dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 165 z 253
Pokaż wyniki od 3.281 do 3.300 z 5049
  1. #3281

    Domyślnie

    Ok, a która firma jest bardziej elastyczna?

  2. #3282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    botox

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    11-175
    Posty
    28

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was orientuje się jaka jest jakość drzwi Invado? Chodzi mi konkretnie model Neve 1 - białe, beż żadnych szybek, tak jak na zdjęciu poniżej. Moze znajdzie się ktoś, kto ma jakieś fotki tych drzwi...choć tyle jest różnych modeli, że szansa chyba jest niewielka...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	invado-bianco-neve-1.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	178063

    Chciałabym połączyć te drzwi z panelem Kronopol dąb celtycki... (to inny wątek ,ale możźe ktoś zna, ma zdjęcia?...)

    Proszę o opinie...

  3. #3283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Ok, a która firma jest bardziej elastyczna?
    Dla mnie Porta (przewidywalna + robię u nich sporo "nietypowości" ) ale z tych dwóch częściej sprzedaję Pol-skone (tak wybierają klienci). Jednak - nie znając otworów nie będę miał sugestii. Może zmierz kilka przykładowych otworów: wysokość/szerokość i podaj wartości.

  4. #3284

    Domyślnie

    Cytat Napisał botox Zobacz post
    Czy ktoś z Was orientuje się jaka jest jakość drzwi Invado? Chodzi mi konkretnie model Neve 1 - białe, beż żadnych szybek, tak jak na zdjęciu poniżej. Moze znajdzie się ktoś, kto ma jakieś fotki tych drzwi...choć tyle jest różnych modeli, że szansa chyba jest niewielka...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	invado-bianco-neve-1.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	178063

    Chciałabym połączyć te drzwi z panelem Kronopol dąb celtycki... (to inny wątek ,ale możźe ktoś zna, ma zdjęcia?...)

    Proszę o opinie...
    Nie widziałem tego modelu w żadnym punkcie na żywo. Był w Poznaniu na targach ale nie pamiętam aby dotykał tej okleiny więc nie wiem jakie sprawia wrażenie. Mam go tylko na mocno oddalonym zdjęciu więc nawet nie ma sensu Ci tego pokazywać. Z danych katalogowych producenta wynika iż kolory biały i szary będą pokryte laminatem CPL - to mocne i trwałe rozwiązanie. Widzę że także zmienili rodzaj zawiasu i ten podobno będzie już miał regulację 3D. Szkoda jedynie że konstrukcja ramiaków oparta jest na 100% MDF-ie i to jest słaby punkt tych drzwi - ale z drugiej strony cena za skrzydło na poziomie 429 zł/netto jest dobrą ceną. Wzmocnienie konstrukcji drewnem w środku podrożyłoby ich koszt o kolejne 100-150 zł.

    Jeśli chcesz kupić białe to pocieszę Cię że ten "Dąb nordycki" będzie się z tym bardzo dobrze komponował. Biała stolarka ogólnie jest bardzo uniwersalna i daje duże możliwości aranżacyjne wnętrza jednocześnie dodając mu lekkości.

    Pamiętaj o listwach przypodłogowych. Jeśli zastosujesz także białe to nadasz wnętrzu niepowtarzalny klimat i urok. Raczej unikaj listew w kolorze podłogi. To rozwiązanie rzadko wygląda dobrze. Listwa o profilu P129 (prosta) i P124 (ozdobna) jest wykonywana w tym samym wykończeniu co drzwi. Ich cena nie powala - powiedziałbym wręcz jest bardzo niska...

    Co do jakości drzwi INVADO. Ogólnie marka postrzegana jest jako budżetowa, ale jak każdy rozwija się i wprowadza unowocześnienia. Nie jest to mój ulubiony producent bo zawsze znajduję coś na "nie" ale jeśli ten konkretnie model przypadł Ci do gustu to nie będę z Twoim gustem polemizował... Producent kieruje swoją ofertę do mniej wymagających klientów których obiekty są przygotowane wg standardowych wymiarów. Wzór sam w sobie jest OK. Prosty - elegancki i tani a to chyba dziś najbardziej poszukiwana opcja.

    Moim konikiem są indywidualne wnętrza, nietypowe wymiary, rozwiązania techniczne itp - dlatego po ofertę Invado sięgam bardzo rzadko...

    Kilka stron wcześniej było wklejane zdjęcie białych drzwi Braga Vasco na podłodze panelowej dębowej + białe listwy - koniecznie to odszukaj.

    Pozdrawiam i liczę na Twoje fotki już "po montażu".

    ...a i jeszcze jedno. Zwróć uwagę na ekipę montującą. Białe drzwi wymagają znacznie większej staranności od montażystów.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  5. #3285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    co byscie powiedzieli na takie wykonczenie drzwi sosnowych?



    2x bejca nitro + 2x lakierobejca wcierana. Woda sie perli, poslizg szmatki wystarczajacy, ladna faktura i brak cetek kurzu w powloce. Myslicie, ze da rade osiagnac powtarzalny efekt, czy to tylko przypadek (szczegolnie jesli chodzi o kurz i o fakture?)?
    Koszmarnie wstały słoje!!!

    Jeśli na drzwiach zrobisz to samo to będzie MASAKRA.

    Co do powtarzalności to obawiam się że każda kolejna sztuka będzie wykonywana szybciej i mniej starannie przez co różnice pomiędzy nimi będą zauważalne.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  6. #3286

    Domyślnie

    Czy na obecną chwile rabat na drzwi i akcesoria DRE 20%, to dobra oferta?

  7. #3287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    20% to rabat hurtowy i spodziewaj się, ze firma tak sprzedająca idzie na ilość. Więc zwróć uwagę by montażysta by staranny.

  8. #3288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Koszmarnie wstały słoje!!!
    ..
    A ja uznałem że to był efekt zamierzony, udający postarzane drewno

  9. #3289

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A ja uznałem że to był efekt zamierzony, udający postarzane drewno
    To efekt nie szlifowania tzw międzywarstwy lakieru. W warunkach domowych nikt tego nie robi i tak to wygląda jak na załączonym obrazku.
    Dlatego firmy wykonujące profesjonalnie lakierowanie liczą sobie minimum 250-300 zł/skrzydło.
    ...a nieświadomy malarz nawet nie wie dlaczego słoje mu wstały.

    Jestem w 100% pewien że nie był to efekt zamierzony.

    Postarzanie robi się innymi technikami.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  10. #3290

    Domyślnie

    Jak zwykle inny sposób przeliczania VAT-u daje wyolbrzymiony rabat.

    Jeśli od cen netto i potem prawidłowo naliczona stawka VAT to OK - jest to dobra cena z tym że jak wspomniał FIN zapewne poparta na bardzo niskim poziomie staranności ekipy.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  11. #3291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Jak zwykle inny sposób przeliczania VAT-u daje wyolbrzymiony rabat.

    Jeśli od cen netto i potem prawidłowo naliczona stawka VAT to OK - jest to dobra cena z tym że jak wspomniał FIN zapewne poparta na bardzo niskim poziomie staranności ekipy.
    Kwota brutto(23%vat) z katalogu minus 20% rabatu, zakup bez montażu.
    Co do wyolbrzymionych rabatów o których piszesz , na allegro takie są np.25 28% wystarczy wpisać w wyszukiwarke dre rabat

  12. #3292

    Domyślnie

    Hej,

    mam pytanie o wielkości otworów drzwiowych. Odwiedziłam ostatnio salon z drzwiami wewnętrznymi, m.in. Porta, DRE, Vasco. Z tych firm będę wybierać, bo taki mam budżet.
    Pani w salonie oświeciła mnie, że mam za szerokie otwory w domu. Faktycznie-wg projektu dla drzwi "80" goły otwór ma 94 cm Z tego co pamiętam to w rzeczywistości majster nieco to pomniejszył, bodajże dawał otwory 92 (dla "80"), 82 (dla "70") etc.. ale nie jestem pewna na 100%, będę na budowie to pomierzę..
    Pani twierdzi, i w sumie wierzę jej, bo to ona sprzedaje drzwi nie ja że otwór optymalnie powinien mieć 88 cm dla drzwi "80"... i te 94 cm to na pewno jest dużo za dużo.
    I co teraz? Pomniejszać? Jak?
    Czy tynkiem pokryć? Uda się? muszę zgubić 4 cm, jeśli mam faktycznie te 92 cm a nie 94!

  13. #3293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    To efekt nie szlifowania tzw międzywarstwy lakieru. W warunkach domowych nikt tego nie robi i tak to wygląda jak na załączonym obrazku.
    Dlatego firmy wykonujące profesjonalnie lakierowanie liczą sobie minimum 250-300 zł/skrzydło.
    ...a nieświadomy malarz nawet nie wie dlaczego słoje mu wstały.

    Jestem w 100% pewien że nie był to efekt zamierzony.

    Postarzanie robi się innymi technikami.
    to jest efekt zamierzony, ale nie masz racji, co do przyczyny. Sloje "wstaly" po bejcowaniu, a nie lakierowaniu. Zarowno przed lakierowaniem, jak i miedzy warstwami szlifowalem, ale welna 000 - wlasnie po to, zeby nie zetrzec tych sloi.

    Czemu ma byc koszmarny efekt na drzwiach?

    obawiam sie tylko, czy:
    1. to samo osiagne bejc nitro sopura (ta wyzej, to bejca dragon)
    2. czy technika wcierania da sie nalozyc jakis twardszy lakier (ten wyzej to lakierobejca sadolin, bardzo miekka)
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 22-03-2013 o 19:53

  14. #3294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Pani w salonie oświeciła mnie, że mam za szerokie otwory w domu. Faktycznie-wg projektu dla drzwi "80" goły otwór ma 94 cm Z tego co pamiętam to w rzeczywistości majster nieco to pomniejszył, bodajże dawał otwory 92 (dla "80"), 82 (dla "70") etc.. ale nie jestem pewna na 100%, będę na budowie to pomierzę..
    Pani twierdzi, i w sumie wierzę jej, bo to ona sprzedaje drzwi nie ja że otwór optymalnie powinien mieć 88 cm dla drzwi "80"... i te 94 cm to na pewno jest dużo za dużo.
    I co teraz? Pomniejszać? Jak?
    Czy tynkiem pokryć? Uda się? muszę zgubić 4 cm, jeśli mam faktycznie te 92 cm a nie 94!
    Pani ma rację. Katalogi podają wielkość otworu dla 80 na 88cm. 91-2 jest do przeżycia, ale przy 94 już nie, bo opaski w przypadku Porty "przykrywają" 94,6cm. Czyli będą łapały mur po 3 mm a może i wcale jeśli otwór nie jest równy.
    W Pol-skone zaproponowałbym CI ościeżnicę System Pol-skone (wymaga otworów 92) - ale jest droższa. W innych firmach też powinny być takie "zamienniki", ale we wspominianej Porcie został wycofany (brak zainteresowania).

    Jak zmniejszyć? Przyklejając np płyty karton-gipsowe.

  15. #3295

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dla mnie Porta (przewidywalna + robię u nich sporo "nietypowości" ) ale z tych dwóch częściej sprzedaję Pol-skone (tak wybierają klienci). Jednak - nie znając otworów nie będę miał sugestii. Może zmierz kilka przykładowych otworów: wysokość/szerokość i podaj wartości.
    Szerokości na ogół 88-90, natomiast z wysokościami to poszaleli. Zupełnie nie wiem, jak to się stało, bo znając moich murarzy pamiętałem, że trzeba 10 razy sprawdzić otwory, 2 przerabiali kilka razy. Natomiast musiałem chyba być pijany jak mierzyłem w przedpokoju - 1 drzwi mają 212, a 2 po 204. Podobno te niskie są za niskie, a wysokie za wysokie. Osobną sprawą jest spiżarnia - 195x78.
    Jeśli chodzi o podcięcia wentylacyjne i te sławne 200cm2, to normy były przewidziane dla łazienek z piecykami (CO2, czy raczej CO), czy z myślą o wilgoci?

  16. #3296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    to jest efekt zamierzony, ale nie masz racji, co do przyczyny. Sloje "wstaly" po bejcowaniu, a nie lakierowaniu. Zarowno przed lakierowaniem, jak i miedzy warstwami szlifowalem, ale welna 000 - wlasnie po to, zeby nie zetrzec tych sloi.

    Czemu ma byc koszmarny efekt na drzwiach?

    obawiam sie tylko, czy:
    1. to samo osiagne bejc nitro sopura (ta wyzej, to bejca dragon)
    2. czy technika wcierania da sie nalozyc jakis twardszy lakier (ten wyzej to lakierobejca sadolin, bardzo miekka)
    OK. SPOKO. Przecież tylko 3 lata miałem styczność z profesjonalnym lakierowaniem stolarki drzwiowej więc co ja tam wiem o lakierowaniu i o efekcie jaki powstaje na słabym materiale lub przy złej technice...

    Auto tez mozna pomalować pędzlem i twierdzić że tak ma być i to efekt zamierzony z tym że 99% osób je oglądających pod nosem powie że to spartaczona robota.

    To Twoje drzwi i jeśli chcesz je pomalować sam to oczywiście możesz. Kolor wyszedł Ci ładny i jeśli ta nieujarzmiona tarka w różnych głębokościach Ci odpowiada to OK.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  17. #3297

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Szerokości na ogół 88-90, natomiast z wysokościami to poszaleli. Zupełnie nie wiem, jak to się stało, bo znając moich murarzy pamiętałem, że trzeba 10 razy sprawdzić otwory, 2 przerabiali kilka razy. Natomiast musiałem chyba być pijany jak mierzyłem w przedpokoju - 1 drzwi mają 212, a 2 po 204. Podobno te niskie są za niskie, a wysokie za wysokie. Osobną sprawą jest spiżarnia - 195x78.
    Jeśli chodzi o podcięcia wentylacyjne i te sławne 200cm2, to normy były przewidziane dla łazienek z piecykami (CO2, czy raczej CO), czy z myślą o wilgoci?
    No to ładnie to wymurowali...

    ...a może mierzyłeś podczas kontroli otwory na budowie sąsiada. He he...

    Nie martw się takich przypadków jest mnóstwo i na pewno nie jesteś jedyny.

    Te 200 cm2 jest wyliczone dla prawidłowego ciągu szybu wentylacyjnego i dostarczeniu odpowiedniej ilości powietrza dla ludzi jak i dla urządzeń.
    Dziś piece najczęściej wymagają osobnych zasileń powietrza więc o nie nie trzeba się już martwić.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  18. #3298

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Hej,

    mam pytanie o wielkości otworów drzwiowych.....
    ......Pani twierdzi, i w sumie wierzę jej, bo to ona sprzedaje drzwi nie ja że otwór optymalnie powinien mieć 88 cm dla drzwi "80"... i te 94 cm to na pewno jest dużo za dużo.
    Czy tynkiem pokryć? Uda się? muszę zgubić 4 cm, jeśli mam faktycznie te 92 cm a nie 94!
    Murarze żyją w nieco innym świecie i u nich nadal siedzi w głowach ościeżnica stała (taka bez regulacji i opasek obustronnych). Tego typu ościeżnica ma znacznie większy wymiar i do 80 otwór 92-94 cm jest optymalny. Z tym że ich używanie na dziś całkowicie straciło sens - efekt jest znacznie gorszy, sprawia więcej problemów montażowych a doliczając opaski czy inne elementy wykończeniowe potrafi kosztować więcej niż regulowana.

    Problemem na dzisiejszych budowach jest zaniechanie rozmów z klientem i uświadomienie go. Ekipom najczęściej szkoda czasu - murują wg własnego uznania i pozamiatane.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  19. #3299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    No to ładnie to wymurowali...

    ...a może mierzyłeś podczas kontroli otwory na budowie sąsiada. He he...

    Nie martw się takich przypadków jest mnóstwo i na pewno nie jesteś jedyny.
    (...)
    Chyba mierzyłem pierwsze drzwi osobno (ściany nośne) i 2 następne później (działowe), te 2 mają takie same rozmiary, więc nie porównywałem do pierwszych.... Już wiem jak murarze mierzyli - od sufitu, niestety nad tymi dwoma jest belka stropowa więc sufit jest niższy
    Jeśli chodzi o białe listwy do parkietu, to trzeba sobie pooglądać, moi teściowie tak mają i mnie to się średnio podoba.

  20. #3300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Murarze żyją w nieco innym świecie i u nich nadal siedzi w głowach ościeżnica stała (taka bez regulacji i opasek obustronnych). Tego typu ościeżnica ma znacznie większy wymiar i do 80 otwór 92-94 cm jest optymalny. Z tym że ich używanie na dziś całkowicie straciło sens - efekt jest znacznie gorszy, sprawia więcej problemów montażowych a doliczając opaski czy inne elementy wykończeniowe potrafi kosztować więcej niż regulowana.

    Problemem na dzisiejszych budowach jest zaniechanie rozmów z klientem i uświadomienie go. Ekipom najczęściej szkoda czasu - murują wg własnego uznania i pozamiatane.
    Dzięki chłopaki

    Niestety o tym że murarze żyją w innym świecie przekonałam się kilka razy Moi mimo że budowali dobrze (równo, szybko, czysto i bez alkoholu) to budowali za bardzo z pamięci ("bo tak się buduje, bo my tak budujemy od lat"). A to nadproże (a raczej jego brak), a to posadzka w garażu za nisko, a to teraz drzwi za duże (dobrze że okna ok, choć okna to i tak robi się pod wymiar, więc pewnie dlatego nie było żadnego problemu na etapie pomiarów)... A ja się pytam w takim razie, po co ja na projekt wywaliłam kasę, skoro pan Jarek wie lepiej jak mi dom zbudować?? (Jego też o to pytałam..).
    .
    Tylko teraz pytanie jaki głąb robił mi ten projekt? I nie tylko mi, bo z tego co widzę to nie tylko w moim projekcie z tego biura (Z500) są takie duże otwory. Może robione pod konkretną stolarkę (Włoszczowa)...
    W projekcie jak wół jest otwór 94 cm! Więc i tak mam mniejszy o te 2 cm, w sumie dzięki murarzom :>

    Teraz właśnie pytanie jak najlepiej zgubić te kilka cm?
    Dołożyć kawałek pustaka z suporeksu, cegły czy gk jak napisał Finlandia, czy też lepiej rzucić tam tynk po prostu. Tynki 2 cm z każdej strony powinien mi dać te 88 cm otwór...

Strona 165 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony