dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przydomowa oczyszczalnia ścieków - zwrot VAT (materały i wykonanie)

    Gdybym kupowal przydomową oczyszczlnię ścieków (same materiały) to wiem, ze można ubiegać się o zwrot VAtu, a co wtedy jesli wyspecjalizowana firma wykona taka przydomową oczyszczlnię i wystawi mi fakturę zarówno za materiały i robotę? Czy z taką fakturą również mogę zgłosić do odliczenia?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysiul Zobacz post
    Gdybym kupowal przydomową oczyszczlnię ścieków (same materiały) to wiem, ze można ubiegać się o zwrot VAtu, a co wtedy jesli wyspecjalizowana firma wykona taka przydomową oczyszczlnię i wystawi mi fakturę zarówno za materiały i robotę? Czy z taką fakturą również mogę zgłosić do odliczenia?
    W takim przypadku popros firme o fakture z 7% VATem. Nie bedzie czego odliczac.

    marcin

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysiul Zobacz post
    Gdybym kupowal przydomową oczyszczlnię ścieków (same materiały) to wiem, ze można ubiegać się o zwrot VAtu,
    Ubiegać to się można, i owszem, ale szanse na zwrot są nikłe. Od pewnego czasu urzędy skarbowe zmieniły zasady i obecnie oczyszczalnia jest klasyfikowana jako obiekt, który nie jest trwale związany z budynkiem i jako taki nie podpada pod 7%.

    Sprzedawcy często wprowadzają w błąd klientów (wystarczy przejrzeć oferty na Allegro), tłumacząc potem, że nie mają wpływu na decyzję akurat tego czy innego urzędu, a cała reszta Polski udziela zwrotu. To zwykłe kłamstwo. Posłuchaj Jastrzębia i poproś o 7% fakturę przy zakupie - ciekawe co sprzedawca ci odpowie.

    A w ogóle to zadzwoń do swojego urzędu i zapytaj. To, co przeczytasz tutaj i tak nie ma przełożenia na twój urząd.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony