dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 116 z 253
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 5049
  1. #2301

    Domyślnie

    Witam

    Nie raz już siadałam do napisania o moim problemie. Miałam domek robiony indywidualnie, a bo to miasto trudne warunki itp, itd. Wszystko sama zaplanowałam z racji swojego zawodu, ale poprosiłam kolegę architekta do ubrania projektu w odpowiednie pieczątki i opisy. Ale ten mi zapodał drzwi wewnętrzne wysokie na 215cm czego nie zauważyłam. Mam wysokie pomieszczenia 3m i te otwory ładnie w niech się komponują ale......
    I tu się zaczyna moją męka. Tylko Potra mi zrobi drzwi o niestandardowym wymiarze (dziwię się czemu niestandardowy gdyż wszystkie apartamentowce ostatnio przez mnie robione mają taką wysokość). Mój wybór padł na Koncepty. Niestety dopłata jest znacząca 40%skrzydło, 15ościeżnica i przy ilości drzwi do mojego domu zostaje mi tylko okleina portdur (a tak cholernie mi się podobają w okleinie naturalnej - ale i tak cenowo tego nie przeskoczę).
    Mam pytanie do specjalistów co by mi doradzili (obniżenie nadproża nie wchodzi w grę).

  2. #2302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konieczki Zobacz post
    Witam

    Nie raz już siadałam do napisania o moim problemie. Miałam domek robiony indywidualnie, a bo to miasto trudne warunki itp, itd. Wszystko sama zaplanowałam z racji swojego zawodu, ale poprosiłam kolegę architekta do ubrania projektu w odpowiednie pieczątki i opisy. Ale ten mi zapodał drzwi wewnętrzne wysokie na 215cm czego nie zauważyłam. Mam wysokie pomieszczenia 3m i te otwory ładnie w niech się komponują ale......
    I tu się zaczyna moją męka. Tylko Potra mi zrobi drzwi o niestandardowym wymiarze (dziwię się czemu niestandardowy gdyż wszystkie apartamentowce ostatnio przez mnie robione mają taką wysokość). Mój wybór padł na Koncepty. Niestety dopłata jest znacząca 40%skrzydło, 15ościeżnica i przy ilości drzwi do mojego domu zostaje mi tylko okleina portdur (a tak cholernie mi się podobają w okleinie naturalnej - ale i tak cenowo tego nie przeskoczę).
    Mam pytanie do specjalistów co by mi doradzili (obniżenie nadproża nie wchodzi w grę).
    Jeśli sięgniesz do firm które często opisuję:
    Moric, Dewro, Lutostański, Ronkowski
    ...to nie dość że zrobią Ci je na wskazany wymiar to jeszcze dostaniesz produkt dużo lepszy od P. Dopłaty na poziomie 10-20%. W Dewro linia Retro ma dwa standardy wysokości ościeżnicy 204 i 214 i nawet nie ma za to dopłaty. No ale Ty chcesz coś nowoczesnego... Czy te 215 wyjdzie już na gotowo z podłogą?? Można jeszcze zrobić inny manewr. Zamawiasz skrzydło standardowe a ościeżnicę z opaskami połączonymi na kąt 90 st. Górną opaskę zamawiasz kilka centymetrów poszerzoną i po kłopocie. Niestety ten manewr nie wszyscy producenci zrobią. Ale w klasie średnia plus i wyższej na pewno.



    [QUOTE=mrówka75;4838904]No to moje cudo...za kilka tysięcy



    Uploaded with ImageShack.us

    A kto Ci taki bubel wcisnął?? To już lekki przekręt. Przecież to zapewne widać nawet z 3 metrów...
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 02-08-2011 o 23:01
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  3. #2303

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    Ok więc odwiedziłem Polskone. Ceny minimalne mniejsze od Porty, ale gwarancja tylko 2 lata. Drzwi Sempre są w HDF. BTW co lepsze płyta wiórowa (Porta) czy HDF (Polskone)?

    Bierzemy prawdopodobnie Portę Koncept ponieważ gwarancja mają 5 lat a poza tym znaleźliśmy na mieście ten sam zestaw drzwi tańszy o 500zł czyli w sumie za 3300zł brutto (z montażem).
    Nie widziałem jeszcze karty gwarancyjnej z tym 5-cio letnim okresem gwarancji. Hmmm... A bardzo bym chciał. Jeśli ktoś dysponuje to proszę o podesłanie na maila. Oczywiście wierzę że taka jest lecz podejrzewam że nie całkiem bezwarunkowa.

    Materiały zbliżonej wytrzymałości. Trwałość podobna z minimalną przewagą HDF...
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  4. #2304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Nie widziałem jeszcze karty gwarancyjnej z tym 5-cio letnim okresem gwarancji. Hmmm... A bardzo bym chciał. Jeśli ktoś dysponuje to proszę o podesłanie na maila. Oczywiście wierzę że taka jest lecz podejrzewam że nie całkiem bezwarunkowa.
    http://blogporta.pl/montaz-drzwi/13-...nt-porta-drzwi

  5. #2305

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    A więc tak. Nasz wybór padł na PORTA KONCEPT z okleiną Portadur Orzech 4.

    Za ościeżnice kolejno: 356 zł, 297 zł, 264 zł = razem 917 zł
    Za drzwi: 2x 80tki + 1x 70tka - wzór C.6 (639zł x3) = razem 1917 zł
    montaż 700 zł
    Sumując: wyszło około 3800 brutto

    Czy to dobry wybór i cena? Jak myślicie?
    wybrałem dokładnie to samo, 9 kompletów we wzorach A9, A3 i C6, włąśnie przyjechały, jeszcze wszystko nie rozpakowane, bo czeka do montażu na podłogi, z grubsza wygląda ok, zaskoczyły mnie swoja wagą, samemu nieco trzeba się dźwignąć żeby takie skrzydło 80-tkę przenieść, na pewno kolosalna różnica w porównaniu z marketowymi plastrami, szkoda jedynie że w portadur nie ma szerszej oferty kolorów, ten orzech4 jest chyba najciemniejszy a mimo to wpada w hmm, czerwień jakby, mógłby być bardziej w dąb

  6. #2306

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    wybrałem dokładnie to samo, 9 kompletów we wzorach A9, A3 i C6, włąśnie przyjechały, jeszcze wszystko nie rozpakowane, bo czeka do montażu na podłogi, z grubsza wygląda ok, zaskoczyły mnie swoja wagą, samemu nieco trzeba się dźwignąć żeby takie skrzydło 80-tkę przenieść, na pewno kolosalna różnica w porównaniu z marketowymi plastrami, szkoda jedynie że w portadur nie ma szerszej oferty kolorów, ten orzech4 jest chyba najciemniejszy a mimo to wpada w hmm, czerwień jakby, mógłby być bardziej w dąb
    Radziłbym jednak zawsze rozpakowywać skrzydła w momencie odbioru od dilera aby uniknąć problemów w sytuacji pojawienia się uszkodzeń mechanicznych.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  7. #2307

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut oka widać że gwarancja nie jest na 5 lat a na 3+2 z czego te pozostałe 2 tylko na konstrukcję i perforację... Dodatkowo wymagane są pieczątki monterów, faktura za montaż, itp. Więc nie jest aż tak różowo.

    Znów w hasłach marketingowych naginają prawdę.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  8. #2308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mrówka 75 - kolosalne to zbliżenie, długo musiałem wpatrywać sie co to jest - zoom sprawił że ta krawędź skrzydła drzwi jest pokazana 3-krotnie większa niż w rzeczywistości. Ale jak ktoś wydaje na drzwi kilka tysięcy ma prawo oczekiwać więcej..
    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    Ok więc odwiedziłem Polskone. Ceny minimalne mniejsze od Porty, ale gwarancja tylko 2 lata. Drzwi Sempre są w HDF. BTW co lepsze płyta wiórowa (Porta) czy HDF (Polskone)?
    Bierzemy prawdopodobnie Portę Koncept ponieważ gwarancja mają 5 lat a poza tym znaleźliśmy na mieście ten sam zestaw drzwi tańszy o 500zł czyli w sumie za 3300zł brutto (z montażem).
    Jeśli chodzi o SEMPRE i HDF - tu chodzi o wykonanie płycin - czyli wypełnień. Za konstrukcję daję głowę - cała rama z drewna, obłożona HDF i na to okleina.
    W Konceptach drewna jest mniej, ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia dla użytkownika.
    Gwarancja na 5 lat jest programem ogłoszonym od lipca do końca grudnia. Tak jakby mała próba i oczekiwanie na efekt. Oczywiście warunki są rzeczywiste, ale nie przesadzajmy, że karta gwarancyjna i faktura i pieczątka montażysty to problem! W tej skali produkcji nie sposób pamiętać każdej realizacji. Z tym że apeluję - pilnujcie kart gwarancyjnych - są z reguły w każdym pudełku i przy każdym skrzydle, bo zwykle nikt nie przywiązuje do nich wagi i lądują w śmieciach razem z opakowaniami. W końcu też Porta właściwie doceniła autoryzowany montaż, bo na prawdę ma znaczenie czy drzwi wstawia ktoś przypadkowy czy też doświadczony człowiek.

  9. #2309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konieczki Zobacz post
    Witam

    Nie raz już siadałam do napisania o moim problemie. Miałam domek robiony indywidualnie, a bo to miasto trudne warunki itp, itd. Wszystko sama zaplanowałam z racji swojego zawodu, ale poprosiłam kolegę architekta do ubrania projektu w odpowiednie pieczątki i opisy. Ale ten mi zapodał drzwi wewnętrzne wysokie na 215cm czego nie zauważyłam. Mam wysokie pomieszczenia 3m i te otwory ładnie w niech się komponują ale......
    I tu się zaczyna moją męka. Tylko Potra mi zrobi drzwi o niestandardowym wymiarze (dziwię się czemu niestandardowy gdyż wszystkie apartamentowce ostatnio przez mnie robione mają taką wysokość). Mój wybór padł na Koncepty. Niestety dopłata jest znacząca 40%skrzydło, 15ościeżnica i przy ilości drzwi do mojego domu zostaje mi tylko okleina portdur (a tak cholernie mi się podobają w okleinie naturalnej - ale i tak cenowo tego nie przeskoczę).
    Mam pytanie do specjalistów co by mi doradzili (obniżenie nadproża nie wchodzi w grę).
    Pol-skone prawdopodobnie też zrobi drzwi na 215cm wysokości - ale nie miałem okazji korzystać z ich działu kontraktów - najlepiej byłoby uderzyć prosto do fabryki. Do wyższych otworów (wspomniane wcześniej apartamentowce) mają drzwi Passo Alto - na wysokość 228,3cm (w tym przypadku za duże).
    Przy napiętym budżecie rozważyłbym zastosowanie nad drzwiami tzw. korony (czyli do normalnej ościeżnicy dołożony element ozdobny). Inna sprawa - czy to się podoba i pasuje do stylu - każdy odpowie wg własnego gustu. Ale chyba najlepszą opcją jest propozycja Robespierre - poszukać mniejszej firmy która zrobi to ładnie, niedrogo i na odpowiedni wymiar.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 03-08-2011 o 11:01 Powód: błąd ortograficzny ;(

  10. #2310

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Gwarancja na 5 lat jest programem ogłoszonym od lipca do końca grudnia. Z tym że apeluję - pilnujcie kart gwarancyjnych - są z reguły w każdym pudełku i przy każdym skrzydle
    Dokumenty to ważna sprawa. Zgadzam się że trzeba ich pilnować. Ale czy uważasz że autoryzowany montaż może mieć wpływa na konstrukcję drzwi?? Wg mnie wystarczy "prawidłowy" montaż aby konstrukcji czy perforacji nic się nie stało.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  11. #2311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdecydowana większość montażystów nie stosuje np. siliknowania dolnych krawędzi ościeżnic w miejscach narażonych na częste zmywanie.. Woda nasiąka i ościeżnice puchną i "kurczy" się światło otworu.. Notorycznie obcina się drzwi bez zważania na dopuszalną przez Producenta możliwość skrótu. Wiercąc klamki nie rozwala się zamka. Niuanse, ale mają jakiś tam wpływ na konstrukcję i przed tym fabryka musi się zabezpieczać. Poza tym to są tysiące skrzydeł dziennie a nad tym nie da się zapanować na zasadzie wiary.
    Wierzę, że autoryzowani monteży mają we krwi pilnowanie się w miejscach trudnych..
    Każdy powie, że zamontował drzwi prawidłowo, ale wg mnie ryzyko że zrobił coś źle jest równe 50/50. Przy autoryzowanych montażystach (czyli z założenia tych, którzy zajmują się montażem na codzień) jest większa szansa na profesjonalne podejści i ryzyko znacznie ograniczone..
    Żaden system tego typu nie będzie szczelny, ale to wg mnie mniejsze zło.

  12. #2312

    Domyślnie

    Wiara to podstawa w naszej branży!!!

    Na pewno lepiej kupić coś co ma dłuższą gwarancję. Sam kupując np elektronikę wolę dopłacić 10-20% i mieć te 5 lat. Lubię mieć czysty umysł i święty spokój.



    Pozdrawiam.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  13. #2313

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zdecydowana większość montażystów nie stosuje np. siliknowania dolnych krawędzi ościeżnic w miejscach narażonych na częste zmywanie..
    Bo w Polsce ten wariant jest mało popularny i nie lubiany przez klientów. W niemczech drzwi celowo montuje się ok 5-9 mm na podłogą aby pod ościeżnicą znalazł się silikon bądź nawet firmowe gumowe podkładki. U nas klienci mówią: "Żadnego świństwa niech mi Pan tam nie pcha." - podcinając gałąź na której siedzą.

    Fakt też jest taki że niewielu montażystów ma tego świadomość i w ogóle tego nie proponuje.
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 03-08-2011 o 17:31
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  14. #2314

    Domyślnie

    Do kolegi @ Edde: Obejrzyj dokładnie i daj znać ile sztuk do zwrotu. Pamiętaj aby to zgłosić przed montażem bo Ci nie uznają!

    Gwarancja 5 lat czy 3+2 to i tak lepiej niż 2 lata. W przypadku drzwi ekonomicznych gwarancja jest bardzo ważna...jaka by nie była.

    Tak czy siak ja już się nastawiam, że jakieś skrzydło na dzień dobry będę wymieniał...najwyżej mile się rozczaruje
    Ostatnio edytowane przez shyha ; 03-08-2011 o 13:49

  15. #2315
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrówka75 Zobacz post
    No to moje cudo...za kilka tysięcy



    Uploaded with ImageShack.us

    A kto Ci taki bubel wcisnął?? To już lekki przekręt. Przecież to zapewne widać nawet z 3 metrów...
    A no dokładnie bubel który dopiero za trzecim razem przyszedł ok. Drzwi Interdoor - Livorno Glossa - ze zmianami czyli całe białe od przedpokoju i biało-czarne od łazienki (bez klamek) wyszło niecałe 3 tys.zł., a z klamkami ponad 3.

    Finlandia - zbliżenie nie jest kolosalne, drzwi są masywne, ościeżnica bardzo szeroka -podziałka przez 2

    Prawie real szerokość:



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez mrówka75 ; 03-08-2011 o 15:11

  16. #2316

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    Do kolegi @ Edde: Obejrzyj dokładnie i daj znać ile sztuk do zwrotu. Pamiętaj aby to zgłosić przed montażem bo Ci nie uznają!

    Gwarancja 5 lat czy 3+2 to i tak lepiej niż 2 lata. W przypadku drzwi ekonomicznych gwarancja jest bardzo ważna...jaka by nie była.

    Tak czy siak ja już się nastawiam, że jakieś skrzydło na dzień dobry będę wymieniał...najwyżej mile się rozczaruje

    Tak oczywiście. Mam nadzieję że nie jest to jednorazowa akcja i że inni producenci też pójdą po rozum do głowy.

    2 lata to zbyt krótka gwarancja na stolarkę wewnętrzną. Ten fakt dziwi tym bardziej że na okna drewniane gwarancje są dużo dłuższe a przecież okna są narażone na dużo trudniejsze warunki.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  17. #2317

    Domyślnie

    [QUOTE=mrówka75;4839999]A no dokładnie bubel który dopiero za trzecim razem przyszedł ok. Drzwi Interdoor - Livorno Glossa - ze zmianami czyli całe białe od przedpokoju i biało-czarne od łazienki (bez klamek) wyszło niecałe 3 tys.zł., a z klamkami ponad 3.[QUOTE]


    Czy można prosić o jakieś większe fotki?? Zapowiadają się ciekawie. Swoje już wycierpiałaś więc proszę pokaż to cudo w całości...
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 03-08-2011 o 21:09
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  18. #2318
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    "cudo"
    Robespierre
    tylko proszę nie dołuj mnie, że zawiasy beznadziejne, że źle coś zamontowane bo ja już mam naprawdę tych drzwi dość. Gdyby nie to, że cholernie wizualnie mi się podobają i pasują do mojej łazienki to bym nie reklamowała ich tyle razy tylko kupiła coś innego.



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us

  19. #2319

    Domyślnie



    Spoko.
    Wyszło bardzo fajnie. Na pewno warto było poczekać na ten właściwej jakości produkt. Zamontowane OK - wszystkie szczelinki równe.
    Klamka super dobrana dodaje uroku...
    Jedynie z plastikowymi listwami przypodłogowymi to troszkę zaszalałaś.
    Ja bym tam dał proste no i np białe.



    Coś w tym kierunku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	white and black.jpg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	68310
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 03-08-2011 o 21:10
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  20. #2320
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    Listwy będą zmieniane, będą płaskie coś właśnie w takim stylu jak pokazałeś. Dziękuje za pozytywną opinię eksperta

Strona 116 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony