dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79
  1. #61

    Domyślnie

    Studiowałem na wydiale budownictwa, mieszkałem w jednym akademiku z przyszłymi architektami i moje zdanie jest bardzo dobre. W większości są to ludzie nietuzinkowi i przede wszystkim artyści.
    Ci z Was, którzy są niezadowoleni ze swojego architekta po prostu wymagali od niego nie tego do czego architekt "został stworzony". Wy szukaliście konstruktora. Architekt to artysta a nie rzemieślnik. To co tworzy ma by pikne i nietuzinkowe a niekoniecznie praktyczne, ekonomiczne i funkcjonalne.
    Dlatego warto kupić projekt zrobione przez zespół złożony z architekta i budowlańca.

    Pozdrawiam
    Zbychu

  2. #62
    Guest

    Domyślnie

    Ja wyszedłem z założenia, że kupię projekt gotowy, ponieważ narażone są na najmniejszą liczbę błędów, poprostu są sprawdzone przez rynek co znajduje potwierdzenie na mojej budowie.
    Tak więc projekt indywidualny to dla mnie duża strata pieniędzy i czasu. Oferta projektów gotowych jest tak duża, że można dobrać sobie projekt nawet lepszy niż się osobiście planowało. Pozwolenia zmian są zazwyczaj w cenie projektu. Mnie gotowy projekt wraz z adaptacją, pozwoleniami na zmiany kosztował 1500 PLN. Kolega zapłacił 10 000 PLN za indywidualny i z architektem trzeci rok ciąga się po sądach.

  3. #63

    Domyślnie

    Ja miałam nietuzinkową artystkę architekta i uchowaj nas Panie przed takimi tfurczymi duszami. O wiele bardziej byłabym zadowolona gdyby trafił mi się solidny rzemieślnik ale taki, który jeszcze najlepiej umie liczyć i posłucha klienta od czasu do czasu.

  4. #64

    Domyślnie

    Zgadzam się w 100% z Melatoniną. Wybrałam biuro projektowe gdzie był zespół złożony z architektów , konstruktorów i szefa. Mam wrażenie że to co zrobiła i napisała architekt nie zostało nawet przeczytane przez konstruktorkę i na odwrót czyli powstał tzw" kotlet raz". Nie wiem kto zawinił czy " artystyczna dusza pani architekt", czy mało praktyczna pani konstruktor faktem jest że w projekcie jest mnóstwo niejasności i błędów. A najgorsze że jest to jedno z ponoć najlepszych biur w moim całkiem niemałym mieściee. Aż strach pomyśleć co robią inni.
    Agi
    Ps. Projekt był gotowy(bardzo dobry) i wystarczyło tylko nanieść poprawki.

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    natan

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    niech szczezną architekci !! gość wziął kasę (duzo- bo renomowany) i walczę z nim już rok. projekt robili studenci (bo facio wykłada) no i szkolne błędy !!! szkoda kasy a mnie szlag trafia

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    natan

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbychu
    Studiowałem na wydiale budownictwa, mieszkałem w jednym akademiku z przyszłymi architektami i moje zdanie jest bardzo dobre. W większości są to ludzie nietuzinkowi i przede wszystkim artyści.
    Ci z Was, którzy są niezadowoleni ze swojego architekta po prostu wymagali od niego nie tego do czego architekt "został stworzony". Wy szukaliście konstruktora. Architekt to artysta a nie rzemieślnik. To co tworzy ma by pikne i nietuzinkowe a niekoniecznie praktyczne, ekonomiczne i funkcjonalne.
    Dlatego warto kupić projekt zrobione przez zespół złożony z architekta i budowlańca.

    Pozdrawiam
    Zbychu
    nie wierzę, niech sami się wybudują.
    ARCHTIEKTA OCENIA SIĘ PO TYM GDZIE I JAK MIESZKA !!!!! jak w bloku to bloki niech buduje ! jak w domku to widać co zaproponuje

  7. #67

    Domyślnie

    A ja muszę stwierdzić, że z pracy architekta jestem zadowolony. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że architekt jest w pewnym sensie artystą. To on winien nasze marzenia i pragnienia dostosować do możliwości działki i portfela. Jeżeli ktoś kupuje gotowca, to albo ma cholerne doświadczenie w ocenie koncepcji budynku po obrazkach w katalogu, albo ma ochotę zaryzykować z anonimem. Ja się zdecydowałem na projekt własny. Ale najpierw w z żoną przejrzeliśmy ze 20 kg katalogów i CD. Przez to, że żoncia lekarz, to postanowiłem szukać czegoś co nadawałoby się na dom z gabinetem. I tu problem. Gotowce z 12m2 gabinetami do takich celów się nie nadawały. Architekt ( znajomy ) spędził z nami kilka popołudni wysłuchując naszych zachcianek, potrzeb, wizji i marzeń. Obejrzał działkę. Kreślił coś na kalkach. Potem przedstawił koncepcję, jedną drugą, trzecią, aż w końcu to było to. Potem konstruktor i reszta jego i nasze wizje zamieniła projekt budowlany. Konstruktor dostał u nas fuchę kierownika budowy i jak czegoś w projekcie nie dopatrzył to jego problem. Bez zająknięcia wprowadzał poprawki.
    Mimo, że w projekcie były błędy to jestem zadowolony. Mam dom o bardzo funkcjonalnym układzie, dopasowanych proporcjach bryły, tak ulokowany na działce, że nie widać jego wielkości ( same gabinety to 58m2).
    POLECAM

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    A ja właśnie szukam architekta ,który poprzestawiał by mi kilka ścian na projekcie,gotowego już mieszkania (stan surowy).Nie odpowiada mi układ ścian jaki zastałam i chcę to zmienić .Jedna propozycja już padła za 6000 zł.Szukam tańszej z Warszawy.Może znacie kogoś sensownego?

  9. #69

    Domyślnie hmm?

    Nasz PAN architekt był nam potrzebny do przerysowania naszej wizji domu by miało to ręce i nogi. Potem doradzał i dawał sugestie, które były trafione, chociaż mam do niego żal, że nie zrobił tego co chciałam czyli rur wod.kan. na etapie robienia ław fundamentowych.
    Ale generalnie jesteśmy zadowoleni.
    mama

  10. #70

    Domyślnie

    "już nie inżynier
    jeszcze nie artysta"

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wadam

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jest w Polsce wiele potencjalnie pięknych domów, które jeszcze długo będą straszyły swoim "stanem surowym, zamkniętym, zamieszkałym". Mam często wrażenie, że architekci stawiają sobie za punkt honory stworzyć maksymalnie skomplikowaną konstrukcję - może jest to rodzaj usprawiedliwienia za pobierane honorarium. Uważam, że inwestor powinien być informowany o kosztach stosowanych rozwiązań (np. różnica pomiędzy kosztem wykonania dachu z 16 połaciami a zwykłym dwuspadowym, wykonania schodów drewnianych w porównaniu z betonowymi, 10 małych okienek zamiast jednego dużego itd.). Nad koncepcją obecnego projektu spędziłem dwa miesiące - weryfikatorem kolejnych pomysłów była moja "lepsza połowa". Kolejnym krokiem była wizyta w architekta (starszy pan, naucza konstrukcji w szkole budowlanej) - pokazaliśmy rysunki, opowiedzieliśmy czego się spodziewamy (wygodnego domu za rozsądne pieniądze, taniego w utrzymaniu), po tygodniu obejrzeliśmy poprawki. Poprawki były konstrukcyjne (wszystkie przyjęte) i estetyczne (prawie wszystkie odrzucone). Niedługo potem otrzymałem projekt. Jestem więcej niż zadowolony i bardzo wdzięczny za kawałek dobrej roboty - istotne elementy konstrukcyjne przeliczone i opisane, projekt bardzo jasno i przejrzyście sporządzony. Inwestor powinien wiedzieć jakiego domu chce i na jaki go stać. Przydałby się cykl artykułów jak z punktu widzenia inwestora oceniać projekty.
    Jeszcze jedno - obiecałem starszemu panu, że nikomu nie powiem ile zapłaciłem za projekt, ale była to kwota niewiele wyższ od tej jaką ktoś powyżej określił jako zbyt niską by wziąć się do roboty.
    Kolejna budowa - kolejne błędy

  12. #72

    Domyślnie

    Nasz architekt okazał się również dobrym psychologiem i znawcą naszych możliwości finansowych. Odradzał zbytnią rozrzutnośc w powierzchni domu , jak również doradzał , jakie materiały i metody sprawdzą się najlepiej .Umiejetności wysłuchania i wsłuchania się w potrzeby inwestorów + talent oprawienia tego w ładne ramy domu świadczą o klasie architekta.

  13. #73

    Domyślnie

    Rethman. Twoja ocena b. mi sie podoba. Dalbys mi na priva namiary na tego architekta, bo uwazam, ze dobry achitekt musi miec jeszcze cos z psychoanalityka

  14. #74

    Domyślnie

    Aleksandryta ! Namiary na prv , zaraz wyślę!

  15. #75

    Domyślnie

    Rethman, też poproszę o namiary na architekta.
    dzięki,A.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Moja opinia. Bardzo negatywna. Kupiłem projekt typowy i dałem do adaptacji do pracowni polecanej przez biuro gdzie kupiłem projekt. Factem okazał się totalnym ignorantem, nie dość że nie zrobił zmian o których rozmawiałem, to jeszcze zaprojektował mi piwnicę na olej opałowy przechodzącą przez ścinay fundamentowe. Jak to zobaczył inspektor to zbladł!!!!! Jak tak można. Spieszyłem sie z oddaniem projektu do pozwolenia na budoe i nie chciałem się kłócić, ale zdecydowanie konkurencja mu nie doskwiera!!!!!

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    I ja mam dobre zdanie o architekt-kach .
    Zwłaszcza za studzenie mojego rozmachu inwestorskiego stwierdzeniami typu - ile razy będzie pan to wykorzystywał, albo - niech pan to przemyśli raz jeszcze.

  18. #78

    Domyślnie

    Rethman sorry ale nie dostalam namiarow Gdybys mogl.........

  19. #79

    Domyślnie

    Nie ma co się zastranawiać. Lepiej zrobić własny projekt niż kupiwać wannę z hydromasażem, albo inny super wodotrysk. To zawsze można zrobić, a źle skrojony dom jest bublem nieodwracalnym.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony