dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie pompa cyrkulacyjna CWU jak dobrze ustawić

    Mieszkamy w domu od ponad 2 lat, ale jak do tej pory nie uporałem się z pompą cyrkulacyjną CWU; w jaki sposób poradziliście sobie aby jej posiadanie wpływało pozytywnie na użytkowanie?

    czy zakupić jakiś programator, który ustawi się w trybie rano, popołudnie, w weekendy cały dzień czy może macie jakieś inne dobre rozwiązania?

    obecnie zanim weźmiemy prysznic woda musi sobie polecieć albo w słuchawce pojawiła się odpowiedniej temperatury, podobnie z myciem rąk

    ktoś podpowiadał aby pompę podłączyć do czujek alarmowych, które po wyłapaniu ruchu będą załączały pompę

    będę wdzięczny za poradę

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak Zobacz post
    Mieszkamy w domu od ponad 2 lat, ale jak do tej pory nie uporałem się z pompą cyrkulacyjną CWU; w jaki sposób poradziliście sobie aby jej posiadanie wpływało pozytywnie na użytkowanie?

    czy zakupić jakiś programator, który ustawi się w trybie rano, popołudnie, w weekendy cały dzień czy może macie jakieś inne dobre rozwiązania?

    obecnie zanim weźmiemy prysznic woda musi sobie polecieć albo w słuchawce pojawiła się odpowiedniej temperatury, podobnie z myciem rąk

    ktoś podpowiadał aby pompę podłączyć do czujek alarmowych, które po wyłapaniu ruchu będą załączały pompę

    będę wdzięczny za poradę
    Nie ma idealnego rozwiazania. To zawsze bedzie kompromis miedzy kosztem (bo poprzez cyrkulacje tracisz cieplo zgromadzone w zasobniku CWU), a komfortem. Najbardziej komfortowe dla Ciebie jest to ze cyrkulacja chodzi non-stop, w godzinach gdy potencjalnie potrzebujesz wody. Ale wtedy i koszt jest najwiekszy. Mozesz koszt zmiejszyc poprzez cykliczne wlaczanie i wylaczanie. Np w godzinach porannych cyrkulacja chodzi 5min, potem stoi przez 15min.
    Opcja podpiecia pod czujke, lub pod wlacznik swiatla itp tez ma wade. Jesli masz daleko do lazienki od zbiornika CWU, to musi uplynac troche czasu od wlaczenia cyrkulacji, az ta a ciepla woda doleci do lazienki. Tak czy siak zaczekac trzeba - czy to lejac wode, czy to czekajac.

    Ja stosuje wlaczanie czasowe, na 5min, potem odstep 10 czy 15min, w godzinach rannych i wieczornych. Daje to niezly efekt, bez specjalnych kosztow - ot tani tygodniowy programator.

    marcin

  3. #3

    Domyślnie

    kupowałem 2 razy programator w castoramie, ale jakoś nie dał egzaminu
    a Ty jakie urządzenie wykorzystujesz?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak Zobacz post
    kupowałem 2 razy programator w castoramie, ale jakoś nie dał egzaminu
    a Ty jakie urządzenie wykorzystujesz?
    Z pamieci nie potrafie powiedziec jaki to model/producent. Ale rodzaj urzadzenia nie ma tu znaczenia. Grunt zeby walczal i wylaczal pompe jak zaprogramowano. Co rozumiesz poprzez nie zdal egzaminu??

    marcin

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony