dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 215 z 274
Pokaż wyniki od 4.281 do 4.300 z 5478
  1. #4281
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Muzzy1974

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraszewice
    Kod pocztowy
    63-522
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam. Kupilem dom w którym jest zainstaliwany kocioł Hef Multi Mat 25Kw z sterownikiem Compit R520 Guige. Od 2 tygodni walcze z ustawieniami żeby poprawić spalanie. Na teraz wychodzi mi ok 35 kg na dobę. Dom 140m, docipeplony, 40m2 podlogówku. Aktualnie piec ustawiłem tak: podawanie węgla 19 sek, przerwa między podaniami 65 sek, wentylator 70% mocy. Temp kotła ustawiona na 57 stopni. Zasobnik Cwu na 42 stopnie. Paliwo się wypala elegancko jednak wydaje mi się że za dużo paliwa bierze i zbyt długo dobija do zadanej temperatury. Macie koledzy jakieś wskazówki i doświadczenia? Z góry dziękuję.

  2. #4282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muzzy1974 Zobacz post
    Witam. Kupilem dom w którym jest zainstaliwany kocioł Hef Multi Mat 25Kw z sterownikiem Compit R520 Guige. Od 2 tygodni walcze z ustawieniami żeby poprawić spalanie. Na teraz wychodzi mi ok 35 kg na dobę. Dom 140m, docipeplony, 40m2 podlogówku. Aktualnie piec ustawiłem tak: podawanie węgla 19 sek, przerwa między podaniami 65 sek, wentylator 70% mocy. Temp kotła ustawiona na 57 stopni. Zasobnik Cwu na 42 stopnie. Paliwo się wypala elegancko jednak wydaje mi się że za dużo paliwa bierze i zbyt długo dobija do zadanej temperatury. Macie koledzy jakieś wskazówki i doświadczenia? Z góry dziękuję.
    Zszedlbym ostro w dól z podawaniem i nadmuchem. Przykladowo, podawanie 7 sek, nadmuch 20 procent. Wszystko jednak zależy od węgla, instalacji itd. Wiec może są to dla ciebie za male wartości. A jak temperatura czopucha podczas pracy? Przy niezlym weglu i dosc dobrym dociepleniu chałupki te 35 kg to zdecydowanie za dużo. Niektory teraz spalaja przy podobnym metrażu kilkanaście kg. więc masz spore przepały. No chyba, że palisz weglem o niskiej kaloryczności.

  3. #4283

    Domyślnie

    Przede wszystkim to piec jest 2x za duży na ten dom, więc grzejesz niebo. Przy podobnym metrażu, z 3 grzejnikami a reszta podlogowka spalam 12-14 kg, ale piec 12kw.

  4. #4284
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Muzzy1974

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraszewice
    Kod pocztowy
    63-522
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Zszedlbym ostro w dól z podawaniem i nadmuchem. Przykladowo, podawanie 7 sek, nadmuch 20 procent. Wszystko jednak zależy od węgla, instalacji itd. Wiec może są to dla ciebie za male wartości. A jak temperatura czopucha podczas pracy? Przy niezlym weglu i dosc dobrym dociepleniu chałupki te 35 kg to zdecydowanie za dużo. Niektory teraz spalaja przy podobnym metrażu kilkanaście kg. więc masz spore przepały. No chyba, że palisz weglem o niskiej kaloryczności.
    Nie mam termometra na czopuchu. Instalacja jest ok w pełnej miedzi. W sumie mam 7 grzejników z termostatami i ok 40m2 podlogówki. Spróbuję zmniejszyć podawanie. Przy niższych obrotach wentylatora pojawia sie dym w zasobniku

  5. #4285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muzzy1974 Zobacz post
    Nie mam termometra na czopuchu. Instalacja jest ok w pełnej miedzi. W sumie mam 7 grzejników z termostatami i ok 40m2 podlogówki. Spróbuję zmniejszyć podawanie. Przy niższych obrotach wentylatora pojawia sie dym w zasobniku
    U mnie dym pojawia się przy każdych obrotach, jak tylko otworzę zasobnik. Przypadlośc wiekszosci kotłów. Jeśli dym wydobywa się przy zamknietym zasobniku, masz jakieś nieszczelności. Jak pisał Parys masz znacznie przewymiarowany kocioł i czeka cię zabawa ze zmniejszaniem mocy i modyfikacjami palnika. Ale nawet teraz te 35 kg to dużo.

  6. #4286
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej pisał, podaj opał jakim palisz, od tego trzeba zacząć,
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  7. #4287
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    K_FFOX

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Nowa Dęba
    Kod pocztowy
    39-460
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie moje zmagania z ekogroszkiem. Dom powierzchnia użytkowa około 192 m2 w tym sutereny, parter piętro. Dom ocieplony z zewnątrz 10 cm, od ziemi/gruntu 20 cm. Strop ocieplony 5 cm wełny nad podwieszanym sufitem. Okna sutereny 2 szybowe reszta 3 szyby. Piec Defro Komfort Eko 25 kW. Obecnie pracuje 10 grzejników z termostatem ustawionym na 24 stopnie i 4 suszarki bez termostatu, i około 45m2 podłogi. Piec pracuje na ustawieniach PID temperatura zadana 65 stopni na grzejniki puszczone około 50 plus 300l zbiornik na 60 stopni. Jest to mój 1 sezon grzewczy palenie rozpocząłem od października do dziś przepaliłem jakieś 4,5 t Eko i ze 2 metry drzewa. Paliłem Wesołą i Piekorzem z Bio-pol, Perłą- z SuperOpał a teraz palę czeskim groszkiem z Merkury Marketu. Do uszczelnienia palnika szło mi jakieś 50 kg na dobę nie ważne jakiego węgla spalanie takie samo. Teraz po wymianie sznura i uszczelnieniu jest około 40 kg. Zaznaczę że tak jak teraz większość grzejników z termostatem nie grzeje a i tak połyka takie ilości węgla. Generalnie przed uszczelnieniem węgiel nie dopalał się w całości i połowa popiołu była czarna, Perła robiła cuda nawet potrafiła zatkać retor. Obecny groszek wypala się całkiem fajnie na pył plus bryłki które palcem można rozetrzeć. Czy to jest normalne spalanie na taki dom ?

  8. #4288
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    spalanie raczej troszke za duże. Ja miałem ponad 40kg / dobę ale przy mrozach -15, tyle ze takie spalanie powodował niskokaloryczny opał. U Ciebie z paliwem jest bardziej kalorycznie. Sprawdż jak masz czopuch otwarty. Pewnie masz zawory mieszające a w tym to już inni koledzy podpowiedzą jak ustawic bo ja niestety takowych nie mam i nie znam się. Co do ocieplenia to przez ściany troszke ucieka, ale przez dach to już strata większa. Inwestycja w ściany jest droższa niż w dach ( o ile masz dostęp do poddasza i możliwość dołożenia ocieplenia ). Kotłownia jest w tym budynku? pytam bo u mnie jest dostawiana i nie mam ocieplonej co generuje mi straty, przy mrozach -15 miałem w kotłowni +4. Powody u Ciebie mogą być różne. Czy na sterowniku masz możliwość korekcji mocy? moc min i max ? czy kocioł wchodzi w stan podtrzymania i na jak długo?? opisz więcej info
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  9. #4289

    Domyślnie

    To powierzchnia użytkową? czy po podłogach? Trochę dużo się wydaję...ale pierwsze dwa sezony zawsze generują wyższe zapotrzebowanie na ciepło.
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  10. #4290
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    K_FFOX

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Nowa Dęba
    Kod pocztowy
    39-460
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kotłownia jest w budynku w sutenerach – rury jeszcze nie są owiniete niczym. Tak jak napisałem strop na Pietrze ma tylko 5 cm wełny, a pomieszczenia gdzie jest bezpośrednio dach maja po 30 cm wełny. Z tego co zaobserwowałem to gdy na wyjściu na grzejniki jest 50 stopni to na powrocie przed zaworem 4 drożnym jest o jakieś 10 stopni mniej a na piec wraca o jakieś 5 stopni mniej. Gdy na kompie mam ustawione powiedzmy 70 stopni to na piecu (analogowy termometr) jest o 10 stopni więcej. Instalacja jest rozbita na 4 skrzynki rozdzielacze jeden sutereny, 2 na parter w tym podłogówka z zaworem 3 drożnym i jeden na piętro. Pompa na powrocie, pompa na podłogówce no i na bojler. Czopuch czyszczony i otwarty na maxa komin jest z podwójnej cegły czyli chyba 28 na 14. A dom to cos takiego lekko przerobione http://www.najprojekty.pl/projekt/w-0225-a. Piec chodzi w PID ostatnio obniżyłem podawanie o 25-20 procent a nadmuch jest na 0. Są jeszcze jakieś nakrętki przy dmuchawie ale tego nie kumam i nie ruszam. Czasami wchodzi w podtrzymanie ale to na max 10 minut, generalnie na wykresie temperatury straszna szarpanina jest. Jest to powierzchnia po podłogach ale nie grzeje garażu jakieś 29 m2 i dwa pokoje łącznie 24m2 są ustawione na 18 stopni wiec tam raczej grzejniki nie grzeją.

  11. #4291
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Muzzy1974

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraszewice
    Kod pocztowy
    63-522
    Posty
    21

    Domyślnie

    Pieklorz 29000

  12. #4292
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Muzzy1974

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraszewice
    Kod pocztowy
    63-522
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Tak jak kolega wyżej pisał, podaj opał jakim palisz, od tego trzeba zacząć,
    Pieklorz 29kj

  13. #4293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muzzy1974 Zobacz post
    Pieklorz 29kj
    Wegiel o dużej wartości opałowej więc zdecydowanie spalasz za dużo. Jakie jest spalanie przy nowych ustawieniach?
    Mam podobny metraż, bo ok 150m2 z garażem i spalam ok 18 kg na dobę węgla gorszego niż twój.
    Masz spieki, żużlowe bądz koksowe? Choc z tego co przeczytalem wcześniej , to spala ci sie to ladnie.
    A jaka jest temp. wewnetrzna?? Jeśli tu nie przesadzasz to pewnie sporo ciepła idzie w komin. Wyczyść porzadnie kocioł, i schodź w doł z ustawieniami, krotkie podawanie i coraz dłuźsze przerwy w podawaniu, połaczone z korekta nadmuchu w dół. Obserwuj ile czasu dochodzi do zadanej temperatury. Sprawdz też czy nie wypala krateru na palniku. Doswiadczeni w temacie radza zmieniac jeden parametr i obserwować,
    Schodzenie w dół ma też swoje granice, chodzi tu o wydzielanie smoły i tzw. kiszenie kotła. Powolutku dojdziesz do optymalnych ustawień.

  14. #4294
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Muzzy1974

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraszewice
    Kod pocztowy
    63-522
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Wegiel o dużej wartości opałowej więc zdecydowanie spalasz za dużo. Jakie jest spalanie przy nowych ustawieniach?
    Mam podobny metraż, bo ok 150m2 z garażem i spalam ok 18 kg na dobę węgla gorszego niż twój.
    Masz spieki, żużlowe bądz koksowe? Choc z tego co przeczytalem wcześniej , to spala ci sie to ladnie.
    A jaka jest temp. wewnetrzna?? Jeśli tu nie przesadzasz to pewnie sporo ciepła idzie w komin. Wyczyść porzadnie kocioł, i schodź w doł z ustawieniami, krotkie podawanie i coraz dłuźsze przerwy w podawaniu, połaczone z korekta nadmuchu w dół. Obserwuj ile czasu dochodzi do zadanej temperatury. Sprawdz też czy nie wypala krateru na palniku. Doswiadczeni w temacie radza zmieniac jeden parametr i obserwować,
    Schodzenie w dół ma też swoje granice, chodzi tu o wydzielanie smoły i tzw. kiszenie kotła. Powolutku dojdziesz do optymalnych ustawień.
    Temperatura w domu ok. 22st z termostatami na grzejnikach. Im skracam czas podawania i wydłużam przerwę kocioł potrzebuje 45 minut do osiągnięcia zadanej temperatury lub zamiast grzać temperatura spada. Doszedłem do 25 kg na dobę przy ustawieniach 16 sek podawanie, 54 sek przerwa nadmuch na 65% ale i tak długi jest czas do osiągnięcia temperatury

  15. #4295
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    proponuję przenieść się na inny wątek
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  16. #4296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muzzy1974 Zobacz post
    Temperatura w domu ok. 22st z termostatami na grzejnikach. Im skracam czas podawania i wydłużam przerwę kocioł potrzebuje 45 minut do osiągnięcia zadanej temperatury lub zamiast grzać temperatura spada. Doszedłem do 25 kg na dobę przy ustawieniach 16 sek podawanie, 54 sek przerwa nadmuch na 65% ale i tak długi jest czas do osiągnięcia temperatury
    Przenieśmy się na forum, gdzie jak widzialem też umieściles pytania. Tu ostatnia odpowiedż. Ideałem pracy kotła jest praca ciągła, ewentualnie dlugi czas pracy i krótkie odstawienia. Rozumiem, że nie masz sterownika pokojowego?? Tak na pierwszy rzut oka na twoje ustawienia, wydaje się, że masz dalej rezerwy, tzn. możesz zmniejszać podawanie, zwiekszać przerwę i zmniejszać nadmuch. To, że kocioł będzie dłużej dochodził do zadanej temp. na kotle wg mnie nie jest wadą. Jeszcze jedna ważna sprawa, przy palnikach typu brucer, jeśli taki masz, to uszczelnienie korony.

  17. #4297
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Muzzy1974

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraszewice
    Kod pocztowy
    63-522
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Przenieśmy się na forum, gdzie jak widzialem też umieściles pytania. Tu ostatnia odpowiedż. Ideałem pracy kotła jest praca ciągła, ewentualnie dlugi czas pracy i krótkie odstawienia. Rozumiem, że nie masz sterownika pokojowego?? Tak na pierwszy rzut oka na twoje ustawienia, wydaje się, że masz dalej rezerwy, tzn. możesz zmniejszać podawanie, zwiekszać przerwę i zmniejszać nadmuch. To, że kocioł będzie dłużej dochodził do zadanej temp. na kotle wg mnie nie jest wadą. Jeszcze jedna ważna sprawa, przy palnikach typu brucer, jeśli taki masz, to uszczelnienie korony.
    Ok. Zapraszam.http://forum.muratordom.pl/showthrea...07#post7088007
    Hef Multi Mat 25 KW
    Compit R520 Guige
    Dom 160m2, ocieplony

  18. #4298

    Domyślnie

    Zwiększyłem temp CWU o 3 stopnie do 48 stopni i zaobserwowałem że dzienne zużycie ekogroszku podskoczyło średnio o 2 kg/dobę czy macie podobne spostrzeżenia ?

  19. #4299

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Zwiększyłem temp CWU o 3 stopnie do 48 stopni i zaobserwowałem że dzienne zużycie ekogroszku podskoczyło średnio o 2 kg/dobę czy macie podobne spostrzeżenia ?
    Nie ...

    A może inaczej ...

    W tym tygodniu już 2 razy rano miałem -6 stopni na termometrze , więc może ten wzrost spowodowało ... ochłodzenie ...

    U mnie od razu spalanie wzrosło ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #4300
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Zwiększyłem temp CWU o 3 stopnie do 48 stopni i zaobserwowałem że dzienne zużycie ekogroszku podskoczyło średnio o 2 kg/dobę czy macie podobne spostrzeżenia ?
    ja mysle ze jest to mozliwe, pewnie zalezne jest tez jaki masz duzy zasobnik i jak ocieplony
    nie mam osobiscie mozliwosci rozdzielenia temp CWU i CO, ale jak zwiekszam temp CO z 50 na 52 stopnie to spalanie zwieksza mi sie srednio o 2kg
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

Strona 215 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony