dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 41
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 814
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Sprawa chińskich pomp wygląda tragicznie w przypadku powietrznych. I to w zasadzie miałem na myśli bo tutaj jest masa możliwych problemów.
    Natomiast masz po części rację z gruntowymi, jaka by nie była to "coś" da się zaczarować aby przywrócić sprawność.
    Problemem mogą być wymienniki z nietypowymi wyprowadzeniami. Ale to się akurat nie psuje, chyba że "na wodzie"...

    Pytałeś czy były do naprawy oryginalne części - to co się najczęściej wymienia jest w standardowej ofercie chłodnictwa.
    Czasami trzeba też poprawić fabrykę bo niektórzy nie przewidzieli takiego zagrożenia jak drgania sprężarki i spowodowane tym pękanie rur
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Witam

    Znalazłem taki wynalazek: http://allegro.pl/pompa-ciepla-woda-...942174044.html
    Koszt tej pompy to zaledwie 5600pln. Ile do tego będę musiał dołożyć aby zbudować samodzielnie instalację typu woda-woda? Działka ma powierzchnię zaledwie 600m2 a więc poziomy kolektor odpada. Za to mam na działce bardzo wysoki poziom wody gruntowej (0,8m do 1m) - niestety dość agresywna. Czy da się użyć takiej wody przez jakiś dobry wymiennik (tytanowy?) do instalacji z pompą tego producenta? Jakie to mogły być koszty? Co w ogóle sądzicie o tej pompce? Chcę zbudować nieduży domek 90m2 a całkowita 120m2 (z tym, że w tym skosów sporo) i dobrze go ocieplić. Dom postawiony ma być na płycie fundamentowej ogrzewanej. Dodam, że na tym terenie występuje warstwa wodonośna (są nawet ujęcia wody) - niestety nie wiem jeszcze na jakiej głębokości...
    Witam.Miałem podobny dylemat dwa lata temu gdy zaczynałem budowe domu .Po dziesiątkach godzin spędzonych na czytanu i forum muratora doszedłem do wniosku że najważniejsze jest w miarę możliwości maksymalnie zaizolować dom ,zainstalowąć ciepłe okna, wyposażyć w WM,zrezygnować z kominów i dopiero do tego dobierać źródło ciepła .chciałem zainstalować najpierw pompę ciepła bezpośrednie parowanie - no ale cóż ta cena-póżniej zacząłem myśleć o powietrze -woda - no ale cóż ta cena(mam na myśli markowe ,tanich troche się zdygałem po lekturze forum) więc trafiłem na pompę woda woda o pięknej wszystkomówiącej nazwie meeting 7 kw.Tylko jak rozwiązać DZ takiej pompy skoro przy próbnym odwiercie okazało się że do 20 metrów w głąb ziemi sama glina i jakieś twarde iły (chyba iły)woda taka że szkoda mówić.Więc zrobiłem klasyczny kolektor poziomy 450 mb bieżących rury fi 40 sam to to podłączyłem (prowizorycznie) i jakoś całkiem przyzwoicie działa. Od 7 listopada do 7 grudnia zużyłem pądu 800 KW a w domu ( czyt.zamieszkałej budowie) mam wszystko na prąd (kuchenka piekarnik). Co prawda grzeje (tylko podłogówka po całości) sam parter 80m2 ale na poddaszu chula wiatr (włożyłem ostatnio 15 cm wełny docelowo ma być 45cm)od poddasza oddzielony jestem pojedyńczą (tymczasowo)płytą k-g.Nie wiem co bym zrobił na twoim miejscu ale jeśli chcesz mieć pompę ciepła (chińską czy nie chińska) zostaje ci chyba opcja z odwiertami lub bardzo dobra izolacja i pompa powietrze woda.Mnie tam na razie mój chinol działa nie wiem jak długo i z jaką sprawnością ale to się okaże coś więcej po tej zimie.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    No cóż,minął pierwszy sezon zimowy z chińską pompą ciepła . Od 03,11,2011 do 04,04,2012 zużyłem 4040 kw na wszystko.Nie wiem ile pociągneła pompa bo nie zainstalowałem na razie osobnego licznika na pompę,ale jestem zadowolony . Ave meeting !!!

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krakol

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    31

    Domyślnie

    Najgorsza awaria jaka może Cię spotkać to sprężarka koszt z transportem około 1400 zł + wymiana 410A + spawanie zamkniesz się w 2000 zł (chłodnik za 500 zł wymieni ci sprężarkę) jest to opcja jeśli pompa się zepsuje w co wątpię.
    Przypuśćmy tylko teoretycznie, że pompa się zepsuje po 4 latach do ceny zakupu dodasz 2000zł i dalej będzie działać. A teraz przypuśćmy, że masz Nibe aby przedłużyć standardową 2 letnią gwarancję musisz dokonać 2 płatnych przeglądów i wykupić za 180 euro gwarancję na lata 3-5 czyli wydajesz 2000zł za coś co nie miało awarii a jak będzie miało w 6 roku to 10.000 nie twoje.

    Tu masz ceny części zamiennych dla pompy 10kW od twojego producenta w dolarach.

    compressor 337
    heat exchanger 173*2
    thermostatic expansion valve 48
    high pressure switch 5
    low pressure switch 5
    air switch 9
    A.C. contactor 11
    controller 60

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    No cóż,minął pierwszy sezon zimowy z chińską pompą ciepła . Od 03,11,2011 do 04,04,2012 zużyłem 4040 kw na wszystko.Nie wiem ile pociągneła pompa bo nie zainstalowałem na razie osobnego licznika na pompę,ale jestem zadowolony . Ave meeting !!!
    meeting gruntowy czy powietrzny ?? a jak powietrzny to monoblock..??

  6. #26

    Domyślnie

    Witaj, jbloch.
    Jakie miełeś najniższe temperatury DZ, a jakie najwyższe w GZ?
    Ile godzin/dobę PC pracowała podczas mrozów?
    Jaką temperaturę w mieszkaniu utrzymujesz?

  7. #27
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał krakol Zobacz post
    Najgorsza awaria jaka może Cię spotkać to sprężarka koszt z transportem około 1400 zł + wymiana 410A + spawanie zamkniesz się w 2000 zł (chłodnik za 500 zł wymieni ci sprężarkę) jest to opcja jeśli pompa się zepsuje w co wątpię.
    Przypuśćmy tylko teoretycznie, że pompa się zepsuje po 4 latach do ceny zakupu dodasz 2000zł i dalej będzie działać. A teraz przypuśćmy, że masz Nibe aby przedłużyć standardową 2 letnią gwarancję musisz dokonać 2 płatnych przeglądów i wykupić za 180 euro gwarancję na lata 3-5 czyli wydajesz 2000zł za coś co nie miało awarii a jak będzie miało w 6 roku to 10.000 nie twoje.

    Tu masz ceny części zamiennych dla pompy 10kW od twojego producenta w dolarach.

    compressor 337
    heat exchanger 173*2
    thermostatic expansion valve 48
    high pressure switch 5
    low pressure switch 5
    air switch 9
    A.C. contactor 11
    controller 60
    Kolego a co ma się zepsuć w NIBE że wymiana będzie ciebie kosztować 10000k????
    Ostatnio edytowane przez miki121 ; 08-04-2012 o 21:11

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krakol

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Kolego a co ma się zepsuć w NIBE że wymiana będzie ciebie kosztować 1000k????
    A co jest takiego w Nibe, że pierwsze uruchomienie kosztuje 1100zł (samo uruchomienie bez jakichkolwiek prac montażowych) a przegląd 400zł + dojazd . Mniemam, że awaria po gwarancji będzie baaaardzo kosztowna. Niektóre firmy budują siatkę aby wszystkim żyło się lepiej a klient za to zapłaci.

  9. #29
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał krakol Zobacz post
    A co jest takiego w Nibe, że pierwsze uruchomienie kosztuje 1100zł (samo uruchomienie bez jakichkolwiek prac montażowych) a przegląd 400zł + dojazd . Mniemam, że awaria po gwarancji będzie baaaardzo kosztowna. Niektóre firmy budują siatkę aby wszystkim żyło się lepiej a klient za to zapłaci.
    Rozumiem że kosztuje ale nie wie kolega ile i że to kosztuje 10k...
    Np. w Atlanticu klient nie płaci złotówki za uruchomienie wszystko pokrywa producent.....
    Każdy producent ma inne umowy i inne warunki ale nie jest dobrze wszystkiego uogólniać ...
    Nieraz robiłem naprawy serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne i wszystko zależy od umowy pomiędzy inwestorem a serwisantem...
    Pozdrawiam

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    meeting gruntowy czy powietrzny ?? a jak powietrzny to monoblock..??
    Gruntowy, tupu woda-woda podłączony do trzech obwodów 150mb każdy fi 40mm kolektora poziomego.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Kolego a co ma się zepsuć w NIBE że wymiana będzie ciebie kosztować 10000k????
    Nic nie musi się zepsuć , na dzień dobry mam nawet więcej niż 10 000 pln w kieszeni

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Najniższa temperatura zasilania na początku lutego 3 stopnie zasilania 1 stopień powrót.Najwyższą GZ temperaturę miałem 50 stopni celcjusza ale to było na próbę sprawdzenia pompy, normalnie starczało jak było ok 38 stopni zasilani podłogówki.Zima była u nas do końca stycznia łagodna starczało jak pompa pracowała od 4 do 8 godzin na dobę,w lutym były większe mrozy przez parę dni pompa pracowała 12-16 godzin na dobę.Ta pompa nie ma sterownika pokojowego , reguluje się tylko nastawe temperatury wody zasilani GZ. Całą zime próbowałem nastawić poszczególne pętle GZ, więc różnie bywało z tą temperaturą, jak żle nastawiłem to bywało że rano było 17 stopni innym razem było 24 stopnie.Tylko proszę nie krzyczeć że miałem zimno ztąd te 4000 kw zużytej energii- nieprawda miałem ciepło jak dobrze nastawiłem parametry pompy, musiałem mieć ciepło bo mam 8 miesięczne(obecnie) dziecko.Po tej zimie jestem mądrzejszy wiem że ta pompa na pewno mi wystarczy-muszę wykończyć dom-na razie na poddaszu hula mi wiatr w dosłownym tego słowa znaczeniu.Sytuacje poratował mi w czasie zimy strop typu JS 2(polecam). Dom budowany według projektu z kolekcji muratora D06a ,mały wariant ll"z małymi przeróbkami(-sciana-20 cm styropianu na ytunga, strop JS2 , okna 0,8 ,podłogówka po całości ,w dachu ma być od 35-do 60 cm wełny)

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Najniższa temperatura zasilania na początku lutego 3 stopnie zasilania 1 stopień powrót.Najwyższą GZ temperaturę miałem 50 stopni celcjusza ale to było na próbę sprawdzenia pompy, normalnie starczało jak było ok 38 stopni zasilani podłogówki.Zima była u nas do końca stycznia łagodna starczało jak pompa pracowała od 4 do 8 godzin na dobę,w lutym były większe mrozy przez parę dni pompa pracowała 12-16 godzin na dobę.Ta pompa nie ma sterownika pokojowego , reguluje się tylko nastawe temperatury wody zasilani GZ. Całą zime próbowałem nastawić poszczególne pętle GZ, więc różnie bywało z tą temperaturą, jak żle nastawiłem to bywało że rano było 17 stopni innym razem było 24 stopnie.Tylko proszę nie krzyczeć że miałem zimno ztąd te 4000 kw zużytej energii- nieprawda miałem ciepło jak dobrze nastawiłem parametry pompy, musiałem mieć ciepło bo mam 8 miesięczne(obecnie) dziecko.Po tej zimie jestem mądrzejszy wiem że ta pompa na pewno mi wystarczy-muszę wykończyć dom-na razie na poddaszu hula mi wiatr w dosłownym tego słowa znaczeniu.Sytuacje poratował mi w czasie zimy strop typu JS 2(polecam). Dom budowany według projektu z kolekcji muratora D06a ,mały wariant ll"z małymi przeróbkami(-sciana-20 cm styropianu na ytunga, strop JS2 , okna 0,8 ,podłogówka po całości ,w dachu ma być od 35-do 60 cm wełny)
    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Witaj, jbloch.
    Jakie miełeś najniższe temperatury DZ, a jakie najwyższe w GZ?
    Ile godzin/dobę PC pracowała podczas mrozów?
    Jaką temperaturę w mieszkaniu utrzymujesz?

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    napisalem w switea do Chin i dostalem ceny :
    MEETING MD20D,Panasonic 417A,-10 ℃ ~45℃) is $666 (616+50) z przesylka wychodzi mniej niz 2,5 tys. zl ....

    1.MEETING MD30D Panasonic compressor 417A ambient temp -10 ℃ ~45℃ $948(898+50)
    2.MEETING MD30D Copeland compressor 417A ambient temp -19 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)
    3.MEETING MD30D Copeland compressor 407C/404/134A ambient temp -25 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)
    nawet kupic 2 sztuki, gdzie druga ma byc na czesci zamienne to i tak wychodzi TANIO

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    napisalem w switea do Chin i dostalem ceny :
    MEETING MD20D,Panasonic 417A,-10 ℃ ~45℃) is $666 (616+50) z przesylka wychodzi mniej niz 2,5 tys. zl ....

    1.MEETING MD30D Panasonic compressor 417A ambient temp -10 ℃ ~45℃ $948(898+50)
    2.MEETING MD30D Copeland compressor 417A ambient temp -19 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)
    3.MEETING MD30D Copeland compressor 407C/404/134A ambient temp -25 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)
    nawet kupic 2 sztuki, gdzie druga ma byc na czesci zamienne to i tak wychodzi TANIO
    jak odnajde to podam ceny na Meetinga jakie ja dostalem jakis czas temu ... interesowaly mnie wylacznie modele ponad 20kW
    mam ...
    MD60D 1.7K USD + czesci jak sie cos wysypie przez rok za friko ...
    Ostatnio edytowane przez Magnolia18 ; 10-04-2012 o 17:46
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  16. #36

    Domyślnie

    Sprawdź czy wysyłka napewno 50 dolców bo się moż okazać że to tylko FOB

    Na ebay`u u Gondzika z wysyłką pod dom 12kW meeting kosztuje ~6904PLN (gdzie wysyłka 1 144,48PLN !!!) więc i tak się opłaca U nas na allegro 8000PLN kup teraz

    Jak to jest ... Niemiec sprzedaje na ebay`u Chińską pompe taniej niż Nasi sprzedawcy na allegro a o sklepach już nie mówię. Jak mu się to opłaca ?
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 10-04-2012 o 17:42
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    nie wysylka 130 dolców, zapomnialem dopisac - policzylem ze 666 plus 130 to daje 796 & x 3.18(tyle kurs na dzisiaj, ja z pamieci wziolem kurs z przed kilku dni 3.12 - moj blad, dlatego wyszlo ponizej 2500) - wychodzi 2531 zl.
    napisali mi jeszcze ze przy zakupie 3 sztuk, cena 616 plus przesylka - te 50 to o tyle wiecej kosztuje jakby sie bralo 1 sztuke ..

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Sprawdź czy wysyłka napewno 50 dolców bo się moż okazać że to tylko FOB

    Na ebay`u u Gondzika z wysyłką pod dom 12kW meeting kosztuje ~6904PLN (gdzie wysyłka 1 144,48PLN !!!) więc i tak się opłaca U nas na allegro 8000PLN kup teraz

    Jak to jest ... Niemiec sprzedaje na ebay`u Chińską pompe taniej niż Nasi sprzedawcy na allegro a o sklepach już nie mówię. Jak mu się to opłaca ?
    te 50 zielonych to bedzie za frach morski ... za tego MD60D wolali 70 papierow
    szkop pewnie kupuje masowo, moze nie tylko PC i ma cene negocjowana
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    te meetngi to na glikolu jada ??

  20. #40

    Domyślnie

    Czym wysyłają ? Masz może instrukcje rozruchową do tej pompy ? jak tak to mógłbyś podesłać na PW ?

    Upewnij się jeszcze jeśli możesz że transport faktycznie pod dom

    No to robi sie ciekawie, taka pompa(MD20D) CWU nagrzeje napewno a cena niższa jak hew`ka

    Dla 12kW (MD30D) z cłem i VAT`em wychodzi ~4800PLN ... no no
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

Strona 2 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony