dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie dziura po sęku - jak uzupełnić?

    Witam,
    deski dębowe, które mamy położone w domu podobno na etapie produkcji miały usuwane, a następnie zalakowywane sęki co miało ustrzec je przed wypadaniem. niestety jeden właśnie wypadł (albo się zapadł)
    no i zrobiła się dziura jakieś 4-8 mm (w zależności od głębokości, czym głębiej tym wężej) i 1,5 - 1,7 cm głębokości (prawie na wylot :])
    moje pytanie: czym to zapaćkać i jak żeby było dobrze i skutecznie?
    na razie znalazłem szpachlówki i kity np. tytan, ale ze specyfikacji wynika, że moja dziura jest za głęboka.
    z góry dzięki za pomoc
    pzdr
    Łukasz
    Jak wybudujemy, to chyba dostaniemy Nobla ;P ... Wybudowaliśmy, ale Nobla nie dali

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał midbass Zobacz post
    Witam,
    deski dębowe, które mamy położone w domu podobno na etapie produkcji miały usuwane, a następnie zalakowywane sęki co miało ustrzec je przed wypadaniem. niestety jeden właśnie wypadł (albo się zapadł)
    no i zrobiła się dziura jakieś 4-8 mm (w zależności od głębokości, czym głębiej tym wężej) i 1,5 - 1,7 cm głębokości (prawie na wylot :])
    moje pytanie: czym to zapaćkać i jak żeby było dobrze i skutecznie?
    na razie znalazłem szpachlówki i kity np. tytan, ale ze specyfikacji wynika, że moja dziura jest za głęboka.
    z góry dzięki za pomoc
    pzdr
    Łukasz
    Proponuje kupić fleki do trepów ( takie krążki o grubości około 1cm ). Rozwiercić dziurę wiertłem minimalnie mniejszym od średnicy kupionych fleków o głębokości fleka. Posmarować boki dziury klejem do drewna białym (wikol, rakol itp) i delikatnie wpasować uderzając młotkiem przez deskę.
    niepoprawny optymista

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał midbass Zobacz post
    Witam,
    deski dębowe, które mamy położone w domu podobno na etapie produkcji miały usuwane, a następnie zalakowywane sęki co miało ustrzec je przed wypadaniem. niestety jeden właśnie wypadł (albo się zapadł)
    no i zrobiła się dziura jakieś 4-8 mm (w zależności od głębokości, czym głębiej tym wężej) i 1,5 - 1,7 cm głębokości (prawie na wylot :])
    moje pytanie: czym to zapaćkać i jak żeby było dobrze i skutecznie?
    na razie znalazłem szpachlówki i kity np. tytan, ale ze specyfikacji wynika, że moja dziura jest za głęboka.
    z góry dzięki za pomoc
    pzdr
    Łukasz
    Jeżeli tych dziur jest niewiele proponuję uzupełnienie najmniej rzucające się w oczy. Należy oczyścić dziurę jakimś narzędziem na tyle aby zapewnić adhezję kleju. Następnie przygotować w miarę dopasowany do dziury fragment tego samego drewna (z pozostałych odpadów) wkleić do na wikol. Miejsca do uzupełnienia wypełnić wąskimi w miarę długimi drobnymi drzazgami. Pozostawić do wyschnięcia. Nie powinno to wszystko wystawać wyżej niż 3mm. Następnie delikatnie szlifować małą szlifierką trójkątną papierem 40 i 80, Starać się jak najmniej szlifować okolice sęka. Tak przygotowany sęk uzupełnić szpachlówką dragona. Po wyschnięciu papierem 120 przeszlifować, oczyścić i polakierować 3 razy. Przez jakiś czas może być różnica, ponieważ lakier na deskach fabrycznie lakierowanych jest utwardzany prawdopodobnie promieniami UV lub elektronami. Ten zabieg da różnice w odcieniu między lakierami. Światło dzienne też UV zrobi jednak swoje i po jakimś czasie będzie wszystko równe.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony