dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 216 z 274
Pokaż wyniki od 4.301 do 4.320 z 5478
  1. #4301
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    U mnie od 6listopad do dziś poszło 1225kg (900kg Perły) i reszta mieszanki z WęgloSMyk co miałem z zeszłego roku. Wywoziłem plastiki to i worki wyrzuciłem i przeliczyłem przy wyrzucaniu. Jak na moje ponad 200m2 to jestem bardzo zadowolony
    Sezon zkonczony około 29/30 Marca. Z moich wyliczeń wynika że spalone około 2T, +/- 100 kg bo nie prowadziłem dokąłdnej ewidencji a do tego miałem kilka worków sypanych ręcznie ze starych dostaw. Obecnie przepalam drewnem a CWU grzeją Solary. Przestałem się intersować węglem i spalniem, są inne ciekawsze rzeczy a kocioł ma być jak najmniej pracochłonny dla mnie jak w tym roku.

  2. #4302

    Domyślnie

    Ja wczoraj wieczorem otwierałem zawór 4D by podgrzać dom bo się wychłodziło. Obecnie spalanie mam na poziomie ~6 kg/dobę .

  3. #4303
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Czyli piec chodzi tylko dla CWU a zaworem sporadycznie na chwilę puszczasz dla CO?
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  4. #4304

    Domyślnie

    Ja ciągle grzeje , kocioł normalnie działa ...
    Jak dla mnie ciagle za zimno aby wyłączyć ogrzewanie. Noce chłodne a na zewnątrz też temperatury różne ...
    Ja zawze kończę sezon pod koniec kwietnia , choć kocioł działa cały rok , więc zawsze mogę jeszcze szybko włączyć wtedy CO ...

    Mnie czeka załadunek opału za kilka dni i sądzę że mój "sezon" skończy się na około 2 tonach opału (od września do końca kwietnia).
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #4305

    Domyślnie

    U mnie piec działa cały rok i tak został ustawiony aby sam decydował kiedy zakończyć sezon, a nieraz i w czerwcu włączył ogrzewanie jak temperatura w pomieszczeniach spadła poniżej 22C.

  6. #4306
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    @Maher, jak masz to ogarnięte - ustawione? U mnie również całością steruje pokojówka w opcji regulacja temperatury poprzez zawór 4-drożny z siłownikiem, aczkolwiek kiedy w tym roku temperatury na zewnątrz sięgały ok20C, zawór przymykał się do 5% bo niżej się nie da. Zużycie jednak jest znacznie większe aniżeli w opcji "sterowanie letnie" gdzie pracuje tylko sama pompa CWU.
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  7. #4307
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konrdzik

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    MIASTO
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    37

    Domyślnie

    Pytanie poza teamatem ..Mozecie napisac jakie kominy macie , jaki system kominowy pod ekogroszek ?

  8. #4308

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrdzik Zobacz post
    Pytanie poza teamatem ..Mozecie napisac jakie kominy macie , jaki system kominowy pod ekogroszek ?
    Witam , ja mam zwykły tz. ze zwykłej cegły.

  9. #4309
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    W zakładzie mam systemowy Leier, ocieplony. A w domu zwykły z pełnej cegły, ocieplony tylko nad dachem. Ten domowy pracuje z kotłem z podajnikiem od 12 lat i żyje, ma się dobrze. Wcześniej koło 15 lat obsługiwał śmieciucha.12 lat też grzeję latem CWU - i kominowi to nie robi.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  10. #4310

    Domyślnie

    Komin od Eko-Groszku też ma się u mnie dobrze , ale wykwitł mi na strychu ten od kominka - a oba są z cegły robione tak samo.
    Ostatnio edytowane przez pawelo_pl ; 30-04-2016 o 08:07

  11. #4311
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bartosz Buczyński

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja ciągle grzeje , kocioł normalnie działa ...
    Jak dla mnie ciagle za zimno aby wyłączyć ogrzewanie. Noce chłodne a na zewnątrz też temperatury różne ...
    Ja zawze kończę sezon pod koniec kwietnia , choć kocioł działa cały rok , więc zawsze mogę jeszcze szybko włączyć wtedy CO ...

    Mnie czeka załadunek opału za kilka dni i sądzę że mój "sezon" skończy się na około 2 tonach opału (od września do końca kwietnia).
    mam pytanie, jakie byłoby zużycie ekogroszku jeśli nie miałbyś REKUPERATORA?

  12. #4312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz Buczyński Zobacz post
    mam pytanie, jakie byłoby zużycie ekogroszku jeśli nie miałbyś REKUPERATORA?
    Nie wiem ...

    Przez 2 pierwsze lata nie miałem rekuperatora , ale grzałem wtedy coś ponad 100m2 . Zimy też były dużo mroźniejsze ...
    Wtedy zużycie miałem około 2,1 tony na sezon,
    Ale przez te 2 lata nie miałem wentylacji , bo ciągle nazwać wentylacją otwieranie na kilka (naście) minut dziennie okien i wietrzenie ...

    Przy rekuperatorze mam działającą wentylację cały czas ...

    Zależy też jak na to patrzeć ...
    Jak ktoś nie ma działającej wentylacji (bo jeśli nie ma nawiewnikach na oknach) to jego straty wynikające z wentylacji wynoszą 0%. U mnie nawet przy rekuperatorze straty ciepła są , bo jakby nie patrzeć co kilka godzin następuje wymiana całego powietrza w domu , więc mimo że mam reku to straty ciepła są ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #4313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz Buczyński Zobacz post
    mam pytanie, jakie byłoby zużycie ekogroszku jeśli nie miałbyś REKUPERATORA?
    A ja myślę że jakieś 500 kg więcej .

  14. #4314

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    A ja myślę że jakieś 500 kg więcej .
    Nie wiem ,nie będę gdybał

    Tak jak pisałem. Zależy czy ktoś ma sprawnie działającą wentylację grawitacyjną w domu. Jak ma na każdym oknie nawiewnik które taki przepływ jaki okreslają normy to u niego straty ciepła będą dużo wyższe niż u mnie , bo nie będzie odzysku ciepła.
    Jeśli natomiast będzie miał szczelne okna i co za tym idzie brak nawiewników czyli nie działającą wentylację to on zużyje mniej ciepła niż ja ...

    A wspominam o tym bo jednak mało kto montuje nawiewniki , bo "wieje"

    Dlatego jak ktoś nie "używa wentylacji" , to po zamontowaniu WM z rekuperatorem i po rozpocząciu "używania" wentylacji może .... zużywać więcej opału (ciepła) niż obecnie ...

    PS. A ja ciągle dalej grzeję. ogrzewanie działa na małej mocy , ale ciągle za zimno aby całkowicie wyłączyć , a leń jestem i nie chce mi się dogrzewać kominkiem
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 01-05-2016 o 10:35
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #4315
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    Podziwiam Was wszystkich którzy jesteście w stanie ogrzać dom jednorodzinny i zapotrzebowanie na CWU dwoma tonami węgla. Rozumiem że dom jest dobrze ocieplony, ale coś za coś. U mnie zeszło ponad 4 tony groszku N/N przy uśrednionej cenie 630zł/t, grzeję do dziś, bo w domu rano było by zimno. Kocioł pracuje w trybie lato, a kaloryfery są sterowane termostatami a zasilane grawitacyjnie - bo w tym trybie pompa CO jest wyłączona. CWU grzeją solary, ale kocioł dogrzewa utrzymując stałą temp. wody 44*C Po 3 maja kończę grzanie i wyłączam kocioł.

  16. #4316

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    Podziwiam Was wszystkich którzy jesteście w stanie ogrzać dom jednorodzinny i zapotrzebowanie na CWU dwoma tonami węgla. Rozumiem że dom jest dobrze ocieplony, ale coś za coś. U mnie zeszło ponad 4 tony groszku N/N przy uśrednionej cenie 630zł/t, grzeję do dziś, bo w domu rano było by zimno. Kocioł pracuje w trybie lato, a kaloryfery są sterowane termostatami a zasilane grawitacyjnie - bo w tym trybie pompa CO jest wyłączona. CWU grzeją solary, ale kocioł dogrzewa utrzymując stałą temp. wody 44*C Po 3 maja kończę grzanie i wyłączam kocioł.
    Przy sredniej wielkosci srednio docieplonego domu, ok. 150 m2, temperaturze 22 stopnie, obecnej zimie, średniej jakosci paliwa, 4 tony to trochę byloby za dużo.

  17. #4317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    Tłumaczę to trochę tym , że dotyczy to dwóch rodzin - dwie kuchnie, dwie łazienki, zbiornik CWU 300l, siedem pokoi o stałej temp22-22,5*C, jedynie w sypialniach temp. trochę nizsza. Nie widzę już więcej możliwości oszczędzania, stad też teraz stawiam na nast. sezon na węgiel dobrej jakości. Obecnie testuję groszek z KWK Chwałowice, ale nie ze składu, tylko prosto z kopalni. Do składów juz straciłem zaufanie.

  18. #4318
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Pod koniec sierpnia uruchomiłem swój pierwszy kocioł na eko. Początkowo pracował tylko dla potrzeb CWU, jak sobie przypominam, spalanie wynosiło ok. 5kg/24h. Nie miałem jeszcze pojęcia o ustawieniach - dopiero je testowałem. Myślę, że teraz po korektach będzie nieco mniej. Ustawienia od 0-16 temp CWU 40C a od 16-0 o 10C więcej. Do chwili obecnej spaliłem równe 6,5T, czyli tyle samo a może ciut mniej jak w śmieciuchu. Za opał do śmieciucha płaciłem 820-830PLN do tego 4m drewna na rozpałkę za 400PLN. Temperatury nad ranem w pomieszczeniach kiedy na dworze było -10 nie przekraczały 17C. Teraz komfortowo mam cały czas 22-22,5C. Czyli się opłaciło
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  19. #4319

    Domyślnie

    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    Do chwili obecnej spaliłem równe 6,5T, czyli tyle samo a może ciut mniej jak w śmieciuchu.
    Tak na prawdę to nie ma się z czego cieszyć 6,5T to dużo . W stopce masz że dom nieocieplony - może po ociepleniu zejdzie do 4 T ale to też dużo w porównaniu np do @kaszpir007 z powierzchnią 165 m2 czy do mnie z powierzchnią 200m2 i spalaniem do dnia dzisiejszego 2,8 T .

  20. #4320
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    U mnie podsumowanie sezonu C.O+C.W.U. od 12.08.2015 do 03.05.2016 r.
    258 dni ogrzewania + woda.
    Zużycie - 4151 kg węgiel ekogroch+miał 50/50.
    Kasa wydana - 2220,79 zł
    Średnio 8,605 zł doba.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 09-05-2016 o 18:44
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 216 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony