dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 189 z 274
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 5478
  1. #3761

    Domyślnie

    Kaszpir,
    widziałeś jakimi jajami palę w w zakładowej ekoenergii, do domu bym tego nie brał, bo jednak to bryły po 6-8cm i chrupią... w zakładzie nawet jak trychnie zawleczka, to sobie chłopaki zmienią. Do tej pory jedna poszła (wczoraj) a tak chrupie, mieli i pali, ale w ciągu dnia bywa,że chłopaki muszą prętem w koszu zamieszać, bo się przywiesi, to jednak duże bryły a moja ekoenergia jest z tych pierwszych z małym zejściem na paliwo z kosza....

    w domu jednak na ardeo mam teraz miks, eko i miał.... na lokalnym składzie wziąłem porcję dużych worków ekogrochu (czyli "typisz"30kg) i miał węglowy, ale w małych workach (tzw połówki),
    te pakowane małe woreczki miału niby 25ki po 580zł/tona u nas, zobaczę za tydzien jak to sie pali, bo mam jeszcze próbki anmaga do testu i samego miału od tej samej firmy.
    taniej się da, ale nie na tym składzie, a ten akurat blisko po sąsiedzku...
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  2. #3762
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    .... i miał węglowy, ale w małych workach (tzw połówki),
    te pakowane małe woreczki miału niby 25ki po 580zł/tona u nas, zobaczę za tydzien jak to sie pali.....
    Daj znać bo cena i kaloryczność podobna do tego co ma Kaszpir i Ja. Nie możemy sobie z tym poradzić.
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  3. #3763

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Szkoda by mi było pomp.

    Pompy nie lubią takiej pracy a energooszczędne tak pracujące to szybsza ich śmierć ..

    Poza tym uważam za bezsens puszczać w podłogę 35 stopni i co chwilę ją włączać. Podłoga nie ma być wyczuwalnie ciepła a ma dawac ciepło CAŁY czas ...

    Według mnie masz zły zawór dla podłógówki. Zapewne masz grzejnikowy bo 35 stopni to ja nigdy u mnie nie dawałem , nawet jak było -30 stopni na zewnatrz ...
    Właśnie mam pompy energooszczędne i jak dotąd mają się dobrze (jakbyś zobaczył jej konstrukcje i budowę to byś zmienił zdanie).
    W podłogę wchodzi 35C to nie znaczy że podłoga tyle ma, bo ma teraz około 24C i cały czas taka temperatura się utrzymuje i zawór nie jest grzejnikowy tylko 3D termostatyczny (zakres 21-43C) i specjalnie taka temperatura i czasy aby pompa zdążyła na małym biegu zrobić pełny obieg i oddać to ciepło.
    Jak w takim razie działa sterowanie siłownikami, mogę dokładać sterowniki 4D czy siłowniki tylko taki jest jest najprostszy i najoszczędniejszy układ dający jedne ustawienie w ciągu całego okresu grzejnego.

  4. #3764

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Właśnie mam pompy energooszczędne i jak dotąd mają się dobrze (jakbyś zobaczył jej konstrukcje i budowę to byś zmienił zdanie).
    W podłogę wchodzi 35C to nie znaczy że podłoga tyle ma, bo ma teraz około 24C i cały czas taka temperatura się utrzymuje i zawór nie jest grzejnikowy tylko 3D termostatyczny (zakres 21-43C) i specjalnie taka temperatura i czasy aby pompa zdążyła na małym biegu zrobić pełny obieg i oddać to ciepło.
    Jak w takim razie działa sterowanie siłownikami, mogę dokładać sterowniki 4D czy siłowniki tylko taki jest jest najprostszy i najoszczędniejszy układ dający jedne ustawienie w ciągu całego okresu grzejnego.
    Twoja instalacja , twoja sprawa

    Ja jednak czytałem że pompa podłógówki ma działać cały czas i to sterownik ma płynnie sterować temepraturą jaka jest podawana na podłogę i tak mam zrobione ...
    Jak dla mnie szkoda kotła , szkoda pomp . Po co zalewać kocioł nonstop zimną woda z podłogówki ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #3765

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja jednak czytałem że pompa podłógówki ma działać cały czas i to sterownik ma płynnie sterować temepraturą jaka jest podawana na podłogę i tak mam zrobione ...
    Jak dla mnie szkoda kotła , szkoda pomp . Po co zalewać kocioł nonstop zimną woda z podłogówki ?
    Nie jest zalewany zimną wodą bo właśnie po to jest cykliczna praca pomp, a po drugie jeszcze po drodze do pieca jest 4D który zmiesza tą wodę, już prędzej po wykresach widać że bardziej wychładza mi kocioł powrót z CWU.

  6. #3766
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Kaszpir
    pisałem już Maherowi żeby obnizył temperaturę na podłogi i puścił w trybie ciągłym
    jak widać swoje wie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  7. #3767

    Domyślnie

    35 stopni na podłogę przy temp. na zewnątrz powyżej 0? Ja mam chyba 25 teraz, 35 to w mrozy ustawiam.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  8. #3768

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    specjalnie taka temperatura i czasy aby pompa zdążyła na małym biegu zrobić pełny obieg i oddać to ciepło.
    Czyli wrzucić muł kotłowy w rurki i poczekać aż osiądzie i zwiąże.

  9. #3769
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Fakt ..

    Jedni grzeją miałem 19MJ kupionym za niecałe 300zł a inni ekogroszkiem 29MJ za około 1000zł ...

    Wiadomo że więcej zużyje ten co pali miałem , ale cena wytworzenia 1GJ będzie zupełnie inna ...
    Ok postaram się podawać zarówno kg jak i koszty.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #3770
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Szkoda by mi było pomp.
    Pompy nie lubią takiej pracy a energooszczędne tak pracujące to szybsza ich śmierć ..
    Dwie pompy grundfos, 25-60 które pracowały u mnie 9 lat (sezonów grzewczych) bez wyłączania chodziły na 2 biegu ,sprzedałem innym użytkownikom dając na nie rok gwarancji ,to było 3 lata temu nikt nie skorzystał z okresu gwarancyjnego.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #3771

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    Kaszpir
    pisałem już Maherowi żeby obnizył temperaturę na podłogi i puścił w trybie ciągłym
    jak widać swoje wie
    To doradź jakieś sensowne rozwiązanie abym nie musiał codziennie chodzić i regulować zaworami lub jak niektórzy piszą że im podłogówka przegrzewa pomieszczenia. Ja na takim ustawieniu bez regulacji spokojnie do wiosny wytrzymam.

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Czyli wrzucić muł kotłowy w rurki i poczekać aż osiądzie i zwiąże.
    To co mają powiedzieć ci co sterują podłogówkę siłownikami, pewnie co sezon muszą kreta wpuszczać w obieg.
    To samo dotyczy tych co chodzi pompa 24h po kilku latach ten muł wytrze im środek rurki i sitko z niego zostanie.
    Niestety nie nie łatwo mnie przekonać bez podania porządnych argumentów i w zabobony też nie wierzę.
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 27-11-2014 o 19:57

  12. #3772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To doradź jakieś sensowne rozwiązanie abym nie musiał codziennie chodzić i regulować zaworami lub jak niektórzy piszą że im podłogówka przegrzewa pomieszczenia. Ja na takim ustawieniu bez regulacji spokojnie do wiosny wytrzymam.
    No bo podłogówka jak i grzejniki wymagają sterowania ....

    Na grzejniki termostaty a na podłogówkę siłownik i sterownik pogodowy i tyle ...

    I domu nie przegrzewasz
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #3773

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No bo podłogówka jak i grzejniki wymagają sterowania ....

    Na grzejniki termostaty a na podłogówkę siłownik i sterownik pogodowy i tyle ...

    I domu nie przegrzewasz
    Moim założeniem było aby ecoal sterował całym ogrzewaniem i sterować wszystkim przez internet i jak dotąd wszystko działa prawidłowo po za jednym (przy mocy kotła powyżej 50% mocy nominalnej bardzo spada jego sprawność, ale to już problem z RBR-em i nie ma to wpływu na wynik i stabilność temperatury w pomieszczeniu).

  14. #3774
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To samo dotyczy tych co chodzi pompa 24h po kilku latach ten muł wytrze im środek rurki i sitko z niego zostanie.
    .
    To gdzieś będzie 13 lat ,12-13 sezon jak pompy 24h na dobę pompują wodę w podłogówce .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #3775
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No bo podłogówka jak i grzejniki wymagają sterowania ....
    Źle zrobiona zbudowana podłogówka potrzebuje sterowania ,wyłączania i włączania.Można ją" leczyć " zwiększając izolację cieplną okien i ścian budynku.Mniejsze straty spowodują możliwość obniżenia temperatury czynnika grzejnego wpuszczanego w podłogówkę.
    Na styku z powietrzem również spadnie temperatura ,zwiększy się komfort w pomieszczeniu .

    Prawidłowo zrobiona podłogówka przy powierzchni styku z powietrzem ma 20-23*C ,więc powietrze stykając się z powierzchnią podłogi ogrzeje się do takiej temperatury i dalsze ogrzewanie powietrza ustaje (samoregulacja podstawy fizyki ),to cała tajemnica.
    Jak powietrze nie odbiera ciepła z wody krążącej w rurkach podłogi to sterownik kotła wyłączy się osiągając zadaną temperaturę.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 27-11-2014 o 21:52
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #3776
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar trammel
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Jelcz
    Posty
    103

    Domyślnie

    A ja sobię przetestuję taki prosty termostacik T6360. Mam kabel między salonem a kotłownią i jak rozpalę w kominku to będzie mi odłączał pompę podłogówki. Jak kominek wygaśnie - to załączał z powrotem.
    Żaden koszt, przydatność też pewnie niewielka bo wiadomo - bezwładność cieplna podłogi duża itd, ale przynajmniej sobie pokręcę od czasu do czasu

  17. #3777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Moim założeniem było aby ecoal sterował całym ogrzewaniem i sterować wszystkim przez internet i jak dotąd wszystko działa prawidłowo po za jednym (przy mocy kotła powyżej 50% mocy nominalnej bardzo spada jego sprawność, ale to już problem z RBR-em i nie ma to wpływu na wynik i stabilność temperatury w pomieszczeniu).
    Ty jak zwykle wszystko wiesz i masz najlepiej, poza głową oczywiście.
    Już Cię pytałem skąd wiesz jaka jest sprawność, na jakiej podstawie piszesz takie dyrdymały po raz kolejny, jak to wyliczyłeś, nie obchodzi mnie to że Tobie się coś wydaje.
    Skąd wiesz kiedy kocioł pracuje Ci powyżej 50% mocy nominalnej ?
    Tylko konkretnie bo ja też nie wierzę w Twoje wróżby i zabobony.

  18. #3778
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    maher
    jek sobie pościeliłeś tak teraz śpij
    napisał Ci animuss jak działa podłogówka i szepnął co nieco o temperaturach zasilenia
    obniż u siebie i zobacz co będzie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  19. #3779
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Pod warnikiem że puści pompę na najniższym biegu (moja pobiera 5 Wat ) 24 godz dziennie.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #3780
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    jeśli ma dobrze wyregulowaną instalację to nie powinna chodzić wyżej niż na 1 jesli ma zwykłą lub jak u Ciebie jeśli ma energooszczędna
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

Strona 189 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony