dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 198 z 253
Pokaż wyniki od 3.941 do 3.960 z 5049
  1. #3941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Jeszcze raz - w obrebie rzeczonej kondygnacji otwory drzwiowe razem z brakami w tynku maja jedna wysokosc - opaski powinny siegac 213cm, a oscieznice 207,5 i wszystko byloby ok. Najprawdopodobniej zapisal sobie wymiar otworu (211), a robiac wzial ten wymiar jako wysokosc z opaska.
    Olleo,
    pewnie masz rację. Może wystarczyłyby szersze opaski a może kolidowałyby z luzami bocznymi. Nie widzę - nie potwierdzę. Twój przykład pokazuje, jak ważne jest domówienie tych szczegółów. Ja może swoim klientom do znudzenia powtarzam o takich rozbieżnościach, staram się zapisywać w umowie, a później i tak jest żal bo została dziura, bo ktoś uważa, że jednak otwór się sam zmniejszy lub drzwi urosną..
    Nie wiem co masz zrobić - chcesz się spierać ze stolarzem - to walcz, pokaż mu ze w umowie było to inaczej określone. Może Inwestorzy coś podpowiedzą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #3942

    Domyślnie

    Nie, nie - to nie kwestia opasek. Spokojnie wyzsza oscieznica o 2cm by weszla i jeszcze zostaloby 3cm na pianke, wiec jak najbardziej poprawnie. Nic tez nie kolidowalo z luzami bocznymi. Po prostu prawdopodobnie stolarz pomylil wartosc zapisana i wg zlych wymiarow zrobil drzwi.

  3. #3943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Nie, nie - to nie kwestia opasek. Spokojnie wyzsza oscieznica o 2cm by weszla i jeszcze zostaloby 3cm na pianke, wiec jak najbardziej poprawnie. Nic tez nie kolidowalo z luzami bocznymi. Po prostu prawdopodobnie stolarz pomylil wartosc zapisana i wg zlych wymiarow zrobil drzwi.
    Jeśli napominał coś o drogich szablonach na prasę, to widocznie jemu te 3 cm robiły różnicę.. a zwiększając opaskę miał szanse pozostać przy standardowym dla siebie skrzydle.
    Nadal nie jestem w 100% przekonany że to była bezmyślna pomyłka Różne są sytuacji na budowach, ale nie zamierzam go bronić a uświadomić Wam, że nie zawsze wszystko jest takie oczywiste.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #3944

    Domyślnie

    Finlandia, takie rzeczy ustala sie przed robota, a nie stawia przed faktem dokonanym. Dla mnie to calkiem oczywiste.

  5. #3945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dla mnie też to oczywiste,
    dlatego proszę - słuchajcie co mówi człowiek przy pomiarach. Sam mierzę i mówię, sam jestem na montażu i widzę że niewielu klientów pamięta o czym rozmawialiśmy i co ustalaliśmy. Niestety. I nie mam do nich o to pretensji, bo trudno wszystko spamiętać, ale jestem wściekły jak ktoś po fakcie "zauważa" taką np. rzecz jak u Ciebie, a ja doskonale pamiętam że to było wyraźnie omawiane. Nie wiem jak było u Ciebie, dlatego nie mam w tej sprawie nic więcej do dodania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #3946
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sprawa wydaje się prosta a mianowicie masz nadcięcia wentylacyjne.
    Teraz tylko zakup rekuperatora i wszystko gra.

    osobiście bym powiedział majstrowi aby zabrał te drzwi do siebie, przemyślał kwestię raz jeszcze i wrócił z normalnymi poprawionymi drzwiami.

    jeśli trzezwo myśli tak zrobi.

    miałem identyczną sytuację z lustem w łazience
    pytałem 2x majstra szklarza czy dobrze wyliczył ?
    ON ze dobrze no to ja ze podpisujemy sie oboje pod tym co policzył.
    a ze lusterko kosztowało sporo bo nie było małe
    https://picasaweb.google.com/1147806...45692366811730
    to był płacz.......

    pozdrawiam

    PS. zrobi tak 3 X to sie nauczy w koncu nauka kosztuje jak Ty sie myli płacisz za to
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 28-08-2014 o 14:42

  7. #3947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nadcięcia wentylacyjne. Fajna nazwa dawno sie tak nie uśmiałem..
    jednak co do meritum - poprawienie tych dwóch drzwi może wcale nie dać lepszego efektu. Tu zwyczajnie trzeba znaleźć kompromis albo twardo wymagać tego co w umowie (a czy ten aspekt był w niej zawarty to mam poważne wątpliwości).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #3948

    Domyślnie

    Umowa, to drzwi na wymiar - nic nie mialo byc podmurowywane, ani pomniejszane, wiec twarde wymaganie, to wymiana 3 skrzydel na nowe. Kompromis, to "kara umowna" za dodatkowa robote dla mnie - ja nie mam wolnego czasu, zeby teraz sie bawic w obrobki tynkarskie i wielokrotne malowanie. W przyszlym tygodniu mam sie wprowadzic i po tym juz ma nie byc ani malowania, ani tynkowania.

  9. #3949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No.. to wiesz gdzie musisz skierować swoje oczekiwania. Forum reklamacji Ci nie załatwi.
    Sorry za mój oschly ton, ale nie jestem tu po to by klepać się po ramieniu a pokazać też drugą stronę medalu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #3950
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Umowa, to drzwi na wymiar - nic nie mialo byc podmurowywane, ani pomniejszane, wiec twarde wymaganie, to wymiana 3 skrzydel na nowe. Kompromis, to "kara umowna" za dodatkowa robote dla mnie - ja nie mam wolnego czasu, zeby teraz sie bawic w obrobki tynkarskie i wielokrotne malowanie. W przyszlym tygodniu mam sie wprowadzic i po tym juz ma nie byc ani malowania, ani tynkowania.
    o ile sie pomylił ?2 cm - 3 cm
    popytaj się tak zartobliwie czy aby nie potrafi liczyc tylko do 3 ?
    bo ja bym własnie tak powiedział ze ja tylko potrafie liczyc do 3 i dał bym mu za to 3 koła a drzwi zdecydowanie wiecej kosztują niż 3 klocki.

    własnie apropos czekam na moje 3 drzwi na dole ktore kosztuje wiecej niz 5 na górze tylko przez powiększenie opaski o 2 cm po bokach i 5 cm na gorze.
    no i oczywiscie zawiasy chowane i magnetyczne zamki czego nie mam na gorze bo tam bida i wszystko standardowe

  11. #3951

    Domyślnie

    Finlandia, wybralismy wzor nr 1, ale poczekac na nie musimy az do grudnia, bo stolarz zawalony robota... Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok!
    Na poczatku chcial 1450 zl za drzwi, ale wezmiemy tez od niego schody debowe, parapety, lozko do naszej sypialni, wyspe do kuchni + jedne drzwi harmonijkowe, wiec sporo zjechal z ceny.

  12. #3952

    Domyślnie

    Finlandia, mysle, ze te zdjecia mowia same za siebie:


  13. #3953
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wiesz, to nie jest tak, że mi się podoba albo to akceptuję. Dla Ciebie to jest w tej chwili najważniejsza sprawa, dla mnie jesteś (kolejnym) przykładem niedogadania sprawy.
    Nie mogę uwierzyć w to, że stolarz z doświadczeniem mógłby nie pamiętać jaką wysokość kryją jego drzwi i nie powiedziałby o tym przy pomiarze Mam takie "podejżewanie", że stolarz wziął pod uwagę wymiar najmniejszego otworu i wg niego zrobił resztę. Nie wiem, nie widzę całości, dlatego zostawiam cień szansy że może jedak był w tym jakiś głębszy sens.
    Jeśli dobrze widzę, to nie da siętego załatwić podwyższeniem opasek?
    Zmiana 3 sztuk na wyższe może sprawić, że będzie dość wyraźnie widać różnicę między drzwiami podwyższonymi, a tymi obok, a zapewniam Was że w dłuższej perspektywie użytkowania będzie to bardziej rażące niż poprawka ścian. Tak czy inaczej - powinno być to dogadane przed złożeniem zamówienia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #3954

    Domyślnie

    nie, nie i nie. Z 4 juz zamontowanych - te sa najwyzsze, a maja przyjsc jeszcze nizsze, bo do jadalni otwor ma 202cm.

    Wszystkie 3 za niskie (w tym te 1 zamontowane ze zdjecia), to jedyne drzwi na tej kondygnacji - innych nie ma.

    Dogadane powinno byc i bylo - otwory na tej kondygnacji maja 211cm i tak sobie chlopina zapisal.

  15. #3955
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W polskone sa zawiasy duo. Czy to jest cos warte czy przestać się tym podniecać? No i może polecicie jakąś inną firmę.
    Byłem dziś w Łodzi i jedyne czego się dowiedziałem to odradzają malowane drzwi polskone bo są nędznej jakości. Chodzi o malowanie. Pełno reklamacji.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #3956

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Umowa, to drzwi na wymiar - nic nie mialo byc podmurowywane, ani pomniejszane, wiec twarde wymaganie, to wymiana 3 skrzydel na nowe. Kompromis, to "kara umowna" za dodatkowa robote dla mnie - ja nie mam wolnego czasu, zeby teraz sie bawic w obrobki tynkarskie i wielokrotne malowanie. W przyszlym tygodniu mam sie wprowadzic i po tym juz ma nie byc ani malowania, ani tynkowania.
    Nie rozumiem chcesz mieć różnej wysokości drzwi? Ja bym wolał podrównać tą szczelinę jakąś szpachlą a nie wymienić drzwi. Powinieneś raczej przygotować dobre (podobne) otwory.
    Przy wykonywaniu drzwi na inne wymiary każde rozwiązanie było by dla Ciebie nie do przyjęcia. Szerszej opaski nie chcesz to zapewne zakwestionował byś różne wymiary ram skrzydła. No chyba że każdy element na drzwiach miałby być symetrycznie powiększony ale to już nie są drzwi na wymiar ale każde skrzydło na inny wymiar a to też inne pieniądze.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  17. #3957
    Banned
    Konevka

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piotrów
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    66

    Domyślnie

    Nie patrz po producentach, patrz po jakości. Przede wszystkim z czego te drzwi są a nie czy pan Mietek je poleca Zwróć uwagę na zamek, zawiasy. Czasem dobrze jest móc się odseparować od świata więc dobrze by były z uszczelkami zwłaszcza te które będą do pokoi.

  18. #3958
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mms7

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Wiocha
    Kod pocztowy
    31-111
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie czy widział ktoś z Państwa drzwi porty w okleinie dąb Havana? Czy ten typ okleiny dobrze się prezentuje? Niestety nie mam gdzie go oglądnąć a na próbniku wydaje się całkiem ładnie. Dostałam wycenę na 9 par drzwi Porta Koncept A9 z montażem, w tej okleinie w cenie 9350,00 czy to rozsądna wycena?
    Aga

  19. #3959

    Domyślnie

    @mms7
    Moim zdaniem Dąb Havana prezentuje się bardzo dobrze. Ma wyczuwalną dotykiem i wzrokiem strukturę drewna mimo, że jest to okleina sztuczna. Jeśli pasuje Ci taki ciemny kolor, to się nie wahaj. Cena drzwi, to suma cen skrzydła, ościeżnicy, wyposażenia, transportu, montażu itp.. Jeśli masz wycenione ościeżnice regulowane, to ich cena zależy od grubości ścian. Nie jestem w stanie dokładnie wyliczyć ale jeśli masz ściany 10 cm, to cena może być OK. Jeśli zaś 30 cm, to już nie. Wyceny ciężko robi się "z palca".

    @Olleo
    Czyżby zaniedbania powstałe w trakcie budowy skumulowały się na jej końcu?! Czy panów murarzy rozliczałeś równie skrupulatnie, co do centymetra, jak pana stolarza? Jeśli jakiś otwór ma 202 cm wysokości, to drzwi nie spełnią polskiej normy! A co na to pan inspektor?

  20. #3960

    Domyślnie

    Cytat Napisał amarantowy Zobacz post
    @Olleo
    Czyżby zaniedbania powstałe w trakcie budowy skumulowały się na jej końcu?! Czy panów murarzy rozliczałeś równie skrupulatnie, co do centymetra, jak pana stolarza? Jeśli jakiś otwór ma 202 cm wysokości, to drzwi nie spełnią polskiej normy! A co na to pan inspektor?
    Ktorych murarzy? Nie jestem pewien, czy ci, co popelnili otwor 202cm, jeszcze zyja. Budowa rozpoczeta byla w roku 1983. Nie jestem pewien tez co do normy, ktora wowczas obowiazywala - na pewno minimalna wysokosc pomieszczen wowczas byla mniejsza, wiec i otwor byc moze takze.

    Niemniej jednak stolarz do tego otworu drzwi wykonal poprawnie - problem jest z otworami o swietle 211cm. Czy taka odpowiedz Cie zadowala i zapobiegnie sarkazmowi w nastepnych Twoich postac?

Strona 198 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony