dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 253
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 5049
  1. #2261

    Domyślnie

    Zaczynam za miesiąc generalny remont mieszkania i właśnie poszukuję drzwi. Napięty budżet sprawił, że zaoszczędzić musimy na drzwiach. Na szczęście to tylko 3 sztuki 2x90 + 80, ale z ościeżnicami.

    Szukam dobrego producenta, który robi tanie drzwi. Wydawało mi się, że Porta takim właśnie jest. Czytam opinie na forach, stronach internetowych i oczom nie wierze. Czy naprawdę jest aż tak tragicznie z tym producentem? Czy to może mały odsetek ludzi przy tak wielkiej ilości zamówień w porównaniu z innymi producentami.
    Myślałem o Dre, ale mało fajnych wzorów + wyczytałem o jakiejś szparze 15mm.

    Trafiłem na ten topic z nadzieją, że będę miał jasność i na coś się zdecyduje...a tu totalny zamęt

  2. #2262

    Domyślnie

    ja mam Portę od kilku miesięcy (6sztuk) i sobie chwalę...póki co (odpukać ...) nic się nie dzieje

  3. #2263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    Czy naprawdę jest aż tak tragicznie z tym producentem? Czy to może mały odsetek ludzi przy tak wielkiej ilości zamówień w porównaniu z innymi producentami.
    Dokładnie tak jest. Portą na przestrzeni lat handlował prawie każdy. Prawie każy trafił też na jakąś reklamację, którą być może Producent mu odrzucił (przyznaję że procedura zwrotu towaru w celu oględzin jest - lekko mówiąc - mało przyjazna sprzedawcy), przez co teraz wyładowuje swoją złość na marce..
    Z tym, że "serwis" podobnie działa w każdej tego typu firmie drzwiowej z którą się spotkałem. Miałem ostatnio u klienta serwis niedużego producenta drzwi drewnianych załatwiony pozytywnie, ale to już inna bajka.

  4. #2264
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nutric

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-000
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Stolarska propaganda!!!!

    Jasne, jasne... To dla Pana wiedzy powiem że specjalizuję się w sprzedaży ekskluzywnych drzwi od kilkunastu lat. Sprzedaję 3-ech producentów którzy produkują na bazie 100% drewnianej konstrukcji lecz oczywiście klejonego warstwowo... Wartość tych drzwi znacznie przekracza koszt 2000 zł. Zapraszam na kawkę to pogadamy o drewnie - jego właściwościach, przyrostach, pęcznieniu itd.

    Nie pisałem że MDF czy HDF jest lepszy od drewna. Napisałem że inne materiały też mają swoje zalety... Drewno jest materiałem bardzo dobrym lecz jak widzę drzwi za 500 zł zrobione bez jakiejkolwiek wiedzy stolarskiej to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. W takim przypadku niech to drzewo zostanie w lesie wspomagając inne w produkcji tlenu którym Pan także oddycha.

    Szkoda że nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem...

    Jeśli ktoś nie potrafi zauważyć zalet różnych materiałów nie powinien wypowiadać się w żadnym temacie.

    Klient dokonuje wyboru na całe życie i nie zawsze jest prezesem dużej firmy. Należy sprzedać mu towar który w jak największym stopniu spełni jego oczekiwania i da mu pełne zadowolenie.

    P.S.
    NUTRIC napisał: "śmieci" mieszane z klejem i wkładane do prasy"

    - Ma Pan coś przeciwko recyklingowi??


    **********************************************
    Przykład złego doboru materiału, totalny brak proporcji (sorry ale jeśli to ma być piękne to ja wysiadam...):
    1.
    Załącznik 67376
    **********************************************
    Przykład mistrzowskiej stolarskiej roboty:
    2. 3. 4.
    Załącznik 67377Załącznik 67379Załącznik 67381

    Proszę o głosowanie:
    Które drzwi są piękne?? 1?? Czy 2,3,4??

    **********************************************
    Czy drzwi wykonane w nowoczesnych technologiach z użyciem nie tylko drewna są brzydkie?? Oceńcie sami.

    Załącznik 67387Załącznik 67389Załącznik 67390Załącznik 67391

    **********************************************

    Prosto z Mediolanu!!!!

    Załącznik 67392Załącznik 67393

    Jestem za!!!!
    Jeśli macie takie śmieci to chętnie przyjmę!!!!

    ********************************************
    '
    Drzwi które podał Pan jako pierwsze, mają już ok.10 lat (Sądząc po wypowiedzi użytkownika który zamieścił to zdjęcie).
    natomiast drzwi z MDFu po 5 latach (jeżeli wytrzymają) idą do powtórnego przerobu.
    Sam Pan napisał, że nie każdy jest prezesem dużej firmy a porównywał Pan drzwi za 200-300zł do drzwi wartych 10 -20 tysięcy złotych, bo nie sądzę aby drzwi 2,3,4 kosztowały poniżej 10.000złotych.
    Więc jeśli Pan porównuje drzwi najlepiej jeżeli byłyby z tej samej "półki cenowej" i dostępne na kieszeń przeciętnego Polaka, ciężko pracującego w naszym ukochanym kraju (Ja także zaliczam się do tej grupy).


    Pozdrawiam.

  5. #2265

    Domyślnie

    Moje drzwi z MDF-u/pł wiór/i niewielkiej ilości drewna mają 8 lat i nie ma na nich żadnych oznak zużycia.



    P.S. żyrafa ma 6 lat - jest wykonana z litego drewna - ma uszczerbione ucho i wgniot na nosie.



    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 29-07-2011 o 17:14 Powód: Uzupełniono historię żyrafy... :)
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  6. #2266

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    Zaczynam za miesiąc generalny remont mieszkania i właśnie poszukuję drzwi. Napięty budżet sprawił, że zaoszczędzić musimy na drzwiach. Na szczęście to tylko 3 sztuki 2x90 + 80, ale z ościeżnicami.

    Szukam dobrego producenta, który robi tanie drzwi. Wydawało mi się, że Porta takim właśnie jest. Czytam opinie na forach, stronach internetowych i oczom nie wierze. Czy naprawdę jest aż tak tragicznie z tym producentem? Czy to może mały odsetek ludzi przy tak wielkiej ilości zamówień w porównaniu z innymi producentami.
    Myślałem o Dre, ale mało fajnych wzorów + wyczytałem o jakiejś szparze 15mm.

    Trafiłem na ten topic z nadzieją, że będę miał jasność i na coś się zdecyduje...a tu totalny zamęt
    Totalny zamęt bo na rynku jest wielu producentów, technologii, itd. Każdy towar ma wady i zalety i każdy będzie miał zwolenników i przeciwników. Ja osobiście unikam "dużych" producentów gdyż wolę mieć 100% pewność że wszystko dostanę takie jak chcę. Jeśli ktoś ma typowe otwory i nie ma zbyt wyrafinowanego gustu to może wybierać wśród naprawdę wielu produktów. Największą trudnością najczęściej jest znalezienie towaru taniego i dobrego za razem. Przy tanich produktach musisz iść na pewne ustępstwa jakościowe. Nie ma zmiłuj... Szczelina 15 mm w drzwiach DRE mnie osobiście razi ale dla Ciebie może nie mieć znaczenia więc nie skreślaj tego producenta. Obejrzyj i zdecyduj.

    Na forach czasami może być trudno uzyskać jednoznaczną obiektywną informację... Pytania są zbyt ogólne. Najczęściej porównuje się producentów a nie ich produkty.

    Należałoby wybrać produkt A z firmy X i porównać go do produktu B z firmy Y pod kilkoma względami:
    Np.
    1. - wytrzymałość na ścieranie
    2. - wytrzymałość na uderzenia
    3. - tłumienie hałasu
    4. - trwałość zawiasów, zamków
    5. - czas trwania gwarancji
    6. - ogólna jakość użytych komponentów
    7. - każdy z Was na pewno dopisze tu coś ważnego...

    Dla jednego ważny będzie punkt 1 dla drugiego 5 więc dlatego dla każdego wynik porównań będzie inny.
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 28-07-2011 o 22:57
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  7. #2267
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dominika66

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Myślę, że Robespierre dał dobre wskazówki Tobie shyha. Od siebie dodam, że może faktycznie ryzykujemy kupując u "dużych" producentów, jednak są znane firmy, które za niekolosalną cenę zrobią dobre jakościowo drzwi. Ja mam drzwi z Pol-Skone, marka znana, a drzwi solidne i ładne, proste modele nie opróżniają portfela , przynajmniej tak mi się wydaje
    Porównanie modeli z różnych firm uważam za najlepsze rozwiązanie !

  8. #2268

    Domyślnie

    Panowie dzięki za porady.
    U mnie okazuje się, że jeszcze jeden czynnik wchodzi w grę - producent musi mieć w ofercie ościeżnice regulowane:
    1) szerokość ściany 27-29 cm dla drzwi 80 cm
    2) szerokość ściany 15-17 cm dla drzwi 80 cm
    3) szerokość ściany 10-12 cm dla drzwi 70 cm

    Dopiero zaczyna poszukiwania, ale chyba najlepiej będzie podjechać na Bartycką i osobiście pogadać o tym z dystrybutorami ww producentów.

  9. #2269

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    Panowie dzięki za porady.
    U mnie okazuje się, że jeszcze jeden czynnik wchodzi w grę - producent musi mieć w ofercie ościeżnice regulowane:
    O to raczej nie musisz się martwić.
    Ościeżnica regulowana na dziś to podstawa.
    80% montaży odbywa się właśnie na niej.
    Grubości które podałeś nie powinny być problemem.
    Gorzej gdybyś miał mur 48 cm albo jeszcze więcej. Tu mogłyby pojawić się komplikacje, ale na to też są sposoby (łączy się dwie i tworzy jedną całość).

    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 29-07-2011 o 10:58
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  10. #2270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rena rena

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    okazuje się że eurodoor i eurodor to dwie rózne firmy o czym się włąsnie dowiedziałąm ja planuję tego przez jedno o na koncu co sądzicie o nich plis bo już mam zamęt w głowie.. wrzucam link do danych technicznych
    robespierre wypowiadał się kiedyś ale już nie wiem teraz o których o eurodoorze czy eurodorze .. masakra jakaś;
    http://www.eurodor.pl/pl/s23/Dane_techniczne.html

  11. #2271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rena rena

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    shyha po bartyckiej stwierdzisz ze nic nie wiesz)w jakich granicach cenowych szukasz?

  12. #2272

    Domyślnie

    hej
    a ja mam to Was pytanie: z czego powinny być drzwi wewnętrzne, aby jak najbardziej izolowały akustycznie? czy są jakieś normy, klasy?

  13. #2273

    Domyślnie

    Cytat Napisał rena rena Zobacz post
    okazuje się że eurodoor i eurodor to dwie rózne firmy o czym się włąsnie dowiedziałąm ja planuję tego przez jedno o na koncu co sądzicie o nich plis bo już mam zamęt w głowie.. wrzucam link do danych technicznych
    robespierre wypowiadał się kiedyś ale już nie wiem teraz o których o eurodoorze czy eurodorze .. masakra jakaś;
    http://www.eurodor.pl/pl/s23/Dane_techniczne.html
    Pisałem wcześniej dokładnie o tej firmie i drzwiach które wyceniają w przedziale 1800-2300...

    Co do nazwy to mogli bardziej się postarać aby nie być kojarzonym z kimś innym.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  14. #2274

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARCHEW Zobacz post
    hej
    a ja mam to Was pytanie: z czego powinny być drzwi wewnętrzne, aby jak najbardziej izolowały akustycznie? czy są jakieś normy, klasy?
    Drzwi akustyczne posiadają w swoim wnętrzu specjalny materiał tłumiący - producenci stosują różne materiały i dlatego ich wyniki są różne. Na pewno grubość skrzydła i ilość wypełniacza podnosi skuteczność akustyczną. Izolację akustyczną mierzy się db. Im wyższy wynik db tym większa skuteczność wyciszania.

    Drzwi powinny mieć certyfikat potwierdzający ich wynik. Dobre drzwi akustyczne mogą mieć parametry rzędu 27, 32 czy nawet 65 dB.
    Jakie Ci są potrzebne nie wiem. Nie wiem czy szukasz drzwi do sali nagraniowej czy do sypialni (??)
    (W sypialni dodatkowo dobrze izolują kratki od jajek przyklejone jedna obok drugiej na suficie i ścianach)


    Na pewno muszą mieć próg, dwa rzędy uszczelek też poprawią efekt. Proces certyfikacji jest drogi więc nie szukaj takich drzwi u małych producentów. No chyba że dokument nie będzie Ci potrzebny - wtedy każdy producent może drzwi odpowiednio pogrubić i włożyć materiał izolujący - lecz wtedy nie wiesz jak to zadziała.

    Nie wpadaj na pomysł montażu dwóch drzwi blisko siebie gdyż tworząca się poduszka powietrzna skutecznie utrudnia zamykanie drzwi.
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 29-07-2011 o 17:33
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  15. #2275
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nutric

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-000
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Moje drzwi z MDF-u/pł wiór/i niewielkiej ilości drewna mają 8 lat i nie ma na nich żadnych oznak zużycia.



    P.S. żyrafa ma 6 lat - jest wykonana z litego drewna - ma uszczerbione ucho i wgniot na nosie.



    Witam!
    Tak wygląda chwalony przez pana MDF po 4 latach I co z nim teraz zrobić ? palić się nie będzie.

    Wchodzimy w świat plastiku, tworzyw sztucznych (MDF) i nic tylko czekać na sztuczne jedzenie.


    ------------------------
    Wracając do Pana pięknych drzwi (które dał Pan wcześniej, te "rzeźbione") To zaprogramowany na komputerze wzór i wykonany przez maszyne, oczywiście jest to płaskorzeźba nikt nie dołożył do tego anie jednego uderzenia dłutem.
    Oto prawdziwe drewno rzeźbione własnymi rękami które ma już xxxx lat i doczeka się "spokojnej starości" gdy już będzie się zaliczać do antyków nadal będzie naturalnym drewnem.


    Przepraszam za słabą jakość zdjęć ale nie posiadm aparatu dobrej jakość.
    Wracając do tematu drzwi drewnianych "Wolę tamte 10 letnie odkupić niż dostać od pana nowe z płyty MDF"


    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Nutric ; 29-07-2011 o 22:08

  16. #2276

    Domyślnie

    Pańska wiedza mnie poraża. Cały czas nie rozumiem jak można odczytywać moje wypowiedzi jako wychwalanie MFU-u, HDF-u czy innych materiałów??

    Ciekawe czy chodzi Pan w drewniakach..??
    Ogląda telewizję na drewnianym kineskopie i jeździ do pracy drewnianą bryczką...??

    Pozdrawiam i nie ciągnijmy tego tematu bo zupełnie nie ma to sensu. Pan i tak jest mądrzejszy.

    Rozwoju cywilizacji Pan nie zatrzyma!

    P.S. Wzory zostały najpierw narysowane przez światowej sławy architekta. Żaden grafik nie stworzyłby czegoś takiego.
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 29-07-2011 o 22:18
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  17. #2277
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nutric

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-000
    Posty
    6

    Domyślnie

    Także sądzę, że nie am sensu dalej prowadzić tej dyskusji.
    Jest pan mądrzejszy od drewnianego radia.

    Pozdrawiam

  18. #2278

    Domyślnie

    Pomożcie

    Mam problem otóż potzrebuje odzielić korytarz na dwie częsci własnie jakimiś fajnymi dzrwiami wewnętrznymi

    Problem w tym że mój korytarz ma wysokość 250cm a szerokość 180cm
    nie chce stawiać scianek ...

    Potrzebuje takich drzwi... kiedyś napotkałem sie na fajne drzwi szklane ale nie moge ich znaleźć (znaczy boki i góra z fajnego szkła)

    Proszę o radę

  19. #2279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post

    Drzwi powinny mieć certyfikat potwierdzający ich wynik. Dobre drzwi akustyczne mogą mieć parametry rzędu 27, 32 czy nawet 65 dB.
    Jakie Ci są potrzebne nie wiem. Nie wiem czy szukasz drzwi do sali nagraniowej czy do sypialni (??)
    (W sypialni dodatkowo dobrze izolują kratki od jajek przyklejone jedna obok drugiej na suficie i ścianach)
    Dzięki
    to nie chodzi o studio nagrań, tylko o np gabinet, coby w nim nie było słychać dźwięków kuchennych, włączonego radia, rodziny gadającej przy stole. Na podobnej zasadzie sypialnie. Więc może zaraz nie drzwi super specjalistyczne, ale raczej jaki materiał na zwykłe drzwi (drewno? plaster miodu? mdf? szkło?czy cuś innego - lub w jakiej hierarchii?). Rzuciłam okiem na strony kilku producentów, ale oni nie podają owych decybeli- przynajmniej w kategorii drzwi zwykłych wewnętrznych.

    ps: przepraszam, jeśli zadają banalne pytanie, może już w tym wątku było - to mnie odeślijcie...

  20. #2280
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    uf0

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Widzę tutaj sprzeczkę na temat Drzwi drewnianych.
    Sam w najbliższym czasie amm zamiar zakupic drzwi, już byłem u kilku producentów w kilku sklepach pooglądałem sobie. Chciałem się dowiedzieć troche o MDFie No i to co się dowiedziałem raczej mnie nie nakłoniło do zakupu drzwi z tego materiału, są puste w środku, każda rysa jest na nich bardzo widoczna.
    Więc decyduję się na lite drewno, ale jak wiadomo drzwi to zakup na kilka lat dlatego chciałbym dobrze wybrać.
    Wojtek973 czy mógłbym dostac namiary do tego producenta?
    Może ktoś mi jeszce doradzi jaiichś producentów drzwi? Koniecznie z drewna litego!

    Pozdrawiam

Strona 114 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony