dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie jaka pompa do co

    Witam
    Posiadam 5 obwodów ogrzewania podłogowego, oraz 8 obwodów do grzejników. Dom z użytkowym poddaszem. Wszystko jest na rurach alupex 16.
    Zastanawiam się jakie pompy zastosować. Czy dać dwie pompy po jednej na ogrzewanie podłogowe i grzejniki, czy może jedną większą/wydajniejszą na całe ogrzewanie.
    Znalazłem coś takiego: POMPA OBIEGOWA 25-40/180 OMNIGENA czy taka pompa będzie wystarczająca dla mojej instalacji??

    Jaką pompę zastosować do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej? Znalazłem taki oto model POMPA CYRKULACYJNA OBIEGOWA CWU 15-14. Czy wystarczy taka?

  2. #2

    Domyślnie

    Na podłogówkę oczywiście pójdzie woda o temperaturze niższej. Będę mieszał zaworem 3D.
    Czyli wynika z tego że muszę użyć dwóch pomp obiegowych. Po jednej dla podłogówki i grzejników.
    A czy te pompy które podałem w poprzednim poście będą się nadawały?

  3. #3

    Domyślnie

    Zadajesz pytanie tak jakby ktoś wiedział jak wygląda twoja instalacja.
    Jeśli grzejesz gazem to pompę masz też w kotle. Ilość pomp zależy też czy będziesz miał sprzęgło czy nie, a moc od oporów hydraulicznych instalacji. Zwykle jednak pompy 25-40 przy domku jednorodzinnym dają spokojnie radę.

  4. #4

    Domyślnie

    Sprzęgła nie będzie. Będę grzał piecem na paliwo stałe. W pierwszym poście mniej wiecej opisałem jak to wygląda. Instalacja na rurach alupex16. 5 obwodów podłogówki i 8 obwodów grzejniki. Będę też ogrzewał cwu w zasobniku ok 100l. Ciepła woda rozprowadzona jest rurami plastikowymi z wkładką aluminiową średnicy chyba 18mm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony