dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 125 z 253
Pokaż wyniki od 2.481 do 2.500 z 5049
  1. #2481

    Domyślnie


    Nie do końca się rozumiemy...
    Ja piszę o kierunku zawiasów bo są produkowane jako Lewe i Prawe i absolutnie nie wolno tego zmieniać.
    Dla producentów z tej listy to także żadna nowość. Takie drzwi są w sprzedaży już od kilku lat.

    Zwrócę Ci tylko mała uwagę na przyszłość:
    Drzwi tego typu (w oparciu o zdjęcie które przesłałeś) świetnie wyglądają od strony np przedpokoju lecz mogą być zdecydowanie mniej wygodne dla użytkowników wchodzących i niosących większe przedmioty od strony garażu. Drzwi otwierają się tylko 90 stopni opierając się o ościeżnicę. Dodatkowo tworzy nam się "dźwignia" dzięki której nawet małe dziecko jest w stanie wyłamać element ościeżnicy w którym osadzone są zawiasy. Należy bezwzględnie zastosować odbojniki zatrzymujące skrzydło w prawidłowej pozycji.

    W przypadku gdybyś wybrał w tym miejscu drzwi standardowo otwierane do wewnątrz to nawet jeśli zaraz przy drzwiach jest ściana otworzą się parę stopni szerzej.

    Pytanie dodatkowe. Czy w pomieszczeniu do którego będziesz je montował masz jeszcze jedno wejście?? Czy będą to jedyne drzwi w tym pokoju??

    Cytat Napisał madziaaa_w Zobacz post
    Zawiasy miały być srebrne, przywieźli takie i miałam zmienić, ale na razie na "miałam" stanęło
    Docelowo na pewno zmienię
    Nie musisz ich zmieniać.
    Wystarczy założyć nasadki. Zawias ma fi 13,5 mm,
    nasadka na jeden zawias ma ma mieć długość 2x50 mm.

    Cytat Napisał madziaaa_w Zobacz post
    Zdjęcie jest sprzed roku. Teraz mam już listwy zamontowane.
    O takie: http://www.tokir.pl/index.php?p1113,tb09-listwa-przypodlogowa-mdf-80-16mm-biala-ral9003
    Please, please - zrób nową fotkę.
    Bardzo ładne listwy. Pasują profilem do opasek ościeżnicy. Wszyscy zobaczą efekt z listwami i bez... Nie każdy montuje listwy w kolorze drzwi a wg mnie to bardzo dobry pomysł i sprawdza się nie tylko w białych drzwiach.



    [/IMG][/IMG]

    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  2. #2482
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    nawet małe dziecko jest w stanie wyłamać element ościeżnicy
    Serio, no ale pewnie jakąś gwarancję producent daje, spytam użytkowników takich drzwi.

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    W przypadku gdybyś wybrał w tym miejscu drzwi standardowo otwierane do wewnątrz to nawet jeśli zaraz przy drzwiach jest ściana otworzą się parę stopni szerzej.

    Pytanie dodatkowe. Czy w pomieszczeniu do którego będziesz je montował masz jeszcze jedno wejście?? Czy będą to jedyne drzwi w tym pokoju??
    To raczej logiczne
    Nie to mają być jedyne drzwi do pokojów, łazienki i pralni, a co niebezpieczniejsze od innych?
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  3. #2483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Nie musisz ich zmieniać.
    Wystarczy założyć nasadki. Zawias ma fi 13,5 mm,
    nasadka na jeden zawias ma ma mieć długość 2x50 mm.
    Nie wiedziałam. A kupię w jakimś "normalnym sklepie" typu LM czy Casto?

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Please, please - zrób nową fotkę.
    Bardzo ładne listwy. Pasują profilem do opasek ościeżnicy. Wszyscy zobaczą efekt z listwami i bez... Nie każdy montuje listwy w kolorze drzwi a wg mnie to bardzo dobry pomysł i sprawdza się nie tylko w białych drzwiach.
    Jak tylko wrócę do domu to wrzucę nową fotkę Nie trzeba się prosić

  4. #2484

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    to mój pierwszy post (dotychczas byłem jedynie biernym użytkownikiem) i wybaczcie, że od razu z prośbą.

    Wpadł mi w oko model drzwi pokazywanych tu wielokrotnie - Dre Vetro A. Spodobał on się również żonie co już jest więcej niż połową sukcesu Mam świadomość pewnych ograniczeń: Z jednej strony moich finansowych (1000pln na sztukę) a z drugiej jakości drzwi w tej cenie.

    Moje pytanie: Czy w tej cenie i podobnej stylistyce moglibyście polecić coś innego? Czy mam jakąś alternatywę? Na porządne drewniane mnie nie znać a drewnianych budżetowych raczej nie chce.

    pozdrawiam i byłbym wdzięczny za pomoc

  5. #2485

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól Zobacz post
    Serio, no ale pewnie jakąś gwarancję producent daje, spytam użytkowników takich drzwi.
    Na uszkodzenia mechaniczne gwarancji nikt Ci nie udzieli... Popytaj i jeśli możesz sam dokładnie obejrzyj. To jest tylko rada - nie musisz mi wierzyć.

    Cytat Napisał e-mól Zobacz post
    To raczej logiczne
    Nie to mają być jedyne drzwi do pokojów, łazienki i pralni, a co niebezpieczniejsze od innych?
    Wszystko jest logiczne. Lecz gdyby było oczywiste to nie byłoby tu tego forum...

    Chodzi o pewien mały szkopuł montażowy. Po wstępnym osadzeniu ościeżnicy, monter wiesza skrzydło i ustawia prawidłowo szczeliny wokoło pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą potem "pianuje" ościeżnicę. Aby wpuścić pianę musi być we wnętrzu pomieszczenia. Skrzydło jest w tym wariancie zamknięte i zablokowane rozpórkami.
    W tym momencie pojawia się dość komiczna sytuacja... Monter nie może wyjść z pokoju i musi czekać min 2 godziny aż piana dostatecznie stwardnieje (czas zależny od użytej piany) aby zdjąć rozpórki i móc otworzyć skrzydło.

    Wystarczy dać monterowi: kanapki, termos z kawką i mały telewizorek.

    Cytat Napisał madziaaa_w Zobacz post
    Nie wiedziałam. A kupię w jakimś "normalnym sklepie" typu LM czy Casto?
    Raczej nie. Tam najczęściej mają nasadki o średnicy 13 mm i krótsze pasujące tylko do zwykłych małych zawiasów. Vasco daje zawias większy, łożyskowany więc nasadki zamów tam gdzie zamawiałaś drzwi.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  6. #2486
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Chodzi o pewien mały szkopuł montażowy. Po wstępnym osadzeniu ościeżnicy, monter wiesza skrzydło i ustawia prawidłowo szczeliny wokoło pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą potem "pianuje" ościeżnicę. Aby wpuścić pianę musi być we wnętrzu pomieszczenia. Skrzydło jest w tym wariancie zamknięte i zablokowane rozpórkami.
    W tym momencie pojawia się dość komiczna sytuacja... Monter nie może wyjść z pokoju i musi czekać min 2 godziny aż piana dostatecznie stwardnieje (czas zależny od użytej piany) aby zdjąć rozpórki i móc otworzyć skrzydło.

    Wystarczy dać monterowi: kanapki, termos z kawką i mały telewizorek.
    To mi się podoba

    A nakładki na zawiasy do simpl'ów pol-skone w markecie kupię, czy też jakieś nietypowe średnice mają?
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  7. #2487

    Domyślnie

    Zgodnie z życzeniem - drzwi Vasco razem z listwami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1120785.jpg
Wyświetleń:	990
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	84924

    Listwy z bliska.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1120787.jpg
Wyświetleń:	837
Rozmiar:	30,0 KB
ID:	84925

  8. #2488

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól Zobacz post
    To mi się podoba

    A nakładki na zawiasy do simpl'ów pol-skone w markecie kupię, czy też jakieś nietypowe średnice mają?
    Pol-Skone stosuje kilka typów zawiasów. W Simplach powinny pasować także 13,5 mm ale krótsze. Musisz zmierzyć długość dolnego i górnego elementu.

    Cytat Napisał madziaaa_w Zobacz post
    Zgodnie z życzeniem - drzwi Vasco razem z listwami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1120785.jpg
Wyświetleń:	990
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	84924

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1120787.jpg
Wyświetleń:	837
Rozmiar:	30,0 KB
ID:	84925
    Bardzo ładnie to wyszło. Gratuluję.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  9. #2489
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eluda

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-240
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Was serdecznie

    zastanawiam się nad drzwiami Intenso-Doors , seria economy, typ drzwi malaga

    czy możecie powiedzieć mi coś na temat tej firmy i samych drzwi? nie kupuje kota w worku ? :/
    warto ?

    proszę o pilną odpowiedź.

  10. #2490

    Domyślnie :(

    Ja zupełnie nie kojarzę tej marki.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  11. #2491
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eluda

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-240
    Posty
    2

    Domyślnie



    jeśli to coś pomoże wkleję link

    moje potencjalne są na 14 stronie - Malaga

    http://www.drzwi.pl/katalogiPDF/Intenso_09_2011.pdf

    wydają się fajne, widziałam 1 wyrób ich firmy w Castoramie, bardzo przypominał Vasco Dors i dlatego zwóciłam na nią uwagę - zaokrąglone brzegi itd..

    jednak to co widziałam w castoramie to moje jedyne zetknięcie się z firmą

    podobają mi się też Vasco Dors - Braga ale tam niestety dla tej serii nie ma wyboru wenge który mi się podba, nie robią też drzwi 100cm, a niestety takie chciałabym również zamówić Do przemyśleń zostaje więc Inteso Doors który wg katalogu odpowieda moim wymaganiom.

    Może ktoś zna ich wyroby i może coś o nich powiedzieć ? pliss...

  12. #2492

    Domyślnie

    To chyba jakaś firma z kosmosu!

    Brak strony www.

    Jest jakiś sklep www ale nie odpowiadają na kontakt.

    Brak telefonów w sieci. Tzn jest jeden ale odbiera inna firma... We wszystkich danych na różnych wyszukiwarkach podany jest błędny numer!!!!

    Raczej stroń od tych produktów.

    Katalog ładny, czytelny ale to za mało w dzisiejszych czasach.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  13. #2493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piccolo Zobacz post
    Witam wszystkich,
    to mój pierwszy post (dotychczas byłem jedynie biernym użytkownikiem) i wybaczcie, że od razu z prośbą.

    Wpadł mi w oko model drzwi pokazywanych tu wielokrotnie - Dre Vetro A. Spodobał on się również żonie co już jest więcej niż połową sukcesu Mam świadomość pewnych ograniczeń: Z jednej strony moich finansowych (1000pln na sztukę) a z drugiej jakości drzwi w tej cenie.

    Moje pytanie: Czy w tej cenie i podobnej stylistyce moglibyście polecić coś innego? Czy mam jakąś alternatywę? Na porządne drewniane mnie nie znać a drewnianych budżetowych raczej nie chce.

    pozdrawiam i byłbym wdzięczny za pomoc
    Witam ponownie,
    drążąc temat do drzwi DRE Vetro A (http://dre.pl/pl/vetro.html) udało mi się dobrać DRE Premium pierwszy model (http://dre.pl/pl/premium.html).
    Całość w okleinie wenge ryfla.

    Może jednak komuś uda się zaproponować coś lepszego? (lepszego w doborze wizualnym a podobne jakościowo)
    pozdrawiam serdecznie

  14. #2494

    Domyślnie

    zdecydowalismy sie na drzwi porta wieden, tylko, ni hu hu nie moge dopasowac oscieznic...z tego co rozumiem, oscieznice są gladkie, a drzwi ze strukturą drzewa...jak to wyglada, ma ktos moze u siebie?

  15. #2495

    Domyślnie

    Witam,
    Jako ,że poszukuję tego samego co autor nie będę powielał wątku.

    W moim mieszkaniu jest korytarz gdzie na 3 ścianach będą drzwi. Jako ,że korytarz będzie wąski i długi idealne byłoby żeby ściany były "gładkie" czyli nadały by się drzwi bezprzylgowe. Niestety ale z racji, że korytarz jest dość wąski musiałyby się one otwierać do pokoi a nie na korytarz:/

    Czy mógłby mi ktoś doradzić gdzie mogę znaleźć drzwi bezprzylgowe ale otwierane w drugą stronę niż normalnie czyli nie w stronę gdzie są gładkie ale w drugą... może istnieją po prostu jakieś super wąskie futryny to umożliwiające?

  16. #2496

    Domyślnie

    Przeczytaj choć dwie ostatnie strony tego wątku. Odpowiedź jest blisko.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  17. #2497

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piccolo Zobacz post
    Witam ponownie,
    drążąc temat do drzwi DRE Vetro A (http://dre.pl/pl/vetro.html) udało mi się dobrać DRE Premium pierwszy model (http://dre.pl/pl/premium.html).
    Całość w okleinie wenge ryfla.

    Może jednak komuś uda się zaproponować coś lepszego? (lepszego w doborze wizualnym a podobne jakościowo)
    pozdrawiam serdecznie
    Gdybyś dołożył jeszcze raz tyle to byłoby sporo lepszych drzwi, ale za te same pieniądze nie poszalejesz.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  18. #2498

    Domyślnie

    Robespierre,
    wiem, że dokładając drugie tyle fajne drzwi bym kupił ale niestety trywialny powód finansowy mnie ogranicza.
    Muszę poruszać się w dostępnych mi przedziałach.

    Pytanie tylko czy mając ten 1000pln na komplet i kupując DRE Vetro popełnię błąd w wyborze. Wizualnie mi się podobają i dopytuję Was o jakość.
    pozdrawiam

  19. #2499

    Domyślnie

    Za 1000 zł na pewno lepszych drzwi nie znajdziesz...
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  20. #2500

    Domyślnie

    No i dzięki za konkretną odpowiedź
    pozdrawiam

Strona 125 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony