dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marsell28

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    13

    Domyślnie Wycena budowy domu parterowego

    Witam ! Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem pozwolenia na budowę parterowego domu o powierzchni 138 m2. Domek bardzo prosty, podobny do "Slonecznej Polany" i "Jesiennej zadumy". Bez piwnic z garażem w bryle budynku, kryty blachodachówką ze stropem drewnianym. Mam już dwie pierwsze wyceny budowy SSO przez wykonawców. Pierwszy z nich wycenił koszt budowy na 230.000 w tym ok. 80.000 to koszt robocizny. Drugi, koszt robocizny wycenił na 60.000.
    Wydaje mi się, że zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku koszty robocizny są zdecydowanie za wysokie. Dodam jeszcze, że budowa planowana jest na Podkarpaciu. Działka jest idealna pod budowę 50mx40m z dojazdem drogą asfaltową wzdłuż jednego z boków działki. Napiszcie co sądzicie o zaproponowanych cenach przez wykonawców.
    Może ktoś z Was niedawno zakończył budowę SSO podobnego domu i może napisać ile wyniósł koszt robocizny, ewentualnie z jakich materiałów budowaliście. Za wszystkie cenne wskazówki z góry dziękuję ! Marsell

  2. #2
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Z ciekawości zapytam... Jaką kwotę za robociznę uznałbyś za ok?
    10 tys? a może 2 tys ?

    Policzmy przy założeniach ekipa 5 osób, budowa 5 miesięcy (bardzo optymistycznie)... 60 tys/5/5 = 2,4 tys/głowa kategorycznie za dużo

    Kwota robocizny była podana brutto czy netto?

    Pozdrowienia z wysp gdzie inwestorów stać na budowę domu a jak nie stać to wynajmują mieszkania.
    Ostatnio edytowane przez elka51 ; 26-11-2011 o 15:35

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marsell28

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam ! Problem jest w tym, że nie potrafię teraz określić kosztów robocizny takiego domu i chcialbym skorzystać z doświadczeń innych inwestorów.
    Kwota robocizny - netto. Dziękuję za cenne uwagi. Pozdrawiam !

  4. #4

    Domyślnie

    To jest mały domek w sumie. Ja budowałem dwa razy większy, też parterowy i 5 osobom zajęło to 3,5 miesiąca, tyle że to byli górale pracujący od rana do wieczora.
    Więc ten domek powinien być do zrobienia w 2 miesiące.
    Jeżeli tak liczyć to 60/2/5=6 tys. na osobę, więc chyba trochę dużo.

  5. #5

    Domyślnie

    Co wy wogóle pierdzielicie czy to jest dużo czy mało,że wychodzi tyle na miesiąc a nie tyle. Fachowcy wycenili swoją pracę na taką sumę jaka im pasuje.Zawsze każdy może sobie sam budować-będzie za darmo.tak poza tym to czemu nie liczycie w ten sposób że taki fachowiec w zimie też potrzebuje jeść a pracy niestety w budowlance tą porą roku nie ma.a więc musi w miesiącach dobrych zarobić na tzw chleb zimowy,.czemu nikt nie rozlicza np. lekarzy ci to dopiero mają ,każda wizyta ok.0,5 godz. koszt min.100zł, w godzinę da rady przyjąć 2 osoby a więc 200zł.załużmy tylko 5 godz.dziennie (po co się męczyć) wychodzi 1000zł i tak przez 20 dni = 20000zł. mało nie? a jednak nie narzekamy i łazimy do nich..jest takie powiedzenie "jak sam chcesz zarobić to daj innym również zarobić" "traktuj innych jak sam chciałbyś być traktowany"...każdy ma swoją wartość.(solidna firma taki domek wystawi w max.1,5-2 miesiące.)

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    no jak dla mnie to troszku duzo ja mam 190m2 piwnice+parter+poddasze zrobine za 35500 budowalem w tamtym roku woj.malopolskie taki domek jak ty to 2miesiace to max do wybodowania

  7. #7

    Domyślnie

    marsell jak dla mnie to te 80tys. też duużo tym bardziej że domek parterowy i SSO... przejmyj sobie też ten temat http://forum.muratordom.pl/showthrea...surowy-otwarty
    gdzie widać że nawet tegoroczne ceny dużo niższe
    elka od kiedy to firma bud.(nawt 5 osobowa) buduje taki dom aż 5 miesięcy?? No chyba że mają pecha i trafili na anomalie pogodowe
    nie można też przeliczać kosztów na pracowników, bo z reguły to kierownik/szef firmy podaje cene taką a nie inną, pracownicy i tak mają stałą stawkę (niezależnie od tego co i gdzie robią) a reszta zależy już od tego jaki proft chce mieć z tego właściciel danej firmy

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marsell28

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Robert999, gdybym miał dochody w wysokości 20.000/m-c nie zadawałbym takiego pytania na forum...

    Pozdrawiam ! Marsell

  9. #9

    Domyślnie

    powierzchnia całkowita 138? robocizna 80 - bardzo dużo, całość 230 za 138 całkowitej też.

  10. #10

    Domyślnie

    też nie mam 20000zł miesięcznie a prawie 10razy mniej. ale jak fachowcy przyszli robić dach za 12000zł w 1 tydzień to zapłaciłem i byłem wdzięczny, inni chcieli więcej.to ich paca w naszych rejonach firmy biorą ok.50-70tys za dom od fundamentów po dach.pozdro

  11. #11

    Domyślnie

    Proponuje dac ogłoszenie na stronie www.szukajfachowca.pl po kilku dniach bedziesz miał sporo przysłanych wycen do porównania ja za swój "dom w mango" dodatkowo z piwnica zapłaciłem 43 tys za robocizne miałem propozycje od 39-70 tys
    Ostatnio edytowane przez dyzu007 ; 26-11-2011 o 23:47

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Ja na domek o takie samej wielkości jak twój, z tym, że z poddaszem użytkowym, za SSO z więźbą dachową mam umówioną ekipę na 30 tys za robociznę, a miałem też wycenę za 27tys. Jak dla mnie to jakaś kosmiczna cena. Zarzuć zlecenie na www.szukajfachowca.pl albo na www.oferia.pl. Moja chałupa jest praktycznie taka sama jak w tym http://www.konradmatuszewski.pl/projekty/2-projekty-gotowe-murowane/11-m-130. Nie słuchaj doradców że tyle to musi kosztować, bo nie musi. Szukaj dalej.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Witam!
    Dla porównania mogę podać nasze koszty SSO w kuj.-pom., zaznaczam, że to: dom parterowy bez podpiwniczenia, garaż w bryle, powierzchnia zabudowy 195 m.kw., użytkowej - 131 m.kw, poddasze stricte strychowo-magazynowe, strop lekki, więźba prefabrykowana.
    I tak: robocizna 2 osobowej ekipy murarskiej - 21 tysi za prace trwające 42 dni robocze; montaż więźby: 6.500 - za 14 godz. pracy 4 osobowej ekipy; montaż całościowy pokrycia dachowego, od membrany, przez system rynnowy, po małogabarytową blachodachówkę, bardzo precyzyjną: 9.200 - za 11 dni czteroosobowej ekipy dekarskiej. Razem daje nam 36.700, 3 różne ekipy.
    Nie obyło się bez wkładu pracy własnej (izolacje poziome i pionowe fundamentów, ich docieplanie oraz wykonawstwo chudego betonu na całej powierzchni domu).
    Ciekawe jak na takie zestawienie wypowie się polski fachowiec, szukający pracy "na wyspach" bo nijak się ono nie ma do jego toku rozliczania uposażenia fachowców.
    Na całe SSO poza robocizną, składają się nie tylko materiały, ale także kwestie przygotowania terenu, zakupu niezbędnych urządzeń i infrastruktury budowlanej, uzbrojenia w prąd budowlany, opłat za usługi: kierownictwa budowy, "Pana koparkowego", (a miał co chłop robić) oraz "Pana piaskowego", co nam przywiózł jakieś 230 ton piasku do fundamentów, jak również same usługi transportowe. Te kwestie zamknęliśmy całościowo w kwocie 108.300 zł.
    Zatem budowanie naszego bungalowa do stanu surowego otwartego kosztowało nas ok. 145.000 zł, przy założeniu gospodarczego systemu budowy. Wiem też, że powierzenie wykonawstwa 1 ekipie do stanu SSO, jest droższym, choć łatwiejszym dla inwestora sposobem budowy, bowiem często nie musi on już ingerować w zaopatrzenie.
    Mnie się wydaje, że nasze koszty są duże, ale jak widzę, to taki już rząd wielkości przypisany do budowy parterówek, którą powierzamy, nazwijmy to, fachowcom. Sami też pewnie dalibyśmy większości prac murarskich radę, ale fachowcami nie jesteśmy, a czas... byłby wielokrotnie dłuższy (choć i tacy zapaleni inwestorzy są na tym forum).
    Pozdrawiam.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zerkol

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam.
    Koledzy powyżej licząc prace budowlane i mnożąc przez miesiąć trochę przesadzili, bo ekipy nie bedzie miał cały czas na budowie są momenty kiedy są przerwy związane z procesem technologicznym. Ale to nie ważne.
    Moim zdaniem wycena domu strasznie wysoka robocizna jak i SSO.
    Dla przykładu podam wycenę domu od firmy, którą dostałęm ok miesiąca temu - województwo lubelskie.
    Dom ontario lipińscy ok 87m dom prosty jeden komin - 195 tys. brutto do stanu develeporskiego (materiały średniej jakości) (Aby zamieszkać trzeba podłączyć piec, położyć płytki, podłogi itd...). Przeliczająć to na twój to 138 x 2240m2 = 310 000 brutto. Pozdrawiam.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ilragazzo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    mała
    Kod pocztowy
    54-433
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dla porównania, trochę podobny projekt, Z10 z pracowni Z500 (134 mkw) w standardzie Perfekko kosztuje 388 tys zł brutto. Jest to dom prefabrykowany, nie trzeba nadzorować ekip. Można wyjechać na wakacje a po powrocie odebrać gotowy dom

  16. #16

    Domyślnie

    REKLAMA !!!
    388 tys zł to prawie za darmo...jeszcze dom z płyt

  17. #17

    Domyślnie

    Zastanawiałem się co to jest ten standard perfekko? Faktycznie reklama, ale czego?
    " Standard łączy w sobie najlepsze cechy budownictwa modułowego oraz tradycyjnego przy zachowaniu wyjątkowo krótkiego czasu realizacji. Użyte materiały oraz ich właściwości powodują, iż mieszkańcy przebywają w wyjątkowo korzystnym mikroklimacie, gdzie powstałe środowisko nie sprzyja rozwojowi grzybów czy pleśni z uwagi na zastosowanie tzw. "oddychających ścian" i ciągłej, grawitacyjnej wymianie powietrza w warstwach ścian jak i w całym domu."

    Na gniazdka trzeba chyba uważać, bo przebywanie w pobliżu może grozić przeziębieniem ; )
    Ostatnio edytowane przez compi ; 02-12-2011 o 14:11
    I już mieszkamy !

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    proszę bez krytykactwa....
    jak najbardziej jest możliwe oddychanie ścian, np tam:

  19. #19

    Domyślnie

    Oddychanie ścian to jeszcze jakoś i może by przeszło, pomimo że świadomy inwestor wie co to znaczy. Mnie intryguje "ciągła, grawitacyjna wymiana powietrza w warstwach ścian". Jak taką ścianę lekko nawiercimy to nie musimy chyba kominów już stawiać.... ; )
    I już mieszkamy !

  20. #20

    Domyślnie

    Napewno odpowiedzi nie uzyskasz od użytkownika ilragazzo, on już pewnie zakończył uczestnictwo na forum

    beton44: ściany oddychają i są w 100% ekologiczne

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony