dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 79
  1. #41

    Domyślnie

    Zachar! prześlij mi namiary na tą Pania architekt. Mam kilka tematów, to moż e ją wykorzystam

  2. #42

    Domyślnie

    cześć. sama jestem architektem i wiem jakie podej scie do klienta miewają czasem architekci.... czują się jak "artyści" i narzekaja że klient chce mieć " prymitywny" dach " ze skosami" a nie płaski. Nie widzę w tym nic złego , że klient chce mieć domek jaki sobie wymarzył, moim zadaniem jest tak to wymyślić, zeby nie było kiczowato i nie raziło w otoczeniu. życzę wszystkim cierpliwości i pięknych prostych domków

  3. #43

    Domyślnie

    Przy wyborze projektu gotowego jesteście zdani na siebie. Po obejrzeniu kilku tysięcy (dosłownie) zdecydowaliśmy się na jeden z pierwszych, który wpadł nam w oko jako bazę do rozważań. Ponieważ pracownia autora jest w naszym mieście poszlismy bezpośrednio do niego.
    Okazało się, że projekt był tylko koncepcją rysunkową - bez przeliczeń, gdyż nie było dotąd nim zainteresowania. Zgodziliśmy się na opracowanie projektu indywidualnego na jego bazie. Trwało to 2-3 miesiące i trudno w to uwierzyć, ale ilość drobiazgów i istotnych zmian wprowadzonych w tym czasie do wyjściowego oryginału była ogromna. Po tym czasie wszystko było dograne i teraz projekt trafił do konstruktora.
    Traktujcie architekta jak artystę od kształtu i przestrzeni, dobrze, jeśli będzie w stanie przewidzieć jak jego rozwiązania będą funkcjonować.
    Jak każdy artysta nie będzie on jednak umysłem ścisłym i rozwiązania wytrzymałościowe niech liczy bezduszny matamatyk
    PS po wykonaniu koncepci proponuję wam wklepać ją do jednego z programów do wizualizacji - np. Arcona. Dopiero wirtualne oglądanie wszystkich detali od środka uwidacznia wszystkie braki projektu.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai
    Alanta - ale nie zaszkodzi napisać parę słów w takim przypadku. U mnie zaznaczano np., że wymiar przeszklenia zdjąć po wykonaniu murów, albo że wymiar więźby powiększyć o 5%, a to też oczywiste. Notabene projekt też nie był idealny.
    Frankai - jak rozumiem chodzi o długość, a nie wymiary poprzeczne więźby?
    Jeśli napisano jeszcze coś ciekawego podziel się, bo są to informacje istotne

  5. #45

    Domyślnie [b]Pomór i czarna ospa na niego[/b]

    Witam wszystkich. To mój debiut, ale temat jest dla mnie ogromnie drażniący .
    Rada: uciekajcie od
    1) tzw. architektów- artystów- ludzi dla których elewacja jest ważniejsza od funkcjonalności wnętrz
    2) patałachów i łobuzów- którzy oszukują was, są niesolidni i jeszcze mają w dalekim poważaniu wasze zdanie o waszym mieszkaniu
    3) egocentryków - budujących osiedla, a nie umiejących zaprojektować domku 270 m2
    4).... mógłbym tak długo, bo właśnie z takim panem mam do czynienia - ogólna zasada: NIGDY ZNAJOMY, NIGDY BEZ UMOWY, PIERWSZE PROBLEMY-NIE CIĄGNIJ WSPÓŁPRACY, POTEM MOŻE BYĆ ZA PÓŹNO!
    Aha: dodam, że projektowi minie rok niedługo, a nadal nie mam go gotowego.
    rOZŻalony z lublina

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    taaa...ja mam tez przykre bardzo doswiadczenia z architektem, mimo ze kupiłam projekt gotowy ( Archipelag) projekt zawierał bardzo duzo bledów , np zle policzona wieżba, natomiast rozwiazania konstrukcyjne i jakosc materiałaów wytrzymałyby wybuch bomby atomowej ,tak moze to i pocieszające..ale dla kieszeni pół roku trwały przepychanki miedzy architektem i konstruktorem a mną...chodziło o stalowe heby zeby wymienili je na kratownice ( te heby szt 2 tylko na zamowienie, transport specjalistyczny koszt 6 tyś )
    Konstruktor ciagle mowił ze nie mozna kratownic, lepiej słupy żelbetowe ( jeden wychodził równo przed kominkiem) w koncu sie udało....po interwencji u własciciela pracowni...

    a projekt sztampowy..

  7. #47

    Domyślnie

    Studiując ten temat, odnoszę wrażenie, że podstawa to "kumaty" kierownik budowy i doświadczona ekipa budowlana a nie architekt i konstruktor !!!

  8. #48

    Domyślnie

    OJ, ale ludzie to mają problemy...
    Ja, jak zwykle, miałem dużo szczęścia...
    Tak się przejąłem lekturą MURATORA, że na rozmowę z architektem trzeba być przygotowanym itd., że po wielu konsultacjach z żoną sam narysowałem nasz wymarzony dom...
    Przyszły projektant naszego domu po obejrzeniu moich wypocin zadał dwa krótkie pytania: czy potrafię zrobić taki a taki przekrój, czy potrafie zrobić takie a takie obliczenia....po mojej twierdzącej odpowiedzi, stwierdził, że on może ten projekt sprawdzic... , koszt= 400zł!!!

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    KRYSTIAN jesteś krecikiem?

  10. #50

    Domyślnie

    Teska - nie wiedziałaś?

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    nie.....

    a czemu moj obrazek sie nie pokazał?

  12. #52

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Niestety moje odczucia są bardzo negatywne, W moim przypadku mnóstwo błędów, niski poziom wiedzy konstrukcyjnej, to co miało być zrobione prosto i tanio rozwiązano tak, że pochłanęło 3x więcej materiału niż by mogło. Żałuję, że realizuję ten projekt, gdyby proces uzyskiwania pozwolenia na budowę trwał krócej, kupiłbym cos gotowego.

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    jak w każdej innej grupie zawodowej sa przeciętni , z powolaniem i "fachowcy". Jeżeli się trafi na tego ostatniego to może to kosztować sporo nerwów pieniędzy i czasu. Z kolei gdy ma się szczęście i trafi się na architekta z prawdziwego zdarzenia to wspólpraca z takim czlowiekiem to czysta przyjemność. Dzieki niemu możemy zwizualizować nasze często nie do konca określone pragnienia co do domu, jego wielkości ,ksztaltu i otoczenia .

  14. #54

    Domyślnie

    No cóż, architekci znaję się na wszystkim najlepiej. A ja wczoraj miałem w pracy 31 stopni. Jest to nowy budynek, za który architekt dostał nagrodę . Przy odbiorze upierał się jak osioł, że wystarczą żaluzje zewnętrzne i nie trzeba klimatyzacji. Zresztą ponieważ inwestorem była firma państwowa, to przewały na budowie odchodziły niezłe.
    Mifim

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    powyżej to ja zapomnialem sie zalogować

  16. #56

    Domyślnie

    Mam takie sobie doświadczenia, i wrażenie, że sama zrobiłabym lepiej przede wszystkim architekt nie potrafił mi doradzić i odwieść od projektu zbyt skomplikowanego, poza tym absolutnie nie pomyślał o innych specjalistach, którzy też mają w projekcie coś do powiedzenia. Rezultat jest taki, że z dwóch oddalonych od siebie łazienek nie można wyjść na jeden zbiornik oczyszczalni ścieków! Albo to, że w projekcie wejście do dużej łazienki (ok. 14 metrów kw.) było zaprojektowane na 70 cm, czyli samo wejście miałoby nie więcej niż 60 cm!!! Absurd kompletny. I takich ciekawostek mam więcej, i ogólne wrażenie, że architekt nie widzi domu jako całości, a tylko to, co (według niego) dotyczy tylko jego kompetencji, czyli same ściany.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ez

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Kupiliśmy projekt i udaliśmy się do poleconej pani architekt z przygotowaniem dokumentów do pozwolenia na budowę. Wzięła projekt i za kilka dni na 2 godzinnej wizycie pokazywała nam proponowane zmiany, problemy itd. Dyskutowaliśmy, zmienialiśmy, negocjowaliśmy. Takich wizyt było kilka, cena bardzo przystępna.

    Czułam się wyjątkowo, zaangażowała się w ten dom. Jak na razie nikt nie podszedł przy naszej budowie z takim profesjonalizmem. A i teraz jak szukamy jakiegoś fachowca dzwonimy do niej z pytaniami.
    zaczynamy budowę domku jednorodzinnego pod Wrocławiem, chcemy w lato 2004 juz mieszkać. Dziękujemy wszystkim za pomoc.

  18. #58

    Domyślnie

    A moze w okolicach W-wy, czy w samej zna ktos dobrego, niedrogiego, zaangazowanego architekta? Odpowiedz na priva.

  19. #59

    Domyślnie

    Architekci, to tylko ludzie, więc są różni. Najgorsi są chyba tacy, którzy uważają się za artystów. Znam takiego...
    Pomimo tego, że właściwie mamy projekt własny, nie przestałam przeglądać gotowych. Niektóre są całkiem niezłe. Znajomy architekt (nie artysta) czepia się każdego, bo on zrobiłby to lepiej...
    Samo życie.

  20. #60

    Domyślnie

    Zdanie o architektach..?Zdecydowanie złe.
    O szczegółach nie napiszę bo chyba mnie zaraz szlag trafi.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony