dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 218 z 274
Pokaż wyniki od 4.341 do 4.360 z 5478
  1. #4341

    Domyślnie

    5,5 - 6 kg/24h rosyjskiego miału- odsiewu. Chodzi tylko podłogówka na dole. W domu 22 - 22,5 stopnia.

  2. #4342
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Temperatura na zewnątrz w nocy +4, w dzień +9. Temperatura w domu 22-23 stopnie. Spalanie 11kg/24h. Opał mieszanka 2:1, miał i eko, miał z lokalnego składu 25MJ, eko z CASTO TANI OPAŁ 23MJ

  3. #4343
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    robo__

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    170

    Domyślnie

    Spalanie 14kg/24h. Temperatury u mnie od 4 do 11. Węgiel czarna perła która została mi po okresie letnim (spaliłem 14 worków od maja do września).
    Teraz zasypałem mieszankę Wesołej ze Skarbek Piekary - mocny 28-30 MJ/kg zobaczymy jak bedzie.
    Palę ecoalem na automacie z korektą dmuchawy na ruską Czarną*Perłę.

  4. #4344
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 3daro3
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wodzisław śląski
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam! Moje zużycie to aktulanie ok 17-18 kg na dobe. Wydaje mi się ze to dość sporo ponieważ temperatury to ok 8-10 st dzień i 3-5 w nocy
    Piec defro komfort eko 25 kw. Do ogrzania ok 200 m + garaż 36 m no i kilka pomieszczeń w piwnicy (na razie nie ogrzewam bo nie ma po co)
    ok 100m podłogówki reszta grzejniki. Podłogówka ustawiona na minimum ok 27 stopni grzejniki termostaty odkręcane tylko wieczorem .
    temperatura w środku ok 23- 23,5 st. Opał ekogroszek piast. Ze względu na brak czasu pale na automacie Pid. Groszek dobrze się wypala jest trochę spieków. Czy po przejściu na ustawienia manualne zużycie powinno się obniżyć??

  5. #4345
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3daro3 Zobacz post
    Witam! Moje zużycie to aktulanie ok 17-18 kg na dobe. Wydaje mi się ze to dość sporo ponieważ temperatury to ok 8-10 st dzień i 3-5 w nocy
    Piec defro komfort eko 25 kw. Do ogrzania ok 200 m + garaż 36 m no i kilka pomieszczeń w piwnicy (na razie nie ogrzewam bo nie ma po co)
    ok 100m podłogówki reszta grzejniki.
    1.Trzeba było zakupić jeszcze większy mocą kocioł na ten metraż
    2.Zamiast garażu,ogrzewaj lepiej piwnice-wyjdzie to na dobre i samej budowli ,a na 100% zaparkowanym w tym garażu samochodom-szczególnie po pierwszych mrozach i soli na drogach.
    3.Gratuluje pomysłu z mieszanym układem CO-godne podziwu.

  6. #4346

    Domyślnie

    Mi aktualnie spala 100 kg na ok 7 dni z tym że aktualnie ogrzewam tylko pomieszczenia z podłogówką tj ok 100m2 ponieważ jestem w trakcie wykańczania. Temperatura na piecu 60C, na podłogówkę idzie ok26-27C. Piec to Defro Komfort Eko 15kW ustawiona moc kotła 70% (pracuje w PID). Aż boję się pomyśleć jakie będzie spalanie jak uruchomię grzejniki a temperatura na dworze spadnie do ok 0C. Może ma ktoś taki piec i podzieli się spostrzeżeniami ?

  7. #4347

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Aż boję się pomyśleć jakie będzie spalanie jak uruchomię grzejniki a temperatura na dworze spadnie do ok 0C.
    Boisz się jak spadnie do 0. A co bedzie jak przyjdzie -20 ?

  8. #4348

    Domyślnie

    O to się nie boje nie pamiętam kiedy były takie mrozy

  9. #4349

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    O to się nie boje nie pamiętam kiedy były takie mrozy

    Jak pilnowałeś "fachowców" przy ocieplaniu to nie masz czego się bać, po drugie w pierwszym roku pójdzie na pewno więcej bo musisz całą wilgoć w domu wysuszyć i też powinieneś więcej wietrzyć jak nie chcesz mieszkać z grzybem.

  10. #4350

    Domyślnie

    Sam ocieplalem i moim zdaniem powinno być dobrze. Zresztą zima chce wypożyczyć kamerę termowizyjna żeby zobaczyć co można poprawić. Dużo wietrze a ogrzewanie mam uruchomione od półtora miesiąca. Zastanawiam się czy dobrze ustawiłem moc kotła. Jest na 70% i ciągle pracuje bez wchodzenia w tryb nadzoru. Utrzymuje stałą temp 60C maks 61c. Czy jest to ekonomiczne?

  11. #4351

    Domyślnie

    U mnie idzie od kilku dni ponad 6kg opału na dobę. W domu 22-23 stopnie. Podgląd kołta w podpisie.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #4352
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jak pilnowałeś "fachowców" przy ocieplaniu to nie masz czego się bać,
    Tu nie chodzi o ocieplenie ale o mocno przewymiarowane kotły,naucz takiego smoka spalać przy pracy z 10% mocą nominalną ok.3kg na dobę bo tyle tylko potrzeba w nowych domach do 200m2 przy obecnym temperaturach.
    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Mi aktualnie spala 100 kg na ok 7 dni z tym że aktualnie ogrzewam tylko pomieszczenia z podłogówką tj ok 100m2 ponieważ jestem w trakcie wykańczania.

  13. #4353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Arturo72 liczy się mróz -30 syberia .. raz na 10 lat .. bo co jak braknie mocy .. już mnie łajali .. za pytanie o modulację mocy..
    Nauka radziecka dowodzi .. pierwsze OZC później myśleć o kotle ! wszystko co nie jest off -on winno być buforowane.
    Mi aktualnie spala 100 kg na ok 7 dni z tym że aktualnie ogrzewam tylko pomieszczenia z podłogówką tj ok 100m2 ponieważ jestem w trakcie wykańczania.
    0,59 kg na godzinę .. 3,54 kWh lub 3,54 kW mocy .. na 100m2 -110 ? powierzchni .. teraz
    ciepłomierz wyjaśnił by ile przy takim kiszeniu pieca poszło w komin ..

  14. #4354

    Domyślnie

    Pow grzania 190-220m2 (z/bez garażu) a piec 15kW także chyba nie przemiarowywany Temp spalin ok 80-90C

  15. #4355

    Domyślnie

    Arturo 72 nie mieszkasz w domu o powierzchni 200 m2 z ogrzewaniem węglowym, a widzę że i tu masz dużo do powiedzenia. Swoje obliczenia traktujesz jako święte. Zrozum , spalania paliw stałych nie policzysz na tej samej zasadzie i z taką dokładnością jak energii elektrycznej która działa na zasadzie ON/OFF .
    Koleś napisał że jest na etapie wykańczania , a co za tym idzie jest dużo więcej strat. Ty zaś dalej idziesz w zaparte że 3 kg węgla na dobę i koniec.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 24-10-2016 o 07:04

  16. #4356

    Domyślnie

    Strat już dużo nie powinno być ponieważ jestem na ostatniej prostej do wprowadzenia. Brakuje tylko kafli w łazience, okładzin podłogi w pokojach i drzwi wewnętrznych. Wszystko co było do ocieplenia jest już ocieplone.

  17. #4357
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Zrozum , spalania paliw stałych nie policzysz na tej samej zasadzie i z taką dokładnością jak energii elektrycznej która działa na zasadzie ON/OFF .
    .
    No i właśnie o to chodzi,gdybyście policzyli ile wasz dom faktycznie potrzebuje energii(węgla) na ogrzewanie to byście się za głowę chwycili ile kasy wyrzucacie w powietrze i jak drogie jest ogrzewanie węglem a tego który wam polecił węgiel do nowego domu rękami byście udusili ze wpuścił Was na minę

  18. #4358
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    14kg węgla na dobę to jest ok.65kWh,tyle energii potrzebuje nowy dom ok.200m2 przy mrozach -20st.C a nie gdzie jest grzane 100m2 przy dodatnich temperaturach gdzie zużycie energii(węgla) powinno być na poziomie kilkunastu kWh(ok.3kg wegla).

  19. #4359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    14kg węgla na dobę to jest ok.65kWh,tyle energii potrzebuje nowy dom ok.200m2 przy mrozach -20st.C a nie gdzie jest grzane 100m2 przy dodatnich temperaturach gdzie zużycie energii(węgla) powinno być na poziomie kilkunastu kWh(ok.3kg wegla).
    Już nic nie rozumiem z tych waszych wyliczeń. Dla Ciebie 1 kg węgla to 4,5 kWh a dla drugiego w innym temacie 1 kg drewna to 4-4,5 kWh. o co kaman ?

    Jakby dobrze poszukać to sporo takich baboli można znaleść.

  20. #4360
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Już nic nie rozumiem z tych waszych wyliczeń. Dla Ciebie 1 kg węgla to 4,5 kWh a dla drugiego w innym temacie 1 kg drewna to 4-4,5 kWh. o co kaman ?
    Przy dobrze spalanym węglu o kalorycznosci ok.28kJ/kg ze sprawnością 80% koszt wytworzenia 1kWh to 0,15zł,1kg węgla to ok.0,8zł zatem 14kg węgla to 14kg*0,8zł=11,2zł,zatem gdyby wegiel był poprawnie spalany ze sprawnością 80% te 11,2zł dałoby 11,2zł/0,15zł=74kWh a 74kWh czyli te 14kg wegla powinien spalić(zuzyć energii) nowy dom ok.200m2 w mrozy rzędu -20st.C.
    Jeśli przy obecnych temperaturach tyle spala(zuzywa energii) nowy dom 100m2 to znaczy,że sprawność nie jest 80% czyli koszt wytworzenia jednostki energii nie jest 0,15zł tylko sprawność jest na poziomie 20-30% a przez to koszt wytworzenia jednostki energii ok.0,60-0,70zł czyli znacznie wiecej niż gaz ziemny czy prad.

    Dalej,3kg wegla to jest koszt 3kg*0,8zł=2,4zł,gdyby wegiel był spalany ze sprawnością 80% czyli koszt wytworzenia jednostki energii byłby 0,15zł te 2,4zł/0,15zł=16kWh dałoby te 16kWh energii czyli tyle ile faktycznie przy obecnych temperaturach potrzebuje 100m2 nowy dom energii(wegla) na ogrzewanie.

    Zgodnie z
    http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrz...taniego-wegla/
    Koszt 1kWh ener*gii z węgla
    Tu mamy kilka warian*tów, zależ*nie od para*me*trów kotła:


    • kocioł zasy*powy w złym sta*nie, roz*pa*lany “tra*dy*cyj*nie” od dołu (spraw*ność ~30%): 0,37zł
    • kocioł zasy*powy w dobrym sta*nie, roz*pa*lany czy*sto od góry (spraw*ność ~60%): 0,18zł
    • nowo*cze*sny kocioł podaj*ni*kowy (spraw*ność 80%): 0,14zł
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-10-2016 o 09:13

Strona 218 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony