dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 168 z 253
Pokaż wyniki od 3.341 do 3.360 z 5049
  1. #3341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja uważam, że bardziej uniwersalne jest zostawienie na tym etapie 92 niż 88 - daje szansę na większy wybór drzwi. Jak ktoś ma równe 90cm to jest ok.

  2. #3342

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A ja uważam, że bardziej uniwersalne jest zostawienie na tym etapie 92 niż 88 - daje szansę na większy wybór drzwi. Jak ktoś ma równe 90cm to jest ok.
    No ale jeśli ktoś już dokonał wyboru to może nie ma co robić zapasu...
    Ostatecznie w otwór 92 też da się zamontować drzwi.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  3. #3343

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    No ale jeśli ktoś już dokonał wyboru to może nie ma co robić zapasu...
    Ostatecznie w otwór 92 też da się zamontować drzwi.

    Gorzej jak do czasu wyboru i montażu drzwi znudzą mi się te modele
    Ale jakby co to mam plan B , bo część drzwi będzie ze szkła , najwyżej zrobię wszystkie takie ( stolarz dorobi futryny)

  4. #3344

    Domyślnie

    I tu nie byłbym już taki pewien czy tzw "standardy" podejdą.
    Jeśli teraz wykonać otwory na szerokość 88 cm czyli pod ościeżnice regulowane to potem stolarz będzie już musiał robić futryny niewymiarowe i tafle szklane które tam sobie będziesz mogła powiesić będą miały już tylko 76 cm zamiast 80.
    Stolarze najczęściej używają profilu 50 x 100 mm do wykonania ościeżnic i rzadko kiedy są to ościeżnice regulowane.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  5. #3345

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    I tu nie byłbym już taki pewien czy tzw "standardy" podejdą.
    rzadko kiedy są to ościeżnice regulowane.
    Czyli nie mogą mi się znudzić .
    Strzelać z tego nie będę - drzwi mają tylko być w kolorze nieco rudawym , proste, nie za drogie żeby mi się zmieściły w budżecie .
    Tyle szczegółów i niuansów a to tylko drzwi . Jak ogarnąć resztę

  6. #3346

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Czyli nie mogą mi się znudzić
    ....Tyle szczegółów i niuansów a to tylko drzwi...
    No właśnie... Musisz dokonać takiego wyboru aby Ci się nie znudziły za 5-10-15 lat. Drzwi to jeden z ważniejszych elementów wykończenia wnętrza. Ważniejszy nawet od mebli.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  7. #3347
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ankafaka

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie

    Uff, przeczytałam prawie cały wątek. Jak zaczynałam czytać to nie miałam zielonego pojęcia o drzwiach, teraz wiem ciut więcej, ale dalej niewiele. Na pewno nie tyle, żeby bez prośby o poradę wybrać drzwi do mieszkania. Na szczęscie potrzebuję tylko 3 par (2 pokojowe, 1 łazienkowe).
    Oglądałam jakieś drzwi w salonach, ale nie znając się na tym trudno oceniać , czy są dobre/złe/solidne. Mogłam ewentualnie stwierdzić czy mi się model podba i kolor.

    Jeżeli będziecie tak mili i mi doradzicie będę wdzięczna ogromnie.

    Szukam białych drzwi, mogą być przylgowe (jeżeli to oznacza lepszą jakość zawiasów i mniej kłopotów w użytkowaniu), gładkie, raczej bez faktury drewna. Bardzo podobały mi się Interdoory w okleinie glossa, ale stosunek ceny do jakości wydawał mi się niekorzystny (pan mówił, że z ościeżnicą ok. 2500zł wyjdzie za parę). Cenowo nie musi być najtaniej, mogę płacić więcej, ale to musi iść w parze z jakością. Nie chcę przepłacać tylko za nazwę czy jakieś zbędne bajery.

    Po lekturze wątku rozważam (na razie):
    1) Intenso, model Paris (na plus wynotowałam drewniany ramiak, dobre zawiasy, zawiajny laminat na rantach)
    2) Polskone, model Sempre 02 lub 03 albo Sempre Alu (w2 lub w3) - czym się różnią te dwa modele? (albo słabo widzę, albo się nie znam, ale wyglądają bardzo podobine); o polskone wynotowałam, że słabe zawiasy mają fabrycznie montowane -> można sobie zamówić te drzwi z lepszymi jakościowo zawiasami? (w galerii Robespierre widziałam opisy różnych typów zawiasów i jak wyglądają te lepsze i te najtańsze)
    3) Dewro, linia Nova modele D710 albo D719 -> nie wiem czy są dostępne takie białe drzwi, no i jak kształtowałaby się cena wraz z ościeżnicami (powyżej/poniżej 2500zł?)
    4) Ronkowski, seria euro, model kair -> podobnie jak wyżej, nie wiem czy cenowo nie wybiegam poza moje granice, i ewentualnie czy warto. Jeszcze nie byłam w salonie i nie widziałam ich na żywo.

    Może jeszcze pokażę jaki efekt mi się podoba, żeby jakoś te kryteria wyboru zawęzić (głównie mówię tu o ościeżnicach ze zdjęć, bo drzwi jednak chcę mniej przeszklone). Te ze zdjęć to k&k, ale one raczej nie wchodzą w grę. Link: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,8...tml?wv.x=3&v=2
    Chodzi o pierwszy post ze zdjęciami.
    Możecie napisać jak się taki typ ościeżnicy nazywa, o co pytać w sklepach.

    Może jeszcze dodam, że jestem otwarta na współpracę we Wrocławiu, tzn. mogę te drzwi kupować w konkretnym miejscu z polecenia, tylko właśnie potrzebuję dobrej porady, co wybrać, co mi wystarczy i czy warto inwestować w drzwi spore kwoty, czy wystaczy średnia półka. W mieszkaniu mieszkają 2 dorosłe osoby, bez zwierząt i dzieci.

    Będę bardzo wdzięczna za odzew

  8. #3348
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    ankafaka, hej

    Ja mam pol-skone Simple, i wcale złych tych zawiasów nie mają.
    Moje mają wypełnienie z płyty wiórowej pełnej i są bardzo ciężkie, a nic złego się nie dzieje. Dobrze się zamykają, nie opuszczają, regulacja jest niezła

    Sempre Alu maja aluminiowe wstawki przy szybach (dobrze to widać na drzwiach pełnych.
    Polskone też mają drewniany ramiak. Zresztą, chyba wszystkie drzwi, a na pewno większość ma ramiak drewniany.

    Te Dewro wydają mi się trochę, przepraszam za wyrażanie, tandetne. Już na zdjęciach...

    Te z linka z gazety to są drzwi bezprzylgowe.

    A moje zdanie jest takie - przejedź się do salonu z drzwiami, wybierz takie jak Ci się podobają i zamów.

  9. #3349

    Domyślnie

    Z chowanymi zawiasami to jest po prostu loteria.
    70% klientów jest zadowolonych. Niestety 30% już nie i to w różnych produktach na rynku a nie u konkretnego producenta drzwi. Choć z reguły im lżejsza konstrukcja tym mniej problemów. Niestety lżejsza konstrukcja oznacza gorszą akustykę...
    Przy dobrych widocznych zawiasach (łożyskowanych, mosiężnych) zadowolenie sięga 99% i to wg mnie jest wykładnikiem jakości tychże zawiasów.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  10. #3350
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wymiary otworów jak poniżej.Na zielono pełne.
    Kto da naj...mniej
    No i wybrałem drzwiczki,zwyciezcą okazał się sprzedawca lokalny a wybór padł na Porta Koncept w okleinie Portadur w kolorze orzech 3

    Za poniższe drzwi z podcięciami płacę 5790zł,chyba dobra cena ?
    1.C0 prawe 80cm,otwór 90cm,ościeżnica regulowana, ściana 12cm
    2.C6 prawe 80cm,otwór 90cm,ościeżnica regulowana, ściana 12cm
    3.C6 prawe 80cm,otwór 90cm,ościeżnica regulowana, ściana 24cm
    4.C6 lewe 80cm,otwór 90cm,ościeżnica regulowana,ściana 12cm
    5.C2 prawe 70cm,otwór 80cm,ościeżnica regulowana,ściana 12cm

    6.C2 prawe 80cm,otwór 90cm,ościeżnica regulowana,ściana 12cm
    7.C0 prawe 90cm,otwór 100cm,ościeżnica regulowana,ściana 12cm

  11. #3351
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar de**lu
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-359
    Posty
    2

    Domyślnie

    Reklama debiutanta
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 05-05-2013 o 06:05

  12. #3352

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre12345 Zobacz post
    Witam ja jestem szczęśliwym posiadaczem drzwi firmy Klimek i Kluś. Model Ducta. Wybrałem tą firmę bo mają drzwi solidne i eleganckie. Cena jaką zapłaciłem wynagradza profesjonalna obsługa. Na pomiar przyjechał architekt, który naprawdę doradził dobre rozwiązania. Przy podpisaniu umowy udało się uzyskać rabat. Także polecam.
    No to dawaj foty z realu tych pięknych drzwi.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  13. #3353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No i wybrałem drzwiczki,zwyciezcą okazał się sprzedawca lokalny a wybór padł na Porta Koncept w okleinie Portadur w kolorze orzech 3

    Za poniższe drzwi z podcięciami płacę 5790zł,chyba dobra cena ?]
    Tak mnie zaciekawiłeś, że aż sprawdziłem. Nie uważam by była to dobra cena.Brutto? Z klamkami? Może i tanio, ale mam prośbę- po montażu powiedz, jakie jeszcze koszty musiałeś ponieść

  14. #3354
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak mnie zaciekawiłeś, że aż sprawdziłem. Nie uważam by była to dobra cena.Brutto? Z klamkami? Może i tanio, ale mam prośbę- po montażu powiedz, jakie jeszcze koszty musiałeś ponieść
    Brutto z 23% ale bez klamek.
    Jakich dodatkowych kosztów mogę się spodziewać ?

  15. #3355

    Domyślnie

    witam, mam pytanie o drzwi vasco braga
    na czym je montować ?
    sama pianka? możecie polecić jakieś konkretne pianki ? czy wszystko jedno jaką byle by niskoprężną?

    i jeszcze jedno, zamawiałam białe osłony na zawiasy, a dostałam srebrne, czy vasco białych osłon nie ma czy sie pomylili ? reklmować je czy zostawić?
    a może dokupić w innym sklepie białe ?

  16. #3356
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Magd80

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, przymierzamy się z mężem do wyboru drzwi do domu. Co sądzicie o drzwiach Asilo? Czy są godne uwagi? Pytanie w szególności kieruję do Ciebie Robespierre jako największego znawcy w tym wątku . Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Mamy dość ograniczony budżet a cena wygląda zachęcająco. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć opini na temat tego producenta i jego wyrobów.

    Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
    Magdalena

  17. #3357

    Domyślnie

    Zastanawiam się czyja to sprawka iż maile o nowych wątkach dochodzą do mnie z kilkudniowym opóźnieniem...(??)
    Czy ktoś wie o co chodzi??



    Cytat Napisał reniaaa Zobacz post
    witam, mam pytanie o drzwi vasco braga
    na czym je montować ?
    sama pianka? możecie polecić jakieś konkretne pianki ? czy wszystko jedno jaką byle by niskoprężną?

    i jeszcze jedno, zamawiałam białe osłony na zawiasy, a dostałam srebrne, czy vasco białych osłon nie ma czy sie pomylili ? reklmować je czy zostawić?
    a może dokupić w innym sklepie białe ?
    VASCO nie ma białych osłonek w ofercie.
    Jeśli chcesz takie sobie sprawić to pamiętaj iż średnica zawiasu VASCO to 13,5 mm - jest to lekko nietypowy rozmiar i może być je ciężko trafić.
    Montażu dokonuje się tylko i wyłącznie na piankę. Bywa że sytuacja zmusza do użycia dybla czy kołka ale są to sporadyczne przypadki. Sama pianka w zupełności wystarczy. Oczywiście niskoprężna - z nią dacie radę.
    Moja ekipa używa piany SOUDAL ale w wersji profesjonalnej. Wersje cywilne mają nieco inną charakterystykę chemiczną ale nie sądzę żeby drzwi Ci wypadły.
    Ważne aby zastosować się do instrukcji na pianie.
    Z czego macie wykonane ściany?? To ważna informacja która może być ważna w przypadku doboru techniki montażu.
    ABSOLUTNIE nie wolno pianować całego obwodu ościeżnicy!!! To częsty błąd po którym drzwi przestają się zamykać.
    Pianujemy tylko miejsca gdzie są rozpory, zgodnie z fabryczną instrukcją montażu..


    Cytat Napisał Magd80 Zobacz post
    Witam, przymierzamy się z mężem do wyboru drzwi do domu. Co sądzicie o drzwiach Asilo? Czy są godne uwagi? Pytanie w szególności kieruję do Ciebie Robespierre jako największego znawcy w tym wątku . Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Mamy dość ograniczony budżet a cena wygląda zachęcająco. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć opini na temat tego producenta i jego wyrobów.
    Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
    Magdalena
    ASILO jest jak najbardziej OK w pułapie cen ok 1200-1400. Konstrukcja skrzydła może nie należy do najcichszych ale w warunkach domowych wystarczy. To oferta dla klientów szukających nowoczesnej stylistyki połączonej naturalnym wykończeniem w średniej rynkowo cenie. To produkt istniejącej na rynku od lat firmy Entra która wychodząc na przeciw stagnacji rynku budowlanego powołała do życia produkt tańszy choć wyglądający jak drzwi z tzw "wyższej półki".

    Oczywiście zapewne bardziej będziesz zadowolona jeśli montaż zostanie przeprowadzony fachowo i starannie. To drzwi bez przylgowe i żadne odstępstwa od jakości montażu nie wchodzą w grę.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  18. #3358

    Domyślnie

    bardzooooooooooooooooooo dziękuje za odpowiedż
    ściany są z cegieł

    mam jeszcze pytanie, zgodnie z instrukcją okleiłam oscieznice taśmą aby je zabezpieczyć (taśmą malarską)
    producent drzwi zaleca usunięcie taśmy po 24 godz, czy może ona zostać na dłużej?
    Czy jest możliwe że potem usuwając taśme uszkodzę oscieznice?
    Bedą jeszcze niestety robione poprawki np. fug w łazience koło drzwi i boje sie że upaćkają białe oscieznice. Wolałabym zostawic oklejone taśmą jeszcze jakiś czas

  19. #3359

    Domyślnie

    Cytat Napisał reniaaa Zobacz post
    bardzooooooooooooooooooo dziękuje za odpowiedż
    ściany są z cegieł

    mam jeszcze pytanie, zgodnie z instrukcją okleiłam oscieznice taśmą aby je zabezpieczyć (taśmą malarską)
    producent drzwi zaleca usunięcie taśmy po 24 godz, czy może ona zostać na dłużej?
    Czy jest możliwe że potem usuwając taśme uszkodzę oscieznice?
    Bedą jeszcze niestety robione poprawki np. fug w łazience koło drzwi i boje sie że upaćkają białe oscieznice. Wolałabym zostawic oklejone taśmą jeszcze jakiś czas
    Przyklejona taśma przez dwie, trzy doby nie wyrządzi krzywdy, ale dłużej bym jej już nie zostawił. Producent pisze o 24 h gdyż materiał którym wykończona jest seria Braga nie jest mocnym rozwiązaniem i taśma rzeczywiście może ją uszkodzić.
    Dla Twojego dobra usuń a jak zaczniesz zabawę z fugami to znów okleisz.
    Nie ma wyjścia...
    Taśma dużo nie kosztuje a wymiana zepsutej ościeżnicy to znacznie większy wydatek.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  20. #3360
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lew666

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    6

    Domyślnie

    Asilo ostatnimi czasy jakościowo się zepsuło :
    -dotyczy to szczególność drobnych uszkodzeń ościeżnic (bolączka transportowa firmy) ,
    -nie domykające się drzwi mimo idealnego wstawienia,
    - czasami w dostawach znajdują się wypaczone skrzydła,

    itd.

    Co prawda reklamacje są uznawane, ale są to rzeczy które są bardzo irytujące

Strona 168 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony