomieniu i nikt tego nie przełączał. Zmienię chyba na 3 bieg
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  12. #692

    Domyślnie

    Na sterownikach pokojowych ustawiacie różne temperatury na różne pory czy ustalacie stałą temperaturę i tak chodzi?
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  13. #693
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    ja osobiście mam ustawioną stałą tempertaurę na głównym sterowniku (u mnie jest 100 % podłogówka) i nie bawię się w żadne obniżenia przy tej bezwładności.

  14. #694

    Domyślnie

    To teraz mam jeszcze jedno pytanie. Mam ustawiona na zimę krzywą grzewczą i offset wedle arkusza i jest ok, ale jak bym chciał podgrzać teraz to niestety za pomocą tych ustawień podłoga za cholerę mi się nie nagrzeje. Po prostu mam taki kaprys, że w domu mam 20 stopni ( nie mieszkamy jeszcze) a chciałbym mieć 23 i teraz macie jakąś specjalną krzywą na takie wypadki/ Myślałem sobie, żeby może zmienić wtedy temp. min albo ustawić inna krzywą. Zmieniłem krzywą i bardzo fajnie i szybko mi sie podgrzało do wymaganej temp. Ciekaw jestem jakie Wy macie rozwiązania bo nocki już niestety mogą być chłodne, a właściwie niektóre już są.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  15. #695
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    no to jeszcze raz ja : ja mam podłączenie sondy zewnętrznej do kotła za pośrednictwem kostki. w takie noce jak teraz w te przejściowe miesiące po prostu wypinam sondę i jadę tylko na sterowniku. jakoś tak prościej mi się wydaje.

  16. #696
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    To teraz mam jeszcze jedno pytanie. Mam ustawiona na zimę krzywą grzewczą i offset wedle arkusza i jest ok, ale jak bym chciał podgrzać teraz to niestety za pomocą tych ustawień podłoga za cholerę mi się nie nagrzeje. Po prostu mam taki kaprys, że w domu mam 20 stopni ( nie mieszkamy jeszcze) a chciałbym mieć 23 i teraz macie jakąś specjalną krzywą na takie wypadki/ Myślałem sobie, żeby może zmienić wtedy temp. min albo ustawić inna krzywą. Zmieniłem krzywą i bardzo fajnie i szybko mi sie podgrzało do wymaganej temp. Ciekaw jestem jakie Wy macie rozwiązania bo nocki już niestety mogą być chłodne, a właściwie niektóre już są.
    raczej zmieniaj parametrem "korekta krzywej grzewczej", byc może u Ciebie to jest ten offset, bo jak podniesiesz krzywą to temperatura wody moze za szybko rosnąć w porównaniu do spadku temperatury na zewnątrz

  17. #697

    Domyślnie

    Cytat Napisał emmer Zobacz post
    no to jeszcze raz ja : ja mam podłączenie sondy zewnętrznej do kotła za pośrednictwem kostki. w takie noce jak teraz w te przejściowe miesiące po prostu wypinam sondę i jadę tylko na sterowniku. jakoś tak prościej mi się wydaje.
    Ja w ustawieniach wylaczylem czujnik pokojowy i jade na samej sondzie i krzywej. Pali moze z 1.5m3/dobe, jesli odjac podgrzewanie CWU.

    Przy okazji mam dwa pytania o CWU.

    Wczoraj ustawilem, zeby w nocy sie wygrzala woda w zasobniku (Legion), a tutaj... Rano woda o temp. 40 stopni i wraz ze zuzyciem spada. Schodze do kotlowni, niby wszystko w porzadku, ale kociol sie nie wlacza, tylko miesza sie woda razem z zimna coraz bardziej. Wylaczylem, wlaczylem i dopiero ruszylo. Sterownik sie zawiesil? Komus sie tak zdarzylo?

    Rozumiem, ze po wygrzaniu do tych 65 czy 70 stopni, ile tam CarV2 ustawia, temperatura CWU rano powinna byc w tych okolicach, tak? Co ile macie ustawione wygrzewanie? W CarV2 jest mozliwosc tylko codziennie o 2:00 lub co tydzien o 2:00 w poniedzialki.

    Przy okazji sprawdzilem, ile m3 gazu idzie na podgrzanie zasobnika 160l z ok. 32 do ok. 55 stopni - 0,576m3, co daje ok. 1.2m3 gazu ma podgrzanie m3 wody o 8 stopni (ponoc kalorycznosc gazu ziemnego i wydajnosc kotlow przekladac powinno sie na ok. 1m3 zuzycia do takiej pracy). Jak jest u Was?

  18. #698
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    a kiedy robiłeś konserwację, może na dużej mocy sie" przytyka"

  19. #699

    Domyślnie

    Pierwsze odpalenie bylo w zeszlym roku, service mi pokazuje za 54 dni.

  20. #700
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    a nie bylo jakiegoś błędu nic nie migało?

Strona 35 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony