dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 205
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 4095
  1. #1841
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie jakie macie teraz dobowe zużycie gazu? no i przy jakiej zadanej temperaturze i metrażu domu
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  2. #1842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    od początku miesiąca 2,2m3/doba - CO+CWU.
    22C i trzy osoby.
    Ale od tego jest osobny wątek
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1843
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    to u mnie jakoś słabo bo przy temp zadanej 21,7 stopnia od wczoraj od 17 do dziś zeszło mi 3,2m3, 2 osoby.

    tylko że my dopiero zaczeliśmy grzać....
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  4. #1844

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasziza Zobacz post
    to u mnie jakoś słabo bo przy temp zadanej 21,7 stopnia od wczoraj od 17 do dziś zeszło mi 3,2m3, 2 osoby.
    tylko że my dopiero zaczeliśmy grzać....
    Przy tym metrażu to faktycznie dużo. Mój poranny odczyt - 3,5 m3 przez dobę, 213 m2 podłogówki, zero grzejników, kocioł ten sam. Zużycie tylko do c.o. Zasobnik też taki sam a regulator pokojowy Tybox 137. Pozdrawiam.

  5. #1845
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Przy tym metrażu to faktycznie dużo. Mój poranny odczyt - 3,5 m3 przez dobę, 213 m2 podłogówki, zero grzejników, kocioł ten sam. Zużycie tylko do c.o. Zasobnik też taki sam a regulator pokojowy Tybox 137. Pozdrawiam.
    no właśnie może to dlatego że się dopiero wprowadziliśmy i budynek potrzebuje wiecej energii?
    zastanawiam się czy regulacja przepływów w podłogówce coś da? nie mam rotametrów i nie widze jaki jest przepływ
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  6. #1846

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasziza Zobacz post
    no właśnie może to dlatego że się dopiero wprowadziliśmy i budynek
    potrzebuje wiecej energii?
    zastanawiam się czy regulacja przepływów w podłogówce coś da? nie mam rotametrów i nie widze jaki jest przepływ
    Ja grzeję o początku października, na początku bez sterownika kocioł palił 7/dobę, w międzyczasie zamontowalem drzwi wewnętrzne oraz sterownik i spalanoe powoli spadało, aż do takiego wyniku. Przyjdą mrozy to spalanie się zwiększy ale nawet 6-8 m3/dobę przy mrozach będzie dla mnie zadowalające.

  7. #1847
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ja grzeję o początku października, na początku bez sterownika kocioł palił 7/dobę, w międzyczasie zamontowalem drzwi wewnętrzne oraz sterownik i spalanoe powoli spadało, aż do takiego wyniku. Przyjdą mrozy to spalanie się zwiększy ale nawet 6-8 m3/dobę przy mrozach będzie dla mnie zadowalające.
    no zobaczymy, a jesli chodzo o CWU to grzejesz ją non stop do zadanej temperatury czy ustawiasz godziny w których ma się podgrzewać?
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  8. #1848

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasziza Zobacz post
    no zobaczymy, a jesli chodzo o CWU to grzejesz ją non stop do zadanej temperatury czy ustawiasz godziny w których ma się podgrzewać?
    Zasobnik cwu na razie włączany jest według potrzeb (jestem w trakcie przeprowadzki) lecz docelowo będzie włączony cały czas. Nie będę kombinował z oknami czasowymi bo nie widzę w tym sensu. Ciepła woda ma być o każdej porze dnia i nocy, nie będę ustalał pozostałym domownikom grafiku korzystania z łazienki. Pozdrawiam.

  9. #1849
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Zasobnik cwu na razie włączany jest według potrzeb (jestem w trakcie przeprowadzki) lecz docelowo będzie włączony cały czas. Nie będę kombinował z oknami czasowymi bo nie widzę w tym sensu. Ciepła woda ma być o każdej porze dnia i nocy, nie będę ustalał pozostałym domownikom grafiku korzystania z łazienki. Pozdrawiam.
    no fakt Pozdrawiam
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  10. #1850
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie regulacji na rozdzielaczach. Niestety nie mam rotametrów więc trzeba to robić na oko.
    Czy wszystkie zawory od powrotu mam odkręcić na max? czy przykręcić je w takim samym stopniu jak te od zasilania?
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  11. #1851

    Domyślnie

    Pytanie raczej do wątku o podłogówce, ale po co komplikować podwójnym kręceniem, odkręć na maxa.


    A najlepiej kup po pompie vilo na każdy obwód, woda dotrze w najdalsze zakamarki w mgnieniuieniu oka. Żart, inspirowany inny wątkiem.

  12. #1852
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Pytanie raczej do wątku o podłogówce, ale po co komplikować podwójnym kręceniem, odkręć na maxa.


    A najlepiej kup po pompie vilo na każdy obwód, woda dotrze w najdalsze zakamarki w mgnieniuieniu oka. Żart, inspirowany inny wątkiem.
    ok dzięki.
    A czy jeśli przepływy wszędzie odkręce na max (nie mam rotametrów) - to zwiększy się zużycie gazu?
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  13. #1853

    Domyślnie

    Na mój gust, upraszczając, przepływy bym możliwie wyrównał, przy maksymalnej ich wartości, a zużycie zależy zasadniczo od zapotrzebowania na ciepło, a więc raczej nie.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 20-10-2016 o 12:51

  14. #1854

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Pytanie raczej do wątku o podłogówce, ale po co komplikować podwójnym kręceniem, odkręć na maxa.



    A najlepiej kup po pompie vilo na każdy obwód, woda dotrze w najdalsze zakamarki w mgnieniuieniu oka. Żart, inspirowany inny wątkiem.
    Żartowniś z Ciebie Grzeniu. Tylko nie wiem czy aby nie za bardzo.

  15. #1855
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    A powiedzcie mi jeak to jest z tymi krzywymi. Aktualnie mam zadaną temp 21,9 a piec grzeje do 22,3 - krzywa 2,0. build 10. czyli piec wyłącza sie jak jest 0.4 stpnia powyżej zadanej?
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  16. #1856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To nie zależy od krzywej, a od build.
    Zmień na 5
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #1857

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam victrix 12 ERP tt do celów co i cwu + tybox137 zbiornik 100l 2dorosłych 2dzieci pierwszy sezon poprzedni kocioł spalal 2500m3 gazu na rok
    Grzejniki panelowe i 2 drabinki w łazienkach
    Powierzchnia 240m2 po podłodze ponad 300m2 w tym garaz, poddasze nie grzane, welna 15 w podlodze oraz na stropie, zewnetrznie styro 15
    trzy poziomy z rozdzielaczami 20
    grzejnikow
    Spalanie około 10m3 na dobę
    Na cwu od 1m bez cyrkulacji do 3m z cyrkulacja nonstop z włącznikiem czasowym co godzinę 2m wiec wychodzi ze spalanie przy obecnych temperaturach mam około 8m na potrzeby co. Woda w co 40c w cwu 43 z histeryza -3 temperatura na tyboxie 22c komfort super woda gorąca temperatura w pomieszczeniach ok
    Pytanie brzmi co można pokombinować z ustawieniami aby zmniejszyć spalanie gazu kocioł teraz taktuje około 15 razy na dobę grzejniki są letnie-ciepłe ale wystarcza to żeby odpowiednio nagrać pomieszczenia
    Oprócz zmiany na kotle temp (histeryzy) na -3 reszta ustawień fabryczne na tyboxie tez nic nie zmieniałem ustawiłem 22 stopnie i tak chodzi
    Będę wdzięczny za każdą sensowna odpowiedz w szczególności montixe
    Dzieki

  18. #1858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imeq Zobacz post
    Witam
    Posiadam victrix 12 ERP tt do celów co i cwu + tybox137 zbiornik 100l 2dorosłych 2dzieci pierwszy sezon poprzedni kocioł spalal 2500m3 gazu n
    a rok
    Grzejniki panelowe i 2 drabinki w łazienkach
    Powierzchnia 240m2 po podłodze ponad 300m2 w tym garaz, poddasze nie grzane, welna 15 w podlodze oraz na stropie, zewnetrznie styro 15
    trzy poziomy z rozdzielaczami 20
    grzejnikow
    Spalanie około 10m3 na dobę
    Na cwu od 1m bez cyrkulacji do 3m z cyrkulacja nonstop z włącznikiem czasowym co godzinę 2m wiec wychodzi ze spalanie przy obecnych temperaturach mam około 8m na potrzeby co. Woda w co 40c w cwu 43 z histeryza -3 temperatura na tyboxie 22c komfort super woda gorąca temperatura w pomieszczeniach ok
    Pytanie brzmi co można pokombinować z ustawieniami aby zmniejszyć spalanie gazu kocioł teraz taktuje około 15 razy na dobę grzejniki są letnie-ciepłe ale wystarcza to żeby odpowiednio nagrać pomieszczenia
    Oprócz zmiany na kotle temp (histeryzy) na -3 reszta ustawień fabryczne na tyboxie tez nic nie zmieniałem ustawiłem 22 stopnie i tak chodzi
    Będę wdzięczny za każdą sensowna odpowiedz w szczególności montixe
    Dzieki
    U mnie dokładnie tak jak u Ciebie tylko, że mam całość podłogówkę. Dzisiejszy odczyt to 5 m3/dobę bez cwu. Histereza na Tyboxie 0,2 , temperatura zadana 22 a na kotle ustawione na 35 stopni.

  19. #1859
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Pytanko, czy macie w kotłach jednofunkcyjnych zamontowany zawór zwrotny na zasianiu CWU, żeby się zasobnik
    nie wychładzał grawitacyjnie?

  20. #1860

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    Pytanko, czy macie w kotłach jednofunkcyjnych zamontowany zawór zwrotny na zasianiu CWU, żeby się zasobnik
    nie wychładzał grawitacyjnie?
    Ten zawór przy zasobniku? Jest umiejscowiony, to mam hydraulik był zdziwiony ze nie było go z zasobnikiem to coś tam dołożył

Strona 93 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony