dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 253
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 5049
  1. #2861

    Domyślnie

    Cytat Napisał a_gap Zobacz post
    no na prawdę nie wiem gdzie wyceniasz -ale ja mam wyceny różniące się o 2 000 na 4 szt drzwi, na cenie netto (drzwi i ościeżnica, bez montazu) na korzyść DEWRO.
    W takim razie dzwonię jeszcze raz się dowiedzieć , może po prostu ktoś się u mnie pomylił i i czegoś nie doliczył (ja wyliczam wszędzie całość z montarzem)


    A czy ktoś słyszał o firmie SYGUDA ???? Drzwi wyglądają na solidne a i cena w porównaniu do innych dosyć niska.

  2. #2862

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was posiada drzwi Dewro otwierane przez ościeżnicę?
    W salonie zarzekają się że takie drzwi będą miały szparę między skrzydłem, a ościeżnicą praktycznie tej samej wielkości co drzwi bezprzylgowe otwierane normalnie, podczas gdy w wielu innych firmach otrzymuję informację że takie drzwi ze względu na specjalne zawiasy i inną konstrukcję, mają dużo większą szparę między skrzydłem, a ościeżnicą (dochodzącą do 7-8mm).
    Chciałbym po prostu zweryfikować czy w Dewro wprowadzają mnie w błąd, czy też pozostałe firmy na rynku nie potrafią wykonywać takich drzwi w taki sposób aby się podobały klientowi...

  3. #2863

    Domyślnie

    Ja również proszę o radę odnośnie drzwi. Szukam drzwi z " pionowymi szybami" - szeroka szyba do drzwi z wiatrołapu i wąska do pokoi.
    Rozważam :
    1) DRE Vetro A9 i B9 oraz standard Top 10 bezprzylgowe pełne do łazienki - w okleinie wiąz FINISH
    2) Polskone Etiuda A02 / Sempre Verse W 06 i do łazienki Etiuda B0 - w okleinie SILKSTONE

    Które wybrać? Czy pod względem jakościowym nie będzie z nimi problemu ?
    pozdrawiam

  4. #2864

    Domyślnie

    Cytat Napisał kleikadam Zobacz post
    W takim razie dzwonię jeszcze raz się dowiedzieć , może po prostu ktoś się u mnie pomylił i i czegoś nie doliczył (ja wyliczam wszędzie całość z montarzem).
    I niestety wcześniej źle mi obliczono w Jagdorze :/
    Po ponownych obliczeniach u dystrybutora faktycznie wyszło trochę drożej niż w Dewro

  5. #2865
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mazi 123

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    4

    Domyślnie Drzwi wewntrzne na zamówienie czy ze sklepu

    Disiaj miałam spotkanie ze stolarzem ,którego mi poleciła koleżanka z pracy , u nich robił kuchnię białą w połysku i drzwi wewnętrzne lakierowane ze szkłem laminowanym które mi się bardzo podobają . Mój mąż podczas spotkania wymyślił sobie żeby oświetlenie ledowe RBG było w drzwiach po obu stronach szkła i własna grafika na szkle.Aż się boję wyceny , moja koleżanka płaciła 1680zł za sztukę drzwi bez ledów i własnej grafiki ,czy lepiej zamówić drzwi u stolarza które są o niebo lepsze jakościowo czy kupić ze sklepu .Jak wy sobie radzicie z wyborem drzwi

  6. #2866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie znam drzwi z marketu z podświetlaniem ledowym i własną grafiką na szkle.

  7. #2867
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mazi 123

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wiem że nie ma i dlatego boję się ceny , stolarz powiedział że da radę takie zrobić drzwi że nawet kabli łączących ledy z zasilaczem nie będzie widać ani podczas otwarcia i zamknięcia
    Ostatnio edytowane przez mazi 123 ; 06-07-2012 o 18:06

  8. #2868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Igra Zobacz post
    Ja również proszę o radę odnośnie drzwi. Szukam drzwi z " pionowymi szybami" - szeroka szyba do drzwi z wiatrołapu i wąska do pokoi.
    Rozważam :
    1) DRE Vetro A9 i B9 oraz standard Top 10 bezprzylgowe pełne do łazienki - w okleinie wiąz FINISH
    2) Polskone Etiuda A02 / Sempre Verse W 06 i do łazienki Etiuda B0 - w okleinie SILKSTONE

    Które wybrać? Czy pod względem jakościowym nie będzie z nimi problemu ?
    pozdrawiam
    To zależy jak CI się trafi. Parę ładnych lat temu DRE nie cieszyło się dobrą opinią dystrybutorów. Teraz wręcz przeciwnie. Są wychwalani.
    Trudno mi powiedzieć co to za okleina Finish - od zawsze cieżko u nich z materiałami i doprosić się aktualnego wzornika kolorów to nie lada wyczyn.
    Co prawda mają w katalogu jakieś literki przy tych okleinach, ale przewertowałem katalog i brak jest opisu tych standardów. Wyznacznikiem może być cena i ta by wskazywała na lepszą jakość tego materiału.

    Silckstone w Polskone wyglądają fajnie, ich wytrzymałość jest niezła, ale nie przesadnie. Stół przepychany na siłę przez drzwi na pewno zostawi rysy - widzialem Ale to przyzwoity standard.

  9. #2869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    ktoś słyszał o drzwiach INTENSO? waham się między intenso elegance linea nimi a polskone sempre
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  10. #2870
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mazi 123

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.
    Otrzymałam wycenę na drzwi od stolarza , czy waszym zdaniem cena jest dobra za takie drzwi , czy ciut za drogo , potrzebuję 6 szt drzwi w tym 1 łazienkowe ,wklejam list od niego

    [[ Drzwi bez przylgowe lakierowane biały połysk zawiasy niewidoczne szyba hartowana z grafiką szer. 20cm na całej długości drzwi , zamek magnetyczny ( bez klamek), futryna na szer., ściany , skrzydło drzwiowe licowane z opaską cena 1850zł szt. z montażem.
    Drzwi jak wyżej z oświetleniem LED RBG po obu stronach szyby bez widocznych kabli cena 2330zł z montażem .
    W razie pytań proszę o tel. 510-145-053
    MW ]]
    Ostatnio edytowane przez mazi 123 ; 10-07-2012 o 22:02

  11. #2871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A stolarz to firma? Czy osoba prywata? Tak czy inaczej upublicznienie nr tel. nie zawsze jest mile widziane.
    W najlepszym wypadku ceny podskoczą

  12. #2872

    Domyślnie

    Powtórzę pytanie sprzed kilku dni - czy ktoś używa drzwi wewnętrznych Dewro otwieranych przez ościeżnicę i mógłby sprawdzić czy szpara między skrzydłem a ościeżnicą (po stronie zawiasów), jest faktycznie taka sama jak w drzwiach otwieranych normalnie?
    Producent zarzeka się że tak, ale nie ma nigdzie ani jednej sztuki drzwi otwieranych przez ościeżnicę na wystawie...

  13. #2873
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mazi 123

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Z tego co wiem to jest firma kilku osobowa , a pan którego nazywam stolarzem to chyba jest właścicielem tej firmy , na montażu u mojej koleżanki to razem z pracownikami montował ale z nim się rozliczła , czemu sądzisz że ceny podskoczą mi się wydaje że i tak są wysokie

  14. #2874
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aoczka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    138

    Domyślnie

    Witajcie,
    Brnę przez temat i brnę, ale jeszcze trochę mi to zajmie, a presja na wybór drzwi zmusza mnie do podjęcia decyzji najpóźniej z początkiem przyszłego tygodnia. Stąd proszę o kilka rad dotyczących konkretnych modeli i ich oklein oraz info nt systemu przesuwnego chowanego.

    Pod uwagę biorę następujące modele z metalowymi/stalowymi/aluminiowymi "lampasami" w pionie:
    - Dre Galeria Alu Natura - okleina naturalna (nie jest to chyba specjalność Dre) - system przesuwny Eclisse (raczej duży plus)
    - Porta Line - okleina CPL HQ - system przesuwny własny?
    - Invado Lido - okleina Eko-Fornir - system przesuwny ?
    - Pol-SKone Etiuda - okleina LAMISTONE czy SILKSTONE - system przesuwny Eclisse?

    Wiem, że nie są to porywające produkty, ale przy 15 sztukach cena robionych drewnianych drzwi trochę mnie przeraża. Wybieram więc pomiędzy powyższymi.

    Poradźcie proszę jak te modele się spisują, jak kwestie oklein i jakie mają systemy przesuwne.
    Będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz
    Budujemy Kornelię 2G Grupy Archipelag
    Nasz rzadko aktualizowany dziennik budowy

  15. #2875
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asiunia101

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie Drzwi Pol-skone Fiord i Modern Białe

    Witam poważnie zastanawiam się nad zakupem drzwi Pol-skone Fiord (bo mają śliczny kształt) lub Modern (ponieważ są niby drewniane). Proszę o opinie osób, które mają już te drzwi, każda uwaga na + i - jest cenna i bardzo mi pomoże w podjęciu decyzji. Dziękuję

  16. #2876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Zawias który pokazałeś nie jest zawiasem wysokich lotów. Bardzo niewiele firm go wprowadziło do oferty. Stosuje go tak jak wspomniałeś DRE ale dopiero od kilku miesięcy i wielu sprzedawców, monterów nie miało nawet jeszcze możliwości ich regulować czy zaobserwować ich pracę - więc opinia sprzedawców drzwi DRE nie powinna być dla Ciebie opiniotwórcza. Wg mnie wytrzymałości podawane przez importera (polsoft) są wyssane z palca gdyż wiele mocniejszych markowych konstrukcji ma mniejszą nośność a w dodatku większość producentów takich zawiasów zaleca 3 szt. Ten 3-ci zawias w wielu przypadkach okazuje się wybawieniem dla klienta gdyż potrafi utrzymać skrzydło w prostym kształcie i dzięki temu skrzydło zamyka się bardziej komfortowo i dokładnie. Zmartwię Cię ale skrzydło z zerowym ugięciem na 2 m jest praktycznie nie osiągalne. Więc jeśli chcesz sam popróbować to OK ale zalecam Ci np zawiasy Kubica model K6700 który ma dużą nośność i dzięki temu powinien pracować bez zarzutu długi czas, także model K7080. Równie dobrym zawiasem jest belgijska Argenta z modelem medium. A zawias SFS W TEC 100 uważany za specjalistów w branży za najlepszy - działa naprawdę pewnie, cicho i praktycznie bez potrzeby regulacji.




    Kolejny raz dziękuję za fachowe podpowiedzi. W temacie zawiasów chowanych skończyło się na tectusach te340 3d. Udało się je zdobyć w znośnej cenie, będą 2 szt na skrzydło, nośność mają bardzo dużą więc nic mam nadzieję się nie będzie działo ze skrzydłami. zamki kupiłem bonaiti b-two, czyli dosyć standartowe. Klamki upolowane na allegro z nierdzewki. Udało się jeszcze wynegocjować z wykonawcą frezowane ościeżnice czy opaski, ma to wyglądać bardzo podobnie jak w drzwiach morica z serii nova N31 m16. Budżetowo nie wygląda to najgorzej: drzwi z montażem 1350 + tectusy 2 na skrzydło 180 + zamki 45 + klamki 40, razem wychodzi 1615 zł za szt. W poniedziałek montaż, postaram się wrzucić parę fotek.
    Ostatnio edytowane przez ibizpl ; 14-07-2012 o 09:50

  17. #2877

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiunia101 Zobacz post
    Witam poważnie zastanawiam się nad zakupem drzwi Pol-skone Fiord (bo mają śliczny kształt) lub Modern (ponieważ są niby drewniane). Proszę o opinie osób, które mają już te drzwi, każda uwaga na + i - jest cenna i bardzo mi pomoże w podjęciu decyzji. Dziękuję
    I ja też dołączam do osób mocno zainteresowanych tymi drzwiami więc proszę użytkownikow o opinie:

  18. #2878

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiunia101 Zobacz post
    Witam poważnie zastanawiam się nad zakupem drzwi Pol-skone Fiord (bo mają śliczny kształt) lub Modern (ponieważ są niby drewniane). Proszę o opinie osób, które mają już te drzwi, każda uwaga na + i - jest cenna i bardzo mi pomoże w podjęciu decyzji. Dziękuję
    ty chcesz opinii, przecie piszesz że są niby drewniane, wiec skoro wiesz to po co pytasz?

  19. #2879
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja zakupiłam Pol-skone "Modern". Też zastanawiałam się czy nie brać "Fiorda" (cena trzykrotnie niższa). Ale..."Moderny" pasują mi układem do mieszkania (hihihi, są niejako odbiciem moich szafek kuchennych, a kuchnię mam połączoną z pokojem i te drzwi są baaardzo widoczne). No i PONOĆ lepiej wygłuszają - a mnie zależało aby jak najbardziej odizolować sypialnie od salonu.

    Jak się będą sprawowały...mogę dać znać za trzy tygodnie bo wtedy będę miała je zamontowane.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  20. #2880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Co by nie patrzeć: Modern to "kawał" drzwi, Fiord - to tylko leciutka płyta.

Strona 144 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony