dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1350

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Witam, wiecie ja jak tam czytam wasze posty to i tak wychodzi, że spalam wicej od was przy swoim 117m2 i kubaturze 330m3.
    Zastanawiam się i doradźcie czy - bo jak pisałem wcześniej nie mam - nie zamontować zaworu czterodrogowego.... nie mam bo mój hydraulik miał inna wizję, działa to, lecz nie wiem czy to powoduje, że spalanie jest większe..... najgorsze jest to że nie wiem czy wywalenie kasy na zawory przyniesie efekty....

    ??? co wy na to...
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    luki81

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pechozol Zobacz post
    Witam, wiecie ja jak tam czytam wasze posty to i tak wychodzi, że spalam wicej od was przy swoim 117m2 i kubaturze 330m3.
    Zastanawiam się i doradźcie czy - bo jak pisałem wcześniej nie mam - nie zamontować zaworu czterodrogowego.... nie mam bo mój hydraulik miał inna wizję, działa to, lecz nie wiem czy to powoduje, że spalanie jest większe..... najgorsze jest to że nie wiem czy wywalenie kasy na zawory przyniesie efekty....

    ??? co wy na to...
    To wszystko zależy od twojej instalki. Jeżeli znasz zasadę działania zaworu 4d to odpowiesz sobie na pytanie czy jest zasadne zastosowania tego zaworu w twojej instalacji.
    Ja mam tak automatykę skonfigurowaną że nie potrzebuję zaworu 4D, zamontowane mam 3D i to mi starcza.
    Napisz co masz zainstalowane?
    Apollo II 220m2, 850m3 kubatury, SAS17 MULTI ST450PID, CWU220L 2xZawór 3D z siłownikiem, 1xST280, 1xST281, ST61,pogodówka, 100m2 podłogówki, 120m2 grzejników, cyrkulacja, 4x pompy wilo
    Ściany Porotherm25, styropian 20- 0,035, dach-wełna 30cm, okna 3szybowe-0,6

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki81 Zobacz post
    To wszystko zależy od twojej instalki. Jeżeli znasz zasadę działania zaworu 4d to odpowiesz sobie na pytanie czy jest zasadne zastosowania tego zaworu w twojej instalacji.
    Ja mam tak automatykę skonfigurowaną że nie potrzebuję zaworu 4D, zamontowane mam 3D i to mi starcza.
    Napisz co masz zainstalowane?
    Kurde nie znam się na zaworach wiem, że mają za zadanie utrzymywanie temperatury na obiegach krótki długi.
    Nie znam się na tyle żeby powiedzieć i stwierdzić jak to jest, ale nie mam zamontowanego też żadnego trójdrożnego zaworu a podłogówke mam z powrotu z grzejników + plus taki zawór jak przy kaloryferze w odpowiednim miejscu z specjalnym czujnikiem przewodowym firma herz, który mam zamontowany na powrocie w magistrali podłogowej, jak temperatura jest za mała to z obiegu gdzie jest zamontowana głowica, czyli zaraz za wyjściem z pieca wody zostaje dopuszczona woda, żeby domieszać ciepłej w układzie
    ja tak mam ustawiony tą głowicę, żeby mi utrzymywała temperaturę na powrocie taką jak chcę zadaną....
    oczywiście pompka CO CWU Cyrkulacyjna i podłogowa, za każdą zawór zwrotny....
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    luki81

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pechozol Zobacz post
    Kurde nie znam się na zaworach wiem, że mają za zadanie utrzymywanie temperatury na obiegach krótki długi.
    Nie znam się na tyle żeby powiedzieć i stwierdzić jak to jest, ale nie mam zamontowanego też żadnego trójdrożnego zaworu a podłogówke mam z powrotu z grzejników + plus taki zawór jak przy kaloryferze w odpowiednim miejscu z specjalnym czujnikiem przewodowym firma herz, który mam zamontowany na powrocie w magistrali podłogowej, jak temperatura jest za mała to z obiegu gdzie jest zamontowana głowica, czyli zaraz za wyjściem z pieca wody zostaje dopuszczona woda, żeby domieszać ciepłej w układzie
    ja tak mam ustawiony tą głowicę, żeby mi utrzymywała temperaturę na powrocie taką jak chcę zadaną....
    oczywiście pompka CO CWU Cyrkulacyjna i podłogowa, za każdą zawór zwrotny....
    A na grzejniki puszczasz tyle ile masz na CO?
    Apollo II 220m2, 850m3 kubatury, SAS17 MULTI ST450PID, CWU220L 2xZawór 3D z siłownikiem, 1xST280, 1xST281, ST61,pogodówka, 100m2 podłogówki, 120m2 grzejników, cyrkulacja, 4x pompy wilo
    Ściany Porotherm25, styropian 20- 0,035, dach-wełna 30cm, okna 3szybowe-0,6

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki81 Zobacz post
    A na grzejniki puszczasz tyle ile masz na CO?
    No tak na grzejniki puszczam tyle co na CO
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cameleon81

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    A ja sobie w sobotę wyczyściłem cały piec, wszystkie otwory, a dziś, czyli 3 dni po czyszczeniu, tyle popiołu, że prawie całą retortę zakryło. Obawiam się, czy jak bym dziś nie zajrzał do paleniska, jutro w ogóle by się jeszcze paliło. W niedziele był u mnie gość, co ma taki piec, ale z innym sterownikiem. Ustawił mi podawanie na 6s a przerwę na 40s, przy nadmuchu 35%. Wystraszony taką ilością popiołu oraz zbyt chyba wysokim kopczykiem, dziś zwiększyłem przerwę do 45 sekund. Co ciekawe nie spalił jakiejś niewyobrażalnej ilości groszku, na pewno poniżej 1,5 worka.na dobę. Wam koledzy zdarzyło się, żeby w tak krótkim czasie popiół podszedł prawie pod szczyt retorty?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony