dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 167 z 253
Pokaż wyniki od 3.321 do 3.340 z 5049
  1. #3321

    Domyślnie

    Co myslicie o drzwiach przesuwanych do wiatrolapu? Troche kiepsko mi wychodzi koncepcja z drzwiami normalnymi, bo wchodza w gre jedynie otwierane do wewnatrz wiatrolapu - nie dosc, ze prawie na styk z zewnetrznymi, to jeszcze na szafe wnekowa. A przesuwne moznaby na lato otworzyc na stale, choc na pewno mniej wygodnie otwierac je za kazdym wejsciem i wyjsciem. Inna sprawa, to wielkosc i sposob aranzacji - wiatrolap, to prostokat o wymiarach ok. 170x285, przy czym drzwi wejsciowe sa na dluzszym boku, jakies 70cm od prawej sciany (na prawo od drzwi szafa wnekowa). IMHO drzwi do wiatrolapu powinny byc na wprost drzwi zewnetrznych, ale wolalbym, zeby byly albo dwuskrzydlowe, albo z przeszkleniem sciany na lewo od nich, bo zawsze to optycznie powieksza sie korytarz (malutki i w ksztalcie litery L). Najlepsze byloby cos takiego, ale chyba mnie nie stac:

  2. #3322

    Domyślnie

    my zamówiliśmy Vasco Braga w kolorze białym do całego mieszkania. Mam nadziej że nie będziemy żałować

  3. #3323
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A ja zdecydowałem się na sempre lub aveiro lub koncept.
    Jeśli ktoś chciałby na mnie zarobić to proszę

  4. #3324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A ja zdecydowałem się na sempre lub aveiro lub koncept.
    Jeśli ktoś chciałby na mnie zarobić to proszę
    Podaj wymiary otworów.

    Urządzimy jawny ogólnopolski przetarg.

    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  5. #3325
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Podaj wymiary otworów.

    Urządzimy jawny ogólnopolski przetarg.

    Wymiary otworów jak poniżej.Na zielono pełne.
    Kto da naj...mniej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.JPG
Wyświetleń:	4018
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	185180

  6. #3326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli wysokości otworów masz tak jak w projekcie - 210 cm (w co szczerze wątpię) a szerokości 90 itd to... dla dużej części drzwi masz za wysoko.
    Podstawowa ościeżnica Pol-skone "kryje" 209,3 mm, Porta jeszcze 5mm mniej. Dla lepszych futryn potrzeba często więcej na szerokości ;p
    Także - ja na podstawie takiej wiedzy w tej licytacji nie zdecydowałbym się nawet na pomiar Jakiś uroczy handlowiec na pewno Cię jednak odpowiednio "przerobi" i z niskiej oferty przetargowej zostanie tylko sterta aneksów
    Ps. A poważnie - nie masz w okolicy jakiejś w miarę sprawdzonej firmy która zna się na drzwiach?

  7. #3327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wymiary otworów jak poniżej.Na zielono pełne.
    Kto da naj...mniej
    Czekamy na chętnych.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  8. #3328

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli wysokości otworów masz tak jak w projekcie - 210 cm... to... dla dużej części drzwi masz za wysoko...
    Albo podłogi za nisko...
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  9. #3329

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli wysokości otworów masz tak jak w projekcie - 210 cm (w co szczerze wątpię) a szerokości 90 itd to... dla dużej części drzwi masz za wysoko.
    Podstawowa ościeżnica Pol-skone "kryje" 209,3 mm, Porta jeszcze 5mm mniej. Dla lepszych futryn potrzeba często więcej na szerokości ;p

    Ja w pierwszej wersji projektu też miałam wyrysowane 80x wys. 210 cm- architekt twierdzi że to standard . Poprosiłam o przerysowanie na 80 x 205cm ( sam otwór 90 x 207 cm) , co z kolei zauważył budowlaniec ( murarz) i stwierdził że musi być 210 cm - bo zawsze się tak robi
    Na mój argument że mi futryna nie zakryje góry otworu stwierdził że jakby co to można nadsztukować , że lepiej za duży otwór niż za mały
    Argumenty o pękaniu nadsztukowanej części do niego nie trafiały.

    Jaki powinien być prawidłowy wymiar otworów . Planuję drzwi z futryną regulowaną Polskone Impuls lub Dre Standard w okleinie dębowej.
    Czy otwór na te drzwi 90x207 będzie dobry? Jaki powinien być prawidłowy?

  10. #3330

    Domyślnie

    U mnie są otwory wysokie na 210 (same drzwi mają wg projektu 205). Ale nie wiem czy podłoga wyżej nie wyjdzie, z 1 cm, więc narazie się tym staram nie martwić...

  11. #3331

  12. #3332

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post

    Ja w pierwszej wersji projektu też miałam wyrysowane 80x wys. 210 cm- architekt twierdzi że to standard . Poprosiłam o przerysowanie na 80 x 205cm ( sam otwór 90 x 207 cm) , co z kolei zauważył budowlaniec ( murarz) i stwierdził że musi być 210 cm - bo zawsze się tak robi
    Na mój argument że mi futryna nie zakryje góry otworu stwierdził że jakby co to można nadsztukować , że lepiej za duży otwór niż za mały
    Argumenty o pękaniu nadsztukowanej części do niego nie trafiały.

    Jaki powinien być prawidłowy wymiar otworów . Planuję drzwi z futryną regulowaną Polskone Impuls lub Dre Standard w okleinie dębowej.
    Czy otwór na te drzwi 90x207 będzie dobry? Jaki powinien być prawidłowy?
    Standard to standard nie ma co z architektem dyskutować ale należałoby mu delikatnie podsunąć jakiś katalog z drzwiami wewnętrznymi w którym zauważyłby że czasy się zmieniają i już od ponad 10-ciu lat ościeżnice regulowane skutecznie wyparły stałe (blokowe).

    Przytomny murarz powinien zadać pytanie: "na jakiej wysokości osadzamy nadproże - i jakie drzwi będzie tam Pan/Pani montować" to zapewne załatwiłoby sprawę.

    W przypadku ościeżnic regulowanych 210 cm może być OK ale w przypadku gdy na wylewce będzie zamontowana deska np 20-25 mm grubości. Wtedy na gotowo otwór wyniesie 2075-2080 mm i będzie dobry do większości ościeżnic regulowanych na rynku.
    Oczywiście należy najpierw sprawdzić w katalogu z wymarzonymi drzwiami czy aby przypadkiem wymagane wymiary otworów nie są inne.
    Dziś każdy producent drzwi ma w ofercie kilka typów ościeżnic i nawet w obrębie samych ościeżnic regulowanych wychodzą znaczne różnice w wymaganym otworze. Czasami nawet zmiana zawiasu z zewnętrznego za ukryty zmienia wymiary ościeżnicy. Dlatego nazywanie wymiarów otworu "standardem" jest błędne.
    Standard mamy jeden i mówi on o świetle przejścia gotowych zamontowanych drzwi u klienta. Natomiast grubości belek ościeżnicy narzucają producenci stosując różne nieraz bardzo wymyślne konstrukcje.

    Np.
    Do DRE przylgowych z ościeżnicą TOP (opaski 80 mm) otwór licząc od gotowej będzie dobry ok. 2070-2090 mm.


    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    U mnie są otwory wysokie na 210 (same drzwi mają wg projektu 205). Ale nie wiem czy podłoga wyżej nie wyjdzie, z 1 cm, więc narazie się tym staram nie martwić...
    Tak jak powyżej. Jeśli to surowy otwór na wylewce to jeszcze nie ma tragedii. Pytanie jak ostatecznie wyjdzie podłoga... Zawsze można dokleić pasek GK i zaszpachlować boki.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  13. #3333

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    ..
    .. .. ..

    czyżbyś zaczęła się martwić??
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 23-04-2013 o 11:48
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  14. #3334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    .. .. ..

    czyżbyś zaczął się martwić??

    nie, pomyliłam wątki i zaczęłam tu wylewać moje żale nt. opóźnionych okien więc szybka edycja i wielokropek.....

    U nas jeszcze będą na pewno otwory tynkowane wewnątrz (bo mamy za szerokie ), co nam zmniejszy otwory o te kilka cm na szerokości, i pewnie o jakieś 1-2 cm na wysokości. Chyba że jak pisałam-posadzki pójdą w górę, a na to się zanosi.

  15. #3335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Przytomny murarz powinien zadać pytanie: "na jakiej wysokości osadzamy nadproże - i jakie drzwi będzie tam Pan/Pani montować" to zapewne załatwiłoby sprawę.
    W przypadku ościeżnic regulowanych 210 cm może być OK ale w przypadku gdy na wylewce będzie zamontowana deska np 20-25 mm grubości. Wtedy na gotowo otwór wyniesie 2075-2080 mm i będzie dobry do większości ościeżnic regulowanych na rynku Np.
    Do DRE przylgowych z ościeżnicą TOP (opaski 80 mm) otwór licząc od gotowej będzie dobry ok. 2070-2090 mm.
    Tak jak powyżej. Jeśli to surowy otwór na wylewce to jeszcze nie ma tragedii. Pytanie jak ostatecznie wyjdzie podłoga... Zawsze można dokleić pasek GK i zaszpachlować boki.
    Dzięki Robespierre , oczywiście mówię o wymiarach od docelowej podłogi. Ja się trochę dowiadywałam i ostrzegano mnie przed zbyt wysokim otworem
    Właśnie murarz po wysłuchaniu moich argumentów stwierdził że robi się 210 cm ( chociaż mówiłam mu jaki otwór chcę )
    No nic, będę nad nim stała i patrzyła na ręce żeby nie zrobił po swojemu.

    A jaka powinna być prawidłowa szerokość otworu dla skrzydeł 80 cm? Czy 90 cm będzie dobrze?

  16. #3336

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Dzięki Robespierre , oczywiście mówię o wymiarach od docelowej podłogi. Ja się trochę dowiadywałam i ostrzegano mnie przed zbyt wysokim otworem
    Właśnie murarz po wysłuchaniu moich argumentów stwierdził że robi się 210 cm ( chociaż mówiłam mu jaki otwór chcę )
    No nic, będę nad nim stała i patrzyła na ręce żeby nie zrobił po swojemu.

    A jaka powinna być prawidłowa szerokość otworu dla skrzydeł 80 cm? Czy 90 cm będzie dobrze?
    Z tego co ja się dowiadywałam to 88 cm. U nas jest 92 i oczywiście jest za dużo... :/

  17. #3337

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post

    A jaka powinna być prawidłowa szerokość otworu dla skrzydeł 80 cm? Czy 90 cm będzie dobrze?
    A jaki typ drzwi wybierzecie?? Przylgowe czy bez przylgowe i z jakimi zawiasami??
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  18. #3338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    A jaki typ drzwi wybierzecie?? Przylgowe czy bez przylgowe i z jakimi zawiasami??
    Na pewno przylgowe , zawiasy zwykłe ( nie schowane) , futryny regulowane (ścianki z silikatów 12cm).
    Ogólnie coś bardzo prostego i nie drogiego

    Takie http://www.dre.pl/drzwi-plytowe/standard.html
    lub takie coś http://www.pol-skone.pl/product/drzwi-wewnetrzne-impuls te całkiem proste,z płyty, bez szyb.
    Ostatnio edytowane przez modena ; 23-04-2013 o 13:31

  19. #3339

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Na pewno przylgowe , zawiasy zwykłe ( nie schowane) , futryny regulowane (ścianki z silikatów 12cm).
    Ogólnie coś bardzo prostego i nie drogiego

    Takie http://www.dre.pl/drzwi-plytowe/standard.html
    lub takie coś http://www.pol-skone.pl/product/drzwi-wewnetrzne-impuls te całkiem proste,z płyty, bez szyb.
    Otwór do DRE "80" 880-890 x 2070-2090 od got podł.
    Otwór do PS "80" 880-890 x 2055-2070 od got podł.

    Uwaga dodatkowa - przypilnuj murarzy aby na ścianach były piony!
    Dopuszczalna tolerancja której musisz się trzymać aby wszystko ładnie wyszło to +/- 2-3 mm.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  20. #3340

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Otwór do DRE "80" 880-890 x 2070-2090 od got podł.
    Otwór do PS "80" 880-890 x 2055-2070 od got podł.

    Uwaga dodatkowa - przypilnuj murarzy aby na ścianach były piony!
    Dopuszczalna tolerancja której musisz się trzymać aby wszystko ładnie wyszło to +/- 2-3 mm.
    Robespierre pięknie Ci dziękuję

Strona 167 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony