dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Napęd bramy ogrodzeniowej - tylko kabel 3x1,5mm2

    Jakie kable podciągnąć do napędu bramy ogrodzeniowej.

    Wychodzi mi że tak naprawdę wystarczy podciągnąć przewód zasilający 3x1,5mm2 do centrali napędu przy ogrodzeniu a resztę przewodów np. do fotokomórek będę ciągnął już bezpośrednio z tej centrali.

    Nie wiem tylko czy potrzeba dodatkowy przewód jakbym chciał otwierać bramę wjazdową przyciskiem w domu.

    Na schematach Nice i Came widziałem koncentryk??? do czego on służy.

    Niestety nie wiem czy zmieści mi się brama przesuwana więc muszę tak położyć kable żeby w razie czego zamontować bramę dwuskrzydłową.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2

    Domyślnie Re: Napęd bramy ogrodzeniowej - tylko kabel 3x1,5mm2

    Witam
    Przewod zasilajacy 3x1.5 jest wystarczajacy do zasilania napedu, ja jednak proponuje jesze jeden kabelek 5x0,75 do sterowania bramy z domu.
    Jezeli chodzi o brame dwuskrzydłową to zasilanie 2 silnika bedzie z centralki polozonej blisko bramy.
    Najpierw sprawdz schemat bo bywaja bramy na 400V,240V i tez na 24V
    pozdrawiam daro31ie

    Cytat Napisał odaro
    Jakie kable podciągnąć do napędu bramy ogrodzeniowej.

    Wychodzi mi że tak naprawdę wystarczy podciągnąć przewód zasilający 3x1,5mm2 do centrali napędu przy ogrodzeniu a resztę przewodów np. do fotokomórek będę ciągnął już bezpośrednio z tej centrali.

    Nie wiem tylko czy potrzeba dodatkowy przewód jakbym chciał otwierać bramę wjazdową przyciskiem w domu.

    Na schematach Nice i Came widziałem koncentryk??? do czego on służy.

    Niestety nie wiem czy zmieści mi się brama przesuwana więc muszę tak położyć kable żeby w razie czego zamontować bramę dwuskrzydłową.

  3. #3

    Domyślnie

    Kocentryk jest do anteny, ktora bedzie odbierac sygnal z pilota.
    A nie myslales aby centralke umiescic w domu? - moim zdaniem jest to bardziej estetyczne, no i centralka nie jest wtedy narazona na "atak" wandali

  4. #4

    Domyślnie

    a ja sobie wszelkie przewody (zasilanie, od właczników bram, domofonu, sygnalizacji itp) doprowadziłem do narożnika garażu, tam tez niedługo powstanie przepust ścianą na zewnątrz o takim przekroju aby pomieścił kilka kabli, i albo zamontuję tam centrale i kable pójdą do poszczególnych urządzeń przepustem w ścianie i pod ziemią albo też centrala będzie w bramie a w narożniku zgrabna puszka i możliwa dowolna konfiguracja doprowadzonej elektryki

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUŚ
    Kocentryk jest do anteny, ktora bedzie odbierac sygnal z pilota.
    A nie myslales aby centralke umiescic w domu? - moim zdaniem jest to bardziej estetyczne, no i centralka nie jest wtedy narazona na "atak" wandali
    No myślałem ale czy tak można

    Pod ręką ma serwis Faac ciekawe czy można go schować do domu
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też tak zrobiłem jakedde mam wszystko doprowadzone do narożnika w garażu i z tego miejsca będzie rozprowadzenie na bramę wjazdową i wideodomofon.
    Buduję domek "Manuela" z firmy Archeton

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał JACUŚ
    Kocentryk jest do anteny, ktora bedzie odbierac sygnal z pilota.
    A nie myslales aby centralke umiescic w domu? - moim zdaniem jest to bardziej estetyczne, no i centralka nie jest wtedy narazona na "atak" wandali
    No myślałem ale czy tak można

    Pod ręką ma serwis Faac ciekawe czy można go schować do domu
    Spokojnie możesz z Faac wykonać taką instalację. Jeżeli będzie brama przesuwna to i tak centrala jest w automacie, w przypadku bramy skrzydłowej centrala jest oddzielna i lepiej ją schować w pomieszczeniu po co ma być narażona na ataki amatorów cudzej własności
    Alarmy, Kamery, Telewizja, Automatyka bram to moje zajęcie

  8. #8

    Domyślnie

    Nie pomyślałam, że to wszystko takie skomplikowane. W sobotę przychodzą panowie kończyć kłaść kostkę. I trzeba pociągnąć kable.
    Brama ma być 2-skrzydłowa. Centralka - w garażu. Prąd jest w skrzynce obok bramy. Czyli mam:
    A, B - słupki od bramy
    C - centralka w garażu
    D - skrzynka z prądem
    Bardzo proszę o radę - jakie punkty, jakimi kablami trzeba połączyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony