dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak zamocować szybę w drzwiach wewnętrznych

    Witam serdecznie! Nie mam pojęcia, jakie są możliwości wstawienia szyby do moich starych, drewnianych drzwi. Podpowiedzcie, jak tego dokonać mając taki rodzaj mocowania, jak na poniższym rysunku.


    Nie chcę za bardzo oblepiać kitem, bo to kiepsko wygląda, no ale jeśli nie znajdę innego wyjścia to trza będzie tak zrobić.
    Ostatnio edytowane przez pakeroso ; 08-11-2011 o 16:58

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Idź z grafem do Castoramy i dobierz sobie jakieś listewki - szyba ma 4mm grubości.
    Po dobraniu listewek - np. ćwierćwałków, musisz je sobie przyciąć pod kątem 45 stopni na odpowiednią wysokość i szerokość. Do tego potrzebny jest Ci odpowiedni sprzęt bo wbrew pozorom to precyzyjna robota żeby wyszło estetico Dokup sobie odpowiednio delikatne gwoździki do zabicia przyciętego ćwierćwałka. Acha, przed zabiciem listewek/ćwierćwałków wypada je pomalować pod kolor skrzydła drzwi. No i już.

    P.S mnie osobiście to by się nie chciało nawet czytać tej instrukcji, którą sam napisałem zresztą i polazł bym z grafem i rozmiarami (wysokość i szerokość)do najbliższego stolarza i scedował bym na niego rozwiązannie tego arcyproblemu
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    ojej, pisałem odpowiedź na ten temat ale jej nie widzę.. mam nadzieję, ze nie wylądowała gdzieś w innych tematach

    Moja propozycja - zabierz skrzydło do szklarza. U nich taka robota to codzienność.

  4. #4

    Domyślnie

    Wyjmowanie skrzydła odpada - strasznie ciężkie jest, a najbliższy stolarz kilka dzielnic dalej.
    Dam trochę sylikonu wokół szyby (żeby nie drżała), obiję ćwierćwałkami 5x5 i powinienem otrzymać zadowalający efekt.

    Dzięki serdeczne za pomoc

  5. #5

    Domyślnie

    A jednak zmieniłem koncepcję - ćwierćwałek musiałby mieć ok. 5 mm, a to zbyt mało dla stolarza na przycięcie marketowego ćwierćwałka, więc zastosowałem kątownik. Efekt jest rewelacyjny i nawet udało mi się przyciąć listwy samodzielnie.

    Poniżej schemat mojego rozwiązania

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wyszło Ci dokladnie tak, jak wykonują to producenci drzwi. Czyli OK

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony