dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 191 z 274
Pokaż wyniki od 3.801 do 3.820 z 5478
  1. #3801

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaiKamil Zobacz post
    Mam pytanko koledzy i kolezanki
    od 3 dni w koszu pojawil mi sie dym. Taki dym jaki powstaje gdy zostawi sie otwarty kosz i dmuchawa wwiewa taki siarowaty dym. I nagle pojawily sie tez skroplenia wody. Mimo iz towar na bank byl suchy
    Uszczelka swoją drogą - przy koszach stosowane są takie grubsze uszczelki do okien, także to bez problemu dostaniesz w jakimś markecie budowlanym, czy tam, gdzie sprzedaje się okna czy w sklepie wielobranżowym ze śrubami itp. asortymentem. Myślę,że możesz kupić 4metry i powinno wystarczyć na wymianę całości.

    To cofanie się dymu to też kwestia węgla.
    Przy palnikach żeliwnych typu brucer takie coś może być przy węglach: wesoła, ekoret, chwałowicki, bytomski, czy pieklorz z Piekar.
    Powstaje to zjawisko przy dłuższych postojach palnika (odstawianie), żar mocniej schodzi na ślimak i dym cofa się do kosza (żar Ci mocniej schodzi)

    Na dłuższą metę przy takim paleniu zacznie Ci mocno rdzewiec kosz, także taką sytuację trzeba szybko wyeliminować.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  2. #3802
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaiKamil Zobacz post
    Wyrobila sie ta uszczelka na dole kosza do jego oprozniania.

    Spalanie 125 kg starczylo na 7.5 doby tj 16.7 kg na dobe.
    Czyli od klapy rewizyjnej w razie zablokowania podajnika?
    Trzeba wymienić uszczelkę albo zrobić z silikonu .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #3803

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Czyli od klapy rewizyjnej w razie zablokowania podajnika?
    Trzeba wymienić uszczelkę albo zrobić z silikonu .
    Zasilikonowalem i chyba jest ok

    Jarecki co powinienem zrobic gdyby to sie powtarzalo? Zmniejszyc przerwe podawania?

  4. #3804

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    To cofanie się dymu to też kwestia węgla.
    Przy palnikach żeliwnych typu brucer takie coś może być przy węglach: wesoła, ekoret, chwałowicki, bytomski, czy pieklorz z Piekar.
    Powstaje to zjawisko przy dłuższych postojach palnika (odstawianie), żar mocniej schodzi na ślimak i dym cofa się do kosza (żar Ci mocniej schodzi)
    Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem - ale u mnie zawsze cofnie dym jak otworzę klapę przy włączonej dmuchawie niezależnie od węgla. Nie cofało nigdy tylko gdy węgiel był bardzo drobnej frakcji i mokry co powodowało jego zwieszanie się w podajniku. A co do uszczelki potwierdzam - u mnie wystarczyło dokleić taką jak do okna i trzyma.
    PS - @Jarecki odbierz e-mail.

  5. #3805

    Domyślnie

    Ostatni załadunek opału (około 100kg) starczył na 8 dni , czyli wyszło na dzień około 12,5 kg.
    Czyli koszt ogrzania CO i CWU za 1 dzień to około 7,1 zł
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #3806

    Domyślnie

    Ok 125 kg /9 dni/ 13.8 kg/24.

    Wesoła/139 m2

  7. #3807

    Domyślnie

    Ostatnie 14 dni zużycie 140kg chyba rosyjskiego groszku z Leroya. Węgiel dostarczany przez Barter. Cena 700zł/tona workowany. Powierzchnia grzana 108m2, całość podłogówka. Temp. Wewnątrz 23 stopnie stała przez 24h/doba. Zużycie 10kg/doba na CO i CWU.
    piotr

  8. #3808

    Domyślnie

    I następny raport ...

    100kg miału starczyło tym razem na 10,5 dnia czyli wyszło około 9,5 kg na dobę ...

    Czyli około 5,5 zł za dobę grzania CO + CWU.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #3809

    Domyślnie

    U mnie ostatnio wychodzi około 12kg na dobę. Czyli koszt to około 5,5zł doba I tak się mi wydaję że dużo spalam
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  10. #3810
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    A ja spalam aktualnie 15 kg na dobę ekogroszku CO plus CWU - ale jak dla mnie to w normie

  11. #3811

    Domyślnie

    Mam takie małe pytanko, czy ktoś z Was palił w kotle z podajnikiem brunatnym ekogroszkiem? Ja w celach doświadczalnych kupiłem 2 worki w Liroy Marlin. Chciałem sprawdzić czy dodatek tego węgla wyeliminuje spieki jakie miałem podczas spalania węgla kamiennego. Mam kocioł Defro Uni 15kW z palnikiem rynnowym i pomimo prób palenia różnymi groszkami i mieszankami groszków z miałem spieki ciągle występowały. W tym sezonie paliłem mieszanką ruskiego groszku (miał być to niby ekogroszek ale z racji tego, że są w nim kamienie ekogroszkiem na pewno nie jest) oraz ruskiego ekogroszku pakowanego w żółte worki jutowe no name, który został mi z zaszłego sezonu. Sam groszek był mocno spiekalny i zawierał dużo smoły, która osadzała się na ściankach pieca w dolnej jego części. Dodanie ekogroszku w proporciach 70% groszek 30% ekogroszek nieco obniżyło spiekalność, ale spieki ciągle występowały. Ostatnio zasypałem podajnik mieszanką złożoną w 50% z ruskiego groszku, 25% ruskiego ekogrzoszku i 25% brunatnego grzoszku no i rewelacja! Żadnych spieków! Co prawda tempo spalania wzrosło i aby żar nie cofał się w stronę ślimaka musiałem zwiększyć częstotliwość podawania oraz obniżyć nadmuch ale kocioł błyskawicznie osiąga zadaną temperaturę a po jej osiągnięciu temperatura wzrasta jeszcze o ok. 10*C. Uważam, że brunatny ekogroszek okazał się idealną domieszką. Pomimo, że jest on pakowany w foliowe worki jest suchy, nie ma w nim miału a w 80% jego uziarnienie oscyluje w okolicach 10mm. Wartość opałowa nie za wielka, bo 20-22, ale zato spiekalność 0, a zawartość siarki 0.8% czyli nie jest źle. Cena nieco ponad 13 PLN za worek 25 kg, który w rzeczywistości waży 26kg.
    Co sadzicie o takiej mieszance?

  12. #3812

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel5 Zobacz post
    Co sadzicie o takiej mieszance?
    Jak Ci się to fajnie pali i jesteś z tego zadowolony to nic dodać , nic ująć. Ja swego czasu jak zaczynałem przygodę z piecem w celu zmniejszenia spieków dosypywałem owsa . Ale teraz jak owies jest w cenie 700 zł się nie opłaca . Z perspektywy lepiej zainwestować w dobry sterownik ( ja już mam trzeci ) i lepszy węgiel i nie przejmować się spiekami czy niedopalonym węglem - a i pracy przy tym mniej .

  13. #3813
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Spalanie za ostatnią dobę to 18,3 kg ekogroszku KWK Chwałowice a dzisiaj od północy już minęło 9 kg czyli będzie więcej niż wczoraj
    W domu cieplutko i w sumie to najważniejsze a parę kg w tą czy tamtą stronę to bez różnicy.

  14. #3814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel5 Zobacz post
    Mam takie małe pytanko, czy ktoś z Was palił w kotle z podajnikiem brunatnym ekogroszkiem?

    ...

    . Wartość opałowa nie za wielka, bo 20-22, ale zato spiekalność 0, a zawartość siarki 0.8% czyli nie jest źle. Cena nieco ponad 13 PLN za worek 25 kg, który w rzeczywistości waży 26kg.
    Co sadzicie o takiej mieszance?
    Tak paliłem na próbę brunatnym, a Komoranami stale pali jeden z moich sąsiadów.

    Wartość opałowa brunatnego to maks. 19,8 MJ/kg przy zawartości siarki 1,7-2,2% i to pewnie ten węgiel, a jego opis - no cóż - parafrazując znane powiedzenie: worek wszystko przyjmie.

    Skoro mieszanka działa jak trzeba to się jej trzymaj - sam zalecam takie mieszanie gdy nastawami sterownika już nie da się nic poradzić na spiekanie.

    Worek waży 26 kg ? a jakiej wagi użyłeś i jak ważyłeś ?

    Opis brunatnego oraz "młodego kamiennego" znajdziesz pod linkiem:

    http://suspenser.eu/ekogroszek/

    Tak, żeby było na temat zużycie średnie z dwóch dób do wczoraj około godz. 23 wyniosło u mnie 12,5 kg/dobę - ekogroszek Wesoła z jesiennej dostawy [29,5 MJ/kg].
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 28-12-2014 o 18:26
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #3815
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lucas1991g

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czytając Wasze wypowiedzi na temat spalania mam poważne wątpliwości odnośnie spalania mojego pieca. Posiadam kocioł Galmet KWP-12, powierzchnia ogrzewana ok. 110 m2, budynek nieocieplony. Spalanie obecnie (ok -10stC) wynosi około 30kg/dobę. Przy temperaturze około zera wynosiło średnio 22 kg/dobę. Wartość kaloryczna opału wynosi 28MJ. Spalanie nie jest za wysokie?

  16. #3816
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucas1991g Zobacz post
    Czytając Wasze wypowiedzi na temat spalania mam poważne wątpliwości odnośnie spalania mojego pieca. Posiadam kocioł Galmet KWP-12, powierzchnia ogrzewana ok. 110 m2, budynek nieocieplony. Spalanie obecnie (ok -10stC) wynosi około 30kg/dobę. Przy temperaturze około zera wynosiło średnio 22 kg/dobę. Wartość kaloryczna opału wynosi 28MJ. Spalanie nie jest za wysokie?
    I wszystko jasne. Raczej prawidłowe.

  17. #3817
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucas1991g Zobacz post
    Czytając Wasze wypowiedzi na temat spalania mam poważne wątpliwości odnośnie spalania mojego pieca. Posiadam kocioł Galmet KWP-12, powierzchnia ogrzewana ok. 110 m2, budynek nieocieplony. Spalanie obecnie (ok -10stC) wynosi około 30kg/dobę. Przy temperaturze około zera wynosiło średnio 22 kg/dobę. Wartość kaloryczna opału wynosi 28MJ. Spalanie nie jest za wysokie?
    Po pierwsze napisz jaki konkretnie węgiel spalasz [PIeklorz z Piekar, Wesoła itd.] to będzie wiadomo jaką ma naprawdę kaloryczność.

    Po drugie podstaw dane swojego domu do kalkulatora pod linkiem:

    www.cieplowlasciwie.pl

    i podaj link do wyniku.

    To pozwoli oszacować czy zużycie masz prawidłowe czy nie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #3818

    Domyślnie

    galmet eko -gt

    spalanie to 13kg/24

    160m do ogrzania i lekki minus na zewnątrz

  19. #3819
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    U mnie za ostatnią dobę 22,8 kg ekogroszku KWK Chwałowice na 240 m2 po podłogach razem z kotłownią. Też do minus 8,5 st C na zewnątrz.

  20. #3820

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    J Ja swego czasu jak zaczynałem przygodę z piecem w celu zmniejszenia spieków dosypywałem owsa . Ale teraz jak owies jest w cenie 700 zł się nie opłaca . Z perspektywy lepiej zainwestować w dobry sterownik ( ja już mam trzeci ) i lepszy węgiel i nie przejmować się spiekami czy niedopalonym węglem - a i pracy przy tym mniej .
    Zboża po żniwach mocno potaniały i teraz owies kosztuje 400-500 PLN/t, ale to i tak zbyt drogo biorąc poprawkę na wartosć opałową.
    Czy uważasz, że sterowniki montowane w kotłach Defro są na tyle prymitywne, że opłaca sie je wymienić na jakis lepszy? Jesli tak to na jaki i ile to kosztuje. Jak dobrze pamiętam, to Defro montuje sterowniki EkoTech i są one dosć popularne w kotłach ze sredniej pułki cenowej.

Strona 191 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony