dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 176 z 253
Pokaż wyniki od 3.501 do 3.520 z 5049
  1. #3501

    Domyślnie

    Tak jak napisał FIN.

    Sempre jest znacznie mocniejsze od ARCO które zostało powołane do życia z racji dostępu do nowej tańszej ale równie dobrej technologii produkcji drzwi... Wielu producentów z niej skorzystało lecz niewielu zaproponowało produkt który zasługiwałby na ocenę 4-5. ARCO łapie się tak na 3+ a w klasie "drzwi ramowych" jest dość mocnym rywalem.
    Gdyby tylko dali tam troszkę drewna i lepsze zawiasy to może nawet pełne 4-ry bym dał...

    W mojej ocenie SEMPRE to drzwi na 4+.

    Pozdrawiam i życzę udanego montażu (z profesjonalną ekipą)
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  2. #3502
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gierek

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Które z drzwi będą jakościowo lepsze:
    * Porta Cordoba (okleina dąb biały 9016)
    * Pol-Skone Modern
    ?

    Pozdrawiam,
    Łukasz

  3. #3503
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jakościowo wg mnie będą podobne. Dwie renomowane firmy - przynajmniej w swoim segmencie.
    Wg mnie powinieneś patrzeć na te drzwi inaczej: Modern - dobra konstrukcja, ale wykończone płytą zamalowaną na gładko farbami kryjącymi.
    Cordoba - podobnie zbudowane, ale pokryte naturalną okleiną - o ile dobrze się orientuję- będa miały widoczną strukturę drewna w kolorze białym. Kompletnie inny styl wykończenia.

  4. #3504
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gierek

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jakościowo wg mnie będą podobne. Dwie renomowane firmy - przynajmniej w swoim segmencie.
    Wg mnie powinieneś patrzeć na te drzwi inaczej: Modern - dobra konstrukcja, ale wykończone płytą zamalowaną na gładko farbami kryjącymi.
    Cordoba - podobnie zbudowane, ale pokryte naturalną okleiną - o ile dobrze się orientuję- będa miały widoczną strukturę drewna w kolorze białym. Kompletnie inny styl wykończenia.
    Dzięki za info. Właśnie o to porównanie jakościowe mi chodziło Prawdopodobnie wybierzemy Moderny ze względu właśnie na płaską powierzchnię.

  5. #3505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gierek Zobacz post
    Prawdopodobnie wybierzemy Moderny ze względu właśnie na płaską powierzchnię.
    No to jeszczejedne plus dla Pol-skone - mają duży wybór różnych typów ościeżnic - od najprostszych - uniwersalnych po bardziej złożonych które wymagają większych otworów (być może takie właśnie masz?)
    ps. Jako firma bardziej leży mi Porta. Ale produkty jednak bardziej z Pol-skone

  6. #3506
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gierek

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Otwory są ok, ale miejscami wymagane bedzie dodatkowe kucie, żeby opaska objęła. No nic, dziś zamawiamy Jeszcze raz dzieki za pomoc.

  7. #3507
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Artur 777

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-112
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Poszukuje dzwi białych płaski w polysku może ktoś by podrzucił gdzie w Warszawie można kupic takie drzwi w przystępnej cenie bo do tej pory wszystko co znalazłem kosztuje ponad 2tys myślicie ze jest szansa znalezienia takich drzwi.

  8. #3508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zrezygnuj z połysku, to i cena spadnie. Widocznie jest przy tym tyle pracy, że musi się zrobić taka cena.

  9. #3509

    Domyślnie

    Poszukuję ościeżnicy (i drzwi) do remontowanej łazienki "blokowej". Budynek już nie młody, ościeżnica raczej regulowana, problemem jest tylko grubość muru, jak zmierzyłem jakieś max 70mm, a popularnym minimum jest 75mm. Znacie jakiś producentów (byli nie drogich, budżet jest mały) z mniejszym minimum? Ja znajduję coś w Pol-Skone (od 62mm, trochę droższa od ichniej DIN).

  10. #3510
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    smeffetka

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Garwolin
    Kod pocztowy
    08-400
    Posty
    21

    Domyślnie

    jakie możecie polecić drzwi do płytek masto grys? mam taki zakątek w domu gdzie muszę wsadzić drzi do wc, pokojowe, do spiżarni i z wiatrołapu i nie chcę żeby było zbyt ciemno. Na początku upatrzyliśmy sobie takie antracytowe ale chyba teraz musimy brać jasne. Jaką firmę też polecacie?

  11. #3511

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Poszukuję ościeżnicy (i drzwi) do remontowanej łazienki "blokowej". Budynek już nie młody, ościeżnica raczej regulowana, problemem jest tylko grubość muru, jak zmierzyłem jakieś max 70mm, a popularnym minimum jest 75mm. Znacie jakiś producentów (byli nie drogich, budżet jest mały) z mniejszym minimum? Ja znajduję coś w Pol-Skone (od 62mm, trochę droższa od ichniej DIN).
    Z tych 75 mm jesteś w stanie osiągnąć 70 mm poprzez obcięcie pióra opaski oraz minimalnie przerobienie tylnej cześci ościeznicy tak aby opaska weszła głębiej.
    W ten sposób uzyskasz wymarzone 70 mm.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  12. #3512

    Domyślnie

    Cytat Napisał smeffetka Zobacz post
    jakie możecie polecić drzwi do płytek masto grys? mam taki zakątek w domu gdzie muszę wsadzić drzi do wc, pokojowe, do spiżarni i z wiatrołapu i nie chcę żeby było zbyt ciemno. Na początku upatrzyliśmy sobie takie antracytowe ale chyba teraz musimy brać jasne. Jaką firmę też polecacie?
    Sprawdź w Intenso nowy kolor "grafit ryfla".
    Wygląda ciekawie jest szary ale nie aż tak ciemny jak antracyt który upatrzyliście sobie wcześniej.

    Jeśli możecie pozwolić sobie na coś droższego z przedziału 1500-2000 zł to jest dostępny kolor dąb srebrno-szary z okładzin naturalnych modyfikowanych i on tez do tej płytki będzie pasował.

    Oczywiście białe drzwi także...
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  13. #3513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Poszukuję ościeżnicy (i drzwi) do remontowanej łazienki "blokowej". Budynek już nie młody, ościeżnica raczej regulowana, problemem jest tylko grubość muru, jak zmierzyłem jakieś max 70mm, a popularnym minimum jest 75mm. Znacie jakiś producentów (byli nie drogich, budżet jest mały) z mniejszym minimum? Ja znajduję coś w Pol-Skone (od 62mm, trochę droższa od ichniej DIN).
    Nie jesteś w stanie "wyciągnąć" tej ściany na 75mm? Nawet jeśli, to ja w najprostszej opcji zostawiłbym za dużą oscieżnicę - a dziurę między płytkami a opaską wypełniłbym fugą silikonu.

    Nie polecam szukania cieńszych ościeżnic - w moich doświadczeniach nawet te 75mm są słabe mechanicznie - łatwo je połamać..

  14. #3514

    Domyślnie

    robe, fin, dzięki za szybki odzew! Ściany sprawdziłem dokładnie, są krzywe więc przy równaniu do pionu powinny się te brakujące mm do 75 pojawić, powinno być OK. Sory za zawracanie gitary, pozdrawiam!

  15. #3515
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alesikpl

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-687
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich, bardzo dziękuję za wątek i wszystkie rzeczy w nim zawarte. Wczoraj przeczytałam naprawdę sporą ilość stron, dużo się nauczyłam, aczkolwiek dobrego rozwiązania dla siebie nie znalazłam...

    Muszę kupić 4 koplety drzwi w kolorze ciemny wenge. Odwiedzając wczoraj salony z drzwiami, dowiedziałam się, że każdy producent ma swoje odcienie koloru wenge, które niekiedy baaardzo różnią się od siebie. Potrzebuję akurat ciemny jednolity wenge. Będę się cieszyć, jeżeli za 1 komplet drzwi (drzwi + ościeżnice, ale bez montażu) zapłacę nie więcej niż 1000 zł.

    Zastanawiałam się początkowo nad kupnem drzwi Invado Domino 9, wczoraj w salonach przekonało mnie też Verte seria C i E okleina Cortex kora4 (bardzo podobny kolor do wenge, kt. poszukuję), ale po przeczytaniu tego forum doszłam do wniosku, że od strony jakości nie to jest najlepszy wybór.

    Przejrzałam w Internecie kolekcje Vasco (bardzo podobają mi się drzwi z serii Madera i Faro, ale tu z kolorem wenge jest problem), podobnie sprawa wygląda z Intenso. Jak już znajdę drzwi, które mi się podobają, to jest problem z kolorem. Bywa też odwrotnie, czyli np. w Pol-Skone Sempre jest, wydaje się, właściwy kolor, a nie podobają mi się wzory. Oczywiście, spróbuję jeszcze raz przejść się po sklepach z drzwiami, żeby zobaczyć w rzeczywistości karty kolorów Vasco i Intenso, może któryś inaczej nazwany u nich kolor będzie zbliżony do wenge, kt. poszukuję, ale...

    Zastanawiam się jeszcze nad opcją drzwi Zbydrew, ale nie wiem, czy to dobry pomysł, bo nie ma ich dystrybutora w Poznaniu, a jechać gdzieś dalej albo zamawiając kartę kolorów, nie wiem, czy dam radę wszystko dobrze zorganizować, pomijając, że jest trochę mało opinii na ich temat (chociaż brak negatywnych opinii, to już dobry znak

    Podsumowując, jeżeli ktoś coś może doradzić, np. wskazać jeszcze jakiegoś innego producenta, który oferuje drzwi ze średniej półki, jeżeli chodzi o jakość i szeroki wybór kolorów, to będę baaardzo wdzięczna!

    Przepraszam, że trochę dużo napisałam...

  16. #3516
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    smeffetka

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Garwolin
    Kod pocztowy
    08-400
    Posty
    21

    Domyślnie

    Mamy swojego dęba z którego będą robione schody i drzwi. Stolarz pokazał nam próbnik, przzłożyliśmy do płytek i te ciemne nie bardzo pasują, może jakiś brąz? Wybierać jeden kolor drzwi i schodów?

  17. #3517

    Domyślnie

    A co polecicie zamiast bialych plaskich malowanych interdoora? Ogladalismy pol-skone i wszystko byloby ok, gdyby nie w oscieznicy ta mala waska ramka w srodku. Z kolei asilo maja oscieznice w gornych naroznikach laczone pod katem 90 st a nie 45 st jak interdoor i polskone i to juz mi nie pasuje. Moze cos innego?

  18. #3518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrsmoonx Zobacz post
    .. i wszystko byloby ok, gdyby nie w oscieznicy ta mala waska ramka w srodku. ..?
    Coś mi się wydaje, że mówisz o ościeznicy na najmniejszy zakres grubości muru - 75-95 - takie się często spotyka na wystawach i "taką małą wąską ramkę" będą miały niemal wszystkie najpopulranijesze ościeznice.
    Cytat Napisał mrsmoonx Zobacz post
    .... asilo maja oscieznice w gornych naroznikach laczone pod katem 90 st a nie 45 st jak interdoor i polskone i to juz mi nie pasuje...?
    Dla odmiany - łączenie 90st przedstawia się powszechnie za wyższą klasę które występuje w droższych poroduktach, stąd moje zdziwienie że tak oceniasz to rozwiązanie

  19. #3519
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Czytam i czytam i coraz mniej wiem. To może krótkie pytanie: jest różnica czy kupię tańszy model Porty, DRE czy Polskone czy jakieś vasco lub inne? czy po prostu wziąć te które odpowiadają mi fakturą, kolorem i wzorem?

  20. #3520

    Domyślnie

    a ja mam pytanie o drzwie przesuwane.
    chciałabym zastosować drzwi przesuwane naścienne.
    otwór drzwiowy ma 90cm, a sciana na którą ma się przesuwać 100cm
    czy nie bedzie problemu z montażem??
    wole sie upewnić stąd pytanie.

Strona 176 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony