dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    acroo

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    13

    Domyślnie Projekt kuchni samemu - prośba o opinie

    Cześć.

    Przymierzamy się w tym roku do realizacji kuchni.
    Projekt zrobiliśmy sami w Homestylerze biorąc pod uwagę następujące, interesujące nas główne kryteria poniżej.

    Załączam kilka screenów z opisami i renderów z Homestylera.
    Z mojej strony prośba do Was o opinie i sugestie, co mamy skopane, co możemy poprawić, żeby było bardziej ergonomicznie i gdzie mogą być jakieś problemy podczas użytkowania.
    Dołączam także wycinek z projektu, na którym jest trochę szczegółowych informacji.

    Trochę szczegółów o naszych wizjach:

    - odchodzimy od układu zaproponowanego w projekcie - tu nie obejdzie się bez kucia pod odpływy i doprowadzenie wody na inną ścianę, ale to nie problem.
    - idąc holem - bo tu mamy drzwi wejściowe z wiatrołapu, nie chcemy, żeby było z daleka widać lodówkę na wejściu do kuchni, stąd tak radykalne zmiany
    - prowadnice szuflad raczej chcemy porządne z Blum
    - kuchnia w jasnej kolorystyce (na podłodze płytki 80x80)
    - okap raczej z zewnętrznym silnikiem (będzie umieszczony na nieużytkowym poddaszu)
    - oświetlenie podszafkowe być może na gesty
    - blaty w kolorze a la drewno na ok. 95cm od podłogi (jesteśmy raczej wysocy - 185/178cm)
    - górne szafki dzielone w poziomie, (spód na ok. 1600mm, do sufitu)

    Załącznik 468202
    Załącznik 468203
    Załącznik 468204
    Załącznik 468205
    Załącznik 468206

    Jako, że można dodać tylko 5 plików, to na OneDrive dołączam resztę (akurat rendery).

    https://1drv.ms/f/c/8be3901885dbb8be...v9CTg?e=3ttjmL

    Pozdrawiam!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie lepiej wysoka zabudowa tam gdzie płyta i wówczas piekarnik wyżej?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Z lodówki przy wejściu widoczny jest tylko bok a zarazem zasłania ona płytę. Nie jest to złe ale ze względu na dość wąskie przejście po jej otwarciu brak jest przejścia.
    Moim zdaniem jej miejsce jest na przeciwko w rogu przy zlewie.
    Jeżeli już chcemy zasłaniać płytę lub kuchenkę to na wysokiej zabudowie przy wejściu możemy umieścić piekarnik z mikrofalą, nie mniej jednak taki rozstaw pomniejsza to pomieszczenie.
    Płyta grzejna jest umieszczona przy narożniku. Jeżeli pod płytą jest kuchenka to jej otwarcie powoduje zamknięcie dostępu do innych szafek pod oknem.


    Nie wiem jakie były wszystkie ZA i PRZECIW za takim układem więc przemyślał bym jeszcze takie ustawienie. Lodówkę umieszczamy na przeciwko, zlew centralnie pod oknem a kuchenkę z piekarnikiem odsuwamy od narożnika w stronę wejścia.
    Nie wiem czy istnieje wejście i drzwi do kuchni czy jest to tak zabudowany poprzez blat z nadstawką otwarty aneks kuchenny
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 19-02-2024 o 07:42
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    acroo

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cześć.

    Dziękuję za porady, poniżej zmodyfikowane wizualizacje.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie lepiej wysoka zabudowa tam gdzie płyta i wówczas piekarnik wyżej?
    Na pewno wygodniej jeśli idzie o załadunek piekarnika, ale wtedy płyta leci w inne miejsce (ściana naprzeciwko).
    To z kolei wymaga, żeby zlew przesunąć w lewo i zamienić go ze zmywarką, która wstępnie ląduje w szafce między zlewem a płytą.
    Plus taki, że pod piekarnikiem pojawia się szafka.
    Minus z kolei taki, że górna szafka wypada.

    Tak wyglądałaby ta opcja:

    https://1drv.ms/f/c/8be3901885dbb8be...f2XBg?e=gDU8Io


    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Z lodówki przy wejściu widoczny jest tylko bok a zarazem zasłania ona płytę. Nie jest to złe ale ze względu na dość wąskie przejście po jej otwarciu brak jest przejścia.
    Cenna uwaga - dziękuję.

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Moim zdaniem jej miejsce jest na przeciwko w rogu przy zlewie.
    Jeżeli już chcemy zasłaniać płytę lub kuchenkę to na wysokiej zabudowie przy wejściu możemy umieścić piekarnik z mikrofalą, nie mniej jednak taki rozstaw pomniejsza to pomieszczenie.
    Płyta grzejna jest umieszczona przy narożniku. Jeżeli pod płytą jest kuchenka to jej otwarcie powoduje zamknięcie dostępu do innych szafek pod oknem.


    Nie wiem jakie były wszystkie ZA i PRZECIW za takim układem więc przemyślał bym jeszcze takie ustawienie. Lodówkę umieszczamy na przeciwko, zlew centralnie pod oknem a kuchenkę z piekarnikiem odsuwamy od narożnika w stronę wejścia.
    Nie wiem czy istnieje wejście i drzwi do kuchni czy jest to tak zabudowany poprzez blat z nadstawką otwarty aneks kuchenny
    Poprzerabiałem wg wskazówek, o ile dobrze zrozumiałem.
    Między salonem a kuchnią nie ma drzwi, jest wolne przejście (w sumie o szerokości kuchni, czyli 2,6m), z czego część zabrana jest przez szafkę z nadstawką.
    Lodówkę odsunąłem od blatu podokiennego, żeby dało się swobodnie drzwi otwierać, ale gdy ktoś stoi przy zlewie, to otwieranie lodówki będzie przeszkadzało.
    Zlewem odsuwamy się od zmywarki, ale nie jestem w stanie określić, czy to będzie w jakiś sposób uciążliwe.
    W którą stronę lepiej otwierać drzwi od lodówki? Wydaje mi się, że na okno, ale wtedy wyjmowanie jedzenia do mycia będzie na lewo od lodówki na blat, albo prosto do zlewu

    https://1drv.ms/i/c/8be3901885dbb8be...SiKVA?e=nd0WZp

    EDIT: po konstulacji z żoną doszliśmy do wniosku, że chodziło Ci o umieszczenie lodówki w narożniku, ale nie przy oknie, a przy salonie. Od tego się właśnie zaczęło, że nie chce(my) jej widzieć z holu. Dołączam widok przez hol - wprost na końcu lodówka widoczna na środeczku.

    https://1drv.ms/f/c/8be3901885dbb8be...fEeyQ?e=8l3ayP

    Jest jeszcze opcja 4:
    Lodówka przesunięta w prawo, żeby nie było jej z holu widać.

    https://1drv.ms/f/c/8be3901885dbb8be...rO-lQ?e=sKXafF
    Ostatnio edytowane przez acroo ; 24-02-2024 o 16:52

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego nie chcecie zlewu pod oknem?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    acroo

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dlaczego nie chcecie zlewu pod oknem?
    Ponieważ między indukcją a zlewem nie ma za bardzo blatu do przygotowywania czegokolwiek.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli indukcja byłaby po drugiej stronie to jest pełno miejsca:


    coś jak tu:


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony