dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 41
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 814
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    wysylka do Gdyni - , ale to nie problem zmienic (napewno za doplata( pewnie z jakies 3 dyszki), aby jakis DHL pod dom podwiozł, zawsze mi chinole pod dom paczki wysylaja )

    o instrukce niepytalem

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Czym wysyłają ? Masz może instrukcje rozruchową do tej pompy ? jak tak to mógłbyś podesłać na PW ?

    Upewnij się jeszcze jeśli możesz że transport faktycznie pod dom

    No to robi sie ciekawie, taka pompa(MD20D) CWU nagrzeje napewno a cena niższa jak hew`ka

    Dla 12kW (MD30D) z cłem i VAT`em wychodzi ~4800PLN ... no no
    cena z transportem ktora Mu podali pewnie na bazie CIF badz C&F Gdynia ... odbior w porcie, oplaty portowe oraz urzedowe oraz transport pod drzwi po stronie klienta. Chyba, ze DHL bo gdzies mi sie tez o oczy obilo wtedy w cenie 130+50 USD mogliby sie zmiescic i byloby pod drzwi badz najblizszy UC
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  3. #43

    Domyślnie

    Pół warsztatu zamówiłem u chińczyków ale zawsze było pod dom(dhl,ems - załatwiali vat bo na elektronikę nie było cła) więc teraz nie bardzo rozumiem ten FOB i CIF ("trochę" większe paczki )wiem że to OT ale gdyby ktoś mi to wytłumaczył łopatologicznie było by fanjnie tzn co zrobić żeby przyszło pod dom
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    jak niezapomne to wieczorem zapytam o tego DHL-a i o instrukcje rozruchowa

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Pół warsztatu zamówiłem u chińczyków ale zawsze było pod dom(dhl,ems - załatwiali vat bo na elektronikę nie było cła) więc teraz nie bardzo rozumiem ten FOB i CIF ("trochę" większe paczki )wiem że to OT ale gdyby ktoś mi to wytłumaczył łopatologicznie było by fanjnie tzn co zrobić żeby przyszło pod dom
    FOB - oplacona dostawa do portu w tym wypadku chinskiego, reszta kosztow po stronie odbiorcy
    CIF - oplacona dostawa do portu odbiorcy w tym wypadku Gdynia, reszta kosztow po stronie odbiorcy. CIF zawiera takze oplacone ubezpieczenie przesylki w czasie frachtu morskiego.
    Zeby przyszlo pod dom ... najlepiej jakby Chinczyk to zlecil ( zawsze taniej to zalatwi ) np DHL-owi. DHL podejmuje przesylke w porcie i dostarcza do Ciebie. Oczywiscie pozostana do oplacenia naleznosci celno-podatkowe ( clo i VAT )

    Tu masz opisane dosc fajnie:
    http://www.transimpex.com.pl/pl/incoterms.htm
    Ostatnio edytowane przez Magnolia18 ; 10-04-2012 o 18:55 Powód: link
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  6. #46

    Domyślnie

    I wszystko jasne - Dzięki
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  7. #47

    Domyślnie

    Nie znam niemieckiego, czy istnieje możliwość osobistego odbioru? Jeśli tak, to i z gwarancją bliżej. Berlin nie jest tak daleko. Za 500 złoty można dojechać.
    http://www.ebay.pl/itm/Luft-Wasser-W...item3cc32e36b4

    Chyba że robicie zakupy grupowe w Chinach. Można to wziąć pod uwagę.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 10-04-2012 o 20:14
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #48

    Domyślnie

    Co się stanie jak pompa będzie przewymiarowana np o 4kW ?
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Co się stanie jak pompa będzie przewymiarowana np o 4kW ?
    Będzie krócej pracować, szybciej grzać.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #50

    Domyślnie

    Zero minusów ?
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Zero minusów ?
    Monoblock.
    Resztę pytaj pompiarzy.

    Nie wiecie czy cena MD30D od Godzika na ebay to promocja, czy normalna praktyka? W sklepie ma po 3k euro.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    ne ebay ma 4000 za 7kw
    chinole napisali mi ze jesy mozliwosc wysylka dhl-em, ale nie moze wtedy w pompie byc gaz, takze trzeba wtedy u siebie na miejscu go uzupelnic ...(mze przez to ze leci samolotem..?) a do kosztow dhla- pozniej mi napisza bo potrzebowali moj dokladne adres -

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    ne ebay ma 4000 za 7kw
    chinole napisali mi ze jesy mozliwosc wysylka dhl-em, ale nie moze wtedy w pompie byc gaz, takze trzeba wtedy u siebie na miejscu go uzupelnic ...(mze przez to ze leci samolotem..?) a do kosztow dhla- pozniej mi napisza bo potrzebowali moj dokladne adres -
    Bo nie wolno przywozić R 22 do europy.
    A tu musisz napełnić zamiennikiem i wyregulować do zamiennika.Trudne
    Tu była reklama....

  14. #54

    Domyślnie

    Statkiem juz można do Europy wwozić ?

    Na każdej ulotce czynnik jest podany jako : R417A/R407C/R404A <- w zależności od modelu (nigdzie nie widziałem r22)
    Zresztą meeting ma znaczek CE i pare innych certyfikatów ...
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    R417A nie r22 - ale mi napisali ze mozna R410 - i jakies tam inne (chyba opcja do wyboru)

  16. #56
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Statkiem juz można do Europy wwozić ?

    Na każdej ulotce czynnik jest podany jako : R417A/R407C/R404A <- w zależności od modelu (nigdzie nie widziałem r22)
    Zresztą meeting ma znaczek CE i pare innych certyfikatów ...
    Dla kolegi znaczek ce to też info pt CHINA EXPORT
    Co do czynnika jest przepis mówiąc że do 3kg można transportować a powyżej chyba nie wolno...
    Musiał bym sprawdzić bo to stary temat

  17. #57
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    R417A nie r22 - ale mi napisali ze mozna R410 - i jakies tam inne (chyba opcja do wyboru)
    Tzn. jedna sprężarka ma opcję wszystkich gazów ???
    Ciekawie się robi bardzo ciekawie co znowu się wymyśli

  18. #58

    Domyślnie

    Z mojej korespondecji z innym sprzedawcą wynika że czynnik zależy od modelu. Myślę że gdyby rozmawiać z producentem to informację były bardziej ścisłe ale ilość zamówionych szt. musiała by być większa niż 10.

    Dla mnie CE zaczy tyle co tu : http://www.uokik.gov.pl/oznakowanie_..._znaczenie.php
    Jeśli kolega uważa inaczej to proszę nie do mnie tylko do uokik lub producenta urządzenia
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  19. #59
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Z mojej korespondecji z innym sprzedawcą wynika że czynnik zależy od modelu. Myślę że gdyby rozmawiać z producentem to informację były bardziej ścisłe ale ilość zamówionych szt. musiała by być większa niż 10.

    Dla mnie CE zaczy tyle co tu : http://www.uokik.gov.pl/oznakowanie_..._znaczenie.php
    Jeśli kolega uważa inaczej to proszę nie do mnie tylko do uokik lub producenta urządzenia
    Kiedyś była z Tego tytułu wielka afera bo jeden z producentów urządzeń klimatyzacyjnych - chińskich sprzedał na przetarg urządzenia twierdząc że mają one CE a później jedna z firm która nie wygrała przetargu się odwołała i wyszło że Ten sam znaczek oznacza nie co innego co china export
    sytuacja z życia wzięta ....

  20. #60
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 11-04-2012 o 13:00
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

Strona 3 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony