dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pablo1986

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-367
    Posty
    5

    Domyślnie Łączenie dwóch okien w jedno duże. Pytanie...

    Witam!!! Jak w temacie Zamówiłem okna w systemie Iglo 5 Classic. Bez montażu więc jutro chciałbym się za to zabrać... Dzwoniłem do firmy u której składałem zamówienie i ku mojemu zdziwieniu czekają na mnie dwa okna (!!)... Mieszkam w starym poniemieckim budownictwie. Wymieniem bardzo duże okno balkonowe które składa się z okna właśnie balkonowego plus okno rozwierno-uchylne obok/po lewej stronie/.
    Jak to się łączy?? Na sylikon, na wcisk?? Zaglądam teraz do dodatków w zamówieniu i są jakieś dwie pozycje łącznik "H".
    Jeszcze jedno pytanie.. Czy montując na dyble tracę gwarancje??
    Jeżeli było to wybaczcie...

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Cytat Napisał Pablo1986 Zobacz post
    Wymieniem bardzo duże okno balkonowe które składa się z okna właśnie balkonowego plus okno rozwierno-uchylne obok/po lewej stronie/.
    U mnie w podobnym oknie, też składającym się z dwóch fizycznych okien połączenie stanowi "słupek", który dodali też od razu do zamówienia.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i do łączenia właśnie służy łącznik typu H ale... ale oba okienka i tak muszą być ze sobą skręcone zgodnie z zasadą 15-20 cm od naroża i odległość między śrubami nie większa niż 60 - 70 cm
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Nie aby dogryzać ale jeśli zadajesz takie pytania to raczej daj komuś kto wie co i jak i niech ci to wstawi a ty bedziesz cieszył się nowym oknem na którym i tak zaoszczedziłeś.
    Aż taka wyszła róznica z montazem nawet po zmianie vatu na zestawie balkonowym?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1986 Zobacz post
    Witam!!! Jak w temacie Zamówiłem okna w systemie Iglo 5 Classic. Bez montażu więc jutro chciałbym się za to zabrać... Dzwoniłem do firmy u której składałem zamówienie i ku mojemu zdziwieniu czekają na mnie dwa okna (!!)... Mieszkam w starym poniemieckim budownictwie. Wymieniem bardzo duże okno balkonowe które składa się z okna właśnie balkonowego plus okno rozwierno-uchylne obok/po lewej stronie/.
    Jak to się łączy?? Na sylikon, na wcisk?? Zaglądam teraz do dodatków w zamówieniu i są jakieś dwie pozycje łącznik "H".
    Jeszcze jedno pytanie.. Czy montując na dyble tracę gwarancje??
    Jeżeli było to wybaczcie...
    Z oknami powinieneś otrzymać instrukcję obsługi . Przeczytasz to się dowiesz co obejmuje gwarancja . Po zadawanych pytaniach widać,że jesteś laikiem . Na Twoim miejscu domówiłabym do tego okna montaż . Sam wyrwij stare, sam zajmij się obróbką, ale ustawienie, zakotwienie i regulację powierz lepiej ludziom, którzy zajmują się tym zawodowo . Oszczędzisz sobie problemów, które na bank wystąpią .

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    zwłaszcza, że w przypadku jakichkolwiek kłopotów z oknami w pierwszej kolejności szuka się błędów popełnionych przy ich montażu
    nie ryzykuj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Zdecydownie koledzy dobrze mówią (tzn. mało kiedy się z nimi nie zgadzam). Od montażu zależy:
    - porawne funkcjonowanie okuć,
    - szczelność okna oraz okolicy wokół okna
    Niemalże każda reklamacja dot. tych dwóch aspektów wynika z błędu montażu lub zaniechania przy montażu i trudno wymagać, by sprzedawca gratis wysłał do tego swojego człowieka.
    Stąd dobra rada Samara - zrób wszystko sam, ale tak by ekpia montażowa wstawiła jedynie okno w stan /pół/surowy (najtańsza opcja montażu).

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli już sam chcesz to montować i się uprzesz to załatw sobie duże ściski stolarskie bo w przeciwnym razie namęczysz się okrutnie aby te okna połączyć w jedność. Przed łączeniem okien posmaruj uszczelki łącznika płynem do naczyń.

    ...widziałem podobny zestaw montowany przez domatora i jak się okazało montaż łączników "H" go przerósł. Okna zostały zamontowane na styk i posmarowane silikonem co wygląda wyjątkowo paskudnie.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie ma żadnych kłopotów ze sręceniem dwu ościeżnic
    Nagminnie popełniany bład to właśnie ściski stolarskie i chwila nieuwagi i d.....a
    pasujesz jedno do drugiego
    wiercnisz otwory najpierw małym wiertłem 3-4 mm przez obie ościeżnice, pierwszą na wylot, drugą tylko przez pierwszą ściankę wzmocnienia
    Później rozwiercasz pierwszą ościeżnice wiertłem o średnicy większej o min. 0,1 mm od śruby jaką będziesz to skręcał
    Skręcasz i spokój, śruba przez pierwszą ościeżnice przechodzi swobodnie i dociska ją w trakcie wkręcania się we wzmocnienie drugiej ościeżnicy
    I tylko uwaga, gdyż czasem trafia się na wzmocnienie tak ustawione w profilu że ścianka jest blisko zewnętrznej jej krawędzi, wtedy śruba musi być głęboko. Bywa tez tak, że ścianki profila są tak cienkie lub miękkie że w trakcie skręcania wciska się profil i nieestetycznie to wygląda
    Możesz też zastosować śruby do skręcania szafek kuchennych tylko musisz zastosować dłuższe trzpienie
    niby prosta rzecz ale bez choć odrobiny smykałki do majsterkowania i technicznego myślenia dla laika sprawiająca taki kłopot że szybciej coś schrzani niż zrobi dobrze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    i chwila nieuwagi i d.....a
    Hmmm... Ja nigdy nie miałem problemu. Czyżbyś nie zachowywał należytej uwagi podczas montażu??
    Pozdrawiam.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  11. #11

    Domyślnie Łącznik który nie łączy na styk??

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Hmmm... Ja nigdy nie miałem problemu. Czyżbyś nie zachowywał należytej uwagi podczas montażu??
    Pozdrawiam.
    Witam czy są łączniki drzwi i okna które są schowane w ramie ale jednak nie do końca łączy je ze sobą zostaje luka 2/3mm?
    Zamontowano mi zestaw Veka i wciskają mi kit ze to taki system tego łącznika.
    Gdzie na budowie wstawiałem 40 balkonów z veka i łącznik jest w ramie nie widoczny ładnie dolega okno do drzwi.
    Czy to feler montażu czy możliwe że tak też się montuje??

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam taka szparę w mieszkaniu przy Brugmanie. Veka łączy się na styk. Moze dali łącznik od innego profilu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony