dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 221 z 253
Pokaż wyniki od 4.401 do 4.420 z 5049
  1. #4401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Klimek i Kluś robią drewniane stylizowane.
    Poza tym Potrzuski i chyba co lepszy stolarz takie zrobi.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-11-2016 o 21:43

  2. #4402
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    znam firmy które robią takie,ale wołają za nie sporo :/ a wiem że ludzie zamawiają właśnie u stolarzy i płaca znacznie mniej. Tylko teraz który stolarz zrobi takie drzwi porządnie :/
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

  3. #4403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    O stolarza musisz pytać w swojej okolicy. Takie to firmy, że często małe, wiec o ograniczonym zakresie działania. Często nie do końca formalnie wykonują zlecenie, więc tu też jest różnica w cenie. A jakby firma była tania i dobra, to byłaby znana na całym forum..
    także.. możesz długo czekać na polecenie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4404
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Klimek i Kluś - robią na zamówienie pod konkretne wymiary?

  5. #4405
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    mam nadzieję jednak ,że ktoś się odezwie choć nadzieja wiadomo kogo jest matką :/

    Drzwi takie mi się strasznie podobają, chodziliśmy po licznych salonach oglądaliśmy masę drzwi i chcemy mieć takie wymarzone za rozsądne pieniądze.
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

  6. #4406

    Domyślnie

    Cześć,
    przeczytałam chyba z połowę tego wątku, ale zauważyłam, że strasznie rzadko pojawia się temat firmy Inter Door bądź ich konkretne modele. W oko wpadły mi Classic 5 (ponieważ Classic 1 mają zaokrąglony frez), chciałabym zapytać specjalistów, bądź po prostu posiadaczy - jak je oceniacie, czy jesteście zadowoleni z użytkowania? Cena trochę odstrasza, ale nawet patrząc ekonomicznie - wersja z białą okleiną Di Moda oraz przylgowa dalej na żywo wyglądają super (przylgowa ma fajnie praawie zlicowaną ościeżnice ze skrzydłem) i mnie to mocno kusi...

    W razie czego moje wymagania to: cena do max 1900zł, drzwi białe, bezprzylgowe, bądź ładnie zrobione przylgowe

    Pomocy!

  7. #4407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tamaty pojawiają się adekwatnie do częstości występowania na rynku. Twój post przypomniał mi że taka firma była kiedyś uznawana za wyższą półkę. I druga sprawa którą pamiętam to ich serwis. Nie dawali sobie rady z pojawiającymi się zarzutami, ale nie miałem z nimi do czynienia także mam wątpliwości czy przyczyną była faktyczna jakość, czy też trafiały do klientów przez niekompetentnych sprzedawców.
    Często tak było - produkt ok, ale dystrybucja przez składy specjalizujące się obrocie cegła i cementem była pomyłką. Tacy sprzedawcy wycofywali się po pierwszych porażkach i zostali tylko Ci, którzy się znają na tym co robią.

    Uff, mam nadzieję że z tego zwiłego postu wyciągniesz odpowiednie wnioski: czyli moja opinia patrzącego z boku jest na plus.

    Dziś ich miejsce zajmuje Asilo oraz popularne firmy, które postawiły na rozwój swoich lepszych linii.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #4408
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Salah, polecam drzwi Baranski
    Gabriela

  9. #4409

    Domyślnie

    @finlandia - dziękuję za odpowiedź, co do Asilo - nie wiem za bardzo w które celować, widziałam malowane, białe Colombo - nie sprawiały dobrego wrażenia, płycinka jak kartonowa, akustyczność słaba :/ Nie spodziewałam się, że wybór drzwi będzie taki ciężki, wybierając rzeczy do mieszkania nie spotkałam się jeszcze z branżą, w której tak wiele firm miałoby złą opinie, na rynku drzwi chyba ciężko wskazać teraz firmę, która oferuje średnią półkę i nie ma tysiąca okropnych opinii o sobie na różnych forach...

  10. #4410

    Domyślnie "Pocienienie" ościeżnicy stałej MDF

    Czy jest jakaś możliwość "zebrania" powiedzmy 5mm z grubości ościeżnicy MDF (konkretnie chodzi mi o Portę Minimax, z 44mm do 39mm)? Chodzi o to, że otwory drzwiowe są kapkę za małe, i to ujęcie po 5mm na stronę (z góry również bym zebrał) problem by rozwiązało. Opasek czy listew nie będzie. Grubościówka w jakimś zakładzie?

    Wiem że szajs/taniocha, ale tak ma być. Zwiększać otworów mi się nie uśmiecha...

    Więksi producencie nie mają wymiarów jakie potrzebuję (szer.zew. do 880, ja nie znajduję), ew. może kupię coś jak np. to na Allejgrze (tu trzeba się babrać w lakierowania itp):
    http://allegro.pl/oscieznica-stala-b...646819120.html
    tylko czy do tego musi być ichnie skrzydło, czy może być inne, np. proste (Minimax) z Porty do malowania...
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 18-12-2016 o 14:41

  11. #4411
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cześć, podobają mi się drzwi wraz z panelem w kolorze drzwi. Rozumiem, że tylko stolarz robi coś takiego? Tylko drewno? MDF? Jaka może być cena panelu za m2?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	376478  
    Ostatnio edytowane przez Marcin34_Śl ; 21-12-2016 o 22:20
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  12. #4412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Grzeniu,
    Taką ościeżnicę teoretycznie możesz "ciachnąć" - oczywiście osłabiasz konstrukcję itp, więc do montażu na pewno warto byłoby użyć dybli. Chociaz mi sie wydaje, że łatwiej byłoby obciąć opaski z ościeżnicy regulowanej, która ma ok 86cm wym. zewn.
    To cudo z aukcji ma wymiar zewnętrzny 90cm...

    Takie panele zrobią bardziej rozwinięte firmy. Bez problemu dział "kontraktów" np w Porcie (dlatego cenietą firmę) - a jak inni producenci to nie wiem.
    Szukaj tego szybciej w zakładach meblarskich, bo wykunuje się to z płyt a nie drewna(taniej) Z resztą - stolarnie już dawno stały sie meblarniami, bo drewno w drzwiach występuje coraz rzadziej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #4413

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Grzeniu,
    Taką ościeżnicę teoretycznie możesz "ciachnąć"

    wydaje, że łatwiej byłoby obciąć opaski z ościeżnicy regulowanej, która ma ok 86cm wym. zewn.

    To cudo z aukcji ma wymiar zewnętrzny 90cm...
    W moim przypadku to może raczej "zgolić" (jakąś jakby grubościówką, bo nie wiem czy takie 5mm to się do "ciachnięcia" kwalifikuje). Myślę że zabranie 5mm z 40mm grubości krzywdy konstrukcyjnie nie zrobi (opaskowe ościeżniec są chyba cieńsze). Mam chyba niedalego jakiś zakład, podjadę zapytać.

    O tej regulowanej i przycięciu opasek (aby nie opasały lecz mieściły się w świetle otworu) nie pomyślałem, to faktycznie by mogło być ratunkiem w razie W (te opaski rozumiem konstrukcyjnie nie pracują?).

    Ten cały Kurnik z Allejgra pisze wymiary zew.: "80" - 2046x876mm, ale to obrobić aby nie gryzło za bardzo z gładkim płaskim "obcym" skrzydłem to pewnie trudno (o ile wogóle się da). Ostateczność.

    Dzięki, pozdrawiam i załączam najlepsze życzenia świąteczne

  14. #4414

    Domyślnie

    Również i ja podbijam pytanie - chodzi mi o dobrej jakości białe drzwi

  15. #4415

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Taką ościeżnicę teoretycznie możesz "ciachnąć" - oczywiście osłabiasz konstrukcję itp, więc do montażu na pewno warto byłoby użyć dybli.
    Byłem u pana stolarza za rogiem, potwierdził że nie ma problemu, zwrócił jednak trzeźwo uwagę aby upewnić się czy nie będzie zgrzytu z zawiasami i otwarciem skrzydła.

    Patrząc na rysunki od Porty zebranie 5mm nie powinno robić problemu, ale już 10mm (tak bym chyba wolał aby mieć w jakiś luz na piankę) mogłoby być problematyczne. Tyle teoretyzując, ktoś coś podpowie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osc-stala-przyciecie-1a.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	376782

  16. #4416
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Maciexior, ja wybrałam białe drzwi drewniane firmy Ronkowski, białe, bardzo porządne wykonanie, użytkuję już 2 lata i jestem z nich bardzo zadowolona. Komplet drzwi z ościeżnicą*bezprzyglową*ok. 2500 zł, uważam, że absolutnie warto dopłacić*trochę*więcej do drzwi i nie znać*problemu odwarstwiającej się*na kantach okleiny. Drewno malowane zamiasto okleiny to zupełnie inny komfort. Praktyczny i estetyczny.

  17. #4417

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Byłem u pana stolarza za rogiem, potwierdził że nie ma problemu, zwrócił jednak trzeźwo uwagę aby upewnić się czy nie będzie zgrzytu z zawiasami i otwarciem skrzydła.

    Patrząc na rysunki od Porty zebranie 5mm nie powinno robić problemu, ale już 10mm (tak bym chyba wolał aby mieć w jakiś luz na piankę) mogłoby być problematyczne. Tyle teoretyzując, ktoś coś podpowie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osc-stala-przyciecie-1a.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	376782
    Firma Kornik, to jest dość duża stolarnia z Tarnowa Podgórnego pod Poznaniem.
    Współpracuje m.in. z Castoramą i chyba też z Obi. Dostarcza tam drzwi i ościeżnice sosnowe, do samodzielnego wykończenia.
    Jakość jak jakość. Taka jakiej chcą markety i już.
    Czy dla nie marketów produkują coś lepszego, to nie wiem.
    W zakładzie w Poznaniu produkują też schody.
    Znam ich od kilku lat i całkiem dynamicznie się rozwijają.

    Szerokość zewnętrzna ich ościeżnicy (tej z linku do Allegro) to 876 mm.
    A to dlatego, że grubość ich ościeżnicy to 38 mm. Minimaxy Porty mają grubość 44 mm i dlatego potrzebują większego otworu.

    Ten wymiar 90, który jest tam podany, to jest głębokość tej ościeżnicy. Jesli ściana będzie miała grubość 9 cm, to ta ich ościeżnica będzie po obu stronach idealnie zlicowana. Tak napisałem obrazowo, bo określenie grubość jest przy drzwiach często dość nieprecyzyjne, na który wymiar w danej chwili się patrzy.
    W Porcie ten wymiar to albo 60 albo 100 mm.

    Ścięcie ościeżnicy z tejże grubości, to faktycznie nie problem.
    Niemniej w Porcie zawiasy nie są bezpośrednio wkręcane w ościeżnicę, bo jest to fizycznie niemożliwe.
    Są one zainstalowane w kieszeni. Jest to taki rodzaj jakby klemy, która zaciska się na zawiasie i w taki sposób ja trzyma.
    Ta kieszeń jest plastikowa i przed montażem należy ją wsunąć od tyłu w ościeżnicę. (Klemy wewnątrz plastiku są stalowe, jakby co).
    Tak więc ścinanie trzeba wykonać razem z tą kieszenią. I ona się wtedy po prostu zniszczy.
    Albo i tak trzeba będzie zrobić podkucia pod te kieszenie. Nie są one zbyt duże. Raptem kilka centymetrów wysokości.

    Porta robi skrzydła w takich wymiarach aby pasowały na prl-owskie ościeżnice metalowe. Te z bloków.
    I to się przyjęło uznawać za polską normę.
    Jeśli Kornik też robi w tych wymiarach, to jest duża szansa, że skrzydło Porty będzie można bezproblemowo zamontować na ościeżnicy Kornika.
    Od obu producentów należałoby uzyskać kilka podstawowych wymiarów. Porównać je i jesli będą identyczne, to będzie pasowało.

    Przede wszystkim wysokość górnego zawiasu od górnego wrębu ościeżnicy.
    Rozstaw między górnym i dolnym zawiasem, czyli między pierwszym i drugim.
    Jeśli są trzy zawiasy, to również między pierwszym, a trzecim. Uwaga: jeśli są trzy zawiasy, to ten środkowy jest zawsze trzecim. Górny jest zawsze pierwszym, a dolny zawsze drugim (nawet jesli zawiasy są trzy, to dolny jest zawsze drugim, a nie trzecim).
    Dodatkowo średnica zawiasów oraz wysokość blachy zaczepowej zamka. Uwaga trzeba zwrócić uwagę czy ten wymiar jest podawany do środka górnego otworu, do dołu górnego otworu czy może jeszcze jakoś inaczej. Różne wymiary mogą tu oznaczać paradoksalnie to samo.
    W Polsce wymiar zamka podaje się zwyczajowo od góry, a więc również od górnego wrębu ościeżnicy.
    Przydałoby się również wysokość ościeżnicy ale nie w świetle ale od podłogi, do górnego wrębu. Światło ościeżnicy nic nam nie daje, bo skrzydło w nie nie "wchodzi". Skrzydło "siedzi" we wrębie więc ten wymiar jest ważny. To tam skrzydło musi mieć odpowiedni luz.
    Dodatkowo również szerokość ościeżnicy, także we wrębie, a nie całkowita zewnętrzna, czy w świetle.
    No i jeszcze trzeba zwrócić uwagę, że niektóre firmy wymiarują część wymiarów skrzydła względem wymiarów ościeżnicy. Wiem, to zawiłe ale dzięki temu łatwiej jest dopasować ościeżnicę do skrzydła. Jednak te, które wymiarują w odniesieniu do skrzydła, a nie do ościeżnicy nie muszą być dyskwalifikowane, bo różnica kilku milimetrów w wymiarach może być tylko różnicą luzów, które skompensowane są w ościeżnicy.
    Chodzi mi tylko o to, że mając różne wymiary nie należy ich od razu bezkrytycznie odrzucać gdyż trzeba dokładnie wiedzieć czy porównuje się ze sobą identyczne wymiary.

    Jak to się zrobi, to reszta jest prosta. Albo można tego nie liczyć i ryzykować i sprawdzić z natury.
    Dodatkowo polskie firmy mają cokolwiek nieprecyzyjne maszyny i różnica nawet kilku mm w stosunku co do teorii, czyli rysunków technicznych, to codzienna codzienność.

    Poza tym dość często te wymiary są od "gołych" ościeżnic, czy skrzydeł. I nie uwzględniają one grubości oklein, którymi później, w trakcie produkcji, są pokrywane.

    Także dalej już z górki i również życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku

  18. #4418

    Domyślnie

    @amarantowy, łał, dzięki za obszerne info!


    Co do tych klem/kieszeni mocujących zawias nie do końca mam jasność...

    Szukałem instrukcji czy obrazków montażowych stałej Porty (lub Verte, to chyba to samo?) ale niestety nie znalazłem. W instrukcjach innych producentów coś było, chyba nie to samo, ale może podobne.

    Skoro ten element montuje się przed montażem, to czy nie można pocieniać profilu ościeżnicy bez umieszczonej tej kieszeni, a samą kieszeń skrócić (jeśli można) w inny (bardziej kontrolowany?) sposób? Ew. jak piszesz (tak zrozumiałem), podkuć otwór punktowo tylko pod tę kieszen/klemę.

    Nie wiem czy z mojej ("pocieniacza ościeżnic") perspektywy te kieszeń z klemą to zaleta czy wada? Wszyscy inni producenci mają tak samo (lub podobnie, skoro piszesz "zawiasy nie są bezpośrednio wkręcane w ościeżnicę, bo jest to fizycznie niemożliwe" to chyba tak, bo jak sądzę idzie o solidność zamocowania)? W sumie nie upieram się na Portę...


    Jeszcze tylko muszę sprawdzić czy same zawiasy i skrzydło nie będą robiły kolizji z obrobionym otworem drzwiowym (nie chciałem aby skrzydło było w licu ściany, wiem kąt max 90* = odbojnik konieczny). Skrzydło ma niby 844, a więc od mojej wnęki (w najgorszym razie powiedzmy 875, raczej 880) zostaje 15-18mm na stronę. Zawiasy jak mierzyłem w innych drzwiach (jakieś tanie DRE oraz inne Porty potrzebują dodatkowo 15-18mm, generalnie na styczek Muszę skoczyć sprawdzić do jakiegoś większego salonu z Portą/Verte.

    Zawsze jest plan B, jak zasugerował @Fin, ościeżnica regulowana i podcięcie opaski tak aby mieściłą się we wnęce (lub nie montowanie jej wcale!). Przed poszerzaniem otworów się wzbraniam jak sobie przypomnę ile pyłu z ciętego silikatu wychodzi.


    I pomyśleć że to wszystko przez małe zaspanie przy montażu schodów strychowych

  19. #4419

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Skoro ten element montuje się przed montażem, to czy nie można pocieniać profilu ościeżnicy bez umieszczonej tej kieszeni, a samą kieszeń skrócić (jeśli można) w inny (bardziej kontrolowany?) sposób? Ew. jak piszesz (tak zrozumiałem), podkuć otwór punktowo tylko pod tę kieszen/klemę.

    Nie wiem czy z mojej ("pocieniacza ościeżnic") perspektywy te kieszeń z klemą to zaleta czy wada? Wszyscy inni producenci mają tak samo (lub podobnie, skoro piszesz "zawiasy nie są bezpośrednio wkręcane w ościeżnicę, bo jest to fizycznie niemożliwe" to chyba tak, bo jak sądzę idzie o solidność zamocowania)? W sumie nie upieram się na Portę...
    Trzeba by podkuć otwór, żeby weszły te klemy.
    Inni producenci mogą mieć inaczej. To po prostu zależy od tego jakich typów zawiasów używają. Pol-Skone nie używa tych klem. U nich zawias się wkręca, a później kontruje dodatkowym wkrętem. Też to jest solidne. Ale po montażu nie można już regulować tym zawiasem. Dlatego, że skoro tuż przy ościeżnicy jest mur albo listwa maskująca, to nie ma miejsca na obrót tym zawiasem. Trzeba go od razu wkręcić prawidłowo. Albo do regulacji odrywać listwę, a jak jest mur to wyciągać całą ościeżnicę.

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Jeszcze tylko muszę sprawdzić czy same zawiasy i skrzydło nie będą robiły kolizji z obrobionym otworem drzwiowym (nie chciałem aby skrzydło było w licu ściany, wiem kąt max 90* = odbojnik konieczny).
    Nawet jeśli drzwi będą zamontowane nie w licu, to i tak jesteś w stanie uzyskać 90 stopni. To zależy od układu ścian w pobliżu drzwi. Poza tym to jest rygorystyczny wymóg dla obiektów publicznych.


    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Skrzydło ma niby 844, a więc od mojej wnęki (w najgorszym razie powiedzmy 875, raczej 880) zostaje 15-18mm na stronę. Zawiasy jak mierzyłem w innych drzwiach (jakieś tanie DRE oraz inne Porty potrzebują dodatkowo 15-18mm, generalnie na styczek
    Jeśli zetniesz ościeżnicę Minimax o 1 cm to już będziesz przy samym zawiasie. Wg mnie należałoby to wzmocnić jakąś samodzielnie przykręconą blachą aby te zawiasy się nie wyrwały.
    Większość tych ościeżnic jest teraz z mdf (poza wspominanym Kornikiem albo też właśnie Pol-Skone) więc przy takim osłabieniu konstrukcji one po pewnym czasie zapewne się wyrwą.

    Poza tym jeśli chodzi o montaż ja bym nie dawał pianki. Przykręciłbym pod uszczelką śrubami ramowymi (takimi do montażu okien) ale z wąskim łbem żeby go ukryć pod uszczelką. Ewentualnie śruby w widocznym miejscu. Jest wtedy trochę łatwiej montować. Porta do Minimaxów daje dodatkowe zaślepki w kolorze ościeżnicy więc można ukryć łby śrub. Ale i tak nie mogą być za duże. Śruby też będą dobrze trzymać jak pianka, a nie będziesz musiał aż tyle szlifować ościeżnicy. Jedynie trzeba by uważać żeby nie dociągać śrub zbyt mocno, bo taka zeszlifowana może się wyginać i zacząć pękać. Zresztą przy montażu na piankę również, tyle że w drugą stronę. Trzeba solidnie rozeprzeć.

  20. #4420

    Domyślnie

    Bardzo serdecznie proszę o opinię- chodzi o dzrwi wewnętrzne które miały być wybrane na wczoraj ...w sumie to moje 3 typy i już żadnych innych nie uwzględniam...pomóżcie kto się zna, wszystkie mają być bezprzylgowe z dopłatą do płyty otworowej:

    1. Pol-skone malowane białe- model: płytowe, ościeżnice din duo też malowane- droższe
    2. Pol-skone impuls W01 i W13 (z szybką)- w lamistone cpl białej
    3. Dre w dekor cell 2- biały mat


    które jakościowo najlepsze......liczę na Was

Strona 221 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony