dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Nastawy sterownika dla kotla z podajnikiem slimakowym

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

Kod pocztowy
    05-100

Domyślnie Nastawy sterownika dla kotla z podajnikiem slimakowym

Witam

Posiadam piec z podajnikiem slimakowym 17 kw firmy Konstal z sterownikiem Titanic i z tego wzgledu mam do Was kilka pytan:

1) jak ustawic sterownik, aby uzyskac najlepsze spalanie ekogroszku?
    2) czy lepiej jest mieszac ekogroszek z mialem dla tanszego rezultatu?
    3) jakie macie zdanie o ekogroszku z marketow typu obi? Kalorycznosc niby 25 kj, granulacja 0-25mm czy jest to warte swojej ceny?
    4) z tego co juz wiem to nie mozna ustawiac tem kotla nizej niz 45 C, to co robic gdy w domu przy takiej tem jest za goraco? Nie mam przy kotle zadnego zaworu 3 lub 4 droznego, jedynie przy grzejnikach zawory.

Za odp z gory dziekuje.

Pozdrawiam
    Krzysiek K

selius

Kod pocztowy
    05-100

Domyślnie

Nikt nie pomoze ;/
    Koledzy pomozcie bo nie wiem czy wina jest zlego ekogroszku czy moich ustawien ;/

3. Tanie ogrzewanie. Które urządzenia grzewcze kosztują najmniej? Ogrzewanie podłogowe tylko w jednym pomieszczeniu? Ekspert wyjaśnia Skuteczne odpowietrzanie grzejników, czyli sposób na usunięcie powietrza z instalacji c.o. Jakie grzejniki kupić decydując się na modernizację instalacji? Poznaj rodzaje grzejników oraz ich najważniejsze cechy

Domyślnie

Cytat Napisał selius Zobacz post
    2) czy lepiej jest mieszac ekogroszek z mialem dla tanszego rezultatu?
    Mieszałem poprzednie dwa sezony miał z groszkiem - ale ze względu na dużą ilość spieków i nie dopalonych kawałków węgla w tym roku dałem sobie spokój i zakupiłem sam groszek. Dobre wyniki w spalaniu dawało mieszanie groszku z owsem ale od dwóch lat zakup owsa jest nieopłacalny - przynajmniej dla "mieszczucha" no i w zimie uciążliwe jest go składowanie w domku w mieście.
    Z groszkiem z marketów jest tak jak z groszkiem ze składów węgla - raz trafisz na dobry a raz na kiepski i nie ma na to żadnej zasady ( poza tą kto chciał więcej zarobić na worku). Raz mi się zdarzyło kupić super węgiel w BricoMarche ale niestety cena z tonę wynosiła coś około 1000 zł .
    Akurat po moim poście w innym wątku @Marin75 podjął ten sam temat więc Ci go tu wkleję : http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5014397

4) z tego co juz wiem to nie mozna ustawiac tem kotla nizej niz 45 C, to co robic gdy w domu przy takiej tem jest za goraco? Nie mam przy kotle zadnego zaworu 3 lub 4 droznego, jedynie przy grzejnikach zawory.
    Niestety ale kotła nie powinno się ustawiać niżej niż zaleca producent - najczęściej jest to około 55 stopni. Jeśli w domu jest za gorąco a nie masz możliwości przerobić instalacji - zakup termostaty elektroniczne na grzejniki - są bardziej czułe i dokładne na ustawienia lub jeśli sterownik pieca na to zezwala kup termostat pokojowy ( teraz można kupić nawet bezprzewodowy ) który bardzo dobrze ustabilizuje Ci temp. w domu.
    Ostatnio edytowane przez pawelo_pl ; 19-11-2011 o 23:06

selius

Kod pocztowy
    05-100

Domyślnie

Dzieki za odpowiedz.

A powiedzcie mi czy jest to normalne gdy piec jest na podtrzymaniu to groszek sie nie pali tylko zarzy?
    Mam palnik ekoenergi 2 albo 3 generacji i czy jest tez normalne ze pali sie tylko polowa palnika?

Nastawy jakie mam to
    1) Tem kotla 50 C
    2) czas podawania 10 s
    3) czas podtrzymania 70 s
    4) dmuchawa 3 bieg (1-12)
    5) przyslona dmuchawy oslonieta 2 cm
    6) czas przedmuchu 10 s
    7) krotnosc 4

Co byscie zmienili w moich ustawieniach?

Pozdrawiam

selius

Kod pocztowy
    05-100

Domyślnie

Moze ktos jeszcze pomoze

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jarecki79

Domyślnie

Moze ktos jeszcze pomoze
    Zadzwoń do Konstal, p. Grzegorz Ci pomoże.

Na sterowniku Titanic masz też naklejkę z numer ogólnopolskiego serwisu -dzwoń.
    W firmie Prond w kotłowni testowej jest tłok typu OPAL oraz model Skam-P z palnikiem Ekoenergia, jest na czym testy robić.
    Jak zadzwonisz do firmy Prond, to prawdopodobnie nastawy na tych kotłach robi p.Mateusz

siła nadmuchu 3 jest wstawiana z myślą o palnikach fajkowych, do Ekoenergii musiałbyś dmuchać mocniej, aby żar rozciągnąć na całość - ok. 5-7bieg.
    Najwyżej mocniej przebije Ci nastawę, ale resztę opanujesz trybem podtrzymania.

Wybierając Titanic masz klasyczny sterownik dwustanowy, więc to normalne,że palnik w podtrzymaniu przygasa i się tylko żarzy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia