dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 209 z 253
Pokaż wyniki od 4.161 do 4.180 z 5049
  1. #4161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post

    Tu przykład właśnie takiego rozwiązania.
    Obie sztuki otwierają się na korytarz.
    Aby drzwi nie nachodziły na siebie otwór drzwi do łazienki został przesunięty o 40 cm w lewo względem pierwotnego układu.
    Załącznik 300527Załącznik 300528Załącznik 300529Załącznik 300530Załącznik 300531
    Kolor ścian to oczywiście kwestia gustu ale brak listwy przypodłogowej na tych drzwiach całkowicie psuje efekt ich ukrycia.

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  2. #4162

    Domyślnie

    Rozważam lakierowane białe drzwi polskone modern, Korona D4-E lub Ronkowski Simple. Koszt dwóch pierwszych z ościeżnicą porównywalny, trzecie o jakieś 300zl droższe. Salony ze stolarką drzwiową odwiedziłam w różnych miejscach na śląsku i małopolsce i według mnie najładniej pomontowane były w Inside w Katowicach. U nich też planuję zakupić drzwi. (pomijam Dewra, Klimki itp, bo to nie moja półka cenowa). Wizualnie i cenowo najbardziej z tych 3 odpowiada mi Korona, ale przejrzałam forum i pisano już, że Korona ma problem z lakierami. Czy w związku z tym lepiej odpuścić sobie ten model? Czy ktoś zna poziom usług salonu Inside z Katowic? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez solito3 ; 30-01-2015 o 15:11
    solito3

  3. #4163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    ASILO wykonuje swoją ościeznicę z płyty i wykańcza listwami aluminiowymi.
    Większość firm daje ościeżnicę z pełnego aluminium i taki wariant jest znacznie droższy.
    Czy masz może porównanie jakości drzwi: Asilo Linate Zero z Sara Leon (do pomalowania w kolorze ściany).
    Ostatnio edytowane przez tomekwa ; 03-02-2015 o 11:04
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  4. #4164
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Invado

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Ciasna
    Kod pocztowy
    42-793
    Dzielnica
    Dzielna
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał drzwidrzwi Zobacz post
    Kupiliśmy ostatnio drzwi wewnętrzne firmy INVADO, akurat była ta najbardziej zimna częśc zimy w tym roku. Powiedziano nam, że 5 tygodni czeka się na realizacje, ponieważ drzwi były niemiarowe. Po 5 tygodniach okazało się, po telefonie do firmy, że w umowie na samym dole z gwiazdką jest napisane, że jeśli zadziała siła wyższa to firmie przysługuje kolejne 40 dni aby je skończyć. Niestety nie poinformowano nas jaka to siła wyższa wystąpiła. Drzwi dostaliśmy dokładnie po 5 tygodniach i 40 dniach od zamówienia. Żal.

    Dzień dobry,
    Jesteśmy głęboko zaniepokojeni opisywaną sytuacją. Dołożymy wszelkich starań, aby ją wyjaśnić, dlatego prosimy o kontakt mailowy z działem marketingu: [email protected]
    Jednocześnie informujemy, że w zależności od wyboru zakupowego, terminy oczekiwania na produkty wahają się w przypadku drzwi typowych, katalogowych od 2 do 5 tygodni. Czas oczekiwania na produkty nietypowe to od 3 do 6 tygodni. W przypadku zaś szczególnie nietypowych zamówień oraz produktów wdrażanych po raz pierwszy do produkcji termin jest uzgadniany indywidualnie z Klientem.

    Firma Invado

  5. #4165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    W ciemno nie kupię.
    Pojadę do fabryki i wyczaje co i jak.
    Drzwi mają w średniej cenie. Mnie pasuje system odwrotnego otwierania bezprzylgowych.
    Witam
    I jak przebiegla wizja lokalna? Interesuja mnie opinie o bezprzylgowych high gloss .
    Jesli ktos uzytkuje ich drzwi....
    Ostatnio edytowane przez kuciar ; 21-02-2015 o 21:06

  6. #4166

    Domyślnie

    Cześć,

    To już moje drugie podejście do tematu drzwi i chyba ostatnie bo czas i harmonogram budowy goni...

    tak więc...

    Poszukuję drzwi białych, dobrych jakościowo. Wstępnie zakładałem budżet 2000 PLN/ sztuka na drzwi drewniane lub przynajmniej na ramie drewnianej.
    Ale jak to na budowie wizja zaoszczędzenia budżetu wydaje się kusząca.

    I tak doszedłem do wniosku, że jeśli mam mieć białe drzwi (nie w połysku) to chyba nie ma sensu bawić się w drewno bo i tak nie będzie tego widać (nie chcemy mieć struktury drewna tylko gładką powierzchnię).

    Jedyną rzeczą jaka mnie ciągnie do drewna to mniemanie, że będą "porządniejsze", bardziej masywne i ogólnie będą robiły lepsze wrażenie.
    Zauważyłem dziś, że nie podobają mi się drzwi z okleiną - na rogach są takie zaokrąglone, szczególnie we wklęsłych.

    Czy dobrze kombinuję, że zważywszy na to co napisałem powinienem szukać drzwi z MDF? A może są jakieś łączone - rama drewniana a reszta mdf...

    HELP plisss bo już mnie głowa boli od natłoku decyzji i tematów do rozstrzygnięcia....

  7. #4167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Okleina musi się gdzieś łączyć, a TY musisz (powinieneś?) szukać drzwi lakierowanych, malowanych czy jakby je tam zwać. Od strony technicznej to wyższa półka w stosunku do sztucznych oklein, nawet tych lepszych.

  8. #4168

    Domyślnie

    Dziękuje finlandia. Zawsze można liczyć na Twoje dobre rady.

    Polecisz jakiś producentów? Czy popularne marki (np. DRE, Polskone itp.) mają takie w ofercie?

    Czy mój tok rozumowania (MDF zamiast drewna, którego i tak struktury nie chcę mieć) jest prawidłowy?

    W jakim przedziale cenowym mogą być takie lakierowane drzwi?

  9. #4169

    Domyślnie

    Hej, szukam drzwi takich jak w linku http://www.eurodor.pl/pl/s27/kolekcja_NOVA.html, nr 01 i 02, tylko, że tańszych i innego producenta, bardziej "globalnego", ktoś coś kojarzy?

  10. #4170

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Okleina musi się gdzieś łączyć, a TY musisz (powinieneś?) szukać drzwi lakierowanych, malowanych czy jakby je tam zwać. Od strony technicznej to wyższa półka w stosunku do sztucznych oklein, nawet tych lepszych.
    No dobrze ale gdzie takich drzwi szukac, mam na mysli drzwi lakierowane tzw high gloss ,znalazlem tylko 2 producentow doorfactory i interdoor z czego ten 2 wycofał interesujący mnie kolor (szary) czy sa jeszcze jacys producenci takich drzwi????

  11. #4171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Dziękuje finlandia. Zawsze można liczyć na Twoje dobre rady.

    Polecisz jakiś producentów? Czy popularne marki (np. DRE, Polskone itp.) mają takie w ofercie?

    Czy mój tok rozumowania (MDF zamiast drewna, którego i tak struktury nie chcę mieć) jest prawidłowy?

    W jakim przedziale cenowym mogą być takie lakierowane drzwi?
    Dobrze myślisz w sprawach technicznych. Nie wiem o jakim modelu myślisz i nie wiem co zaproponować.
    Białe, lakierowane i z gładką strukturą - mogą być z MDF. Tak się składa, że (prawie) najtańsze drzwi są z tego wykonywane ale też i najdroższe. Tu trzeba zakładać, że cena odpowiada ich wartości.
    Najtańsze skrzydło płaskie będzie kosztowało od 100zł, ale lakier na nich jest tak cienki, że chyba nie da się go zmierzyć Jak zechcesz je wzmocnić - wybrać coś na lepszej konstrukcji - to i cena może będzie dwa razy wyższa. Lepsze wypełnienie w środku (zamiast papierowego plastra miodu_) - kolejne kilkadziesiąt złotych.
    "Prawdziwe" polakierowanie sensowną warstwą farby sprawia, że nawet w dużych firmach to samo skrzydło będzie już kosztowało ok 600zł, bo tu nie ma super masowej produkcji. I cały czas mówię o najprostszym, płaskim modelu, do tego przylgowym..
    Jeśli dodamy do tego ościeżnicę, montaż, klamkę i VAT to ciężko będzie zmieścić się w 1 tys. zł.
    Bezprzylgowość to kolejne 200zł. Inne modele - także więcej. W praktyce - trzeba się liczyć z ceną na poziomie 1,5 tys.

    Tego typu wykończenie jest bardzo popularne. Porta podnosi wyraźnie ceny, Pol-skone od dawna się nie wyrabia i robi je po blisko dwa miesiące (a zwykłe drzwi w gra miesiąc), a do tego często się myli w pakowaniu. Asilo ma ceniony na tym forum produkt i z tego co wiem stanowi on u nich większość produkcji, także muszą się starać.
    DRE nie maluje (tak mi się wydaje) więc u nich należy patrzeć na okleinę biały mat. W Porcie też jest podobna okleina klasy wyższej - super mat (klasa wyższa oznacza lepszą niż najtańsze, ale ciągle jesteśmy na półce średniej).

    Cytat Napisał Cirrus Zobacz post
    Hej, szukam drzwi takich jak w linku http://www.eurodor.pl/pl/s27/kolekcja_NOVA.html, nr 01 i 02, tylko, że tańszych i innego producenta, bardziej "globalnego", ktoś coś kojarzy?
    Takie drzwi robi niemal każdy producent. Tylko wybierać - przebierać i dopasowywać do swoich otworów. Powiesz w sklepie " pionowa szyba" przez całe skrzydło - każdy sprzedawca wyciągnie to co ma w katalogach.

    Cytat Napisał kuciar Zobacz post
    No dobrze ale gdzie takich drzwi szukac, mam na mysli drzwi lakierowane tzw high gloss ,znalazlem tylko 2 producentow doorfactory i interdoor z czego ten 2 wycofał interesujący mnie kolor (szary) czy sa jeszcze jacys producenci takich drzwi????
    Nie potrafię Ci pomóc. Nie mój rynek, a kolega Robe raczej już tu często nie będzie zaglądał, przynajmniej na razie. Bardzo go brakuje, a ciężko o doradcę który miał większe wyczucie smaku. Ciężko o jakiegokolwiek, który miałby ochotę tu siedzieć, choćby reprezentował tylko jedną markę, ale mógłby przecież podpowiadać niekomercyjnie..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 22-02-2015 o 21:00 Powód: dodanie kolejnej odpowiedzi

  12. #4172

    Domyślnie

    umówiłem się na pomir do Asilo dzisiaj, ale znalazłem ten wątek i jakoś mi cycki opadły...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ighlight=asilo


    finlandia krajaninie podrzucisz jeszcze jakiś trop?

  13. #4173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak będziesz tak szukać, to w końcu znajdziesz coś niekoniecznie dobrego. Firma, na którą nie ma złych opinii musi być albo tania ( i ma nieinternetowy profil klienta), nowa albo mała i statystycznie nie trafił tu jej klient.
    Nie ma co demonizować z powodu pojedynczych przypadków.

  14. #4174

    Domyślnie

    niby tak, ale jak wejdziesz na ten link z forum.trojmiasto to tam juz jest sporo negatywnych wpisów. fakt, że starszych, ale jednak...
    Dobra, tak czy inaczej drzwi już pomierzone.

    W jednych jest o 0,5 cm za wąsko, cholera i tam już się nie wyskrobie tynku bo płytki położone.

    Dodatkowo okazało się, że jest wieeelki problem w tym, ze w jednej łazience mam płytki na ścianach tylko do wysokości 1,2 m. Myślełem, że podferzowanie ościeżnicy nie będzie problemem a ty się okazało, że ościeżnica ma 1,6 cm a płytki wystają 1,5 cm i nie da się.
    Druga wersja to podkleić jakiś pasek płytk GK pod ościeżnicę albo przyciąć płytki... cholera...

    finlandia a może jeszcze jakaś firma..? byłbym wdzięczny...

  15. #4175

    Domyślnie

    Cytat Napisał madziaaa_w Zobacz post
    Zgodnie z życzeniem - drzwi Vasco razem z listwami.

    Załącznik 84924

    Listwy z bliska.

    Załącznik 84925

    Po kilku latach.....
    Wyszło bardzo ładnie, ciekawa jestem jak sie sprawuja listwy i drzwi? czy nadal są godne polecenia?
    a przy okazji, jaka tam jest podłoga? tez bardzo ładnie wygląda
    pozdrawiam

  16. #4176

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy przy białych listwach przypodłogowych drzwi muszą być białe czy mogą być w innym kolorze np jakieś jasne drewno?

  17. #4177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nic być nie musi. Ważne by Tobie się podobało.
    Tylko białe listwy.. do czego pasują? Podłoga też jest biała?

  18. #4178

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nic być nie musi. Ważne by Tobie się podobało.
    Tylko białe listwy.. do czego pasują? Podłoga też jest biała?
    powinnam inaczej napisać, bo masz rację, nic nie musi być Podłogi jeszcze nie ma, bo dopiero stan surowy ale będą panele, w jasnym kolorze , powiedzmy jasny dąb, nie białym. Chcę aby było ładnie, więc chyba najlepiej dobierać pod kolor drzwi. Ale myślałam, żeby było biało tak jak na tym zdjęciu a drzwi w kolorze jakimś jasny dąb albo szare albo właśnie białe.
    Ale teraz zgłupiałam, czy listwy dobiera się do podłogi, czy drzwi a bardziej ościeżnicy ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiatrolap6.JPG
Wyświetleń:	471
Rozmiar:	56,7 KB
ID:	306244   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	94372.JPG
Wyświetleń:	444
Rozmiar:	27,5 KB
ID:	306245  

  19. #4179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dobiera się wg własnego gustu. Oba zdjęcia mi się podobają. Pierwsze - mocno kontrastuje, ale jest zgrane. Akcentuje silny charakter i pokazuje że nie ma co podskakiwać właścicielowi, bo to ona ma zdanie decydujące..

    Drugie - to pełna harmonia, uspokaja, ale bardzo elegancko.

  20. #4180

    Domyślnie


    Nie potrafię Ci pomóc. Nie mój rynek, a kolega Robe raczej już tu często nie będzie zaglądał, przynajmniej na razie. Bardzo go brakuje, a ciężko o doradcę który miał większe wyczucie smaku. Ciężko o jakiegokolwiek, który miałby ochotę tu siedzieć, choćby reprezentował tylko jedną markę, ale mógłby przecież podpowiadać niekomercyjnie..

    Ok rozumiem , a czy ktos cos moze powiedziec o produktach firmy drims.pl? maja fajne ceny za drzwi ukryte.....

Strona 209 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony