dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tank102 Zobacz post
    Nie ma co oszukiwąć potencjalnych klijentów.

    Hydrauli smiało pisze że montuje i poleca pompy powietrzne atlantica.

    A ana-76 ukrywa że propaguje ( i wiadomo o co chodzi) pompy ciepła przez wielkie M .
    Jednym słowem trzeba całą prawdę potencjalnym klijentom mówić.
    Ja po prostu lubię montować te pompy .Czy Atlantic,czy Daikin,czy Mitsubishi jest mi obojętne.
    Ale mam sentyment do Atlantica. To tak jak z samochodami lubię Toyotę, ale czy to oznacza że BMW jest złe i bym nie kupił ?
    ana-76 dla ciebie to niepojęte.
    Tu była reklama....

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    viessmann nie jest buderusem to 2 oddzielne firmy. Buderus jest jednak powiązany z IVT. A najlepsze jest to, że Dimplex jest robiony przez Buderusa, często można kupić pompę Dimplexa w kolorze niebieskim Buderusa, gdyż dochodzi tam to takich pomyłek. Nawet czasami całe serie Dimplexa są pomylone , wtedy cena zakupu to nawet 30% katalogowej. Wyprzedają je wtedy bez zbędnej reklamy. Pomyłki jak w fabryce FSO. Ale rabaty niezłe.
    jak Dimplex produkował pompy, to Buderus nawet nie myślał o pompach ciepła, produkowali przede wszystkim kotły żeliwne

  3. #23
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie chcę się wypowiadać na temat pompa dimplexa ale z tego co mi wiadomo to pompy dla buderusa i junkersa są produkowane w fabryce ivt.
    A IVT tak samo jak buderus i junkers należą do grupy Boscha.
    Może nie buderus produkował dla dimplexa a ivt ???
    A jedno jest pewne wszystko to to z IVT idzie

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    to je prowda

  5. #25
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ogólnie przy powietrznych pompach buderusa, junkersa i ivt jest jedna różnica.
    Buderus i Junkers mają w stanadardzie miękki start a IVT nie i trzeba to dodać..
    No i kolory i logo i na końcu cena

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Husker

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-502
    Posty
    7

    Domyślnie

    Widzę, że mój stary temat poszedł własną drogą

    Wracając do sedna, wybrałem ofertę na pompę ciepła EXT13 Exotherm.
    Instalacja już ukończona, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.
    Piec jest podłączony do pompy i ta go odpala jak spada mocno temperatura, tak od -15 startuje już.
    Na końcówkę tej zimy jak jeszcze były mrozy, w domu było wtedy około 22 stopni i na bieżąco woda do mycia (ustawione na 45 stopni).
    Wszystko grzeje sprawnie, zastanawiam się jeszcze nad dokupieniem monitoringu przez internet ale to najprędzej następy sezon.

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc w temacie

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lachowski

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Dzielnica
    centrum-przy lesie
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husker Zobacz post
    Widzę, że mój stary temat poszedł własną drogą

    Wracając do sedna, wybrałem ofertę na pompę ciepła EXT13 Exotherm.
    Instalacja już ukończona, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.
    Piec jest podłączony do pompy i ta go odpala jak spada mocno temperatura, tak od -15 startuje już.
    Na końcówkę tej zimy jak jeszcze były mrozy, w domu było wtedy około 22 stopni i na bieżąco woda do mycia (ustawione na 45 stopni).
    Wszystko grzeje sprawnie, zastanawiam się jeszcze nad dokupieniem monitoringu przez internet ale to najprędzej następy sezon.

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc w temacie
    Husker mam cos podobnego , ale solanka/ woda EXT15G , daj kontakt tel na priva to pogadamy, dzięki

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husker Zobacz post
    Widzę, że mój stary temat poszedł własną drogą

    Wracając do sedna, wybrałem ofertę na pompę ciepła EXT13 Exotherm.
    Instalacja już ukończona, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.
    Piec jest podłączony do pompy i ta go odpala jak spada mocno temperatura, tak od -15 startuje już.
    Na końcówkę tej zimy jak jeszcze były mrozy, w domu było wtedy około 22 stopni i na bieżąco woda do mycia (ustawione na 45 stopni).

    Wszystko grzeje sprawnie, zastanawiam się jeszcze nad dokupieniem monitoringu przez internet ale to najprędzej następy sezon.

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc w temacie
    bo jestem bardzo ciekaw jak twoja P/W się sprawuje, pytam za tydzień będę taką montował u klienta
    Ostatnio edytowane przez Henderson ; 08-01-2014 o 16:31

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Husker

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-502
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    bo jestem bardzo ciekaw jak twoja P/W się sprawuje, pytam - za tydzień będę taką montował u klienta
    Chodzi sobie cichutko i grzeje w większości wodę do mycia, bo ciepło na dworze.
    Pompa sprawia takie wrażenie jakby zwolniła w porównaniu z ostatnim miesiącem, rzadziej się odpala i ciszej chodzi.
    Zużycie jak sprawdzałem ostatnio na liczniku to będzie jakieś 12 kW dziennie.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husker Zobacz post
    Chodzi sobie cichutko i grzeje w większości wodę do mycia, bo ciepło na dworze.
    Pompa sprawia takie wrażenie jakby zwolniła w porównaniu z ostatnim miesiącem, rzadziej się odpala i ciszej chodzi.
    Zużycie jak sprawdzałem ostatnio na liczniku to będzie jakieś 12 kW dziennie.
    kWh
    Tu była reklama....

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husker Zobacz post
    Widzę, że mój stary temat poszedł własną drogą

    Wracając do sedna, wybrałem ofertę na pompę ciepła EXT13 Exotherm.
    Instalacja już ukończona, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.
    Piec jest podłączony do pompy i ta go odpala jak spada mocno temperatura, tak od -15 startuje już.
    Na końcówkę tej zimy jak jeszcze były mrozy, w domu było wtedy około 22 stopni i na bieżąco woda do mycia (ustawione na 45 stopni).
    Wszystko grzeje sprawnie, zastanawiam się jeszcze nad dokupieniem monitoringu przez internet ale to najprędzej następy sezon.

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc w temacie
    Mam dylemat co zakupic, Exotherm ma dobre opinie i ceny chyba najwięcej prawdziwych realizacji jako pojedyncza firma. Dodatkowo w BOŚ Banku mają dobre referencje i jak podałem ich firme to mogę mieć kredyt na zakup ich pompy na 1,8% rocznie. Czy możesz na maila podać tel do siebie. Ty już użytkujesz od roku i mam kilka pytań itp.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    Husker ponownie prosze o kontakt mam mało czasu i musze juz podjąć decyzję (może uda mi się dostać dofinansowanie WFOŚ w mim woj juz ruszyły wnioski)

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Spróbuj na priv, bo może już nie czyta forum, a szansa że przyjdzie na maila zawsze jest
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Husker

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-502
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    dawno tu nie gościłem, szkoda, że mnie dofinansowania ominęły.
    Jeśli pytacie, to urządzenie pracuje sobie, grzeje wszystko i w sumie jakoś maniakalnie się nim nie interesuję.
    Teraz jedynie szukam alternatywnego dostawcy prądu dla energii.
    Przegląd roczny zrobiłem, przyjechali, posprawdzali urządzenie, przeczyścili filtry i przedłużyli gwarancje na kolejny rok.
    Z monitoringu internetowego zrezygnowałem, ostatecznie myślę, że to zbędny bajer, no chyba, żebym miał w domu bywać sezonowo.
    Po tym czasie jak posiadam pompę, to mogę powiedzieć, że jestem z niej zadowolony.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husker Zobacz post
    Witam wszystkich,

    dawno tu nie gościłem, szkoda, że mnie dofinansowania ominęły.
    Jeśli pytacie, to urządzenie pracuje sobie, grzeje wszystko i w sumie jakoś maniakalnie się nim nie interesuję.
    Teraz jedynie szukam alternatywnego dostawcy prądu dla energii.
    Przegląd roczny zrobiłem, przyjechali, posprawdzali urządzenie, przeczyścili filtry i przedłużyli gwarancje na kolejny rok.
    Z monitoringu internetowego zrezygnowałem, ostatecznie myślę, że to zbędny bajer, no chyba, żebym miał w domu bywać sezonowo.
    Po tym czasie jak posiadam pompę, to mogę powiedzieć, że jestem z niej zadowolony.
    dzięki za info, moje pytanie już nieaktualne, podpisałem już umowę z nimi na gruntową z odwiertem ext10gw opt + wszystkie instalacje. Z powietrznej się wycofałem bo grunt wyszedł tylko 7 tyś drożej, I tak dzieki. Na razie czekam na ropoczęcie prac wiertniczych, dam znać

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    .

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Ogólnie przy powietrznych pompach buderusa, junkersa i ivt jest jedna różnica.
    Buderus i Junkers mają w stanadardzie miękki start a IVT nie i trzeba to dodać..
    No i kolory i logo i na końcu cena
    u mnie w EXT10gw za miękki start firmy Danfos była dopłata 360zł,a miałem nadzieję że dostane go gratis, biednemu zawsze wiatr w oczy

  18. #38

    Domyślnie

    Nie straszcie mnie!!!
    Myślałem że miki wrócił.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lachowski

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Dzielnica
    centrum-przy lesie
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał hardy66 Zobacz post
    u mnie w EXT10gw za miękki start firmy Danfos była dopłata 360zł,a miałem nadzieję że dostane go gratis, biednemu zawsze wiatr w oczy
    jaki masz soft 1 fazowy czy 3 fazowy? Podaj symbol tez by mi się przydał, tylko cena oficjalna może być ponad 1500
    Pozdrawiam

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    to jest soft firmy Danfos made in Denmark model MCI12CH do 12A, dość szybki jak na soft bo rozruch trwa ok. 2..3s. Efekt jest dobry bo nie ma żadnego uderzenia startowego czy wzrostu natężenia prądu. Automatyk z Exotherm twierdzi że taki soft jest wstanie wydłużyć życie sprężarki o ok 30%

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony