dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 68
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 1350
  1. #1261

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do SASa na serwis. Pan powiedział, że poluzowała się śruba od wlewu oleju, albo puścił Simmerring, który dokupię w każdym sklepie. Dodatkowo powiedział, że mogę to zrobić dopiero na wiosnę (gdy wygaszę w piecu) bo nie powinno się nic zatrzeć. Czeka mnie w takim razie rozbieranie reduktora.
    Ostatnio edytowane przez luk_sob ; 20-02-2017 o 13:50

  2. #1262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Ha, ciekawe, pamiętaj zrobić dokumentację foto lub wideo. Pzdr
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  3. #1263

    Domyślnie

    1. Tak z ciekawości. Czy ktoś z was aktualizował oprogramowanie sterownika ( ST-450zPID) ?

    2. Co to są impulsy wzrostu? Nie znalazłem tutaj jeszcze takie informacji?

    3. Jaka powinna być temperatura podajnika? Mi ostatnio pokazuje ok.42-48 stopni. Nie wiem czy to trochę nie za wysoka.
    Ostatnio edytowane przez luk_sob ; 23-02-2017 o 07:09

  4. #1264
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zapomniałem całkiem o tym forum, brak czasu. Ale musze nadrobić zaległości. Przepraszam wszystkie osoby które się próbowały ze mną skontaktować.
    Jak tam u was spalanie ?

    Ja po wczorajszym zasypie policzyłem że wytrzymał 10dni to średnia na dobę ok 15kg.
    Zużycie w tym sezonie ok. 2.5 tony. do dnia dzisiejszego.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  5. #1265

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Zapomniałem całkiem o tym forum, brak czasu. Ale musze nadrobić zaległości. Przepraszam wszystkie osoby które się próbowały ze mną skontaktować.
    Jak tam u was spalanie ?

    Ja po wczorajszym zasypie policzyłem że wytrzymał 10dni to średnia na dobę ok 15kg.
    Zużycie w tym sezonie ok. 2.5 tony. do dnia dzisiejszego.
    Ok a jaką masz temperaturę zadaną na piecu przy takim spalaniu ? I czy spala przez cały sezon po 15 na dibe czy przy takiej temperaturze jak teraz ?

  6. #1266
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Do tej pory miałem 55*C na CO.
    Ale teraz zmieniłem na tryb letni + załączona pompa od podłogówki. Więc nastawiam CO tak że ustawiam bojler na 50*C i CO próbuje dojść do tej temp.
    Wiadomo że ma ciężej bo grzeje podłogę jeszcze, ale wydaje mi się że ten tryb jest dużo bardziej oszczędniejszy i piec chodzi łagodniej niż na pompach równoległych czy ogrzewaniu domu. Teraz zasyp powinien starczyć na 15-16 dni. Wcześniej było do 10dni. Zasyp to ok 140-150kg
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  7. #1267
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cześć, jak zwykle jak się robi wiosna nikt nie zagląda, ale......
    zastanawiam się cały czas nad alternatywą dla ogrzewania wody latem, ze względu na to, że szkoda dogrzewać sobie pomieszczenie jak jest i tak juz gorąco, w zeszłe sezony kończyłem jeszcze dopalać na ruszcie awaryjnym drewno po budowlane, a teraz zastanawiam się czy nie warto grzałki na prąd założyć, bo fakt jest, że w lato musi chodzić i piec i pobór prądu też wtedy występuje, no i sam nawet ekogroszek dla utrzymania żaru, jak dobrze pamiętam to jest ok. worka minimum na tydzień....+ prąd to i tak myślę, że około 125 zł na miesiąc wyjdzie....

    Jak jest to u was, macie jakieś konkretne rozwiązania i przeliczenia??
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  8. #1268

    Domyślnie

    Ja w lato grzeję wodę w bojlerze grzałką. Dokładnych przeliczeń Ci nie podam, bo jestem w pracy, ale nie wychodzi drożej. Tym bardziej, że mam taryfę nocną, przez co woda grzeje się tylko w wyznaczonych godzinach. Wystarcza to dla czterech osób przez cały dzień i noc.

  9. #1269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kolego ja ma na grzałkę, kupiłem programator który włącza bojler w taryfie kiedy prąd mam tańszy.
    Ale szczegół mogę ci podać jak wróce do domu. Prąd jest wtedy chyba prawie 3x tańszy.

    Wg mnie nie ma sensu palić całe wakacje, popiół wynosić itp.
    A przepale tylko piec raz na ile żeby spalić papiery których nie wyrzucam tylko zostawiam na rozpałkę.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  10. #1270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    No to jak możesz podać zużycie i jaka moc na jaki zasobnik wody. ..
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  11. #1271
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zasobnik 250 L jak widac w podpisie.
    zużycie dokładnie nie wiem, musiałbym kupić miernik taki do gniazdka. Nie mam jak tego zmierzyć. Zużycie wody 5m3 miesięcznie.
    Płace za prąd 180zł. w tym płyta indukcyjna, 3 TV, dwa chodzą cały dzień non-stop, reszta to standard, lodówka, piec CO, pralka, komputery itd.

    płyta to tak wyjdzie 30zł/miesięcznie
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 20-03-2017 o 09:23
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  12. #1272
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Julo powiedz czy ty piszesz stan na teraz, czy juz około letni, takie zużycie energii nie jest na prawdę duże, zaskakuje mnie jak piszesz, że ta płyta tak mało ciągnie, zastanawia mnie jak jeszcze dużo z niej korzystacie, kurcze sam kiedyś interesowałem się płytą ale postawiłem na gaz ze względu na koszty, wyszło mi znacznie taniej w przeliczeniu niż indukcja, albo u mnie tak dużo pompa ciągnie, albo sam juz nie wiem.....
    Telewizory tez u mnie chodzą komp i piec, ale nie mam indukcji, za to pompę na wodę ze studni, co na pewno nie jest ekonomiczne, chociaż znowy, przy 3 osobowej rodzinie nie sądze, że tak dużo znowu zawija.....płacę tak jak ty około 180 zł na m-c
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  13. #1273
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kolego, ja płace 180zł i to jest stały rachunek, niezależnie czy lato czy zima. Także cięzko mi powiedzieć jak w lato a jak w zime wychodzi.
    Mam licznik, musiałbym spisywać teraz a poźniej w lato obie taryfy i policzyć. Ale komu by się tak chciało. Pewnie bym zapomniał to robić co miesiąc.
    Żona gotuje cały czas bo siedzi w domu, z tym że troche jej cisne żeby używała w tanich godzinach. Czyli od 13 do 16-tej. Za to w weekendy i święta mam cały dzień tanią taryfę. Może kupię kiedyś miernik taki do gniazdka to mogę z ciekawości pomierzyć ale pieca nie zmierze bo mi elektryk podłączył bezpośrednio bez gniazdka.

    podsumowując - płace 180zł, teraz chodzi piec i pompki, w lato chodzi grzałka w bojlerze 250L i na jedno wychodzi.

    Acha dodam że w całym domu mam LEDy albo energooszczędne, jedynie w piwnicy zwykłe żarówki bo tam za dużo nie świece, więc pomyślałem że ewentualna oszczędność nie przekroczy kosztu zakupu żarówek.
    Ja jeszcze myślałem wymienić pompki na energooszczędne.
    Bo mam trzy. Jednak do kaloryferów - chyba chodzi na 1 biegu 25W albo 35W- bodajrze, pisze z pamięci. Druga od bojlera, chyba taka sama wartość i od podłogówki - ta na pewno jest mocniejsza. Ciekawe za jaki czas by się zwrócił taki zakup.
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 22-03-2017 o 18:56
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  14. #1274
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak dbacie o swoje piece ?

    Konserwujecie je albo robicie jakieś przeglądy ?
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  15. #1275
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Mi właśnie ostatnio przetartą się rura podajnika, dolna część przy kryzie łączącej z piecem, na szczęście teściu napawał i doszlifował i mam nadzieję, że jeszcze trochę pożyje.... jak zrobię co trzeba to wrzucę zdjecia....
    Piec sas alim 14 kW + st-290 v2

    ONLY PiD

  16. #1276

    Domyślnie

    Witam po letnim sezonie znowu walka w kotłowni. W tym roku zgodnie z zaleceniem producenta zostawiłem na okres nieużywania otwarte drzwiczki w moim sasie i co ? Ruda sie wdarła na niektóre elementy( w zeszłym roku miałem zamkniete i nic nie bylo) Wniosek: zamykać. A jak z tym u Was?
    Ale nie o tym walka będzie. Podczas nieużywania za pomysłem kolegi Elwonsky-iego zamontowałem w moim układzie pompe za zaworem 4d na powrocie do pieca by podnieść temp powrotu i wszytsko byłoby ok ( temp faktycznie sie podniosła sporo) tylko mam teraz problem z samym weglem podawanym na retorte.(wielkie niedopaly spadaja do popielnika)mimo zmniejszonego nawet do -30 wpolczynnika podawania wegla. nie wiem czy błedem jest to że podpieta jest jako pompa cyrkulacyjna do pieca czy podpiąc ja do zwyklego gniazdka niech pracuje caly czas ? dzis podpiałem ja jako pompa podlogowa a czujnik wsadzilem w izolacje przy wejsciu powrotu do pieca_ zobacze czy sie cos zmieni. Skoro zadana 58, powrot do pieca ok 50 na dom ok 37 to dlaczego podaje i podaje ?? nawet nie wiem ile dokladnie wynosi spalanie ale wizualnie szybciej ubywa
    Sas Slim 23 KW + ST 450 PID + ST-296 + ST-260

  17. #1277

    Domyślnie

    Witam,

    Na początku dzięki wielkie za zaangażowanie i za posty. PO przeczytaniu waszych postów ogarnąłem kocioł powiedzmy w 75%...
    Fajna idea – jak ktoś ma czas i dośwadcznie – porsze kontynuujcie tradycję…

    A teraz do rzeczy… Zainstalowałem kociołek producenta KBO 25 KW, EkoDuo – oryginalnie był z rusztem wodnym ale w moim wydaniu ruszt został wycięty i zainstalowany został dodatkowy żeliwny ruszt.
    Palnik Ekoenergia, sterownik TECH 480 PiD, zawór 3D, regulator pokojowy ST 298. Do ogrzania jakieś 200 mkw (opcjonalnie w weekend 260) oraz CWU 200L…

    Kocioł pracuje sobie na parametrach zad CO – 60 st, CWU-50-60 – nie ma problemów z osiągnięciem

    Początkowo kocioł po rozgrzaniu przerzucał niedopałki do popielnika w dużej ilości, regulacja współczynnikiem podawania i wsp wentylacji przystopowała i nie ma już niespalonego groszku w popielniku (wsp podawania -20, wsp went +2). Pojawiły się spieki tzw. Kalafiory które łatwno rozkruszyć – tutaj na razie jestem na etapie zmniejszania wsp. Went o 2 stopnie i myśle że optimum zaraz osiągniemy. Wszystko byłoby super, ale jak czytam że Wam pali ok 15 kg na dobe to wręcz nie mogę uwierzyć…

    U mnie przy pracy równoległej pomp spalanie to około 40-50 kg, zasobnik wystarczy na max 3 dni… Ekogroszek 25 kj piast. Dom ocieplony styropianem: połowa szarą 5, połowa 10-15 cm (warunki techniczno remontowe), dach ocieplony wełna 15+5)…
    Wydaje mi się że spalanie bardzo duże – nie powinno tak być…

    Przy pracy równoległej pomp:
    zad 60, cwu 55, wsp pod -20, wsp went +2.
    Regulator pokojowy: jeżeli ustawiony na sterowanie kotłem to po osiągnięciu temp w domu obniża CO o 10 stopi. (tak ustawiam aby na kotle było CO 60), 3D w pozycji 6 (40/60), temp na grzejniki 48 st, szybko osiąga parametry, grzejniki grzeją cały czas, po dwóch dniach w domu nawet 28 stopni…spalnie 40-50 kg doba…
    Przestawiłem regulator pokojowy na sterowanie pompą CO, ale tutaj mam problem z parametrami. Temperatura w domu 24 stopnie, histereza regulatora 1 st, zadana 23,5. Ładnie dogrzewa osiąga 24 stopnie, wyłącza pompe i przechodzi w nadzór i tutaj zaczynają się problemy, w nadzorze po paru godzinach żar mam w połowie podajnika, popiół go zasypuje i prawie gaśnie… ustawienia trybu nadzoru oryginalne podawanie 1S, przerwa 5 min, nadmuchy nie pamiętam ale chyba co 3 min 30%... problem jest taki że temperatura w domu długo utrzymuje się na poziomie zadanym i tryb nadzoru długo trwa… Macie jakieś pomysły jak ustawić po pierwsze parametry nadzoru, a po drugie jakie ustawienia regulatora pokojowego ? Może lepiej histerezę na minimum czyli 0,2 st i wówczas częściej będzie się załączał ? Odnośnie regulatora – można jakoś załączyć wygaszacz ekranu…?

    Czy macie jakieś pomysły jak obniżyć apetyt kotła ? Przynajmniej do 25 kg… Kiedyś ktoś pisał że w menu serwisowym powinny być parametry jak minimalny czas podawania, maksymalny czas podawania… jak to działa, jak to ustawiać ?

    Obecnie problem rozwiązałem w ten sposób że załączyłem tryb letni otworzyłem zawór grawitacyjny i grawitacyjnie idzie na dom, a chodzi tylko pompa CWU. Przy takich temp zewn daje rade, w domu 22-23 stopinie, CWU 50, spalanie przy tej opcji koło 20-25 kg/dobra. Natomiast w trybie letnim przy grzaniu tylko CWU spalanie jest minimalne około 5-8 kg doba… Czy takie rozwiązanie – grzanie trybem letnim jest w ogóle poprawne ? Czy w trybie letnim można odłączyć również pompe CWU ?

    Podsumowując wątek:

    1. Musze jakoś zejść ze spalaniem w trybie równoległym, ogrzeanie domu
    2. Jak dobrać parametry regulatora pokojowego, czy można go wygasić i jakie parametry trybu nadzoru ?
    3. Jak regulować mocą kotła poprzez max i min czas podawania
    4. Czy można odłączyć pompe CWU w trybie letnim i puścić grawitacyjnie na dom i na bojler, albo na sam dom wyłączając pompe CWU ?

    Aha najważniejsze – palę na PID i chciałbym aby tak pozostało, raczej nie zamierzam przechodzić na dwustan chyba że testowo…

    Będę wdzięczny za refleksje, porady, przemyślenia…

    Pozdrawiam
    Kocioł KBO 25 KW, Tech 480 PiD, palnik EKOENERGIA

  18. #1278

    Domyślnie

    Witam. Mam inny kociolek ale zasady podobne chociaz ja pewne rzeczy juz ogarnalem to walcze narazie tylko z zaniską temp. powrotu.(roznica miedzy aktualna temp pieca a powrotem ok 20 st) ale nie o tym teraz. Z tego co juz kiedys na forum przeczytalem to o wiele lepiej niech piec obniza temp pokojowką niz wylacza pompy na dany czas by temp spadla.(spory referat ktos napisal ☺.) Ja temp na grzejniki daje ok 37 a Twoje 48 mnie by ugotowaly . Tez pracuje na pompach rownoleglych ale powiem Ci ze pompa CWU to u mnie prawie wogole nie chodzi. U mnie mimowolnie wzrasta i tak temp w bojlerze w zaleznosci od aktualnie zadanej i wynosi +\- 6 -8 stopni mniej. od tej na kotle. Co do nadzoru : to tez wiem ze w PID nie powinien wogole wchodzic -powinien byc ciagle w trybie pracy oscylujac wokol zadanej temp. Ja mialem z tym problem ale usunalem go kiedy okazalo sie ze mam nieszczelba retorte i ucieka powietrze bokiem i kociol mi przez to w ten nadzor wchodzil(ale why to nie wiem ������). Sporo czasu poswiecic trzeba na spotkania z piecem w kotlowni.Poczytaj od poczatku ten watek to moze cos znajdziesz wiecej jak ja. Sorry za literowke.pisze z tel.
    Sas Slim 23 KW + ST 450 PID + ST-296 + ST-260

  19. #1279

    Domyślnie

    witam,

    Ja niestety nie mam temp powrotu - to może i lepiej - jedna rzecz mniej do kontroli
    Tak też mi się wydaje z obserwacji że lepiej obiżać temp na CO niż blokować pompe, gdyż później są duże wahania temp i dużo pobiera przy starcie. Tryb nadzoru u mnie pojawia się właśnie jak pokojówka działa na pompe CO - a w przeciwnym przypadku kocioł chodzi ładnie cały czas.
    Wątek czytałem w zasadzie od początku i dzięki temu w miare wyregulowałem piec
    A powiedz mi zawór 3D czy 4D regulujesz automatem czy manualnie ?

    Pozdrawiam i dzięki
    Kocioł KBO 25 KW, Tech 480 PiD, palnik EKOENERGIA

  20. #1280

    Domyślnie

    Hej. Wpada w nadzor bo np piec pracuje by podniesc temp a regulator wykrywa zadana temp i zalacza pokojowke i nagle nadwyzka. Ja mam 4d i recznie krece. A temp powrotu sprawdzam tak ze podlaczylem czujnik do pieca od podlogowki (wsunalem go przy wejsciu do pieca )bo nie uzywam i idzie mi jako podlogowka. Tak wiec mam wglad na temp powrotu. A wczesniej sprawdzalem powrot wsuwajac w izolacje termometr spozywczy
    Ostatnio edytowane przez tomlew ; 09-11-2017 o 09:07
    Sas Slim 23 KW + ST 450 PID + ST-296 + ST-260

Strona 64 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony