dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 175 z 253
Pokaż wyniki od 3.481 do 3.500 z 5049
  1. #3481

    Domyślnie

    Kochani!
    Temat drzwi tylko z pozoru wydaje się banalny.
    Zatem pytania typu, czy lepsze są drzwi firmy X, czy Y, są "słabe".
    Dlaczego? Dlatego, że rzetelna odpowiedź musiałaby mieć formę opracowania naukowego. Na niektóre tematy kilkutomowego.
    Pokrótce.
    1/ Tak, firma na I... miała super wyroby w latach 2000-2005. Później, przez dwa sezony, produkowali taki "szajs", że rozlatywały się zanim dotarły do klienta. Jak jest teraz mało kto wie, bo większość się do nich zraziła. To są zbyt ogólne pytania. Dlaczego? Np. patrz poniżej.
    2/ Drzwi w laminatach sztucznych firmy na P... są całkiem niezłe. Nawet niektóre partie w tańszym laminacie wydają się lepsze niż te, w tym droższym. Natomiast drzwi tej samej firmy ale w fornirach naturalnych to często dno. Zatem produkty tej firmy są dobre czy nie dobre? Jaką dać odpowiedź?
    3/ Polska norma bardzo ogólnie mówi, że drzwi "80"-tki, to takie, które w przejściu, czyli w świetle, czyli w najwęższym miejscu ościeżnicy mają nie mniej niż 80 cm szerokości i 200 cm wysokości. Reszta jest swobodną inwencją twórcy, czyli producenta (fabryki, stolarza, Zenka spod budki z piwem). Analogicznie dla "90"-tek itd.. Norma nic nie mówi ile ma mieć prawidłowy otwór w ścianie, ile na ścianę zachodzą listwy, jakie listwy i czy w ogóle jakieś listwy. Wszystko to określa konkretny producent. I u każdego mogą wystąpić i są różnice. Często znaczne różnice. A na dodatek ta norma nie odnosi się do budynków produkowanych za komuny, za sanacji, za cysorza czy cara, po wojnie ani nawet podczas wojny.
    4/ Drzwi bezprzylgowe, to nie oznacza automatycznie, że zawiasy muszą być ukryte.
    5/ Drzwi bezprzylgowe, to nie oznacza automatycznie, że zamek musi być magnetyczny.
    6/ Prawidłowy otwór montażowy dla drzwi producenta X na ościeżnicy typu X1 (np. bezprzylgowej) może się bardzo, ale to bardzo różnić, od otworu dla identycznych drzwi tegoż samego producenta ale na ościeżnicy typu X2. Znamiennym przykładem, choć nie jedynym, jest firma Pol-Skone.
    7/ Im więcej firm do porównania wymieniacie w swoim pytaniu tym bardziej ono zniechęca do odpowiedzi. Łatwiej jest porównać ze sobą dwa produkty niż trzy czy cztery. Pytacie się o produkty firm A, B i C. Finlandia zna firmy A i B, natomiast Robespierre zna firmy B i C. Odpowiedź uzyskacie od nikogo! W Polsce jest tak wielu producentów, że nie sposób znać, i to szczegółowo, wszystkich ofert. Dodatkowo prawie każda firma wprowadza co roku po kilka, kilkanaście zmian.
    8/ Pytanie, dla przykładu, czy lepsza jest okleina o nazwie na E..t.., czy na G.... Odpowiedzi należy szukać wśród użytkowników "macających" to codziennie. Sprzedawcy, nawet najbardziej pomocni i szczerzy, tego nie wiedzą. Dlaczego? Dlatego, że producent drzwi nie podaje szczegółów okleiny, kto jest producentem, jakie są właściwości technologiczne produktu, do jakiej kategorii oklein on należy itd. Albo inaczej, jeden producent, to podaje chętniej, a inny mniej albo i wręcz wcale. Ogólnie okleiny naturalne (forniry) to jest prawdziwe drewno, odpowiednio obrobione. Okleiny o nazwach typu: folia, laminat, Cell, drewnopodobne, CPL, HPL, lakierowane, malowane i"dziwno"-brzmiące, to najprawdopodobniej są okleiny sztuczne, lepiej lub gorzej imitujące drewno. Nie ma tu reguły, gdyż inwencja producentów nie zna granic w wymyślaniu nazw. Wszystko byle sprzedać.
    9/ Czytajcie uważnie katalogi albo czytajcie między wierszami i używajcie głowy. Okleina Wenge, Zebrano itd. kosztuje więcej niż całe drzwi. Idźcie do parku lub lasu i znajdźcie tam drzewo Wenge. Samo przywiezienie tego do Europy kosztuje więcej niż cały regał drzwi w markecie budowlanym. A na dodatek jest to drewno starsze od niejednego z Was. Czym innym są drzwi wyprodukowane z mahoniu, czym innym w fornirze mahoniowym, a czym innym w kolorze mahoniu (np. pobejcowany dąb lub sosna). W poprzednie zdanie można wstawić nazwę dowolnego, egzotycznego drewna.
    Niemniej udzielający odpowiedzi starają się robić, to jak najbardziej rzetelnie ale są i tak tylko ludźmi. I to na dodatek nie tymi, którzy aż tak zagmatwali temat drzwi
    Pozdrawiam.

  2. #3482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Dobre podsumowania. Szkoda tylko że niespecjalnie pomoże ono szukającym Ale dzięki że wyłuszczyłeś naszą pozycję którą można by określić - między młotem, a kowadłem.

  3. #3483
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zainspirowana

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-430
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Byłam dziś w salonie i Pan "ekspert "powiedział,ze drzwi z ramiakiem z drewna sa przereklamowane,że to tylko chwyt marketingowy ,ze nie ma znaczenia w codziennym użytkowaniu czy są z drewna czy MDF bo okleina i tak jest ta sama ???!!!Nie wierzę w to jakoś ...Byłam zdecydowana na drzwi firmy IntensoDoors drzwi Wena seria elegance a on doradził mi ,że mniejszą cene będę miała drzwi tej samej jakości firmy ERKADO ...podobno Intenso produkuje okleinę dla erkado...Proszę o pomoc, które będą lepsze,wytrzymalsze???Decyzję muszę podjąć właściwie do 2 dni...

  4. #3484
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zaneta1010

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-330
    Posty
    82

    Domyślnie

    Witam

    Mi się strasznie podobają drzwi od morica, nie chce innych potrzebuje 10 szt. Potobały mi się jeszcze inne z Katowic już nie pamiętam firmy, ale mają złe opinie w sieci.

  5. #3485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zainspirowana Zobacz post
    Witam ponownie
    Byłam dziś w salonie i Pan "ekspert "powiedział,ze drzwi z ramiakiem z drewna sa przereklamowane,że to tylko chwyt marketingowy ,ze nie ma znaczenia w codziennym użytkowaniu czy są z drewna czy MDF bo okleina i tak jest ta sama ???!!!Nie wierzę w to jakoś ....
    Pan ekspert niech sobie więźbę dachową zrobi z tego MDFu. Albo położy panele na podłodze a nie deskę (wiem wiem, - większość kładzie panele, ale robi to chyba ze świadomością, że będą wymagały wymiany za jakiś czas).
    Nie demonizowałbym tej kwestii, ale moim zdaniem, to zawiasy wkręcone w drewno będą siedziały stabilniej, szczególnie ma to znaczenie jesli ktoś by je wykręcał i wkręcał ponownie (co przy zwykłym użytkowaniu się raczej nie zdarza).
    Inna sprawa - większość firm, która stosuje opcje z ramą z drewna i bez - to bogatsza jest droższa (ale chyba nie po to, by więcej wyciągać z ludzi?)

  6. #3486
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zainspirowana

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-430
    Posty
    8

    Domyślnie

    hehe dobre z tą więźbąDzięki bardzo Finlandia ,jestem takiego samego zdaniaCiesze się,że to napisałeś- tym bardziej,że wczoraj zamówiłam już drzwi Intenso- oczywiście z drewniana ramąPozdrawiam

  7. #3487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zainspirowana Zobacz post
    Witam ponownie
    Byłam dziś w salonie i Pan "ekspert "powiedział,ze drzwi z ramiakiem z drewna sa przereklamowane,że to tylko chwyt marketingowy ,ze nie ma znaczenia w codziennym użytkowaniu czy są z drewna czy MDF bo okleina i tak jest ta sama ???!!!Nie wierzę w to jakoś ...Byłam zdecydowana na drzwi firmy IntensoDoors drzwi Wena seria elegance a on doradził mi ,że mniejszą cene będę miała drzwi tej samej jakości firmy ERKADO ...podobno Intenso produkuje okleinę dla erkado...Proszę o pomoc, które będą lepsze,wytrzymalsze???Decyzję muszę podjąć właściwie do 2 dni...
    Nawet wiem dlaczego tak Ci doradzał... Bo w Erkado była promocja o której większość punktów nie mówiło klientom a większy zysk chowało w kieszeni... Ramiak drewniany dla wielu producentów będzie "drogim i niepotrzebnym" dodatkiem i będą tak prowadzić akcje marketingowe aby klientowi wybić go z głowy. Życie pokazuje iż jest on wręcz niezbędny i jeśli ktoś szuka sztywnych trwałych konstrukcji to absolutnie nie powinien szukać 100 zł oszczędności.
    Taka konstrukcja to stabilniejszy kształt, trwale przykręcone zamki, zawiasy, klamki.

    Cytat Napisał Zaneta1010 Zobacz post
    Witam

    Mi się strasznie podobają drzwi od morica, nie chce innych potrzebuje 10 szt. Potobały mi się jeszcze inne z Katowic już nie pamiętam firmy, ale mają złe opinie w sieci.
    Piękny, klasyczny kształt.
    Tylko uważaj - z takimi drzwiami wnętrze musi mieć specyficzny smak i klimat.
    Nie zepsuj tego tandetną podłogą czy banalnymi meblami.
    Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik - i jeśli tego dokonasz będziesz mieć przepiękne wnętrze.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pan ekspert niech sobie więźbę dachową zrobi z tego MDFu. Albo położy panele na podłodze a nie deskę (wiem wiem, - większość kładzie panele, ale robi to chyba ze świadomością, że będą wymagały wymiany za jakiś czas).
    Nie demonizowałbym tej kwestii, ale moim zdaniem, to zawiasy wkręcone w drewno będą siedziały stabilniej, szczególnie ma to znaczenie jesli ktoś by je wykręcał i wkręcał ponownie (co przy zwykłym użytkowaniu się raczej nie zdarza).
    Inna sprawa - większość firm, która stosuje opcje z ramą z drewna i bez - to bogatsza jest droższa (ale chyba nie po to, by więcej wyciągać z ludzi?)
    Popieram post choć w kwestii paneli mam nieco inne doświadczenie.
    W klasie tzw PREMIUM królują ceny w okolicach 100 zł/mkw i z przebiegami grubo powyżej 10-ciu, 15-stu lat a to wszystko wraz z udaną dobrze wykonaną i miłą w dotyku powierzchnią...

    Cytat Napisał Zainspirowana Zobacz post
    hehe dobre z tą więźbąDzięki bardzo Finlandia ,jestem takiego samego zdaniaCiesze się,że to napisałeś- tym bardziej,że wczoraj zamówiłam już drzwi Intenso- oczywiście z drewniana ramąPozdrawiam
    No to gratuluję wyboru i życzę udanego montażu.

    Czekamy na fotki "po montażowe".
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  8. #3488

    Domyślnie

    Cytat Napisał rajmak Zobacz post
    Przy drzwiach bezprzylgowych też ok. 2cm? Bo p. architekt zostawiła 7cm.
    Na projekcie zostawiła zapewne 7 cm ściany (węgarka) bo nawet gdyby opaska leżała na murze tylko 2-3 cm to i tak ładniej będzie gdy nie będzie dotykać prostopadłej ściany do otworu. Nie należy dążyć do tego aby węgarki były jak najmniejsze. Węgarek 5-7 cm będzie OK. Pytanie tylko jakie szerokie są opaski. Na rynku jest tak wiele produktów że ciężko Ci jednoznacznie odpowiedzieć.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  9. #3489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drew77 Zobacz post
    znacie może drzwi Eurodoor oraz Dewro, czy są dobre jakościowo?

    Pozdrawiam,
    Pytasz o EURODOOR KRAKÓW http://www.eurodoor-krakow.pl/images...echnologia.pdf

    Bo jeśli tak to ich jakość jest na bardzo podobnym poziomie co DEWRO.
    Obie firmy produkują w mieszanej konstrukcji drewniano płytowej. Stosują rozsądne zawiasy i mają spore możliwości wykonawcze.
    Oba produkty cechują się więcej niż średnią wytrzymałością i na pewno warte są polecenia.
    Nie do końca pasuje mi w EURODORZE plaster miodu ale zapewne tym obniżają nieco cenę.
    Jeśli wyjdą 5-10% taniej to wziąłby je - jeśli nie lub będą droższe to raczej DEWRO.
    Porównaj ceny w konkretnym wybranym przez Ciebie wykończeniu i raczej tym się sugeruj.
    Może realne terminy coś Ci powiedzą... Na kiedy chcesz je mieć?? W Dewro czeka się teraz prawie 3 miesiące. Może konkurent jest szybszy??
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  10. #3490
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zainspirowana

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-430
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzięki Robespierre za Twoje postyMam nadzieję,że te drzwi to dobry wybór??Jak tylko zamontujemy to zaprezentuje fotki- ale na razie musimy poczekać bo czas realizacji 5-6 tygodni . Na razie jesteśmy jeszcze przed wylewkami więc akurat przyjdą jak będzie na nie czas Już sama nie moge sie doczekaćMasz jakieś dobre rady odnośnie montażu?Przyznam ,że chcemy je montować sami a to będzie nasz 1 x Mam jeszcze pytanie o panele- niby drewniane -czy sa coś warte czy ich czas"żywotności " odpowiada zwykłym panelom.Oboje z mężem chcieliśmy podłogi drewniane ale nasz budżet trochę zweryfikował nasze plany..teraz szukamy czegoś zastępczego za przystępną cenę i w dobrej jakości .Możesz coś polecić ?

  11. #3491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zaneta1010

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-330
    Posty
    82

    Domyślnie

    Piękny, klasyczny kształt.
    Tylko uważaj - z takimi drzwiami wnętrze musi mieć specyficzny smak i klimat.
    Nie zepsuj tego tandetną podłogą czy banalnymi meblami.
    Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik - i jeśli tego dokonasz będziesz mieć przepiękne wnętrze.

    Tak wiem meble już też mam upatrzone w galeri77 w Ustroniu, przez te drzwi i meble budowa mi się trochę przedłuży no, ale cóż jak potem miałabym patrzeć na drzwi i meble co mi się nie podobają źle bym się czuła.

  12. #3492
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    ...Ramiak drewniany dla wielu producentów będzie "drogim i niepotrzebnym" dodatkiem i będą tak prowadzić akcje marketingowe aby klientowi wybić go z głowy. Życie pokazuje iż jest on wręcz niezbędny i jeśli ktoś szuka sztywnych trwałych konstrukcji to absolutnie nie powinien szukać 100 zł oszczędności.
    Taka konstrukcja to stabilniejszy kształt, trwale przykręcone zamki, zawiasy, klamki.
    .
    Fajnie że wróciłeś
    Sztywność konsrukcji - tego zapomniałem właśnie dopisać - jak się weźmie skrzydło i nim zatrzęsie (jak w złości dzieckiem) to Mdf zadrga jak galareta, skrzydlo z rama bedzie sztywne.

  13. #3493

    Domyślnie

    Hej, widzę że padło hasło erkado w raczej niepozytywnym kontekście.
    poradźcie mi bo jest to jedyna firma (z tych masowych co podają współczynnik ciepła) która w rozsądnej cenie może mi zrobić inywidualny wymiar wys 235cm drzwi, przynajmniej na ten moment tylko ich znalazłam. Teraz widziałam że na 2014 porta ma nowość drzwi pasywne i też ich zapytam.
    czy erkado zewnętrze to liche drzwi? pytam bo wycenę mam na 8 tyś więc nie jest to mały wydatek, kolor antracyt. priorytet ciepłe. No i wysokie

  14. #3494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Pytasz o drzwi zewnętrzne, a my tu rozmawiamy o wewnętrznych..
    Troche nie na temat, ale jak jużtu jesteśmy to: spokojnie takie drzwi robi Urzędowski a od paru dni CAL wprowadził dostępną wysokość do 250cm.

  15. #3495

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zainspirowana Zobacz post
    Dzięki Robespierre za Twoje postyMam nadzieję,że te drzwi to dobry wybór??Jak tylko zamontujemy to zaprezentuje fotki- ale na razie musimy poczekać bo czas realizacji 5-6 tygodni . Na razie jesteśmy jeszcze przed wylewkami więc akurat przyjdą jak będzie na nie czas Już sama nie moge sie doczekaćMasz jakieś dobre rady odnośnie montażu?Przyznam ,że chcemy je montować sami a to będzie nasz 1 x Mam jeszcze pytanie o panele- niby drewniane -czy sa coś warte czy ich czas"żywotności " odpowiada zwykłym panelom.Oboje z mężem chcieliśmy podłogi drewniane ale nasz budżet trochę zweryfikował nasze plany..teraz szukamy czegoś zastępczego za przystępną cenę i w dobrej jakości .Możesz coś polecić ?
    Rad montażowych mógłbym udzielić sporo lecz to dość rozległy temat i trudno się streścić w kilku zdaniach.
    Przede wszystkim trzymaj się instrukcji i zaleceń producenta.
    Jakby co to napisz na priv a ja podam Ci numer telefonu i podczas montażu zadzwonicie mając jakieś problemy.

    Ważne zasady:
    1. Przeczytaj instrukcję montażu producenta.
    2. Kup potrzebne akcesoria. Rozpórki, pianę (niskoprężną), itp.
    3. Rozpakuj delikatnie ościeżnicę - tak aby nie uszkodzić elementów wewnątrz (piszę to gdyż 20-30% klientów uszkadza towar tnąc opakowanie nożykiem do tapet).
    4. Zamknij oczy, weź głęboki oddech, policz do 10-ciu....
    5. Zmontuj elementy stałe ościeżnicy i przyłóż do otworu (zakładam iż otwory macie w normie tzn wg wytycznych producenta).
    6. Wbij kliny w górnym narożniku ościeżnicy oraz załóż rozpórki - na wysokości rozpórki po drugiej stronie ościeżnicy włóż kliny.
    7. Sprawdź piony nóg ościeżnicy we wszystkich płaszczyznach i koniecznie poziom górnej poziomej poprzeczki ościeżnicy i doreguluj ustawienie.
    8. Jeśli wszystko jest idealnie proste może zacząć "pianowanie" ale najpierw powtórz punkt 4.
    9. Zwilż lekko rozpylaczem ścianę w miejscach pianowania. Pianę wpuść w niewielkiej ilości w górnym narożniku w środku i na dole (tam gdzie są rozpórki).
    10. Po zaschnięciu i utawrdzeniu piany możeś wypełnić delikatnie pozostałe szczeliny w ościeżnicy choć raczej bym Ci to odradził gdyż może to spowodować wygięcie się ościeżnicy. Producenci zalecają raczej punktowe pianowanie a piana w rękach niedoświadczonej osoby może wyrządzić sporo bałaganu...
    11. W tym momencie możesz powiesić skrzydło i delikatnie zamykając sprawdź czy się udało... Jeśli coś Ci nie wyszło możesz miejscowo odciąć pianę i delikatnie podprostować ustawienie ościeżnicy względem skrzydła.
    12. Na końcu załóż opaski po drugiej stronie ościeżnicy.

    Oczywiście to wszystko w wielkim skrócie i pod warunkiem że wszystko jest ładne, proste.

    Pozdrawiam.

    Cytat Napisał Zaneta1010 Zobacz post
    Piękny, klasyczny kształt.
    Tylko uważaj - z takimi drzwiami wnętrze musi mieć specyficzny smak i klimat.
    Nie zepsuj tego tandetną podłogą czy banalnymi meblami.
    Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik - i jeśli tego dokonasz będziesz mieć przepiękne wnętrze.

    Tak wiem meble już też mam upatrzone w galerii w Ustroniu, przez te drzwi i meble budowa mi się trochę przedłuży no, ale cóż jak potem miałabym patrzeć na drzwi i meble co mi się nie podobają źle bym się czuła.
    Tak trzymaj! Oby Ci się udało.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Fajnie że wróciłeś
    Ehhh... Długa historia... Teraz postaram się bywać częściej choć niestety nie obiecuję.

    Cytat Napisał johana Zobacz post
    Hej, widzę że padło hasło erkado w raczej niepozytywnym kontekście.
    poradźcie mi bo jest to jedyna firma (z tych masowych co podają współczynnik ciepła) która w rozsądnej cenie może mi zrobić inywidualny wymiar wys 235cm drzwi, przynajmniej na ten moment tylko ich znalazłam. Teraz widziałam że na 2014 porta ma nowość drzwi pasywne i też ich zapytam.
    czy erkado zewnętrze to liche drzwi? pytam bo wycenę mam na 8 tyś więc nie jest to mały wydatek, kolor antracyt. priorytet ciepłe. No i wysokie
    Jak to jedyna (??).
    Wiele firm ma zrobione badania przenikalności cieplnej drzwi zewnętrznych a w dodatku są w stanie wykonać drzwi aż tak wysokie.
    Lepiej zaglądnij do "działu drzwi zewnętrznych" i tam poszperaj.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  16. #3496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nefthy

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Robespierre drzwi Pol-Skone Sempre laminowane czy ARCO?
    Szczerze czytałam, nie cały wątek ale widzialnym, że znasz się na drzwiach i chwalisz i jedne i drugie.
    Tylko patrząc się na ceny wygrywa Arco, ale jak ma się to do jakości?
    Prosiłabym o pomoc

  17. #3497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefthy Zobacz post
    Robespierre drzwi Pol-Skone Sempre laminowane czy ARCO?
    Szczerze czytałam, nie cały wątek ale widzialnym, że znasz się na drzwiach i chwalisz i jedne i drugie.
    Tylko patrząc się na ceny wygrywa Arco, ale jak ma się to do jakości?
    Prosiłabym o pomoc
    Rozumiem że cena przysłania obraz.. ale wystarczy pomyśleć na chłopski rozum:
    jeśli w sklepie masz parówki firmy X za 10zł /kg a inny ich rodzaj tego samego producenta kosztuje 18zł/kg to jak sadzisz? Które są z lepszych składników?
    Tak samo z drzwiami - wskazujesz najtańszą serię skrzydeł zrobionych z samego mdfu (prawie jak te parówki za dychę) i pytasz czy są lepsze niż skrzydła z lepszą okleiną i solidniejszą ramą z drewna (czyli ta reklamowa szynka).

  18. #3498
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nefthy

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Rozumiem że cena przysłania obraz.. ale wystarczy pomyśleć na chłopski rozum:
    jeśli w sklepie masz parówki firmy X za 10zł /kg a inny ich rodzaj tego samego producenta kosztuje 18zł/kg to jak sadzisz? Które są z lepszych składników?
    Tak samo z drzwiami - wskazujesz najtańszą serię skrzydeł zrobionych z samego mdfu (prawie jak te parówki za dychę) i pytasz czy są lepsze niż skrzydła z lepszą okleiną i solidniejszą ramą z drewna (czyli ta reklamowa szynka).
    Właściwie od początku były wybrane Sempre, dopiero teraz zwątpiłam czy te Arco nie są lepsze, ale też mi się wydawało, że nie, że cena ma jednak znaczenie A Sempre to dobry wybór? Czy w tym przedziale cenowym coś lepszego się znajdzie?

  19. #3499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wg mnie i Sempre, i Arco w swoich kategoriach cenowych to bardzo dobry wybór.

  20. #3500
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nefthy

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli pozostaniemy przy Sempre tylko teraz trzeba wybrać, które szybki

Strona 175 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony