dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Montaż parapetow wewnętrznych

    Czy moglibyscie podpowiedzieć jak powinny najbardziej optymalnie być zwymiarowane parapety?Chodzi mi ile powinny wchodzić w oscieżnice (pod okno), ile w mur (sciany po bokach) i ile poza sciane w kierunku pokoju. Ja chcilabym tak podpowiedzcie czy tak moze byc:
    - 0,5 cm pod oscieznicę (pod okno)
    -po 2 cm po obu stronach okna w scianie
    - 3 cm poza krawędz sciany w kierunku pomieszczenia

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Pod oknem powinienes miec listwe do której montujesz parapet zazwyczaj od krawedzi ramy do listwy jest ok 2cm!
    Ile dasz na boki i do wewnatrz to juz twoja sprawa!Tylko nie wszystko ładnie wyglada,ja uwazam ze takie 3cm wchodzące w sciane to min

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Witku, nie we wszystkich oknach jest to 2cm..
    Poza tym na wyparcie parapetu wystarczy 0,5-1cm. Reszta dobrze jest wypelnic pianą - o ile ktoś jest w stanie ją tam wstrzyknąć - bo to prawda mało kiedy poruszana przez montazystow.
    Wchodzenie na boki - 2-3cm to takie dobre minimum. Kolejny problem pojawia się przy tasmach do montazu trojwarstwowego... - co bylo poruszone chyba w watku "montaz w warstwie docieplenia".
    A teraz kwestia wychodzenia ze sciany:
    - parapet ma słuzyc ochronie grzejnika przed kurzem (by osiadajacy na zeberkach nim kurz nie wzbijal sie w powietrze razem z cieplem). Dlatego szkola hydraulikow mowi o przykryciu calego grzejnika, czyli ok 12-16cm wychodzacych ze sciany.
    - wystawanie o 2-3cm ze sciany jest male o ile nie bardzo malo. Parapety zwykle mają zakrąlone narozniki - tak ok 3cm i wtedy to zaokraglenie chowa sie w scianie, co nie wyglada dobrze.
    - przy wysunieciu 2-3cm widac bardzo gdy nierowno sa otynkowane glify. Na 2 cm nawet male roznice bedzie widac - na 7 czy 9 juz nie tak bardzo.
    - jeszcze raz wpuszczenie na boki o 2cm - przy nierowno rozglifionych oknach tez to bardzo widac..
    Mi sie to nie podoba i uwazam, ze to wyglada slabo.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    dlatego napisałem zazwyczaj 2cm
    a co do zakrywania grzejnika to akurat spotkałem się z tezą ze nie nalezy zakrywać całego i tez powiedział hydraulik

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ile osob tyle zdań.
    Ja u siebie robilbym na ok 9 cm. Tyle mi sie podoba..

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Matskocz

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-090
    Dzielnica
    Śrd
    Posty
    63

    Domyślnie

    U mnie parapet przykrywa grzejniki w kazdym pomieszczeniu. O ile dobrze pamiętam, jest to odległość ok 12/13cm wychodzących ze ściany. Wygląda to "normalnie". U większości znajomych jest podobnie.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    ja za bardzo nie chce wystawiac poza połke okna-tak jak pisalem na wstepie 3-4 cm. Nie mamy grzejnikow w domu wiec z tym nie ma problemu...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ale tak jak napisał ci Finlandia wewnetrzne parapety zazwyczaj wykańczane są na bokach łukiem (5zł ,r3) to lepiej dac 2cm dalej aby nie zaczynał sie przy samym wyjsciu ze sciany

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ale tak jak napisał ci Finlandia wewnetrzne parapety zazwyczaj wykańczane są na bokach łukiem (5zł ,r3) to lepiej dac 2cm dalej aby nie zaczynał sie przy samym wyjsciu ze sciany
    Dokładnie - dość często się zdarza, że jeden glif różni się od drugiego o ok 1 cm, i wtedy widać, że narożniki wchodzą nierówno w ściany. Można regulować to głębokością wsunięcia pod okno, ale to jest tylko wyjście awaryjne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony