dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy można odliczyć POŚ od ulgi remontowej?

    Teść ma wybudowane szambo. Chce to zmienić na POŚ - czyli modernizacja. Czy może w takim układzie odliczyć to od ulgi remontowej?
    Pozdrawiam
    Juras74

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem tak, ale pod warunkiem że mu to firma opisze jako "prace remontowo-budowlane". Na cholere dawać urzędasom do myślenia i pisać na fakturze, że było szambo, a nie salon?
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki
    Ale kupujemy oczyszczlnię bez montażu czyli sam materiał. Na fakturze będzie np. 'Przydomowa oczyszczalnia ścieków'. Montaż wykonamy sami. To ja nie mogę takiego materiału odliczyć?
    Pozdrawiam
    Juras74

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Juras odliczasz to na co masz fakturę. Nie jest istotne kto to montował. Po prostu nie odliczasz kosztów robocizny i już.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #5

    Domyślnie

    No, nie wiem. Interpretacja remontu jest taka, że to "przywrócenie pierwotnych własności użytkowych". Gdyby literalnie to czytać (a urzędasy maja takie tendencje), to może byc klopot. Może byc, ale nie musi, ale po co los kusic?
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    No, nie wiem. Interpretacja remontu jest taka, że to "przywrócenie pierwotnych własności użytkowych". Gdyby literalnie to czytać (a urzędasy maja takie tendencje), to może byc klopot. Może byc, ale nie musi, ale po co los kusic?
    Przekorku - nazwa ulgi brzmi - Wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego zajmowanego na podstawie tytułu prawnego oraz wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej
    (pogrubienie moje)

    Mam nadzieję, że "Urzędasy" jak ich w poczuciu wielkości własnej nazwałeś (aś) rzeczywiście czytają literalnie przepisy i z pewnością nie pominą słowa MODERNIZACJĘ co Ty niestety tendencyjnie uczyniłeś (aś).

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony