dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 217 z 274
Pokaż wyniki od 4.321 do 4.340 z 5478
  1. #4321

    Domyślnie

    To ja też podsumuję sezon

    U mnie rozpoczął się w połowie września i trwał do końca kwietnia.

    Poszło 2,07 tony opału.

    Opał był różny , od starego niespalonego poprzedniego sezonu ekogroszku podobno z Chwałowic , po ruski ekogroszek Energo po aż słabiutki miał ruski ..

    Ciężko mi policzyć ile złotych to kosztowało ale sądzę że około 1400-1500zł za CO i CWU .
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #4322
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Kurna, włączyłem centralne wróciła zima .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #4323

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To ja też podsumuję sezon

    U mnie rozpoczął się w połowie września i trwał do końca kwietnia.

    Poszło 2,07 tony opału.

    Opał był różny , od starego niespalonego poprzedniego sezonu ekogroszku podobno z Chwałowic , po ruski ekogroszek Energo po aż słabiutki miał ruski ..

    Ciężko mi policzyć ile złotych to kosztowało ale sądzę że około 1400-1500zł za CO i CWU .
    Jak Cię się paliło tym ruskim Energo?

  4. #4324
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Mój sezon rozpoczął się 10 października a skończył 3 maja br. Był to najdłuższy sezon bo trwał 206 dni.
    Spaliłem w tym czasie 3140 kg ekogroszku kwk Chwałowice za sumę łączną 2192 zł za cały sezon.

  5. #4325

    Domyślnie

    Cytat Napisał siema64 Zobacz post
    Jak Cię się paliło tym ruskim Energo?
    Bardzo dobrze. Zero problemów ze spaleniem. Całkowicie bezproblemowy opał.
    Jedyny minus to więcej popiołu niż z PL węgla , ale dla mnie to nie problem , bo i tak zawsze wybieram popiół przy nowym załadunku opału.
    Więc częstotliwość wybierania popiołu u mnie jest taka sama
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #4326

    Domyślnie

    Dzięki za info.Przy moich kg dziennie-ok70-80 wybieramy pioiól 2xdziennie.To również nie jest problemem. Mogę go kupic z Młynar po cenach hurt powyżej 10 t i rozważam taka opcję.

  7. #4327

    Domyślnie

    Trochę nie w temat ale czytam internety i dalej nic nie wiem. Z jednej strony ludzie piszą żeby nie przewymiaromywac kotła a z drugiej strony z tego co czytam to przeważająca większość kupuje kotły wg zaleceń producenta tj np 20kw do 200m2.
    Już powinienem mieć piec ale cały czas wacham się jakiej mocy. Będzie to Defro Komfort Eko 20kw lub 15kw. Różnica w cenie ok 300zl także zadna. Dom parterowy bez poddasza i piwnicy. Pow użytkowa (ogrzewana) 188m2 Plus ew 30m2 garaż (w bryle) w którym chciałbym utrzymać temp na +. Do tego bojler 120-140l. 13 styro posadzka, 15 grafit ściany, strop ocieplony 30cm wełny 035, okna 3 szybowe. Na ciepło właściwe wyszedł wynik 9kw + 4kw bojler czyli 13kw przy temp wew 24 stopnie. Hydraulik twierdzi że przy piecu z podajnikiem nie powinno się dodatkowo liczyć kw na bojler bo w piecu ogień jest non stop i woda i tak się nagrzeje
    Wg sprzedawcy piec musi mieć zapas i lepiej żeby dłużej chodził na podtrzymaniu niż miałby chodzić cały czas. Bardzo proszę porade, może być na priv.

  8. #4328

    Domyślnie

    Nawet nie próbuj kupować większego niż 12 kW.

  9. #4329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Wg sprzedawcy piec musi mieć zapas i lepiej żeby dłużej chodził na podtrzymaniu niż miałby chodzić cały czas. Bardzo proszę porade, może być na priv.
    Pieprzy głupoty wystrzegaj się sprzedawców z takimi teoriami.
    kocioł 12kW to już max, jak już kupisz 20kW za późno będzie na żale.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #4330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Na ciepło właściwe wyszedł wynik 9kw + 4kw bojler czyli 13kw przy temp wew 24 stopnie. Hydraulik twierdzi że przy piecu z podajnikiem nie powinno się dodatkowo liczyć kw na bojler bo w piecu ogień jest non stop i woda i tak się nagrzeje
    Wg sprzedawcy piec musi mieć zapas i lepiej żeby dłużej chodził na podtrzymaniu niż miałby chodzić cały czas. Bardzo proszę porade, może być na priv.
    Porządny kocioł 12 kW w razie potrzeby pójdzie spokojnie na 15 kW, więc u Ciebie wystarczy.

    Powinno się liczyć moc na CWU bo podczas jej grzania mniej ciepła pójdzie na CO lub w ogóle na CO nie będzie szło co potem trzeba nadgonić.

    Kocioł absolutnie nie powinien działać w podtrzymaniu w sezonie grzewczym, jego sterownik ma tak modulować moc, żeby nie przerywać procesu spalania, najlepiej gdy kocioł działa cały czas [poza sezonem przy grzaniu samej CWU to niemożliwe i dlatego musi wchodzić w podtrzymanie, ale np. podczas grzania CWU w bojlerze też lepiej, żeby pracował stale z niską mocą niż raz z wysoką a za chwilę wchodził w podtrzymanie pomimo, że bojler jest jeszcze grzany.

    Nie wiem czym różnią się te Defro 15 od 20 kW, niech sprzedawca udzieli o tym informacji jeśli sam w ogóle ma pojęcie, a jeśli nie ma to podrzuć linki do obu wersji to je tu porównam.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #4331

    Domyślnie

    Link do Komfort Eko http://www.defro.pl/p,80,komfort-eko.html
    Z tym że teraz w standardzie montują sterownik K1pv4 który ma m.in. PID ale na ich stronie jest podany jeszcze Stary sterownik

  12. #4332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Odpisałem we właściwym wątku pod linkiem do którego proponuję przenieść dalszą dyskusję

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...OSZEK/page1112
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #4333

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Z tym że teraz w standardzie montują sterownik K1pv4 który ma m.in. PID ale na ich stronie jest podany jeszcze Stary sterownik
    Zdaje się że można sobie przy niektórych producentach kotłów zażyczyć inny sterownik jeśli producent go wspiera - wiem że tak jest np z piecami Tilgnera ale chyba i @Jarecki jest w tym temacie elastyczny - a wiec że sterownik to 1/3 czy nawet nie 1/2 sukcesu w spokojnym użytkowaniu pieca.

  14. #4334

    Domyślnie

    A co tam pochwalę się

    Ostatni załadunek 100kg opału (ruski ekogroszek Energo) załadowałem 12 czerwca. Dziś załadowałem ponownie 100kg ...
    Załadunek starczył na prawie 2 miesiące i średnie dzienne spalanie wyszło mi 1,7 kg opału na dobę
    Grzane tylko CWU , cały czas.

    Jako ciekawostkę dodam że przez te 2 miesiące nie dotykałem kotła ani go nie czyściłem , ani nie wywalałem popiołu.
    Dopiero dziś było czyszczenie i wywalenie popiołu.
    Kocioł czyściutki (brak sadzy) aż się sam zdziwiłem ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #4335

    Domyślnie

    U mnie na 4 osoby wychodzi teraz 2,0-2,5 kg na dobę. W tamtym roku zagapiłem się i nie zakreciłem zaworów na grzejniki i podłogę przez co trochę uciekało niepotrzebnego ciepła. Piec czysciłem 1,5 miesiąca temu. Popiół wyrzucam co 2 tygodnie, żeby było tylko w szufladzie i trwało moment.
    A popiół bardzo się przydaje, wysypuję go na glinę koło domu, ładnie i szybko trawa na nim rośnie.

  16. #4336
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał parys01 Zobacz post
    U mnie na 4 osoby wychodzi teraz 2,0-2,5 kg na dobę. W tamtym roku zagapiłem się i nie zakreciłem zaworów na grzejniki i podłogę przez co trochę uciekało niepotrzebnego ciepła. Piec czysciłem 1,5 miesiąca temu. Popiół wyrzucam co 2 tygodnie, żeby było tylko w szufladzie i trwało moment.
    A popiół bardzo się przydaje, wysypuję go na glinę koło domu, ładnie i szybko trawa na nim rośnie.
    Nie masz zaworów zwrotnych za pompami?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  17. #4337
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Nie masz zaworów zwrotnych za pompami?
    Pewnie grawitacja zrobiła swoje, chociaż ja u siebie nie zakręcam, bo w razie wojny, ster uruchomi pompy i wychłodzi kocioł.

    U mnie za ostatni miesiąc 2,5kg/24h, trzy osoby dorosłe plus dwoje dzieci. Przy cyrkulacji CWU uważam to za bardzo dobry wynik

  18. #4338
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że wszystko zależy od wielkości kotła. U mnie przy 20KW i wymienniku 80L wychodzi 2,8-2,9 kg/24h. Woreczek starcza od 8,5 do 9 dni. Palę obecnie Retopalem i po wypaleniu worka usuwam popiół. Czyszczenie kotła przyjąłem po wypaleniu 6 worków, czy to zima czy lato. Mimo, że zrobiłem napowietrzanie zasobnika to i tak jest tendencja do skraplania i dlatego teraz gdy piec się mocno odstawia wsypuje po worku. W sezonie grzewczym po 6 worków ale to inna bajka, nawet lekko wilgotny groszek szybko się osusza gdyż dużo dmucha do zasobnika.
    Ostatnio edytowane przez miet55 ; 05-08-2016 o 13:54
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  19. #4339
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Jak tam wasze zużycia? U mnie obecnie 9,5kg rowexa na dobę . w domu 23st.
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  20. #4340

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamihi Zobacz post
    Jak tam wasze zużycia? U mnie obecnie 9,5kg rowexa na dobę . w domu 23st.
    Od 7 ~ 8,5 kg na dobę Iskry z Karena . Dom 240 m2 .

Strona 217 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony